318 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

preventivní prohlídka u lékaře

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mě by zajímalo, jestli si musim nějak termin preventivní prohlídky hlídat nebo si mě lékař pozve sám (nedavno jsem byl uzavřít pojistku a ptali se mě, jestli chodím na pravidelné prohlídky. Ani netusim, kdy jsem byl naposledy. Myslim ale, že v poslednich 3letech urcite ne) Ladis 21let
27. Únor 2006 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Zdravotní pojišťovna hradí jednou za 2 roky preventivní zdravotní prohlídku. Evidenci o její provedení vede Váš lékař ve Vaší zdravotní dokunentaci. Záleží na dohodě s lékařem, jestli pacienty sám zve nebo se každý pacient po 2 letech připomene. Já osobně jsem se po uplynutí této doby s lékařkou domluvil na termínu při běžné návštěvě s chrřipkou. Dostal jsem papíry na odběr krve ap. a příští týden se u ní zastavím na vyhodnocení. Je důležité si tuto prohlídku neplést s prohlídkou u lékaře preventivní pracovní péče.
28. Únor 2006 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Ladis (anonym)
Tak jsem se pripomenul.Jen jsem zvedavy jak se bude tvarit pojistovna. Dneska jsem se byl zeptat na presny datum posledni prohlidky a docela sila. :-))
28. Únor 2006 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Berou vám při preventivní prohlídce krev? Kamoška mi říkala, že ji pokaždé dělají testy na cholesterol, cukrovku atd... Mě akorát obhlídne doktroka žíly na nohách, poslechne mě a prošahá břicho a prsa. Toť vše. Jak jste na tom vy?
3. Leden 2007 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Mahony (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat v jakých intervalech se musí chodit k lékaři na prohlídky kvůli řidičskému průkazu nad 60 let? Děkuji za odpověď Pěkný den Mahovský
4. Duben 2007 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
60,65,68,70.
4. Duben 2007 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
sedmdesatnik (anonym)
Jak casto musim chodit na lekarske prohlidky kvuli ridicskemu prukazu nad 70 let?
10. Leden 2008 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Zajimalo by me jak je to s odberem krve? Odber krve nesnasim, vzdy sem byl prekecam ze strany doktora ze je to dulezite, ale pritom mi zaplat panbuh nic nenasli... nevim ale vzdy se mi pri tom dela hodne spatne, a i vpich me hrozne boli, ze bych do toho dobrovolne nikdy nesel...
10. Leden 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mě naopak nikdy krev neberou i když bych chtěla, abych věděla zda jsem ok.
10. Leden 2008 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Pavle,vždyť to dneska vůbec nebolí,jsou to miniaturní jehličky,né jako kdysi,já se rád dívám,jak se krev nasává.Je ale fakt,že se to musí umět.Mě na vojně brali krev kluci,lapiduši a tak mi rozpíchali obě ruce,že když přišel doktor,šli na něj mdloby.Vzal mi krev sám.Modřiny jsem měl ještě půl roku.
10. Leden 2008 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
needyejt (anonym)
dobry den z ceho se vlastne preventivni prohlidka zklada? co vse mi budou delat?
6. Listopad 2008 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
lukas (anonym)
Co mi budou dělat na 15 leté prohlídce. předem dík.
3. Leden 2009 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Jedná se o celkovou tělesnou prohlídku včetně vyšetření genitálu (jestli nejsou nějaké abnormality). Nemusíš mít strach, pediatři jsou na to zvyklí a tuto pro tebe choulostivou část prohlídky nebudou zbytečn protahovat.
4. Leden 2009 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
na 15 tileté prohlídce jsem byla se synem koncem roku. doktorka chtěla, ostatně jako vždy at jdu s ním. prohlídka probíhá tak jako ty ostatní, včetně vyšetření kdy musí mít syn slipy svlečené. ty si svlékl než si lehl na lůžko, prohmatala mu břicho, podbříšek, třísla, varlata, penis a přetáhla předkožku, potom seskočil z lůžka a ve stoje mu varlata prohmatala ještě jednou. oblékl si slipy a hotovo. tak to probíhá pokaždé, takže syn není vyděšený z toho že mu tam sahá.
6. Leden 2009 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Vadilo synovi hodně že se na něj při tom dívá mamka? Se mnou musela být taky na jednom vyšetření v 15 letech, protože to požadoval doktor. Styděl jsem se příšerně a na mamku jsem se přitom nedokázal ani podívat. Strašně mi vadilo že jsem před ní nahej. Od 11 let jsem ji nechtěl pustit do koupelny. Dalo se to vydržet, ale ten stud byl ještě horší než to vyšetření.
6. Leden 2009 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
A to jsou matky takové tupé, že nepochopí, jak je při tom jejich synovi trapně - aspoň se můžou otočit, nebo se dívat jinam, nebo kecat se sestrou? Syna s sebou přece taky na gyndu netahají. Jasně, máma ho porodila, ale v 15 už to není mazánek, ale dospívající mužský, který už vytváří vlastní osobnost a soukromí. Od 15 jsem se synem chodil na prohlídku já, nikdy nemusel být zcela nahý a prohlídka genitálií proběhla bez mé asistence - vždycky jsem zapředl rozhovor se sestrou a to přesto, že syn byl vděčný za to, že jsem s ním šel já a ne máma (kterou jinak miluje).
7. Leden 2009 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ono opravdu záleží na přístupu lékaře. Pokud k tomu má důvod, může vyžadovat přítomnost rodiče až do 18 let. A pod 15 let to bylo úplně bez diskuse, lékař před vyšetřením prostě mamku přivolal, i když zůstala v čekárně. Úplně nahý jsem být nemusel, ale při prohlídce penisu a varlat šly samozřejmě slipy dolů a mamka se na to dívala. Jednou mi před ní vyšetřovali i konečník, když jsem měl podezření na slepák. Lékař nepřistoupil na to, abych byl v ordinaci bez rodiče. Otec se mnou jít nemohl-rodiče byli rozvedení a on s námi samozřejmě nebydlel.
7. Leden 2009 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
se synem jsem byla na patnáctileté prohlídce pátého ledna a doktorka vyžadovala abych byla u vyšetření a to i u toho kdy si svlékl do naha vyšetření probýhalo stejně jako popisuje paní Petra jenže na tohle nebyl tak zvyklý a jak mu byla zima tak měl strašně malého pindíka a staženou předkožku a už dříve stím měl problémy takže mu ji vícekrát přetáhla a různě natahovala protže na obřísku to prý není a ikdyž jsem se chtěla otočit tak doktorka chtěla abych vyděla co provádí.Pak skontrolovala uzddečku a poté prohmatala varlata a nadvarlata.Pak seskočil vzala si ho k židly a ještě chvíli mu prohmatávala varlata nějak se jí nezdála správně sestouplá alenakonec ho k jeho radosti propustila a mazaly jsme domu.Na sedmnáctiletou už snad může sám asi by mu to znovu nebylomoc příjemné.
7. Leden 2009 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
ferr (anonym)
Co kdyby šel jednou se synem k lékaři tatínek?
7. Leden 2009 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Souhlas, já s kluky od 13 chodil na preventivky sám. Žena zase šla s dcerou na gyndu. Připadá mi to normální, kluci ode mne věděli, co je čeká a proč se to dělá a já jsem se snažil odpoutat pozornost, že jsem se vždycky zapovídal se sestrou a tak na prohlídku samotnou byla doktorka a syn, nač bychom tam další dva přicmrdávali pohledem. Mám pocit, že některým maminkám to dělá radost, nebo jsou tak tupé, že těm klukům nedokáží říct, co je na preventivce čeká a proč se tak děje. Pak by se možná ani před tou mámou nemuseli stydět, zejména pokud by se i ona snažila pochopit, že to už není ten uzlíček, který porodila, ale normální dospívající mužský, který už se taky trochu stydí.
8. Leden 2009 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
malý (anonym)
já si dnes pošel sedmnáctiletou prohlídkou ale naštěstí sem tam byl sám protože jsem si prošel prohlídku jen v trenkách a pak do naha a prohmatala mi varlata pak řekla že se ještě mrkne na pindíka a tak mi přetahovala předkožku a prohmatala mi uzdešku stiskla žalid a celý penis pak mi ještě natahovala předkožku a nakonec chtěla aby si ho postavil a pak se mě ptala jak často si ho honím a řekla že je to málo jednou za dva dny a řekla že ho mám docela malého(mám ho jen 5cm a pak 10cm :-()bylomi strašně trapně a asi už se nesvléknu ani na bazéně.Do tedka sem to neřešil alekdyž mi to takhle řekla, že mám malého pindíka :-(.
8. Leden 2009 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Tak to bych rád tu paní doktorku poznal.
9. Leden 2009 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Podle mě není normální ztrapňovat patnáctiletého kluka tím, že se musí v ordinaci povinně svléknout donaha před mamkou. V deseti letech ano, to je ještě dítě, ale v patnácti? Mnozí kluci se před mámou stydí svléknout mnohem víc než před doktorkou. Měla by je vyšetřit bez přítomnosti rodiče (počkají v čekárně). Obvinění ze sexuálního zneužívání se dá předejít tak, že v ordinaci bude zdravotní sestra (která tam stejně je). Takže kdyby došlo k maléru, mohou si to navzájem dosvědčit. Pouze tehdy, pokud mladý pacient odmítá spolupracovat, nebo se odmítá podrobit některému vyšetření bych přivolal rodiče z čekárny. Jinak ne, opravdu nevidím důvod proč by matka měla sledovat vyšetření synova penisu a varlat. On s ní na gyndu přece taky nechodí
9. Leden 2009 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Souhlasím s Pavlem, kde to vyřešit s taktem a ohleduplností, bez studu. Jenže, to by matky nesměly být tak neohleduplné vůči svým vlastním dětem a lékařky se chovají tak, jako by neabsolvovaly kurzy lékařské etiky. Samotná prohlídka je nutná, tak proč dítě stresovat a ztrapňovat tím vším. Jen tak na okraj mne napadá, zda se svlékání donaha před lékařkami při preventivní patnáctileté prohlídce týká i děvčat? Prohlídka tělesných dispozic je možná i ve spodním prádle. Proč není v ordinaci část, oddělená paravanem, kde by se taková prohlídka odehrála? Pokud se lékaři bojí obvinění ze sexuálního obtěžování, pak je něco shnilého ve státě dánském - já jsem tedy o takovém případu nejméně deset let neslyšel, že by lékař při vyšetření pubescenta nebo adolescenta ztratil rozum a udělal nějakou blbost, nebo, že by někdo lékaře z téhož důvodu žaloval.
9. Leden 2009 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Já jsem šla na operaci děložního čípku kde bylo nutné mne oholit a tento zákrok činil mladý sanitář. Takže si dovedete představit jak mi bylo.
10. Leden 2009 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
zdravím martu i ostatní. a ujišťuji že těch pár trapných minut se dá vydržet - oboustraně - než aby doktorka děcko neprohlédla úplně, tím že s něma chodím od mala tak víme do čeho jdem nějak to klukům nepříjde. samozřejmě že se nedívám přímo na jejich genitálie. ale víc mi vadí že se musí svléknout do slip u sestřičky a potom se musíme minout s předešlou návštěvou i tou následnou. a ujišťuji ty co se podivují nad tím že se klukům vyšetřují varlata a penis při preventivce, že je mnoho horších a trapějších vyšetření, ty jsem si prošla se starším synem, měl problémy s varlaty, velikostní a tvarové atd takže těch vyšetření bylo mraky včetně vyšetření spermatu s odběry v ordinaci a přežili jsme to. a díky obvoďačce co se nastydí nechat kluky stáhnout slipy se začlo s léčkou včas a dnes je to celkem dobré. s klukama chodím proto že manžel jezdí dálkové s kamionem a vrací se na víkendy a to né vždy. a dcera se na té prohlídce, jsou s mladším dvojčata, šla po něm, musí svléknout taky, u sestry do kalhotek a podprdy a tílka u doktorky jde tílko dolu hned, podprda a kalhotky než se začne s prohlídkou na lůžku, mezi noby jí nasahá, ale vyšetřuje třísla, a nakonec prohmatá prsa v leže i ve stoje.ale tun stud je o vztazích v rodině a výchově, rozhodně nechodíme doma nazí, k děckám do pokojíků nevkročím bez zaklepání a počkám až řeknou jóóó. do koupelny si nelezem, ale kluci normálně chodí někdy jen va slipech (trenkách) a já nemám problém že mě občas zahlédnou ve spodním prádle.
10. Leden 2009 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Carlos (anonym)
Tady se diskuze trochu strhla jiným směrem - k prohlídkám dospívajících. Původní téma se týkalo preventivních prohlídek mužů, ale nikoli v tom smyslu, že by někdo zpochybňoval smysl vyšetření per rectum a varlat, ale že si praktické lékařky žádají vysvlečení donaha i při vyšetřeních, kdy to není absolutně nutné, tj. mnozí byli nuceni být nazí při sepisování anamnézy, vážení, měření atd., což právem považovali za nenormální. Něco jiného je vlastní tělesná prohlídka, ovšem prohlídku kůže vykonává málokterý praktický lékař, tu nohdy neprovede ani leckterý dermatolog. Otázky byly dvě základní: 1. Proč se dospělí muži musejí někdy u preventivních prohlídek svlékat donaha i u vyšetření, kde to není nezbytné, zejména u sepisování anamnézy atd. viz výše. 2. Proč někteří lékaři závodní péče provádějí stejné prohlídky i u pacientů, kteří pravidelně chodí na preventivní prohlídky ke svému praktickému lékaři a za stejných podmínek - vysvlečení donaha atd. - zmíněny byly dvě profese, kde to není vůbec nutné, v jednom případě ekonomický manažer podniku = úřednická práce, ve druhém případě učitel. Pokud přispěvatelé nefabulovali, pak posouzení zdravotní způsobilosti vzhledem k povaze jimi vykonávané práce nevyžaduje rozhodně zkoumat ztopoření, otázky týkající se intimního života atd. To vím velice dobře, protože jsem sám zaměstnavatel a sám posílám zaměstnance ke své závodní lékařce. Rozsah prohlídek je jiný u administrativních pracovníků a jiných u lidí z provozu, u řidičů, strážní služby, uklízeček, pracovnic z úseku závodního stravování atd. Bezpečně vím, že svlékání zaměstnanců donaha a vyšetřování varlat se v objemu prohlídek nevyskytují, natož zkoumání erektilních dysfunkcí zaměstnanců - v rámci prohlídek, jejichž smyslem je posouzení zdravotní způsobilosti s ohledem na povahu vykonávané práce. Spousta přispěvatelek správně uvádí, že vyšetření u mužů jsou nutná, nikoli ale v rámci závodní preventivní péče, a bez často požadovaného vysvlékání donaha. Naprostá většina žen se u svého gynekologa donaha nevysvléká a má možnost se aspoň částečně - s ohledem na prováděná vyšetření obléci. Někteří lidé mají sklon k exhibicionismu, jiné vzrušují některé lékařské prohlídky, ale i já jsem přirozeně stydlivý člověk a chápu, že i mezi mými zaměstnanci se takoví vyskytují. Zodpovědnost za své zdraví mají ale jen oni sami a jejich praktičtí lékaři, mou povinností je v zaměstnání eliminovat rizika, která by je při výkonu práce mohla ohrozit. Protože s výjimkou úklidu nepracujeme s chemikáliemi a nemáme v budovách žádné škodlivé záření, není onkologická prevence v rámci závodní lékařské péče vykonávána, nýbrž pouze v rámci preventivní péče každého zaměstnance u jeho praktického lékaře.
11. Leden 2009 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Janica (anonym)
Ale vy chlapi naděláte.Já tam se synem byla,styděl se,ale ne přede mnou.Já ho připravila na vše co ho čeká i na to prohmatání varlat.Byl ve slipech.Akorát je stáhnul napůl jdyž mu prohmatávala pindíka.A přežil to.Není to žádný cimrlich.A ikdyž se styděl před doktorkou tak už to po prohlídce neřešil.Raději budu když mu udělá preventivní prohlídku než aby se něco zanedbalo a pak musel lítat od doktora k doktorovi a ukazovat ho všude.
11. Leden 2009 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Carlos (anonym)
Milá Janico, až to zažiješ, budeš mluvit jinak. Nikdo nekritizuje prohlídky penisu a varlat. Až budeš nahá sedět na staré židli a čekat, až si lékař(ka) dopíše do počítače tvoji osobní anamnézu, budeš mluvit jinak. Protože o to jde, o nic jiného. Vše ostatní je OK a nikdo s tím nemá problém- myslím.
11. Leden 2009 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Janica (anonym)
Milane proč tak sprostě?Nevychovanče. Carlosi.Myslíš,že jsem si takové věci nezažila?Třeba při porodu?Nebo když jsi na gyn.prohlídce,doktor ti řekne aby jsi si lehla na kozu a připravila se.Já tam ležela roztažená a kolem mě plno mediků a on si seděl na židli a psal si tam bůchvíco?To je taky dost ponižující ne?Nebo při prohlídce při nástupu do zaměstnání?Doktor si mě nechal celou svléknout a celou mě ohmatával?A najednou do ordinace vlít děděk že si jde pro recept?Ono je to asi jiné u chlapů než u ženských?
12. Leden 2009 - 16:20

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama