Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
67 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pravopis a jiné nesmyslnosti světa

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Klea (anonym)
Zajímalo by mne, proč si lidi dělají život složitější neý je. Nechápu, kdo vymyslel ty šílená pravidla pravopisu?  teda spíš proč je většina přijala a všichni jsou v dětství drceni, aby je zvládli. Kdo určil, že ve slově bič se píše měkké i a ve slově býk tvrdé? Proč to tak učinil? Čemu by vadilo, kdyby bylo jedno i. A proč angličani si tu svou celkem jednoduchou řeč zkomplikovali tím, že se vše píše jinak než čte? Vůbec mi to nedává žádný smysl.
19. Leden 2010 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Pravopis je do značné míry oblivněn jazykovou historií. Třeba u té angličtiny jde zejména o to, že výslovnost se v čase měnila mnohem víc než psaná forma. A to, zda my "píšeme jak slyšíme" je relativní. Dokládá to vtip, v němž nám Němec vytýká, že říkáme spisovatel a píšeme to špízofátl.
19. Leden 2010 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Klea (anonym)
Pravopis je do značné míry...Ale to mi furt nedává logiku. Kdyby se vše od začátku psalo tak, jak se vyslovuje, no tak by přece nebylo nic složitého měnit i psanou formu podle výslovnosti. Furt mi to přijde jednodušší, než se u každého slova učit, jak se to píše . A pak člověk narazí na člověka, který má úplně jinou  výslovnost a vás stejně nenapadne, jak se to píše, protože vlastně to slovo nepoznáte. A to mi přijde jako další složitost, proč pokud ze začátku byla jedna anglická výslovnost, které všichni rozuměli, ji najedou začli lidé v různých koutech světa měnit?  
19. Leden 2010 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lainey Hayne (anonym)
Zajímalo by mne, proč si...Zaplaťpánbůh za český pravopis. Píšeme do značné míry foneticky, ať si říká kdo chce co chce, viz srovnání s angličtinou. Nevím, co v tom každý hledá, ale představte si, že by si každý psal, jak by chtěl. Přestali bychom si brzy rozumět. Například fatální rozdíly mezi homonymy (bít X být). Navíc je český pravopis také odkazem po předcích. Myslím, že bychom měli být rádi, že stačí se naučit vyjmenovaná slova, shodu přísudku s podmětem a výjimky, případně pár pravidel, kde psát s/z, bě/bje a vje/vě. Pro mě pravopis problém nikdy nebyl, stačilo mi, že jsem se naučila zmiňovaná vyjmenovaná slova a to, že pokud je podmět rodu ženského nebo mužského neživotného, píše se y. Na všechno ostatní mi stačilo to, že ráda čtu, takže jsem diktáty nikdy moc neprožívala. Oproti angličtině je český pravopis MNOHEM jednodušší, jak pro děti, tak pro dospělé.
10. Duben 2011 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Kosmogirl (anonym)
Zajímalo by mne, proč si...Ahoj Kleo,o tom Celestinské proroctví jsem psal úplně jinak než to ty tady předvádíš. Záměrně jsem to zde jednou okopíroval,aby bylo zřejmé o co mi šlo. Když tak si to ještě jednou přečti. Mare,kdyby jsi znala alespoň ze základní školy základy fyziky,věděla bys,že každá hmota je složena z molekul a atomů,že to jsou takové malé vesmíry ,kde má všechno také svůj řád a že se to vše řídí určitou vůlí. To,že my to vnímáme svými smysly jako pevnou hmotu je věc jiná,neboť naše smysly jsou omezené a vnímají použe vymezenou část reality z celku. A těmto kmitočtů a nebo pohybu molekul a atomů se říká vibrace,takže to slovo vychází z reality. Proto Ježíš říká,kdyby jste měli víru hořčičného zrna a řekli by jste hoře aby se vrhla do moře,stane se tak. Zde máš ukázku síly myšlenky,která může hýbat hmotou což znamená,že ta hmota není tak mrtvá a pevná jak to vnímáme my sami. Zde alespoň vidíš,jak jsme všichni silně omezeni svými názory a představami. A když třeba někdo nejí maso,nemusí to nutně znamenat,že je pod vlivem démonů. Když má někdo doma zvířátko,stává se převážně miláčkem a součástí rodiny. Také jej nikdo nezabije a nesní,protože vnímá jeho reakce a potřeby protože jej mají rády,tak o něj pečují. Jenomže když si uvědomíš,že je to tak s každým zvířetem,tak proč se najednou vitratí naše láska k těm co momentálně nevidíme,proč jsme k ostatním tak otrlí? A věř tomu nebo ne,to samé platí i o lidech. Proč nám nevadí zabíjení jiných lidí ve válkách ,které jsou vedeny třeba v jiném regionu světa,proč nám nevadí výchovně vzdělávací systém ,který k těmto důsledkům vede. Zde alespoň vidíš jak zdánlivé postoje k ostatním vedou k určitému druhu myšlení,chápání a jednání. Není to od sebe oddělené. Je-li někdo soucitný ke zvířatům je přirozeně soucitný i druhým lidem. Proto se říká,že kdo nemá rád zvířata,nemá rád ani lidi. Takže je-li někdo soucitný a milosrddný,tak pod vlivem démonů není.
10. Duben 2011 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Lainey Hayn (anonym)
O tom, že by byl český pravopis oproti angličtině MNOHEM jednodušší, by se dalo s úspěchem diskutovat. Čeština je údajně na třetím místě v Evropě co do obtížnosti, po maďarštině a finštině. Naučit se správně česky dá zabrat i Čechovi, jen pro ilustraci: jedno PIVO dvě, tři, čtyři PIVA pět PIV (!!!) atd. Proč je to najednou od pětky jinak? Petr
10. Duben 2011 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Největší bordel v češtině udělal Jan Hus a buďme rádi, že ho upálili.Čeho by jsme se ještě dočkali to nikdo neví! A ti mudrcové v Ústavu pro jazyk český přece nemohou zůstat pozadu.Každej je chytrej jak rádio a kurvějí to až to není hezký! Jenom s tím názvem Česko to se teda vytáhli! Nikdy to z huby nevypustím a nikdy ho nepoužiji.Je to opravdu proti srsti! To chtějí taky změnit hymnu a bude se zpívat " Země Česko domov můj?" a nebo Čechy krásné Čechy mé změní na země Česko krásné Česko mé? To teda musel být V ů l !!!A to jim ještě za takové voloviny platěj!!
10. Duben 2011 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
x_x (anonym)
O tom, že by byl český...ano, Petře, složitý pro cizince, viz tvůj příklad. Dále třeba 7. pádů. Ale souhlasím s Lainey Hayne, že pro Čecha je to otázka opravdu pár základních pouček. Tím rozhodně neříkám, že nedělám chyby, trochu problém s čárkami ve větě. Ale když čtu: "to mi v servise opravily", a není řeč o ženách, tak přemýšlím, jestli je tak těžké se nad tím zamyslet.
10. Duben 2011 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Foxy (anonym)
Česko je přesné vyjádření toho, co zbylo z Československa. Máme, co jsme si zasloužili. Není možno psáti všude pouze jedno i/y. Těžko by pak bylo posoudit, je li lepší mít policistu v zádech nebo polycystu v těle...
11. Duben 2011 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Příklad ze živo (anonym)
S jakým i/y napíšete: Ženy si hrál- a muži šl- potom domů? ??? Ženy si hrály s tvrdým a muži šli potom domů s měkkým.
11. Duben 2011 - 2:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
ano, Petře, složitý pro...Mne v rúzných diskusích na internetu rozčiluje spousta chyb v i/y. Sám však někdy váhám nad předponami s-/z-.
11. Duben 2011 - 2:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Klea (anonym)
Česko je přesné...To není argument. Je plno slov stejně znějících a podle kontextu věty se vždy pozná, co je myšleno. Tak by to mohlo být i s íčkama.
11. Duben 2011 - 7:31
Obrázek uživatele Návštěvník
pro 10.4.2011 2 (anonym)
Ty v pravopise taky moc nevynikáš, když napíšeš: "Čeho BY JSME se ještě dočkali..." Snad BYCHOM, ne?
11. Duben 2011 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Příklad ze živo (anonym)
Na bidle seděl vrabec a měl tam dobré bydlo. Zafoukal vítr a obě bi/ydla spadla.
11. Duben 2011 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
žeby (anonym)
Na bidle seděl vrabec a měl...spadnout mohlo pouze bidlo
11. Duben 2011 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Chibamy sa človeg učý
11. Duben 2011 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Poznatek (anonym)
Na pravopis nadává jen ten, kdo ho neumí.
11. Duben 2011 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pravopis... (anonym)
... je náhodou skvělá rozlišovací pomůcka. Stačí přečíst pár vět a většinou víš, koho máš před sebou. Chceš při seznamování vyloučit blbce - nech je napsat pár vět a základní výběr je hotov. Dále vybíráš už jen z těch, kdo mají aspoň něco v hlavě.
11. Duben 2011 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Příklad ze živo (anonym)
Na bidetu seděl vrabec a měl tam dobré bydlo. Zafoukal vítr a oba bidety spadly.
11. Duben 2011 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
No tak teda hahaha.
12. Duben 2011 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Klea (anonym)
... je náhodou skvělá...Právě, že je to pěkně zavádějící pomůcka. Mám kamaráda velmi dobrého architekta a jeho pravopis je dost šílený. A žije spokojeným životem a je v něm úspěšný. A takových lidí je více. Každý je dobrý v něčem jiném a něco jiného mu dělá potíže. Jen když někdo neumí něco vypočítat, tak to není tak vidět, jako u pravopisu.
13. Duben 2011 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Janek (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi něco hrozí, když půjdu do supermarketu a přepíšu lihovkou chybu na obalech sušenek - místo Zlaté kolečka to mají být Zlatá kolečka.
7. Srpen 2011 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Janku, máš naprostou pravdu. Pravopis ovládá stále méně lidí. Běžně čteš na dopravních značkách (např. v Brně u nemocnice sv. Anny)u zákazu vjezdu "Mimo sanitních vozidel" místo "Mimo sanitní vozidla". V novinách se to hrubkami jen hemží, dokonce i v titulcích. Nějaké i/y v příčestí nikoho nevzruší, nebo děvčata "šly" místo "šla" atd. Svědčí to celkovém úpadku naší kulturnosti a společnosti vůbec. Mimochodem, kdo na pravopis nadává, štve ho, že jej neumí.
7. Srpen 2011 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Tuhle jsem četl na plotě docela dobrou výstražnou tabulku: "POZOR, OBJEKT STŘEŽÍ PSY".
7. Srpen 2011 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
VR (anonym)
Zaplaťpánbůh za český......kdo na pravopis nadává, štve ho, že jej neumí... Naprostý souhlas! A obzvláště roztomilí jsou ti, co by chtěli zavést jen jedno i (y). To by pak vznikly komunikační problémy jen velmi těžko řešitelné... Třeba: Je rozdíl mít v zádech policistu nebo polycystu; obojí je na pendrek, ale ta prvá možnost je přeci jenom přijatelnější...
7. Srpen 2011 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Janek (anonym)
MOHL BY MI NĚKDO ODPOVĚDĚT K VĚCI? Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi něco hrozí, když půjdu do supermarketu a přepíšu lihovkou chybu na obalech sušenek - místo Zlaté kolečka to mají být Zlatá kolečka.
7. Srpen 2011 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
lékař (anonym)
...kdo na pravopis nadává,...Mít v zádech polycystu je nesmysl, takže každý by věděl že máš v zádech policistu. Polycystické jsou třeba vaječníky. V Číně je jeden znak pro mnoho významů a také se domluví - vše vyplývá z kontextu. Pro cizince je to trochu obtížné, protože musí nějakou chvíli poslouchat, než pozná o čem je řeč a pak mu z toho vyplyne význam slov.
7. Srpen 2011 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
...kdo na pravopis nadává,...Když řekneš mám v zádech policistu, tak také nikdo neví, jaké i by si tam napsal -prostě všem je to jasné i bez i/y. Když si lidi rozumí v mluveném slovu bez toho aby se íčka lišily na poslech, tak proč by si neměli rozumět v psaném projevu s jedním i?
7. Srpen 2011 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Borek Jankovi (anonym)
MOHL BY MI NĚKDO ODPOVĚDĚT...Janku, tvoje rozhořčení chápu, ale v tomhle konkrétním případě je v tom výrobce trochu nevinně. To není neznalost gramatiky, to je spíš grafická nešikovnost při návrhu obalu. To ZLATÉ je tam napsáno pokaždé bez ohledu na to, jaký druh sušenek je v krabici, je to prostě druh loga. Pod tím logem je pak uvedeno, co v krabici najdeš (oválky, kolečka, esíčka...). Ta dvě slova tedy fakticky netvoří jeden celek, ale opticky ano, takže zatímco Zlaté Oválky jsou v pohodě, Zlaté Kolečka nebo Zlaté Esíčka bijí do očí. Opakuju ale, že to je jen graficky nešťastné řešení.
7. Srpen 2011 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Obchodník (anonym)
Pro Janka: Pokud by se někdo rozhodl v obchodě čmárat lihovou fixou po zboží, dopouští se trestného činu poškozování cizí věci.
7. Srpen 2011 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Borek (anonym)
Pro Janka: Pokud by se někdo...To je fakt, já bych si svá oblíbená esíčka v počmárané krabici nekoupil.
7. Srpen 2011 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana39 (anonym)
Také je mi smutno, jak upadá pravopis a to dokonce na veřejných místech. Zlatá esíčka (z principu je nekoupím), čerstvé vejce (jen jedno??), šunka standart (takže šunka, mající něco společného s vlajkou??)..... ano, na pravopis nadává ten, kdo jej neovládá (viz Vasi Biľak v 80 letech, chtěl sjednotit pravopis, aby bylo jednou i a to měkké, zaplať pánBůh, že k tomu nedošlo), díky jednoumu brněnskému novináři, který na úvodník Brněnských listů přepsal máchův Máj " Bil pozdní večer – první máj – Večerní máj – bil láski čas....", takže pravopis zůstal, díky!
8. Srpen 2011 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Ty jsi holka do světa, do světa, do světa, smrdí ti jak kreveta, je to prostě hnus, fuj. Nech jí radši pod sukní, pod sukní, pod sukní, nechci dávat pusu k ní, schválně si to zkus. Špinavá jsi jako veš, nikdy si jí nemeješ, když se k tobě přivinu, cejtím jenom rybinu. Teď už ani muk, kup si pičifuk.
8. Srpen 2011 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Ha ha ha, to je tedy fakt vtipné. Nezapomeň svou básničku nahlásit Ochrannému svazu autorskému (OSA), aby ti někdo nezneužil tvá autorská práva.
9. Srpen 2011 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
eliška (anonym)
Zajímalo by mne, proč si...nechápu kčemu jsoU.
18. Březen 2015 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
eliška (anonym)
ale jsou užitečná,aby si o nás někdo nemyslel že jsme hloupý
18. Březen 2015 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
eliška (anonym)
ahoj kleo .taky si to myslím a sem s tebou
18. Březen 2015 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
ty vole (anonym)
Pravopis je do značné míry...kde ses ucil nemecky
18. Březen 2015 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
marian (anonym)
Zajímalo by mne, proč si...Gramatika slouží k týrání dětí (vyvolávání depresí) a zaplnění jejich mozkové kapacity, aby něměli prostor ke svému osobnímu rozvoji. 1.fáze deprese: musí se naučit (kýmsi)vybraná slova, ve kterých se bude psát "y" a rodiči je doma při zkoušení dítě týráni, že to stále plete. 2.fáze deprese:paní učitelka oznámí, že "zítra" se bude psát diktát = 24 hodin deprese před písemkou. 3.fáze deprese:akt samotného psaní diktátu. 4.fáze deprese:minimálně 24 hodin se bude čekat na výsledky diktátu. 5.fáze deprese:oznámení výsledků učitelem a strach dítěte z toho, jak budou rodiče řádit a trestat za špatnou známku. 6.fáze deprese:trest - ať už verbální, nebo fyzický. Gramatika je v mnoha případech nesmysl (už v této kraťoučké větě jsou dva: GRAMATIKA, když čtu gramatYka a NESMYSL, když "y" nemá žádné opodstatnění. A pokračujeme v jednom nesmyslu za druhým : OPODSTATNĚNÍ - podle české abecedy by se toto slovo mělo přečíst jako OPODSTANIJENÍ. Naučte malé dítě abecedu a nechte ho psát, dozvíte se jak vypadá LOGIKA. ... Například takto : Princ chitil dvje pjekné síkorki a zavřel je do klece.Klec mňela zlatá dvířka,ale síkorkám se v ňí nelíbilo..... Prostě každé nové bitosti by stačilo, naučit se abecedu. Žádné deprese, žádné špatné známky .... jen klid a pohoda. Ono v podstatě celé školství je založeno za účelem, zaplnit dítěti hlavu NESMYSLI, aby se mu tam nevešlo to, co by opravdu chtělo dělat a znát.Ruku na srdce, kolik z toho, co jste se ve škole naučili, používáte a potřebujete ??? V čem je člověk v životě opravdu dobrej, se naučil sám bez přispění školského systému. A když říkám DOBREJ,myslím tím opravdu DOBREJ, ne to, že se někdo stane lékařem tím, že do své hlavy narve 50 knih o tom, že když má někdo vysoký krevní tlak, předepíšu mu "tento" lék ... to se naučí, ale už ani v nejmenším neví (protože to v těch "MOUDRÝCH" knihách není, proč ten tlak špatný má). Kdyby totiž věděli, že je to proto, že má člověk hustou krev a stačí mu začít pít hodně vody a krev si naředit .... on i farmaceutický průmysl, by přišel o kšeft ...
6. Listopad 2015 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Mariane (anonym)
Plně s Tebou souhlasím ale musít poznamenat, kolik těch lehkoživků v tom profláknutém nervovém ústavu pro jazyk český by přišlo o práci a museli by jít někam makat a vytvářet něco smyslnějšího než jsou ty jejich výmysly! S tím jejich výmyslem ,,Česko" tomu všemu dali korunu.A pro pó, už začly něco dělat se změnou České hymny? Tam se přece přímo zpívá Země česká domov můj a né nějaké nesmyslné Země Česko domov můj a nebo ta krásná píseň Čechy krásné čechy mé a né nějaké Česko krásné...... To musel mít někdo pořádný rohy kdo něco takového zplodil!
6. Listopad 2015 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Je (anonym)
spousta věcí,které jsou nám dnes opravdu k ničemu,ale ČJ zrovna považuji za hodně důležitý.To je základ,který by měl zvládnout každý z nás.A pokud je někdo schopný napsat ryby s měkkém i,pak si o takovém člověku myslím své.
6. Listopad 2015 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Gramatika slouží k...Absolutně souhlasim, ale nevěřim, že lidi jako celek někdy dospějou k podobnému závěru, protože všichni ti v minulosti češtinou týraní chtějí, aby i další generace si toto týrání užily. Je to vidět i na jiných věcech, kdy starší členové rodiny nezapomínají mladším připomínat, jak oni měly plno věcí těžších - museli prát v ruce, mýt ručně nádobí...Dnes je zase plno jiných věcí mnohem složitějších - informační technlogie, vědomosti o světě, cizí jazyky, děti se toho musí plno naučit - takže zjednodušení rodného jazyka by jim určitě uvolnilo mozkové kapacity a i čas na to, aby se mohly věnovat též sportu a hrám.
6. Listopad 2015 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Gramatika slouží k...No ty seš hustej, kámo :) Ale myslim, že se pleteš, viz Lainey Hayne. Kdybys zapomněl na současnou gramatiku a nechal děti psát, jak chtěj, musela by bolestným procesem vzniknout nová gramatika, aby se rozlišily homonyma a nedošlo k jiným nedorozuměním. Tahle gramatika, kterou máme, zachovává jazykový souvislosti, přechodvává v jazyku jeho paměť, dělá z něj živou a zároveň stabilní strukturu. Učit se gramatiku je, jak to vidím, zároveň tréninkem jistýho druhu intuice. A v neposlední řadě, umožňuje to snadno rozeznat blba, kterej nezvládnul základní poučky.
6. Listopad 2015 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Příklad: Brzy - brzičko - kdo tohle vymyslel a proč?
6. Listopad 2015 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Já si pamatuju když jsem chodil do školy a naše učitelka češtiny marodila a měli jsme jinou a měli jsme psát sloh co jsme dělali o zimních prázdninách jsem ji napsal že z pozastromí koukal zajíc tak mi pozastromí červeně podtrhla že takoví slovo ve slovníku neni a že ho tam nemůžu psát.
6. Listopad 2015 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
PP (anonym)
No, při tvém prasáckém pravopisu se to muselo červenat a pozastromí už možná ve slovníku není, ale bylo to používané slovo i v knížkách, které jsou asi 3x starší než paní učitelka.
6. Listopad 2015 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Paklejt (anonym)
pravopis je na hovno
6. Listopad 2015 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Já si pamatuju když jsem...Já jsem na základce s pravopisem žádný větší problémy neměl - možná jsem ho zvládal nejlíp ze třídy. Ale jinak souhlasim, že pravopis je na hovno. Takže už se ani nevobtěžuju psát aspoň tak, jak jsem psal na základce (i když se vod tý doby v pravopise někerý věci změnily a už se pišou jinak, a já nemužu vědět, jak se ted' pišou), ale pišu tak, jak mluvim.
6. Listopad 2015 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Na pravopis nadává jenom ten, kde jej neumí. Co mají potom říkat Angličani, když se téměř každé slovo píše jinak, než se vyslovuje?
10. Listopad 2015 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Na pravopis nadává jenom...Angličani by tu angličtinu měli taky změnit !
10. Listopad 2015 - 21:10

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama