14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Přejídání

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Hraběnka (anonym)
Mám Problém...Už jednou jsem zhubla,že jsem byla se sebou spokojena, naučila jsem se jíst akorát a nejvíce jsem jedla zeleninu ovoce,ale ted za poslední rok sem přibrala 11kg.A nejhorší je že vím, že to je tím že se teď hodně přejídam.Ale nejde mi to vůbec zastavit...Už cítím že jsem plná,ale přesto mne přemůže chuť a musím si jít ještě zobnout či přidat...
3. Únor 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
nika (anonym)
Jak poradit? mam pocit, ze s prejidanim nikdo nepomuze. Ja tim trpim nekolik let, jsem nestastna, ted se do toho pridal strach, novy stres, samota. Zeru, zeru, je mi ze me nanic a nevim, co delat. Nekdy si preju nebyt
24. Únor 2008 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Leeda (anonym)
Mám stejný problém, posledních pět let se to u mě střídá - půl roku jím jako člověk, 10 kilo zhubnu, jsem v euforii, pak půl roku s odpuštěním žeru jako prase a 10 kg přiberu, a tak pořád dokola. Nedokážu najít normální vztah k jídlu, buď skoro nejím nebo se cpu k prasknutí. Závidím lidem, kteří se dokázali přimět jíst pravidleně 5x denně přiměřené porce.
24. Únor 2008 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Matti (anonym)
Ahoj holky, napadlo mě něco bláznivýho, chtěla bych na léto sehnat 8 až 10 holek, které by jely na 2 měsíce někam na chatu, pronajaly bychom si kuchařku a osobního trenéra, který by nás po celou dobu neskutečně driloval a sestavoval jídelníček, abychom se po 2 měsících vrátily domů vysportované a krááááááááááááásné :) Jestli máte některá zájem, napište mi na email : matti.penkava"centrum.cz
27. Únor 2008 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Už nevím co s tím!! Nedokážu si pomoc. Poslední měsíc sním všechno co uvidím a co se mi dostane pod ruku!! ... Nemůžu si pomoc, mám takový nutkavý pocit, že prostě musím. Pak mě bolí břicho, cítím se strašně... nafouklá, bolavá!!! ... Začínám být sama ze sebe nešťastná. Na jaře se mi podařilo krásně zhubnout, cítila jsem se hezky, přes léto jsem se jakš takš držela, ale teď to nejde... dokonce už ani nemám chuť na zeleninu a ovoce a myslím je na pečivo, sladké atd.!!! Co teď?
26. Říjen 2011 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Lenko nemyslete pořád na jídlo a zaměstnejte se nějakou jinou činností a pěstujte se více v sebeovládání a uvidíte že to pujde se tohoto návyku pořád něco jíst se zbavit.
27. Říjen 2011 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Ach jo (anonym)
Proč se musí člověk na Velikonoce přejídat a cpát sladkým jako utržený z řetězu..?!
21. Duben 2014 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
raw-rabbit (anonym)
Proč se musí člověk na...Proč si člověk myslí, že něco musí? :)
30. Duben 2014 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ronaldo (anonym)
Kolik se může denně sníst maximálně třešní? Teď jsem se jich dost přecpal!!!!
18. Červen 2015 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Máte také potíže s tímto psychogenním přejídáním? Jak jste se to zkusili zbavit? Já jsem a už je to let, měl období naprosto bez problémů, kdy jsem věděl co kdy mám jíst a stačili mi správné porce, trávení bylo v pořádku, nebyl jsem přejeděný a byl jsem sytý a také jsem měl dost energie oproti stavu přejedenosti. Tadyhle jsem našel tyto informace z web idealni.cz Nemoc postihuje obě pohlaví a může se rozvinout od dospívání v podstatě v jakémkoliv věku. Častou příčinou bývá nevyvážené stravování, které může být způsobeno také různými redukčními dietami. Častým důsledkem pak bývá přibírání na váze, deprese, nespokojenost se sebou. Porucha se vyznačuje následujícími body: 1. Nevyvážené stravování – značné omezování se v jídle (i hladovění) či jednostranný jídelníček se střídá s neodolatelnou, nutkavou touhou se přejíst. Takové stavy nejsou výjimečné, naopak se s jistou pravidelností opakují. 2. Po „záchvatu“ konzumace potravy přichází fyzicky nepříjemné pocity z přejedení, obvykle ale nedochází ke zvracení. 3. S nárůstem hmotnosti roste i nespokojenost se sebou a snaha se nejrůznějším způsobem omezovat v jídle. 4. Porucha se častěji rozvíjí jako reakce na stres, citové strádání či depresivní nálady. Jak dál Poruchy příjmu potravy jsou zdraví velmi nebezpečné, nejsou-li léčeny, mohou nakonec způsobit metabolický rozvrat a smrt. Při podezření na anorexii či bulimii doporučujeme konzultaci s lékařem, u dětí a dospívajících bývá první volbou obvodní lékař. Přehled odkazů na odborníky najdete v rubrice ‚kontakty‚, další informace získáte v rubrice ‚články‚. Další informace můžete hledat na internetu pomocí adres z rubriky ‚odkazy‚. Přehledné informace o zdravotních důsledcích a rizikách, spojených s mentální anorexií a bulimií najdete zde.
17. Září 2018 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Co dle všeho je závadné jsou diety, protoře při tom psychogenním přejídáním se neudrží ani míra diety a jednoduše se přejíst jednostranou dietou je škodlivější než vyváženou stravou. Ono taky přejíst se třeba květákovým nákypem plným vody zas takovou škodu neudělá jako spapat kilo pečeného kolene, co vás ještě týden trápí v těle.
18. Září 2018 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa (anonym)
Podle toho kolik lidí vidím při těle , tak to psychogení přejídání bude mít víc lidí. Jistě, někdo to má ze sladkého, někdo to má z tučného a někdo to má z objemu jídla nebo z kombinaci více jídla a více piva většinou. Taky většinou to mají chlapy z toho a asi i ženy, že v práci chtějí bát štíhlé, chtějí vše stihnout a ne trávit jídla, tak nic moc nejedí a večer se nají až když vše zvládnou i v domácnosti a tělo to uloží a ani to nemusí být moc jídla.
18. Září 2018 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Stravování upadlo co se týče doby před rokem 1989.Dnešní náhražky zabíjejí chuť a kvalitu. Většina zboží spadá do kategorie levný a tak pracuje asi s třetinou objemu vytvořenou pouze potravinářskou chemií. Kdo chce přestat trpět trávicími těžkostmi a obezitou, tak si musí začít sám vařit z primárních surovin a mít naopak dostatek zdravého a přitom pestrého jídla k zakousnutí v ledničce a mít jistou dávku sebeovládání a jídelní kultury.) Necpat to do sebe z dveří ledničky ,ale mít nějaké rozumné porce a čas na jídlo.Jídlo cenit na obřad a relax a ne jen na přejídání a zajídání stresů.
19. Září 2018 - 9:47

Přidat komentář

Reklama

Reklama