39 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pražský přízvuk

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ačkoliv jsem z ostravy, tak se mi víc líbí pražský přízvuk. Přijde mi to spisovnější a líbivější než kratky zobak, navíc to zní v médiích hrozně, když někdo naživo promluví krátce. Líbí se Vám taky "pražština"?
5. Červen 2012 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
nevim jak ostatni, ale kazdy nejak mluvi. Kde by potom vznikaly vtipy? Nase kratke, zpivani atd. Druha vec je, kdyz se takovy prazak projevi pisemnou formou. Tam je co dohanet.
6. Červen 2012 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Já jsem z Vysočiny a Moráci mě mají za Pražáka a u Čáslavi jsem zas Hanák, ale nejsem ani jedno a u nás když se objeví Pražák, tak kouká, jak hřebík z prkna. Dokonce je u nás poznat i Pražák druhé generace, která u nás žije, jsou to úplně jiné nátury a celkově su tak jiní, že to nejde popsat.
6. Červen 2012 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
helééé (anonym)
www.youtube.com/watch?v=sRToA9W-EGE
28. Únor 2013 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Každý mluvíme NĚJAK, tak proč to řešit?
28. Únor 2013 - 8:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Přesně tak (anonym)
každý mluvíme jinak.Pražáci mluví řekla bych dlouze,my krátce.Sice se mi to nelíbí,ale jim se zase třeba nelíbí naše mluva.Každý je zvyklý na to své.Ale oproti Olomouci je pražská mluva přímo zlatá,smích.
28. Únor 2013 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Ich (anonym)
Mně je jedno, jak kdo mluví, ale musí to mít hlavu a patu.
28. Únor 2013 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Ich bin (anonym)
pro spisovnou češtinu,takže akorát ta Olomouc mi vadí,jinak mi to je také jedno.
28. Únor 2013 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
roubal (anonym)
To je divný, já zase mám zkušenost že v Jeseníkách mají rádi Pražáky, nadávají na Olomůčáky, navíc jsou Hanáci dost lakomý. Na již. Moravě zase nemají rádi Ostraváky. Já mám zkušenost že rození pražáci jsou převážně dobří, slušní prominou,ale naplaveniny z venkova jsou ti nejhorší kokoti. Přesto jsem poznal velice dobré lidi z jakékoliv části republiky. Žádný člověk se nemůže zavděčit všem. I kdyby ch se rozkrájel a dával všude přednost ženám , najde se kráva co se do mne naveze, jen proto že ji neustoupím v dopr. prostř. Jsem nahluchlý a špatně vidím,ne vlastní vinou, po výbuchu mám problémy, přesto se najdou lidé, kteří se do mne pustí, bez rozdílu věku a pohlaví. Takže řešit problém jestli mluví ostravak kratce, nebo pražák zpívá; plzeńák nebo hanák mě to je u zadku.
28. Únor 2013 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
heléééééé, vono je tam zasněženýýý...
2. Duben 2013 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jožka (anonym)
heléééééé, vono je tam...Týýýýý éééééérteple z tamtééééééé dědiny súúúú také kulatéééé. Šalina je přejéééééééééla a je z něch teď placka. Tož děcka, co s tém?
3. Duben 2013 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak (anonym)
Já si žádného tzv. pražského přízvuku nevšimla. A co všichni máte s tím hele? Vždyť hele není jen výsadou Pražáků, používáme ho všichni u nás v rodině i známí z různých koutů republiky(jsem z jižních Čech. Je ale fakt, že spíš Moraváci mají co v češtině dohánět- takové komoleniny, co občas od nich slýchám, je vyložené prznění naší krásné řeči. Pražákům se posmívají, ale sami mluví jako já nevím co. Působí to na mne, že mají nějaký komplex, hlavně Brňáci, ti jsou jedni z největších rejsnilů.
4. Duben 2013 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Borek (anonym)
Já jsem z Vysočiny a...Tak ono hlavně něco jako pražský přízvuk je nesmysl. Je to prostě nespisovná čeština. Já pocházím z Liberce a žiju v Praze a liší se všeho všudy asi tři slova. Jinak nelze žádný rozdíl poznat.
12. Leden 2014 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Přesně! (anonym)
Tak ono hlavně něco jako...To bych také chtěla vysvětlit. Do Prahy jsem se nedávno přivdala a žádné rozdíly tedy nevidím...
12. Leden 2014 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kdo mluví pražskym přízvukem (at' už proto, že je rodilej a celoživotní Pražák, nebo proto, že pražskej přízvuk pochytil po přistěhování do Prahy), to já fakt nepoznám. A už vůbec ne, když v Praze sou přistěhovalci, popřípadě častý nebo každodenní dojížděči ze všech končin naší malý republiky, takže přízvuků tam člověk slyší tři prdele. Podle přízvuku poznám tak maximálně, že tendle lojza je z Moravy. Jinak nic. Navíc rodilejch a zároveň celoživotních Pražáků už je neska v Praze jak šafránu. Třeba já mam v Praze asi deset příbuznejch, ale nikdo z nich se tam nenarodil, natož aby tam celej život bydlel. Takže co to vlastně je pražskej přízvuk? Třeba jsem to někdy slyšel, ale nevim, že to bylo vono. Rád bych si poslech někoho, kdo pražskym přízvukem mluví.
14. Leden 2014 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
antoio (anonym)
Už být končně s přízvukem pražského.Už mě jde z toho hlava kolem,nemá to ni společného s čekým jazykem a o mě vytáčí dabing a tomt slengu.Proto navrhuhi každý jiný film namluvit v jiném dialektu(strakonicko,jižní čechy,severní čechy,jižní morava,hanáci,ostraváci-atd- Vždytˇčesko není jen Praha-už jich mám dost a česky neumý ani náhodou a nechci aby se celý národ přispůsooval!!!!!!!!!!
14. Leden 2014 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
antonio (anonym)
Už být končně s...Reakce na předšlý článek-nerozumím tomu proč vypadlo tolik pímen?!
14. Leden 2014 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Už být končně s...Prosím tebe, nepřeháněj. Že ty jsi nějaký moravák, co chce prudit?
14. Leden 2014 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
Už být končně s...no tak hlavně, že ty jo :) ty bůro
23. Březen 2014 - 14:03
Obrázek uživatele agar
agar
Já si žádného tzv....Tendle nesmysl bodou cajzle tvrdit furt
23. Březen 2014 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Už být končně s...zato Ty seš v češtině přeborník. "a česky neumý ani náhodou a nechci aby se celý národ přispůsooval!!!!!!!!!!"
23. Březen 2014 - 14:40
Obrázek uživatele Návštěvník
hanah (anonym)
Celý ten pražský přízvuk je v protahování samohlásek. Dřív to bylo hodně slyšet a mnoho lidí to pochytí aniž by si toho všimlo. Bydlím v Praze od 15 let a když přijedu domů je slyšet trošku rozdíl v tom že ,,zpívám" , to se tak říká. Ale nějaká pražština neexistuje, to je blbost. Krátce mluví Ostravaci, roztomilá je hanácké nářečí,na Slovácku se mluví trochu jináč,na Plzeňsku se říká ze z plzně a tak podobně. Jistě by se našlo dost krajových výrazů. Ale nadávat co že je spisovné, Moraváci jdete do řitě, vždyť v Praze je víc moraváků než v Brně
23. Březen 2014 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
Celý ten pražský přízvuk...Totiž ono je to tak, že moraváci mají nějaký komplex. Kdysi jsem se tomu smála a nevěřila, ale od té doby, co jsem se přivdala na moravu, při každé příležitosti musí do Čechů a hlavně Pražáků rýt. Dlouho jsem nechápala proč, pak mi začalo docházet, že jsou zakomplexovaní až na půdu.
23. Březen 2014 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
hanah (anonym)
já jsem to tak na plno nechtěl napsat, jedno je jisté že Moráváci se nemají rádi ani mezi sebou. Na již. Moravě neměli rádi Ostraváky, v jedné vesnici měli rudo před očima, když tam zaparkoval auťák z ostravskou SPZ. Jejich heslo bylo auto prevalit, gumy prerezať. Na horách v Jeseníku nemají rádi Hanáky, to raději jednoho Pražáka, než deset Hanáků. Hanáci jsou pěkný škrti. Ale časy se mění. Dnes už to bude všechno jinak.
23. Březen 2014 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
david (anonym)
já jsem to tak na plno...Nelži, nic takovýho se nedělo a neděje.Já jsem z Brna a s Ostraváky nebo Pražáky nikdo nemá žádnej problém. To že si navzájem nadávají fanoušci hokejových nebo fotbalových mužstev nelze vztahovat na celou společnost. Mluví z tebe primitivní předsudky a z té paní nad tebou jakbysmet. Jak se říká, podle sebe soudím tebe.
23. Březen 2014 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabra (anonym)
Nelži, nic takovýho se...No, neřekl bych. To spíš ty, co tady předvádíš, je opět důkazem toho, co tady lidi před tebou už několikrát zmínili.
23. Březen 2014 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To, co se tady řeší, je pouze zástupný problém. Nezáleží na tom, jak kdo mluví, ale jak se chová. Jsem z Brna a znám řadu fajn lidí z Prahy a řadu kreténů z Brna a naopak. Je to tzv. Knoflíková válka.
23. Březen 2014 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
každý mluvíme...Já jsem rozený pražák. A mě osobně se líbí Ostravský přízvuk. A s žádným přízvukem tady problém nemáme. Na venkově ale na pražáky nadávají. Že neumí řídit a vše dělají špatně.
30. Červen 2018 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Já jsem rozený pražák. A...Spíš, že jsou bezohlední. Jsou zvyklí jezdit po Praze jako šílenci a pak takhle jezdí po celé republice. Jinak přízvuk ten nevnímám, ale je to spíš tím, že tam už je to samá náplava.
30. Červen 2018 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Spíš, že jsou bezohlední....Už se těším, jak "náplavy" budou mluvit česky asijskými a africkými dialekty.
4. Červenec 2018 - 21:26

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama