Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Právní poradna

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Janca (anonym)
Prosim, poradte, kde se da na internetu najit bezplatna pravni poradna, nebo jestli mezi Vami neni pravnik.Jedna se mi o jedinou otazku ohledne pozemku pri prodeji domu. Diky za kazdy tip.
8. Říjen 2005 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pravnik (anonym)
tak se ptej
8. Říjen 2005 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Zkuste si najít ASOCIACE MANŽELSKÝCH A RODINNÝCH PORADCŮ. Mělo by to být www.volny.cz/amrpinfo/. Vypadá to na vztahy, ale zkuste dát dotaz, z vlastní zkušenosti vím, že je tam i právník. Já zkusila Náchod a Zlín /Ve Zlíně byla právnička pouze v pondělí/. Tak hodně štěstí.
8. Říjen 2005 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Janca (anonym)
Milý právníku, tak se tedy ptam. Jak je to se studnou (nefunkcni), ktera je na mem pozemku, ale soused tvrdi, ze je jeho. (pozemek byl kdysi spolecny). Nikdy nebyla zatizena na vecnym bremenem uzivani, ani se o ni nikde nikdo nezminuje. Jen existuje zapis dedickeho rizeni (z roku 1974), kde je psano, ze tento soused dedi dum se studnou. Siroko daleko jina studna neni, takze jde zrejme o tuto studnu. Soused do ni natahal hadice a leje(!!!!) do ni vodu, aby dokazal, ze ji pouziva. Pri tomto "pouzivani" samozrejme vstupuje na nas pozemek. Tak co ted??
10. Říjen 2005 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
A jak to, že vstupuje na Váš pozemek?
10. Říjen 2005 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
janco:zkus www.babinet.cz,když pomineš a přejdeš pár debilů co tam jenom urážejí tak tam někdy najdeš i pomoc a radu.Zkus to!
10. Říjen 2005 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Studna muze byt jeho klidne,ale pokud neni vas pozemek zatizen vecnym bremenem(cesta ke studni)nema tam on co delat.Reknete mu,at se soudi,zaplati si soud a teprve po vyneseni rozsudku a udani vecneho bremene na geodezii mu bude umoznen pristup ke studni.Nebojte se toho,zakon je na vasi strane.Klidne si tam dejte plot a psa.
10. Říjen 2005 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahoj, moc prosím o radu pro svojí dobrou kamrádku. Snaží se koupit pozemek pro stavbu domu. Ověřila si, že del uzemního plánu se jedná o oblast, kde je možné stavět. Vlastník pozemku také souhlasí. Ale ouha. Vlastník pozemek pronajal pozemek zemedělskému družstvu a to pozemek bez vědomí vlastníka dále pronajalo podnikateli, který na něm pěstuje stromky. V Katastru nemovitostí žádné věcné břemeno uvedeno není. Panu podnikateli ovšem podnikatelský záměr nevyšel a místo vánočních stromků je stromky přerostlé a nic se s nimi prakticky neděje. Nicméně navrhuje souhlas s okamžitým prodejem, pokud kupující zaplatí určenou cenu stromky.Lze nějakým způsobem milého podnikatele obejít a navíc požadovat uvedení pozemku do původního stavu? Moc děkuju (van276"seznam.cz)
1. Srpen 2006 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Aknel (anonym)
Potřebuji poradit s dědictvím z ciziny - Německa, jak má dle zákona probíhat. zda je v pořádku oznámení obyč. poštou v německém jazyce.
14. Srpen 2006 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
franta (anonym)
Dobrý den,nevím, zda jsem zde správně, nasel jsem vaši poradnu na internetu. Mám asi poměrně složitý dotaz: Moje matka mi asi před půl rokem darovala ca 8 let starý ojetý vůz, který používala, resp. byla držitelkou průkazu ZTP-P a automobil jsme používali k běžné dopravě mé matky k lékařům, na výlety atd. Před výše uvedeným půl rokem jsme sepsali běžnou darovací smlouvu, podepsanou námi oběma, ale bez notářského ověření. Jeden exemplář této smlouvy mám u sebe já a jeden má matka. Automobil jsem ale nepřehlásil na své jméno, protože mi to připadalo hloupé, když ještě dále automobil budu používat v zájmu a pro potřeby své matky. Nyní se ale situace změnila a matka nečekaně zemřela. Jak bude vypadat situace při notářském (soudním) vypořádání dědctví? - mám ještě sourozence. Na dopravním inspektorátu mi sdělili,že takto sepsaná darovací smlouva je sice platná, nicméně k převedení vozidla na mou osobu je potřeba ještě plná moc od majitele vozidla, kterou samozřejmě již není možné sepsat. Nevím, zda do vypořádání dědictví je automobil potřeba nahlásit, když mám tuto darovací smlouvu - nebo pro přihlášení vozu bude stačit tato smlouva a event. úmrtní list? Pokud bude automobil do dědictví přihlášen (k čemuž asi dojde, protože v matčině pozůstalosti byla uložena naše darovací smlouva a veškeré náležitosti s tím spojené vyřizoval můj sourozenec), bude přihlédnuto k tomu, že jsme s matkou sepsali darovací smlouvu již dlouho před její smrtí? Anebo úmrtím tato darovací smlouva přestává být platná a budeme se muset se sourozencem dohodnout, komu vůz připadne a event.druhého tzv. "vyplati? Pokud je to možné, děkuji vám za rychlou odpověď.
5. Září 2006 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Deny (anonym)
Zeptejte se spíš tady: http://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=13
5. Září 2006 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
PPP (anonym)
Franto, vůz do dědictví půjde a až budete pozváni k notáři, tak v prvé řadě dědici mohou uzavřít dědickou dohodu jak o co se podělí.pokud se nedohodnou dědí se ze zákona,předpokládám, že závěť nebyla sepsána.
5. Září 2006 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka Lehká (anonym)
PROSÍM, JESTLI MI MŮŽE NĚKDO POMOCI.MÁ KAMARÁDKA JE UŽ TÉMĚŘ PŮL ROKU V PRACOVNÍ NESCHOPNOST S ÚNAVOVÝM SYNDROMEM, JE VELICE UNAVENÁ A OPRAVDU NENÍ SCHOPNA JEZDIT DO ZAMĚSTNÁNÍ, NA TUTO DIAGNOZU, ALE NENÍ MOŽNÉ ZÍSKAT INVALIDNÍ DŮCHOD. MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT, CO DÁL, POKUD BUDE DOMA DÉLE JAK 1 ROK A JEJÍ ZDRAVOTNÍ STAV SE NEZLEPŠÍ?DĚKUJI ZA JAKOUKOLIV INFORMACI
16. Září 2006 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
LIBKUR"centrum. (anonym)
Zdarec milý právníku, mohu mít i já 1 dotaz? Jedná se o to, že mi 31.10.06 končí podpůrčí doba v nemoci, mám podanou žádost se zdravotní dokumentací o invalidní důchod na OSSZ, můj zaměstnavatel mne však nutí podat výpověď k 31.10.06 ze zdravotních důvodů a vzájemnou dohodou, jelikož pro mne nemá pracovní uplatnění a od 1.11.06 ať se hlásím na úřadu práce ! Má na to právo ? Jenže já k tomuto datu ještě nebyl ani u posudkové komise, stále čekám, tak nevím zda mi bude přiznán plný či částečný invalidní důchod pro můj trvale špatný zdravotní stav. A s čím bych pak na úřadu práce měl 1.11.06 operovat, když v ruce nebudu mít mic !!! promiň, laicky řečeno v tom neumím chodit, jak spousta jiných, neboť jsem byl celý život zdravý člověk a velice mne to všechno deprimuje !
6. Říjen 2006 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
LPPP (anonym)
Lenko, s únavovým syndromem je to složité, většinou lidé dostanou alespoň částečný ID, pokud zkončí nemocenské dávky tak se chodí před posudkovou komisi na OSSZ a pak se uvidí.Připrav se, že se k ní budou chovat jako k simulantovi, zatím ať schání odborné nálezy a třeba se potíže objasní.
7. Říjen 2006 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
kytka (anonym)
Nevi nekdo jak je to se statnim bytem ktery ma prejit do osob.vlastnictvi...ziji v nem s pritelem/ne manzelem/ a je psany na matku rekneme ze ta by ho nechla prevst na me priodkupu ale ja se bojim ze kdyz to nebude klapat s partnerem ze o nej prijdu.Nekde jsem slysela ze po urcitych letech se vztah nemanzelsky bere jako druh druzka a je to pak skoro stejne..Budu mu muset v takovem pripade neco vyplacet nebo snad dat pulku ci nahradu?Dekuju.
8. Říjen 2006 - 2:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Koala (anonym)
Lidičky,zeptejte se tady,nebo si tam najdete odpovědi na své problémy. http://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=13
8. Říjen 2006 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
kytko (anonym)
Na tento byt se nevztahuje společné jmění manželů, pokud se jimi opravdu nestanete. Pokud byt získáš před manželstvím, Tvůj partner nemá na podíl z něj (v případě rozvodu) absolutně žádný nárok. Dokonce ani v případě, že byste byt v manželství pak prodali, nemá nárok na peníze z něj získané a ani na "věc", kterou byste za tyto prostředky už v rámci manželství pořídili. Pokud bys později z nějakého důvodu chtěla, aby tento byt byl pak ve společném jmění manželů, musela bys zajít k notáři a nechat přímo tam sepsat Dohodu o rozšíření společného jmění manželů. Jako Tvůj druh nemá absolutně právo na nic z Tvého majetku, a to ani kdybyste spolu žili 50 let. Možná sis to spletla s převáděním nájemní smlouvy, pokud jsi v nájmu v cizím bytě, tam je situace jiná.
9. Říjen 2006 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
kytka (anonym)
Dekuju!:-)
10. Říjen 2006 - 2:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den.Obracím se na Vás s prosbou o pomoc a docela zajímavým tématem.Dne 15.12.2005 jsem měl nezaviněnou dopravní nehodu.Řidič vozidla který nehodu zavinil byl shodou okolností klientem stejné pojišťovny jako já.Kooperativy.Vše proběhlo v pořádku až na poskytnutí pojistného plnění.Mám vůz ŠKODA 120L r. v.1987 a to byl problém.Přesto že jsem měl poškozenu jenom část vozidla(PZ dveře,PZ blatník,P práh,PPŘ dveře)z toho na výměnu byly pouze PZ blatník a dveře.Při pojistném plněními bylo oznámeno že na vozidle vznikla totální škoda,obecná cena vozidla je 9 000,-Kč a na základě pojistného šetření je výše pojistného plnění stanovena na 6 000,-Kč.Mé vozidlo bylo opraveno v servisu,kde mi byla fakturována částka za klempířské a karosářské opravy 18 564,-Kč.Fakturu jsem uhradil, jinak mi odmítli vozidlo vydat.Dvakrát jsem psal na pojišťovnu Kooperativa že s výší pojistného plnění nesouhlasím,že vozidlo bylo opravitelné,že na něm nebyla totální škoda.Jen lakování s materiálem přišlo na cca 5 200Kč.Dále jsem jim psal že jsem nic nezavinil a že jsme měli oba řádně uzavřené povinné ručení a že na smlouvě mají že v případě pojistné události uhradí škodu do xx milionů a teď odmítají vyplatit 18 000,-Kč,nebyl jsem vyslyšen.Pokaždé mi napsali že na to mají tabulky a že to mají spočítáno dobře takže více jak 6 000.- Kč nedostanu.Potom jsem napsal dopis řidiči který nehodu způsobil se žádostí o zaplacení rozdílu mezi fakturovanou částkou servisu a proplacenou částkou pojišťovny.Žádal jsem ho aby došel na pojišťovnu,ukázal tam můj dopis a protože je u nich řádně pojištěn aby rozdíl uhradili.Napsal mi však že se mu vysmáli,že si s tim nemá dělat starosti. Byl prý také za právníkem který mu řekl že nemám nárok a chtěl mu dokonce napsat pro mne jaké si prohlášení.Chtěl za to ovšem 500.-Kč a viník nehody je v současné době bez práce tak toto odmítl a jen mi to napsal.Prosim Vás tímto o vyjádření zda jste takovíto případ již neřešili neboť se mi to celé jeví jako slušná lumpárna ze strany pojišťovny.Veškeré faktury,dopisy a ostatní materiály jsem ochoten kdykoli předložit k nahlédnutí.Děkuji za pomoc.BakusLubos"seznam.cz mob.776 233 811
2. Listopad 2006 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
OPRAVDU TENTO SPOR NIKDO NE?E?IL?MÁM NA MYSLI TEN PŘEDCHÁZEJÍCÍ S TIM AUTEM.POMOZTE PROSÍM.DĚKUJI
6. Listopad 2006 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Luboši, s Kooperativou mám jen ty horší zkušenosti, takže mě vůbec nepřekvapuje jak se k vám zachovali. Já sama mám pojistku proti krádeži, která se týká i mé osoby. Když mě okradli v tramvaji a pojišťovna mi nechtěla nic vyplatit, tak jsem se až po několika urgencích dozvěděla, že protože pachatel nepoužil hrubého násilí, tak nic nedostanu. Což ve smlouvě není. Takže až mě příště bude chtít někdo okrást, tak mu holt musím říct, aby mě u toho i zmlátil :-) , abych něco dostala. Obávám se, že z nich opravdu víc nevyrazíte.
6. Listopad 2006 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
zdravím.potřebuji prav.radu jsem abstinující alkoholička která řešila psychic.týrání manželem alkoholem .mám dva syny 17. a15 let celou dobu jsem měla vyživovací povinnosti sama starost o domácnost sama ošacení dětí sama požádala jsem o svěření do péče manžel mě předběhl tak ted jsem v pozici kdy manžel je chudák a já ta potvora slyším že alkoholičce nikdo děti nedá jakou mám nádej že soud přihlédne k mé abstinenci když manžel tvrdí že se stará o děti celých 17.let sám a ví že to není pravda jak to mám dokázat děcka jsou zpracovány v můj neprospěch může mi někdo poradit ? i z vlastní zkusenosti.díky všem
6. Listopad 2006 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
jsem adoptovan jak ziskat spět dědictví po vlastních rodičích
22. Listopad 2006 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
Já se musím Kooperativy zastat - kdykoliv se i něco stalo - neřešili a zaplatili. nejotřesnější zkušenosti mám s Českou. Nekecám!
23. Listopad 2006 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jaká práva a povinnosti má vlastník 1/6 nemovitosti? Jedná se o rodinný domek se dvěma byty. Jeden byt obývá majoritní vlastník, druhý byt je prázdný. Může tento byt pronajmout 1/6tinový vlastník bez souhlasu majoritního vlastníka?
11. Leden 2007 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jaká práva a povinnosti má vlastník 1/6 nemovitosti? Jedná se o rodinný domek se dvěma byty. Jeden byt obývá majoritní vlastník, druhý byt je prázdný. Může tento byt pronajmout 1/6tinový vlastník bez souhlasu majoritního vlastníka?
11. Leden 2007 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jaká práva a povinnosti má vlastník 1/6 nemovitosti? Jedná se o rodinný domek se dvěma byty. Jeden byt obývá majoritní vlastník, druhý byt je prázdný. Může tento byt pronajmout 1/6tinový vlastník bez souhlasu majoritního vlastníka?
11. Leden 2007 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Jaká práva a povinnosti má vlastník 1/6 nemovitosti? Jedná se o rodinný domek se dvěma byty. Jeden byt obývá majoritní vlastník, druhý byt je prázdný. Může tento byt pronajmout 1/6tinový vlastník bez souhlasu majoritního vlastníka?
11. Leden 2007 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš Sova (anonym)
Dobrý den. Mám takový problém. Loni se naše obec (Kasalice-kolem 500 obyvatel)rozhodla, že prodá vybrané obecní pozemky. Zažádal jsem si o celou parcelu se svým čílslem (aby to měla obec jednodušší) Dal jsem písemnou žádost a přijetí této žádosti se projednávalo na veřejném zasedání a bylo přijetí schválené. Na dalším veřejném zasedání bylo oznámeno kladné rozhodnutí zastupitelstva ve smyslu prodeje a byla udaná cena za tento pozemek (pozemek-2825m2, cena 8Kč/m2). Myslel jsem si že rozhodnutí zastupitelstva tím bylo uzavřené. S touto cenou jsem do koupi pozemku šel. Po měsíci od tohoto veřejného zasedání odstoupil jeden z radních (celkem jich má být 5) a obec se stala neusnášeníschopná. Tento týden mi přinesl jeden z radních Kupní smlouvu k podpisu a tam místo mnou očekávaných 22.600Kč , byla cena 70.620Kč (tzn.25Kč/m2) a když jsem se ptal, jak je to možné, že se změnila cena, která se odsouhlasila na veřejném zasedání ještě před rozpadem zastupitelstva, tak mi bylo řečeno, že si to zbývající radní odhlasovali, že zvýší cenu(aniž zkontaktovali kupující). Argumentoval jsem tím, že nejsou usnášeníschopní, jak mouhou měnit rozhodnutí, které se odsouhlasili ještě před rozpadem zastupitelstva, ale bylo mi odpovězeno, že i v těchto počtech mohou rozhodovat o rozjednaných záležitostech. Já si myslím, že jestli obec v plném stavu odsouhlasila nižší cenu. Je tím tato věc uzavřená a oni nemají pravomoc toto měnit, když nejsou usnášeníschopní. Poraďte mi prosím, co mám dělat. Na čí straně je právo? Děkuji za odpověď.
9. Květen 2007 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
bertica.H"sezna (anonym)
Manžel hned po skončení školy nastupil do malej nemocnice v Čr ako lekár.Asi 2týždne po nástupe mu dali podpísať "dohodu o zvýšení kvalifikace".On ,ešte v skúšobnej dobe vydieraný že ho prepustia bez udania dovodu podpísal. Teraz sa ideme stahovať do ineho mesta,manžel podal výpoveď.Dnes mu zamest.povedal,že suma činí cca 60tis. Znamená to,že nemocnica si chela udržať lekárov a keď lekár odíde do 3rokov po atestácii,musí platiť.Manžel ešte atestáciu nemá. niektoré vety v zmluve: V případe nesplnění tohoto závazku je výše jmenovaný zaměstnanec povinen uhradiť zamestnavateli náklady spojené se studiem a to dle skutečně vylož.nákladů.max.částku 65tis.kč.V nákladech jsou zahrnuty mzdové náklady,zdrav.a soc.pojištění,zákonné cestovné náhrady,kursovné. Je toto možné nejako napadnúť?čiastka vraj činí okolo 60tis.Je normálne ,aby žena na MD "živila "svojho manžela?Manžel musí spatne vrátiť peniaze za poistenia,ked bol mimo "svoju"nemocnicu,dokonca mu strhli časť zo zákl.mzdy krátenú o dni,kedy bol preč. Može zamestnávate? manželovi odmietnuť dať zápočtový list,kým peniaze neuhradí? Som z toho teda riadne v šoku.. ďakujem.
29. Květen 2007 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana K (anonym)
Přeji hezký den a chtěla bych požádat o právní radu v problému, který trápí naši rodinu. Před rokem jsme podepsali smlouvu o díle se stavební firmou, podle níž nám měl být vystaven rodinný domek na klíč. Stavební firma dostala zaplacené požadované faktury( fakturace předem) a stavbu protahuje již více než rok, ačkoliv ve smlouvě byla sjednána doba 9 měsíců.Od 1.3.2007 nabíhá firmě penále každý den, stavba stojí - není dokončena ani hrubá stavba, majitel nezvedá telefony, nechává se zapírat svými zaměstnanci, nereaguje na doporučené dopisy. Jaké máme možnosti tuto situace řešit ? Chystáme odstoupení od smlouvy a vymáhání všech pohledávek. Je možné podat též trestní oznámení za podvod? Prosím o radu.
6. Červen 2007 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jana K raději vyhledej právníka a to rychle.
7. Červen 2007 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
František Nový (anonym)
Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o naléhavou pomoc. Má babička má se svým synem dům v podílovém spoluvlastnictví. Každý 1/2. Babička je stará, a proto nemůže celoročně bydlet v domě a bydlí u své dcery(mé matky).Syn se o dům nestará a znemoznuje babicce přístup do domu. Vse vrcholi posledni pulrok, kdy se babicka dozvida z ruznych stran o tom, ze syn ma dluhy. Babicka je nejprve platila sama,ale ted jsou nad moznosti jejiho maleho duchdu. Navic jsme se nyni z neoficialnich zdroju dozvedeli, ze na synovu 1/2 je exekucni vymer. Jeji syn vsak lze a mlzi. Dluhy popira a vyhyba se komunikaci. V dome neplatil elektrinu a jelikoz byla napsana na babicku,tak dluh za odber je ted strhavan z duchodu babicce,prestoze ona v dome neni. My nevime, jakym zpusobem a kde zjistit jake vsechny dluhy a v jake vysi na domu jsou a ani nevime jak celou situaci resit. Babicka tim vsim velmi trpi. Ma velky strach, ze o dum, ktery stavela vlastnima rukama prijde v nejake exekuci. Je jí už 80 let a my máme strach o její zdraví, neboť každá nová zpráva jí velmi zranuje. Velmi Vám děkuji. S pozdravem Nový
8. Červen 2007 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já myslím, že pokud babička svému synovi půlku domu darovala, dal by se dar vzít zpět na základě toho, že on nežije řádným životem a o svoji starou matku se nestará.Tady je každá rada drahá, najala bych si právníka.
11. Červen 2007 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nebo se zaregistrujte a zeptejte se tady:http://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=13
11. Červen 2007 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Věnceslava (anonym)
Dotaz:V roce 1953 nám byly odňaty za minimální vyplacenou částku pozemky,na kterých byly postaveny byty pro Ministerstvo obrany. Mám nárok na vrácení těchto pozemků a co k tomu potřebuji?Byty již byly prodány vlastníkům do osobního vlastnictví a pozemky i nadále vlastní Ministerstvo obrany.Děkuji
14. Červen 2007 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jana8 (anonym)
prosím o radu, zda je možné, aby došlo k promlčení věcného břemene, pokud ho osoba nevyužívá a co je míněno výrazem možnost použití institutu výhrady vlastnictví při prodeji nemovitosti děkuji
19. Červen 2007 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Mira (anonym)
Umožňuje české právo "vydědění" tím způsobem, že zůstavitel odkáže v závěti veškerý majetek pouze jednomu potomkovi, ostatním nic?
24. Červen 2007 - 6:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuza (anonym)
MIRO pokud zůstavitel sepíše závěť a v něm vše odkáže pouze jednomu dědici,horko těžko s tím něco zmůžete.Pokud vás zůstavitel vydědí,mělo by to být písemně dokladované a vy můžete toto vydědění napadnout.Máte velkou šanci ,uspět ,těžko vám někdo dokáže,že jste nejevila zájem,nestarala se nebo nesoucítila se zůstavitelem.Stačí když vám sousedé dokáží že jste zůstavitele navštěvovala,projevila o něj zájem,postačí i fotky z návštěv,sms zprávy,atd... Vydědit vás může v případě že jste zůstavitele týrala,bila ,ponižovala,okrádala. Přeju hodně stěstí.
24. Červen 2007 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuza (anonym)
MIRO,koukněte na www.umirani.cz najdete tam mnoho zajímavých věcí.
24. Červen 2007 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Nejsem právník, ale děti (potomci) zůstavitele patří mezi tzv. neopominutelné dědice. Lze je vydědit (jak píše Zuza - v zákoně jsou vymezené důvody). Domnívám se, že závěť, kde by bylo vše odkázáno jen jednomu potomkovi a na ostatní by zůstavitel jenoduše "zapomněl", není platná. Zákon stanoví, kolik musí dostat nezletilý potomek a kolik zletilý - tam je rozdíl.
24. Červen 2007 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Kluk (anonym)
Ten portál ,,umirani.cz"...co je to za morbidní stránky???!
25. Červen 2007 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Mira (anonym)
Díky za odpovědi na můj dotaz.
26. Červen 2007 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Ahoj vsichni, potrebuju pravni radu v pripade prevodu nemovitosti, kde figuruji 2 spoluvlastnici. Poradite mi nekdo, prosim?
29. Červen 2007 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Daja (anonym)
Prosím poraďte mi ohledně převodu bytu z babičky na vnučku která s ní žije 12let trvale v bytě a chce převod na vnučku ale není schopná podpisu a vyřízení(zdravotní důvody)
17. Červenec 2007 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Digi (anonym)
Má prvorozený 26 letý nemanželský syn právo na dědictví nebo na vyplacení z majetku svého otce a co je nutné udělat?
23. Červenec 2007 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
P.P. (anonym)
Všechny děti mají stejné právo, je dobré to sdělit notářovi a je možné, že už to bude vědět.
23. Červenec 2007 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Prosím o radu.Před 3 měsíci jsme koupili nemovitost.Bývalá majitelka tu má stále trvalý pobyt.jak ho zrušit.Moc děkuji.
26. Červenec 2007 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
P.P. (anonym)
Musí ona sama, jinak je to velice komplikované.
28. Červenec 2007 - 21:39

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama