350 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Přestaňme kouřit už dnes !!!

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ayperi (anonym)
Zdravím všechny kuřáky a nekuřáky.Pevně jsem se rozhodla, přestávám kouřit a myslím že to zvládnu !Dnes jsem našla pro sebe velmi silnou motivaci a proto pevně věřím že se mi to podaří ! Touto cestou bych vás kuřáky, kteří právě toto čtete ráda požádala o jednu "maličkost" :)Připojte se ke mně, nechme kouření, které nám zkracuje už tak krátký život a ničí zdraví. Můžeme si tady na tomto serveru radit, podporovat se.Určitě jste o tom nejednou uvažovali, že toho zanecháte. Nebude to lehké, ale je to asi to nejlepší co můžete pro sebe udělat.Podpořte mě, chci toho nechat, je to BUĎ (zdravý život) A NEBO (nemoci a dřívější smrt).Budu ráda, když se ke mně někdo připojí ! Ahoj, Ayperi.
5. Září 2003 - 3:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Ayperi,přestala jsem kouřit toto pondělí. Dnes je to pátý den bez cigarety a zatím se držím! Když mám slabé chvilky, najdu si vždycky na internetu nějaké články o škodlivosti kouření. Pomáhá to. Pustila jsem se doma do velkého úklidu abych zaměstnala ruce. Musím vytrvat!Nejhorší je první měsíc.
5. Září 2003 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikita (anonym)
Dnes je to 1 mesic, co jsem prestala kourit. Uz si na cigaretu ani nevzpomenu.Mám jasnější pleť, bělejší zuby a je mi báječně. A pochvaly a obdivy z mého okolí mi dělají moc dobře!!! Je to super!!! a opravdu jsem na sebe pyšná. Všem kdo do toho jdou moc držím palce!!
5. Září 2003 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikita (anonym)
projděte si stránky: www.kurakovaplice.czDocela poučné!!!
5. Září 2003 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Majda (anonym)
Čau holky, přidávám se k vám, už nekouřím od středy. Není to žádná legrace, dokonce si myslím, že procházím nějakým absťákem - motanice, chvíli zima, pak zas vedro, mžitky před očima atd..... Prostě krize. Zatím se držím, nejhorší bude středa, čeká mě oslava narozenin ..... Zatím čau a kouření zdar .....
5. Září 2003 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikita (anonym)
největší motivací pro mě bylo, když jsem viděla manželku svýho bráchy v 7. měsíci těhotenství s cigaretou v ruce. A řekla jsem si, že takhle rozhodně nedopadnu a že je lepší skončit o hodně dřív.
5. Září 2003 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Ayperi (anonym)
Ahoj všem ! Holky, jsem vážně moc ráda, že jste se zapojily do tohoto tématu. Se mnou to vypadá tak, že jsem si prozatím cigaretu nedala, jsem ráda, ale už začínám být pěkně nervózní (tak se asi taky vrhnu na uklízení jak psala Lenka :)Jinak ty stránky znám, jsou fakt odrazující.Před rokem se mi podařilo přestat na dva měsíce, taky jsem si myslela že už si nikdy nezapálím, ale zapálila jsem si :-/ Po celé dva měsíce jsem na cíčko měla chuť. Ale to asi záleží na tom, jak silný kuřák člověk je. Tak já se vám zase ozvu jak si stojím, teď jdu uklízet jak radila Lenka :)) Aspoň ten absťák bude k užitku.Pa.
5. Září 2003 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj holky,přeji vám všem hezký víkend bez cigarety. Musím už teď odejít a vrátím se až v pondělí, ale chci vám ještě něco poradit. Budu samozřejmě pokračovat v úklidu a ještě jedna věc mi pomáhá. Nakoupila jsem si bylinkové čaje a průběžně je popíjím. Chce to změnit myšlení. Představuju si, že se mi tím čistí tělo od toho svinstva a že už na mě nebudou moci ani nemoci, protože mě neoslabují cigarety a jsem silnější. Snažím se přetvořit svůj vztah k cigaretě jako požitku k cigaretě jako nepříteli. Přiznám se, že zatím to ještě kolísá. Ale musím vytrvat a dostat to do podvědomí. Taky už jsem několikrát přestala a šlo to, ale vždycky jsem z blbosti zase začala. Teď už nechci podceňovat nebezpečí, které kouření přináší. Je to moje osobní rozhodnutí být zdravá a silná. Kouřila jsem 19 let. Mám astma, bolí mě na prsou a uvědomila jsem si, že každou další cigaretou sama pracuju na tom, abych vážně onemocněla. Dvacet let kouření stačí na vytvoření nádoru. Tak jsem si řekla stop. Ještě nechci zemřít. Na to mám kolem sebe moc lidí, které mám ráda a kteří mají rádi mě.
5. Září 2003 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Nezlobte se na mě, ale když někdo kouří 20 let, tak je sice moc hezké, že chce přestat, ale tělo má dostatečně zničené na to aby si myslel, že od teď bude zdráv....ale jinak hodně síly!!!
5. Září 2003 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Moje já (anonym)
Verčo, je pravda že člověk kterej kouřil to zpět vzít nemůže ale tělo se regeneruje a tak přestat kouřit kdykoliv, v jakémkoliv věku a bez ohledu na to jak dlouho jste kuřáci SMYSL MÁ !Doporučuju si přečíst tento článek:http://www.pauza.cz/r-art.asp/id=2187
5. Září 2003 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Ayperi (anonym)
První den jsem zvládla, nebyla to hračka, ale myslím že ten nejhorší mám za sebou. Dnes už na něj nemám takovou chuť jako včera.. snad to ani nepříjde.Ale bolí mě trochu hlava, maličko... myslíte, žeby to mohlo být z nedostatku nikotinu ne kterem jsem závislá ?
6. Září 2003 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Janda (anonym)
Aiperi: to bolení hlavy je typickej absťákovej příznak, jako když máš na hlavě svěrák... Já přestal kouřit dneska před hodinou a šesti minutama, doufám, že alespoň dneska usnu. Jinak provádím různé rituály, modlitby k bohům tabáku a podobně, uklízet se mi zatím moc nechce, i když by to bylo potřeba. :-))
9. Říjen 2003 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikita (anonym)
v nedeli 5.10 jsem oslavila 2 měsíce bez cigaret a je mi báječně. Držím všem palce
10. Říjen 2003 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mně je taky báječně. Nekouřím od 1. 9. Nejhorší je první týden. Potom už to bylo fajn. Chuť na cigaretu mám ještě v krizových situacích, ale to se překonává nepoměrně snadněji než v prvních dnech. A co se týká zdravotní změny - nikdy bych nevěřila, že může být tak rychlá. Žádná bolest na prsou a už se nezadýchávám. Paráda. A to je teprve pár týdnů.
10. Říjen 2003 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikita (anonym)
to Lenka: tak to moc blahopřeji a držím palce. Když vidím jak se nad kuřáky začínají stahovat mračna:-)))(zákaz kouření v restauraci, zdrazovani cigaret atd) tak jsem ráda, že jsem s tím sekla!!
10. Říjen 2003 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Janda (anonym)
Tak to mám dneska teprve 3. den a nejsem si jist, co budu zítra dělat až půjdu kolem trafiky, mám teď docela krizi... ale když píšete, že první týden je nejhorší tak to vydržím ! Všem držím palce ! PS včera jsem taky celý den uklízel, je tu teď tak čisto a voňavo, že se skoro bojím zhluboka nadechnout :-))
12. Říjen 2003 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Vydrž!!!Já jsem přestávala v pondělí a první den, kdy jsem si na cigaretu nevzpomněla byla sobota. A pokud si dobře vzpomínám, tak čtvrtý den byl nejkritičtější. Připomeň si taky občas následky kouření na www stránkách. Když vydržíš ten týden, tak už máš vyhráno. Ještě ti poradím jednu věc: Naplánuj si nějakou činnost místo v době, kdy jsi kouřil. Nějaký jiný rituál. Např. já jsem byla zvyklá zapálit si po návratu z práce. Teď si po návratu z práce místo cigarety uvařím kafe. Cigareta pro mě představovala takový odpočinkový rituál a to kafe poslouží stejně. Drž se!
13. Říjen 2003 - 7:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika Králová (anonym)
Není nad to přestat kouřit. Ale smůla bude, když to dokážete, a pak Vás srazí auto. V tu chvíli to přestává mít smysl. No tak hodně štěstí, já si jdu dát cigaretu, třeba mě taky srazí za rok auto ( nebo se zabiji jinak ), ale aspoň se nebudu týrat. PS: Že nemáte už týden chuť na cigaretu, je pěkná věc, ale nekuřák z Vás bude až po roce - hodně úspěchu
14. Říjen 2003 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ale, ale Moniko my si tady chceme navzájem pomáhat a podporovat se v nekouření. To, že můžeme umřít na něco jiného je sice pravda, ale vždycky je taky nesmysl smrt si "přivolávat". Já jsem si taky dvacet let říkala, že se nebudu týrat, ale ono takové astma nebo obstrukční plicní nemoc není nic příjemného. Až potkáš staršího člověka, který bude dýchat jako lokomotiva a každé jeho nadechnutí zní jako písknutí na píšťalu tak si ho dobře poslechni. Tak to potom vypadá. Tady nikdo nikoho nenutí přestat kouřit. Lidi, kteří sem chodí se vyčlenili ze skupiny kuřáků ale do skupiny nekuřáků ještě tak docela nepatří. Proto jsme tady. Abychom si pomáhali. Ale proč jsi tu tedy ty, když nechceš přestat? To nechápu. Jsou jen dvě možnosti. Buď chceš taky přestat, jen ještě nejsi "připravená" a nebo chceš být "škodík". Jak to teda s tebou je?
15. Říjen 2003 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Anet (anonym)
Ahoj holky!Kourim uz 5let a to je mi teprve 18.Uz jsem se pokousela nekolikrat prestat ale vydrzela jsem to vzdycky tak tyden.Muj kluk to nesnasi a tak to aspon omezuju,ale prestat proste nedokazu.Nechcete mi neco poradit?Diky
30. Říjen 2003 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Anet, musíš kouřit jemně - potom ho tao začne bavit a nebude to nesnášet.8-))
30. Říjen 2003 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Držím palce všem, já abstinuji dva a půl roku. Důležité je si uvědomit jednu věc. Jde o drogovou závislost se vším všudy. Proto se z nás již nikdy nestanou nekuřáci. Jedno cigáro a klidně deset let abstinence rozběhne návrat k nikotinu.Jinak po třech týdnech abstinence jsme na nejlepší cestě tam už nespadnout. První týden je docela peklíčko, ale jde to, pak už to slábne. Záleží hlavně na motivu, proč chci přestat kouřit, já jsem si napsal na lístek "chci se dožít vnoučat a dělat s nimi všechno, co jsem se svými dětmi nestihnul", kdykoliv jsem dostal chuť si zapálit, vytáhnul jsem tento lístek.
2. Listopad 2003 - 8:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Nekouřím už přes dva měsíce. A NEMÁM chuť na cigaretu! Hurááá. A můj chlap zahodil cigarety taky. Místo té 20 - 40 cigaret teď kouří jeden doutník denně. Na chlapa, který bez cigarety nemohl existovat to je docela slušný výkon. Držím všem palce.
6. Listopad 2003 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
iví (anonym)
Ahoj nekouřím 16 dní hurá dnes jsem byla se známíma na kavičce on měl kávu a cigáro ona 2 dcl vína a cigáro já měla džus a bez ciga super ne mám ze sebe radost a sk aždým dnem větší a větší
7. Listopad 2003 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Green LeMond (anonym)
Dneska uz to nestihnu, ale od zitrka vazne tatku ani brachu nekourim!
7. Listopad 2003 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
marta (anonym)
to green... you are debil
11. Listopad 2003 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Jsi dobrá!!! Já bych chtěla taky, už to zkouším hrozně dlouho, ale ten absťák! Jak jsi to dokázala? Co jsi dělala když jsi dostala chuť na cigaretu. U mě je totiž jeden problém. Pokud přestávám kouřit, tak můj mozek nemyslí na nic jiného, než na cigaretu. Což se projevuje ve všech oblastech - práci, myšlení, jsem nervozní, nesoustředěná, je mi špatně, a to trvá bez přestávky třeba 3 dny. Tak nakonec si zapálím a mám klid. Což samozřejmě není řešení. Jak jsi to řešila Ty? Poraď! Dík moc! Majka
12. Listopad 2003 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Katus (anonym)
Drzim Vsem palecky abyste vydrzeli nekourit.Sama jsem prestala pred 3mesici a je mi BAJECNE.Jsem take pysna na sebe ze jsem to dokazala,protoze jsem zkousela vse mozne jako napr.zvykacku,naplasti,akupuntura,atd., nic nepomahalo a ja jsem byla takovy slabouch.Nakonec na posledni moznost jsem to zkusila s praskama ZYBAN,(na lekarsky predpis v cizine)a ty mne ohromne pomohly.Drzim palecky take vsem,kteri do toho jdou.Pokud mate ZYBAN nekde dostat-DOPORUCUJI!
12. Listopad 2003 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Green LeMond (anonym)
Tak jsem to vazne dokazal: uz 5 dni jsem tatku ani brachu nevykouril. Hlavne mi pomohlo, ze mi mamka dovolila zuzlat sve cecky - byla to mala, ale ucinna nahrada. Vsem to doporucuji.
12. Listopad 2003 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Greene ty evidentně nemáš problém s kouřením, ale s myšlením.Jinak pro ty ostatní, ten začátek se musí překonat. Mě pomohl úklid - zaměstnat ruce. A na cigaretu jsem ten první týden myslela bez přestání. Ale pak jako když utne.Pro mě bylo kouření spíš rituál než návyk a tak jsem to řešila jiným rituálem. Místo zapálení cigarety po návratu z práce jsem si uvařila kafe. Teď, když mám krizovku (jen když mě něco hodně rozhodí - tak jednou za 14 dní) tak si naleju štamrličku něčeho hodně aromatického. Alkoholik se ze mě určitě nestane a účel to splní. Ale první měsíc jsem se alkoholu nemohla ani dotknout, to naopak chuť na cigaretu povzbuzovalo.
13. Listopad 2003 - 8:47

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama