Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
243 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Preventivní prohlídka

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Chci se zeptat co má lekař při preventivní prohlídce správně prohlížet. Má pravo vyžadovat stáhnutí slipů, prohlížet penis a zmáčkout varlataPetr,20 let
16. Březen 2002 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
lada (anonym)
Varlata a penis jsou podle mne dost dulezite organy ,aby byly vysetreny.Pres slipy to asi dost dobre nejde,nebo o co jde?
19. Březen 2002 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Lada má naprostou pravdu. Přes slipy se toho moc nenaprohlíží. A nějaká mužská stydlivost - zapomeň na to, že by na tvém přirození bylo něco zvláštního. Ta doktorka jich za život vidí tolik, že jí to vůbec nepřijde. Jestli to máš malé - stydět se nemusíš, to na funkci nemá vliv. A máš li to velké, doktorku tím stejně neohromíš.
20. Březen 2002 - 22:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Vaclav (anonym)
Tak ta moje doktorka preventivni prohlidky nedela.Je hodna, neschopenka zadny problem.Ale taky nic nezjisti.
4. Duben 2002 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
josef (anonym)
Tak bez k ty doktorce co ma Petr a uvidime jak budes spokojenej.Petre uved kontakt na tu milou pani doktorku..Ja to zazil jednou a bylo dost trapny a neprijemny.A jeste mne strkala prst do konecniku.Jeste ze muzem menit doktory.
4. Duben 2002 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
O doktorech obecně mám všelijaké mínění, ale jestli někdo tvrdí, že má trapný pocit z toho, že mu lékař nebo lékařka prohlíží penis a varlata a že mu strká prst do konečníku, pak asi ještě duševně nevyspěl. Vzpamatujte se lidi proboha, všichni to přece máme stejné nebo velice podobné, co chceme skrývat.
8. Duben 2002 - 0:11
Obrázek uživatele Návštěvník
ZXC (anonym)
Když někomu dělá dobře prst v konečníku - co na to říct?Strkejte si ho tam třeba 100 denně
10. Duben 2002 - 18:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Vy jste to pane ZXC právě nepochopil. Řeč byla o trapných pocitech před lékařek, ne o fyzických pocitech při vyšetření. A jestli jste měl snad pocit, že jde o sexuální úchylku, jste vedle. Přečtěte si někde něco anatomii (zejména o nervových vláknech) v této oblasti. Na tomto serveru toho najdete dot.
11. Duben 2002 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
tomas (anonym)
Pokud je doktorka sama, tak mi tato vysetreni nedelaji potiz, ale jednou v nemocnici tam byly asi 3sestry, ktere se usmivaly a to bylo na me moc.
11. Duben 2002 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Jsem zdravotní sestra a chci jen potvrdit, že součástí preventivní prohlídky je rektální vyšetření (prevence karcinomu konečníku). Pacient s tím ale samozřejmě musí souhlasit.
19. Duben 2002 - 0:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Myslim, ze ve 20letech jsem uz natolik dospelej a uvedomelej, abych poznal jestli me neco boli a a zda se neco nemeni. Pouhým okem stejne doktorka nic nepozna. Za to u zen to jine a ty by meli tuto moznost urcite vyuzivat.
15. Prosinec 2002 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenny (anonym)
Myslím, že lékaři z toho taky nejsou právě hin šťourat se lidem v zadku... Ale prevence je prevence a holt si to zaměstnání vybrali :) Ale nešťourá se až od určitého věku, tím myslím třeba 45 let? Kolik je vám, jimž do zadnice bylo šťouráno? :)))
15. Prosinec 2002 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
T. Edler (anonym)
Domnívám se že každý lékař má předepsáno to co je součástí preventivní prohlídky. Tato preventivní prohlídka je také hrazena zdravotní pojišťovnou. Můj lékař také dělá preventivní prohlídky a to tak, že se mne zeptá jestli mne něco bolí a já mu řeknu, že ne (což je pravda)no a to je celé. Po té si vyúčtuje za mne body od VZP a řekneme si nashledanou a vše je zdánlivě v nejlepším pořádku. Četl jsem v jedné knize pro studenty medicíny proč je to které vyšetření nutné udělat v rámci preventivní zdravotní prohlídky a spíše než vzrušení tak mi spíše bylo špatně z toho jak to může dopadnout když se na tu, kterou nemoc přijde pozdě. Myslím si, že místo toho, že si lékaři budou svou práci zjednodušovat tak by nejdříve měli vysvětlit proč to které vyšetření popřípadě ukázat pár fotek jak to vypadá když se na to které onemocnění přijde pozdě a teprve po té provést patřičnou proceduru. Teprve potom může mít pacient dobrý pocit z toho, že se mu opět podařilo vyhnout pár velice nepříjemným a zákeřným nemocem. Ale v současné době se lékařům nedivím, že preventivní prohlídky odbývají, protože tu není žádná kontrola ze strany zdravotních pojišťoven a ministerstva zdravotnictví. Pokud tento stav nikdo nebude nijak řešit, tak bych doporučoval, preventivní prohlídky úplně zrušit, protože je to jen pouhá formalita a způsob jak si lékař může lehce nahonit body. A ušetřené peníze poskytnout zdravotnickému personálu v nemocnicích, který jak si myslím by měl být lépe finančně ohodnocen.
29. Květen 2003 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
pete (anonym)
No co se tyce vysetreni varlat tak u muzu do 35 let je nador varlat vubec nejcastejsi. Co se tyce rektalniho vysetreni tak se jedna o preventivni vysetreni oblasti rekta a prostaty. Zbytnela prostata nebo hemoroidy cloveka nezabijou, ale kdyz vidite operace takovych "banalit" se kterymi nebudeme otravovat lekare, tak jen zasnete co lide vytrpi. Pak tu jsou i dalsi veci. Nador prostaty muze takto byt odhalen u starsich muzu by podle nekterych doporuceni mel byt dokonce rutinnim vysetrenim. Mimoto CR vede co se tyce nadoru na konci tlusteho streva a konecniku. Osobne jsem jich denne vydel tak 3-5 z takovych 8-10. Skoro kazda druha operace pro nador a minimalne pulka mela co do cineni s konecnikem.
1. Červenec 2003 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
pete (anonym)
Jako laika te to omlouva, ale ver tomu, ze to je minimalne stejne trapne pro lekare jako pro pacienta. Jenze rakovina, hemoroidy, zbytnela prostata a dalsi interni onemocneni si nevybiraji!
1. Červenec 2003 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
zajímalo by mě,zda někdo neví,jaké vyšetření je nutné provést při preventivní prohlídce.Má lékařka se mě pouze zeptá jestli mě něco nebolí.Což mi přijde dost hloupé.Uvažuji o změně lékařky,ale myslím si ,že u jiných lékařů to bude obdobné.Děkuji za Vaší odpověd
4. Listopad 2004 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
V rámci dvouleté preventivní prohlídky by měl praktický lékař vyšetřit také konečník, u mužů varlata. Gynekolog by pak měl pravidelně kontrolovat prsa. Pohmatem však lze odhalit pouze větší nádory, které již mnohem hůře reagují na léčbu. Preventivní prohlídky prováděné praktickým lékařem - Preventivní prohlídka je celkovým vyšetřením, jejíž součástí je anamnéza, kdy lékař cílenými dotazy na onemocnění v rodině, dřívější onemocnění, pracovní zatížení, špatné návyky zjišťuje předpokládaná zdravotní rizika vrozená, rizika z dříve prodělaných onemocnění i z vykonávané práce a z prostředí, ve kterém pacient žije a pracuje. Kontroluje očkování proti tetanu. - Dále lékař provádí vlastní vyšetření pohledem na kůži a sliznice, např. spojivky. Dívá se na jazyk, do hrdla, pohmatem vyšetří štítnou žlázu a hlavní skupiny uzlin. Poklepem a poslechem vyšetřuje srdce a plíce, spočítá tep a změří krevní tlak, prohmatá břicho, zjišťuje bolestivost v oblasti ledvin, stav žil a tepen na dolních končetinách, pacienta zváží nebo i změří, orientačně vyšetří sluch a vidění. Též provede vyšetření moči, konečníku, varlat a prsů. - Od 40 let věku se provádí vyšetření EKG (v čtyřletých intervalech). - V 18, 40, 50 a 60 letech lékař zařídí vyšetření cholesterolu a tukových látek v krvi. - Od 45 let se provádí kontrola hladiny cukru v krvi. - Od 50 let se provádí vyšetření na skryté krvácení do stolice. Od loňského roku mají zatím pouze lidé starší padesáti let nárok absolvovat jednou za dva roky bezplatný test, který odhalí krev ve stolici, a tak případný nádor konečníku a tlustého střeva. Od letošního července by pak měly ženy od 45 do 70 let chodit jednou za dva roky na mamografické vyšetření prsů. To zatím stojí kolem pěti set korun, pokud je nedoporučí gynekolog.
8. Listopad 2004 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
VAROVANI !!! (anonym)
Pred nedavnem zacala skupina neznamych "studentu" nazyvajicich se BSP psat na vsechna diskuzni fora pod ruznymi jmeny. Vzbuzuji u lidi soucit dojemnymi pribehy (coby priklad na zvraceni si prectete celou rubriku "masturbace mentalne postizenych"), pricemz vse je vymyslene a z lidi, snazicich se zde nekomu pomoci nebo nekoho podporit si jen delaji legraci a maji svuj bodovy system, kdo na co z poctivych duverivcu skoci a necha se napalit.NEVERTE UZ NICEMU, CO ZDE KDO PISE - DOKTORKA JE TED JEDEN VELKY PODVOD ZA UCELEM ZABAVY NEKOLIKA BLBCU A BUDETE JIM JEN PRO LEGRACI!! NENECHTE SE NAPALIT A POSLETE TOTO VAROVANI DAL SITI!!!
9. Listopad 2004 - 3:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ladis (anonym)
Mě by zajímalo, jestli si musim nějak termin preventivní prohlídky hlídat nebo si mě lékař pozve sám. Ladis 21let
26. Únor 2006 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Ladis (anonym)
Mě by zajímalo, jestli si musim nějak termin preventivní prohlídky hlídat nebo si mě lékař pozve sám. Ladis 21let
26. Únor 2006 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
do kolikati se tam vubec muí chdit
3. Leden 2007 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
preventivni prohlidka je pred vstupem do noveho zamestnani,pak uz je to na kazdem,jestli bude na preventivky chodit,nebo ne.dnes uz na ne doktori nezvou.
4. Leden 2007 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
tak to mě dr. zve. Zrovna včera jsem tam opět po 2 letech byla.
5. Leden 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
zítra jdu na prevemtivku a v uterý sem honil aš mi něco vistříklo něco jako sperma zistí to doktorka
14. Únor 2007 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
ahoj, chci se zeptat jestli má doktorka správně provádí preventivní prohlídky. když jsem byl na patnáctileté prohlídce tak mě vůbec neprohlížela penis ani koule... kámoš říkal, že u své doktorky musí do naha a prohlíží mu ho...
1. Leden 2008 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
tome, jestli ti doktorka neprohlizi koule a penis, tak to spravne nedela. Na druhy strane je taky nespravny, ze se tvuj kamarad musi svlict do naha. Myslim, ze spravy je byt v trenkach, ktery si na chvilku stahnes, aby ti doktorka mohla zkontrolovat prirozeni. Je ale mozny, ze tvuj kamos ma nakej problem, kterej vyzaduje, aby byl uplne nahej (kozni, chorobu, nebo neco s pateri a tak).
1. Leden 2008 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Morus (anonym)
bude mi 15 a mam jit na preventivni prohlidku k nový doktorce. Kamoš co uz u ni byl rykal že mu hrabala na koule a pretahla predkožku z penisu. Myslim že si dělá srandu, mě nikdy nic takovyho nedelali! ale on tvrdi že je to pravda. Docela mam strach tam jit a jeste vim že je to taková stara babka. Myslite že je to pravda? Nebo vam taky nic nedělali. Co mi tam vsechno budou delat? Myslite že kdybych tam šel treba s mamou nebo tatou že mi to pak dělat nebude?
13. Leden 2008 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Morus: vidis a ja zase co sem chodil k detske doktorce tak me predkozku stahovala pokazde. Pokazde sem byl natazenej na luzku a predtim mi prosahavala bricho, coz me docela lehtalo, a pak "prohlidka varlat a penisu" taky docela, kazdopadne sem se nejvice bal aby se mi nepostavil... O tom ze rodice byly jeste i ve 13 lete prohlidce semnou ani nemusim psat, a samozrejmne prohlidka intimnich mist me neminula. Me by spise zajimalo jak je to u normalniho doktora? tam se to uz nekontroluje ne? neni to potreba jako u deti a mladeze?
14. Leden 2008 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
mi kontrolovala dětská doktorka předkožku a varlata pokaždé, ke konci prohlídky - byl jsem jen ve slipech - mi řekla at si stahnu slipy ke kolenum, ona mi prohmastala koule a stahla předkožku a pamatuji se že mi ji nikdy nepřetáhla nazpátek - vám ji vrátila ??? . a u normálního doktora - pro dospělé - mi to již nekontrolovala až teď tam přišla nová doktorka a ta je asi pěčlivější, do trenek , ty potom ke kolenům a pořadně prohmatat kulky, jenom předkožku mě nechala at si ji stahnu sám, no a potom to co dětské nedělají , předklonit se, opřít se rukama o lehátko a strčila mi tam prst - kvůli prostaty. ale tak to asi má fungovat... co ???
19. Únor 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Má dětská doktorka prohlížela genitálie při každé preventivní prohlídce.Někdy v leže jindy ve stoje.Pokaždé stáhla slipy ke kolenům a prohmátla varlata,přetáhla předkožku.Dnes je to stejné.
20. Únor 2008 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lojzin (anonym)
Ty seš pitomec jeden. Tak ti prohrábne kule no aco. Seš fakt blbej zaostalej šulin.
12. Březen 2008 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Můžu potvrdit, že se na prohlídce vyšetřuje i pindík. Nedávno jsem byl na patnáctileté prohlídce. Po prohmatávání břicha mi doktorka na lehátku stáhla slipy a prohmatala kulky a přetáhla předkožku.
24. Březen 2008 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Honzík (anonym)
Mohu to také potvrdit.Mám za sebou preventivní prohlídku v 17 letech.Byla provedena v únoru tohoto roku.Konec vyšetření probíhal na lehátko,když doktorka pro prohmatávání břicha stáhla slipy ke kolenům a prohmátávala varlata a pak prohlížela mého drobečka.Dělata to dost podrobně.Několikrát přetáhla kůžičku a při tom ještě kladla otázky,zda nemám potíže při močení nebo přetahování a podobně.Kontrolovala také uzdičku a po zmáčknutí žaludu provedla pohledem vyšetření kraje močové rourky.Doktore je hodná a pečlivá,ale nejhorší je na tom,že sestřička celou prohlídku stojí při boku doktorce.Za dva roky půjdu na výstupní prohlídku.Doufám,že vyšetření genitálií už nebude dělat.
17. Duben 2008 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
mě doktorka řekla abych si lehl na lužku ,chvíli prohmatávala břicho ,později mi řekla abych si stáhl slipy doktorka chvili prohmataval varlata a potom pretahovala penis a ptala sa jak často masturbuji rekl jsem 1 za 2dny a řekla že to je málo a začali mi ho honit rukou
1. Září 2008 - 6:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Při periodické prohlídce u nás v podniku doktorka prohlíží penis i varlata pokaždé. A automaticky vyšetřuje i prostatu. U mladších kolegů zkouší i ev. erektilní disfunkci. Zatím s touto prohlídkou nikdo neměl nějaký problém a někdy se zažije i legrace. Doktorka i sestra jsou fajn. Doktorce je 42 a sestře 36. Já už začínám další půlstoletí. :-)
1. Září 2008 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Stanka (anonym)
Ahoj mám takový problém můj 13tiletý syn se bojí jít na preventivní prohlídku,protože mu ostatní kluci říkaly ,že mu budou prohlížet i genitálie a kvůli tomu se bojí, je na tom něco pravda?Díky za odpověd
8. Září 2008 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa (anonym)
a to jste ještě nikdy nebyli na prohlídce? samozřejmě že vyšetření varlat a penisu je součástí prohlídky a ve třinácti se může stát že u toho bude doktor chtít mít i vás
9. Září 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Fakt jo?Jsem nikdy neslyšela,ale umím to taky.
9. Září 2008 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ano, mě doktorka kontolovala úplně všechno. Musel jsem se svléknout do slipů. Ona se mi podívala do krku, pak mi poslouchala srdce a nabrala krev. Potom se podívala jestli nemám ploché nohy. Pak jsem si musel lehnout a ona mi prohmatávala břicho. Pak jsem se otočil a ona mi něco proklepávala na zádech. Potom stoupnout, stáhnout slipy, ona mi stáhla předkožku, zkontrolovala penis a jemně stiskla varlata. Nakonec mi pod ně strčila ruku, já si musel zakrýt pusu a kašlat. Pak jsem se oblékl, musel jsem si stoupnout na čáru na podlaze, zakrýt jedno oko a číst nahlas znaky z tabla. Stejně tak druhé oko. Teprve pak prohlídka skončila. A že u toho celého do mých 15 let byla mamka, byla úplně samozřejmá věc.
10. Září 2008 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Sára (anonym)
Já sem chodila do svých 18 let k doktorce kde sem musela do naha měření vážení oči sluch a ještě mi prohlížela přirození ale snad jen do nákejch 13-14 let
11. Září 2008 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
PETRA (anonym)
Kontrola penisu a varlat by měla být při preventivní prohlídce samozřejmostí, stejně jako vyšetření přes konečník (je to kvůli rakovině varlat, prostaty) buďte rádi, jestli to váš doktor dělá. to, že se vám jednou za X let podívá do krku a na požádání vypíše neschopenku, neznamená, že je hodný, ale že je k ničemu.
8. Leden 2009 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Od roku 1992 jsem díkypovolání často měnil trvalý pobyt a díky tomu lékaře. Vyšetření konečníku a penisu včetně varlat mi však během preventivních prohlídek dělali naposledy lékaři v roce 1992 ve vojenské nemocnici, když jsem podstupoval vyšetření pro armádu. Do dnešního dne jsem se s tím nesetkal.
8. Leden 2009 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Muž (anonym)
Ty jsi ale kráva.
12. Leden 2009 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Dafi (anonym)
Zajímalo by mě jak je to při preventivní prohlídce s vyšetřením konečníku a je li to vázáno věkem vzhledem k vyšetření prostaty. Často slyším od známých že někdo to dělal někdo zase ne. Taky bych měl blbou otázku, jak to dlouho trvá a probíhá než vyšetří prstem konečník.
13. Leden 2009 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Chvilku - můžete to absolvovat vkleče s vystrčeným zadkem nebo vleže s pokrčenými koleny, samotná prohlídka netrvá více než dvě minuty. Při preventivních prohlídkách by se měla dělat vždycky, věk nerozhoduje.
14. Leden 2009 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
já mam za sebou patnáctiletou prohlídku u nvé doktorky protože jsmese přestěhovaly takže sem se dosti když najednou na konci prohlídky když jsem byl celou dobu ve sliech mi je stáhla ke kolenům a začla důkladně prohmatávat kulky a pak přetahovat předkožku na brabečkovi.Proč toi někteří dělají a jiní ne?A je to povinné když to dělá jen někdo třebas to není povinné at tak nebo tak nic příjemnýho to neni.
20. Leden 2009 - 6:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Je to povinné, kvůli posouzení vývoje a podchycení případných obtíží. Buď v klidu.
20. Leden 2009 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, spousta lidí má z toho trauma a já bych takovou prohlídku pravidelně bral. Od 12-ti mě to vzrušuje. No a jak na potvoru mě nikdy žádná doktorka se setřičkou žádnou prohlídku neudělaly. Jak to ted tak vidím tak zanedbávaly svoje povinnosti. Do prčic! Rád bych našel lékařku se setřičkou z JM kam bych mohl chodit na preventivní prohlídky a nechávaly mě tam co nejdelší dobu nahého. Taky bych se u takové lékařky rád zaregistrovat. Stejně ta moje praktická stojí za prd. Takže pokud se najde seriózní lékařka tak ať písne na vasovaso1"seznam.cz. Myslím to vážně.
24. Leden 2009 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, spousta lidí má z toho trauma a já bych takovou prohlídku pravidelně bral. Od 12-ti mě to vzrušuje. No a jak na potvoru mě nikdy žádná doktorka se setřičkou žádnou prohlídku neudělaly. Jak to ted tak vidím tak zanedbávaly svoje povinnosti. Do prčic! Rád bych našel lékařku se setřičkou z JM kam bych mohl chodit na preventivní prohlídky a nechávaly mě tam co nejdelší dobu nahého. Taky bych se u takové lékařky rád zaregistrovat. Stejně ta moje praktická stojí za prd. Takže pokud se najde seriózní lékařka tak ať písne na vasovaso1"seznam.cz. Myslím to vážně.
24. Leden 2009 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin16 (anonym)
Pred rokem,to mi bylo 15 mne dorostova doktorka prohlidla ptaka i koule. Rekla at si stahnu trenky,vzala muj ohon do ruky,prejela sevrenou dlani pres okraj zaludu a ptala se,v kolika letech jsem byl na obrizce. Pochvalila mi ho,ze se pekne vyvinul,ze uz jsem dospelej chlap. kratce prohmatla moje kulky a rekla at si tu svou ozdobu schovam. To uz jsem ho mel napul stojiciho,trenky byly pekne vybouleny. Rekla ze to nic, ze u zdravyho muzskyho je to normalni. Musel sem jit na zachod a vymastit si ho
21. Březen 2009 - 14:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama