65 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pravidelný klystýr je prevencí rakoviny střev

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Pelán Jiří (anonym)
Je dobré vědět, že rakovině střev se dá zabránit prevencí. Klystýr určitě zpomaluje stárnutí, například Dr.Kellog absolvoval klystýr denně a dožil se velmi vysokého věku.
4. Únor 2014 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
MUDr. Komárek (anonym)
Klystýr je jistě velmi dobrá prevence rakoviny tlustého střeva, ale abychom měli jistotu, že se této nemoci vyhneme, je dobrá současně i bezlepková strava. Lepek je totiž jedna z nejhlavnějších příčin karcinomu tlustého střeva. Obecný názor nás sice přesvědčuje, že Češi drží prvenství v onemocnění na rakovinu tlustého střeva kvůli spotřebě červeného masa, ale to není pravda! Dle statistiky si můžete ověřit, že například v USA nebo Kanadě mají spotřebu masa zhruba dvojnásobnou oproti ČR a přitom rakoviny výskyt rakoviny tlustého střeva mají výrazně nižší, než my. Pravda je taková, že skutečná příčina rakoviny tlustého střeva je LEPEK. Ono když se na věc podíváte z hlediska statistických dat, tak zjistíte, že to do sebe zapadá: Češi mají největší spotřebu pečiva na světě a současně největší výskyt rakoviny tlustého střeva na světě. A co se týče klystýru, zde jsme na tom bídně, pravidelně ho v ČR používá jen asi 8 procent lidí, ale například v sousedním Německu ho pravidelně aplikuje zhruba 35 procent lidí a v USA dokonce 72 procent.
4. Únor 2014 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Paní Marie, to gratuluji k rekordní délce používání klystýru. Já donedávna myslel, že rekord držím já, protože klystýr používám už 27 let dlouho, ale kam se hrabu na vašich 65 let. :-) Musím potvrdit jen pozitivní účinky pravidelného klystýrování. Nemoci se mi zatím vyhýbají a za celých 27 let jsem nebyl vážně nemocen.
4. Únor 2014 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Úplně souhlasím s uvedenými příspěvky.Matka měla rakovinu před 27 lety.Změnila stravu , pečivo u ní nenajdete, často užívá klystýry a v 83 letech má objednán pobyt u moře v Africe.Užívá si života.Já důchodce postupuji stejně.Nejsme vegetariány, ale pečivo v podstatě nejíme.Současná mladá generace jí hlavně pečivo, takže se očekává další nárůst rakovin až o 70%.Preventivní prohlídky nejsou řešením, jak je lidem doporučováno.
5. Únor 2014 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Začla jsem s klystýrem ve 21 letech teď je mi 36let a už si si bez něj nedovedu představit život,na dovolenou všude semnou jezdí láhev s hadičkou.
5. Únor 2014 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ja si taky obcas delam klystyr ale nevim jak to rict pritelovi, zatim spolu nezijem ale pozdeji.
5. Únor 2014 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana2 (anonym)
No rict mu to budu muset, ale on moct neuznava lecitele apod..
5. Únor 2014 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jestli si ten klystýr děláš jen občas tak bych to příteli neříkala,protože si to můžeš udělat jak není doma.
5. Únor 2014 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Jano, Ty jsi retardovaná, nebo proč musíš žádat přítele o dovolení, zda si můžeš vyčistit střeva??? Nezlvb se na mě, jsi vážně hloupá. A Milada Ti radí dobře, s takovým volem, který Tě takto omezuje, se rozejdi. A už nám tady prosím neškmrej o radu, jak získat povolení od přítele. Děkuji
6. Únor 2014 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ilona runner (anonym)
Klystýr si dělám taky jednou týdně už řadu let. A tady je nejlepší návod na podání klystýru, který mám léta prověřený a mohu vřele doporučit: Nutno sehnat 3 litrový irigátor německé firmy Servoprax http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... fuk-cevkou . Je to jediný výrobek na evropském trhu, jehož materiál neobsahuje žádné ftaláty. Používá se ve všech německých nemocnicích, takže je to rozhodně co do kvality prověřený výrobek. Další výhodou je, že hadička má nafukovací balonek,takže během procedury nevypadává z konečníku. Do irigátoru nalejte 3 litry vody o teplotě 40 až 42 stupňů; teplotu určitě přeměřte teploměrem, protože se to jinak nedá odhadnout a je důležité aby byla v tomto rozmezí!!! Pokud bude teplota nižší, tak se střeva stáhnou a do sebe nedostanete dost vody!!! Vak zavěsíte asi 30 až 40 centimetrů nad zadek, třeba na kliku od dveří, rozhodně ne výše!!! Existuje silnně rozšířený omyl, že se irigátor má zavěsit do výše očí; to je šílenost!!! Irigátor pověšený do výše očí způsobí, že tlak vody bude obrovský a podání klystýru bolestivé a nebezpečné (může dojít i k protržení střeva. Výšku zavěšení 30 až 40 cm si změřte metrem, je to důležité!!! Pak si lehněte na záda s pokrčenýma nohama a zasuňte hadičku asi 10 centimetrů do konečníku a injekční stříkačkou nafoukněte balonek, stačí jen 30 mililitrů. Nafukovat více je zbytečné, mnohdy nepříjemné a navíc to zkracuje životnost balonku. Svorkou pusťte vodu do střev. Snažte se úplně uvolnit, jakoby relaxovat. Cítit by měl být jen tlak ve střevech, ale v žádném případě bolest. V případě bolesti přestaňte okamžitě napouštět, znamenalo by to, že máte moc ucpaná střeva a voda neprotéká dál. Během napouštění můžete polohu měnit. Ideální je, otočit se na pravý bok, jakmile do vás nateče první litr vody. Pokud nejsou střeva ucpaná, měly by se do Vás vejít celé tři litry, ale rozhodně nenalévejte střevo, pokud to bolí!!! Můžete v případě většího tlaku na chvíli zastavit přívod vody a po chvíli ji zase pustit. Nespěchejte, napouštění vody do střeva může klidně trvat 10 nebo 20 minut, není cílem natlakovat to do sebe co nejrychleji. Je dost pravděpodobné, že poprvé do sebe dostanete vody málo, třeba jen pouhý litr, ale z toho si nic nedělejte. Postupem času při dalších klystýrech do sebe určitě požadovaných 2,5 až 3 litry v pohodě a bezbolestně dostanete.
7. Únor 2014 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
k.k. (anonym)
Používám normální pet láhev na 2litry hadičku jsem si zakoupila v horbachu.Pravidelně lahev i hadičku měním s irigátorem nemám zkušenosti.
7. Únor 2014 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Tak proto neměl Švejk rakovinu...
7. Únor 2014 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Nikde není prokázáno, že by klystýr byl nějakou prevencí před rakovinou střev.
7. Únor 2014 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Milej zlatej Jirko, praxe prokázala dostatečně, že pravidelný klystýr je dobrou prevencí proti rakovině střev a dobrý způsob, jak si prodloužit věk. Ty určitě patříš k těm jednoduchým lidem, kteří věří lékařům. Je logické, proč nás lékaři odrazují od používání klystýru, lidé by byli zdravější a oni by měli méně práce. Kdybych byla doktor, taky bych lhala, že klystýr je škodlivý. :-) Páni doktoři jsou největší lháři.
7. Únor 2014 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Milej zlatej Jirko, praxe...Humorné je, že máš potřebu urážet, místo abys použila nějaký argument nebo důkaz. Nevím, kde jsi přišla na to, že nějak bezmezně věřím lékařům.
7. Únor 2014 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Milej zlatej Jirko, praxe...Mě by spíš zajímalo, jak si přišla na to, že lékaři jsou proti klystýrům. Už mně byly 2x doporučené od lékařů - internistů a jednoho gastroenterologa.
7. Únor 2014 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasně (anonym)
Můj otec, strýc a dvě...sem může naťukat každý, co chce. Vsadím se, že nic z toho, co jsi psala, není pravda. Jediné možná, čemu bych ještě věřila je to, že umíš naťukat příspěvek do diskuse.
7. Únor 2014 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
sem může naťukat každý,...Ty seš správná blbka. :-)
8. Únor 2014 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
proč? (anonym)
Ty seš správná blbka. :-)Ten první příspěvek je jasný a věří mu jenom fanatický klystýrák.
8. Únor 2014 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
hejhulák (anonym)
Ty seš správná blbka. :-)Taky si říkám, proč by měla být blbka? Ten 1. příspěvek mi připadá dost přitažený za vlasy. Navíc klystýr by se neměl provádět častěji, jak 2x za měsíc. Geny- ty mají většinou podíl na rozvoji nemoci jen pár %.
8. Únor 2014 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Chech (anonym)
Presně, klystýr každý týden a ještě k tomu tolik let? To by jí už musela prdel protejkat jako starý vodovod.
8. Únor 2014 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Presně, klystýr každý...Proč by ne? Co když je na něm tak závislá, že si normálně na velkou nedojde? Potom jí nic jiného nezbývá. Mně osobně doporučil lékař klystýr 1x za 3-4 neděle. Nejdřív půllitr, potom 2x po 1,5-2 litrech.
8. Únor 2014 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
Proč by ne? Co když je na...právě, když se to přežene, pak je problém.
8. Únor 2014 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
A. (anonym)
Zkuste si změřit tlak před klystýrem a po něm.Mně se potvrdilo, že je nižší.
8. Únor 2014 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Ing Kovařík (anonym)
Taky se u nás v rodině často vyskytovala rakoviny tlustého střeva, takže od mládí pravidelně vyplachuji střevo a tahle prevence opravdu funguje. Je mi 65 let a stále jsem zdravý. Klystýry používám od třiceti let jednou týdně, takže za život jsem absolvoval zhruba 1820 klystýrů celkem!
31. Březen 2014 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
milada a magdo (anonym)
nevím proč vy dvě agresivní krávy hned napadáte chlapa a nadáváte mu blbů a volů . Jana pouze napsala že moc neprožívá léčitele a tak . Nic víc . Nikde nepsala že by jí přítel něco zakazoval . Spíše vtom byl ostych . Tak jděte se svýma rychlýma radama do prdele ( nevymyté ) . tomas
31. Březen 2014 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Taky se u nás v rodině...Jsem ve stejném věku a taky klystýr praktikuji dlouhodobě s úspěchem.
6. Duben 2014 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
no my jsme zdědili v rodině Lynchův syndrom,což je mj.mutace genu způsobijící rakovinu tlustého střeva,a babička si až do svých 80let dělala každý týden klystýr,protože po prožité rakovině dělohy a vaječníků(také výsledek Lynchova syndromu) a ozařování jí ochably velice nohy,které ji začaly napuchat kvůli přetlým lymfatickým uzlinám -a ochably jí střeva,a přímo z Paskova,kde byla na ozářkách jí lékaři doporučili klystýr 1*týdně,a jako jediná z Paskova tenkrát přežila zhoubnou rakovinu asi o 30let a dožila se 80let,já tedy neaplikuju,ani bych nevěděla jak ,ale ve svých 35 letech jsem již po operaci hemeroidů,se kterými mám spoustu problémů doteď..tak na tom něco asi bude..
6. Duben 2014 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kavanová (anonym)
Já si dělám klystýr jednou týdně zhruba 20 let, do doby, co mi byla zjištěna roztroušená skleróza. Jeden specialista mi totiž při pobytu v jednom švýcarském sanatoriu doporučil, že klystýrem zastavím progresi této nemoci, což se mi potvrdilo. Je to opravdu tak, imunita sídlí ve střevech a protože RS je imunitní choroba, tak na stavu střev záleží i při této chorobě. Za 25 let se mi roztroušená skleróza ani trochu nezhoršila. Pravidelný klystýr tedy není jen prevencí rakoviny tlustého střeva, ale prakticky všech chorob.
16. Červen 2014 - 7:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Ada (anonym)
Mne by zajimalo jestli i vasi partneri si taky delaji klystyr.
28. Leden 2015 - 7:55

Stránky

Přidat komentář