19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

PRÁVA ZDRAVOTNÍKŮ

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
MAGDALENA (anonym)
JSEM LÉKAŘKA, PEDIATR, UŽ PĚT TÝDNŮ SE SPOLEČNĚ S TÝMEM SESTER STARÁME O MALÉHO KOJENCE S CHRONICKÝM ONEMOCNĚNÍM...MÁM ZA SEBOU PĚT TÝDNŮ NESNESITELNÝCH NÁLAD JEHO MATKY, KTERÁ SE CHOVÁ NEOMALENĚ, PŘIKAZUJE NÁM CO MÁME DĚLAT, PARANOIDNĚ VŠE KONTROLUJE, NEUSTÁLE SE JÍ NĚCO NELÍBÍ, HRUBĚ MLUVÍ O CELÉM PERSONÁLU A ROZVRACÍ ATMOSFÉRU NA PRACOVIŠTI I MEZI OSTATNÍMI MAMINKAMI, Z NICHŽ NĚKTERÉ HRUBĚ NAPADÁ. PŘI DALŠÍM JEJÍM VÝSTUPU PROTI MÉ ÖSOBĚ JSEM TO UŽ NEVYDRŽELA A JEMNĚ JSEM JÍ VYSVĚTLILA, ŽE BY BYLO DOBRÉ KDYBY PERSONÁLU VÍCE DŮVĚŘOVALA A SNAŽILA SE SNÁMI LÉPE SPOLUPRACOVAT, ABY SE STAV MIMINKA CO NEJDŘÍVE ZLEPŠOVAL A DÍTĚ BYLO TAKÉ V PSYCH. POHODĚ. NA TO KONTO NA MNE ZAUTOČILA HRUBYM NAPADANIM ME OSOBY..A JESTE SI SLA STEZOVAT K VEDENI...BYLA JSEM OD TOHOTO PACIENTA ODVOLANA...NEJEN ZE MNE TO CELÉ PONIŽUJE, ALE PROŽILA JSEM SE NĚKOLIK SPATNÝCH NOCI A DNÍ STRESU,UNAVY..COZ SE SAMOZREJME PROJEVILO I V NEPOHODE V ME VLASTNÍ RODINE..PTAM SE SAMA SEBE...JA JAKO PROFESIONAL MUSIM TEDY PROFESIONALNE VSE SNASET A JESTE BYT PRIJEMNA A PACIENT SE MUZE CHOVAT JAKO HULVAT NEUSTALE A NEUSTALE SI NA MNE ULEVOVAT...KDO MI VRATI TY HODINY, KTERE JSEM PROZILA VE STRESU, V NEKLIDU, V PONIZENEM POCITU...VSECHNO TO V KONEECNEM DUSLEDKU DOPADA NA ME ZDRAVI..MAME MY JAKO PERSONAL VUBEC NEJAKÁ PRÁVA? CITIM SE JAKO PROSTITUTKA..VYUZIT, POUZIT, NAKOPNOUT KDYZ JE TREBA ZE STRANY KOHOKOLIV S JAKOUKOLIV POVAHOU.. A HLAVNE UTRPNE MLCET A NECHAT SI TO LIBIT? NENI UZ NA CASE ABY SE TAHLE NEVYROVNANÁ SITUACE MEZI ZDRAVOTNIKY A PACIENTY ZAČALA TAKE RESIT? A KDYZ TAK JAKYMI PAKAMI SE MUZEME I MY, TA HAVET LEKARSKA, BRANIT?? S POZDRAVEM
5. Srpen 2009 - 20:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Majda (anonym)
Jesli jsi ty doktorka tak já jsem královna, co si tady stežuješ běž do poradny , co chceš aby obyčejni lidé ti radily ? ty Yssko jsi pruhledna,,,,,,,,,,,,
6. Srpen 2009 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
Magdaleno,plně s vámi cítím.Škoda,že takových lékařů není více. Vedení nemocnice se zachovalo jako zbabělec.Je pohodlnější shodit lékařku,která se neumí ,nebo nechce bránit,respektive,snaží se situaci řešit v klidu přesto,že je hrubě napadána. Je možné,že jednodušší matka ve strachu o své dítě,nezvládá své chování. Nikdo si neuvědomí,kolik emocionálního nasazení musí zdravotník vynaložit,pokud chce svou práci dělat dobře.Sama si často stěžuji na aroganci a cynismus některých lékařů i sester.I sama mám někdy dilema,zda mi stojí za to ,se příliš citově angažovat,zvláště po střetu s podobnými lidmi.Proč asi,tolik zdravotníků a tak brzy "vyhoří"? Zde máme odpověď. Je to začarovaný kruh.Vystrašená matka hlídá,opruzuje,neboť je ovlivněna negativními postoji,se kterými se již setkala,nebo o nich slyšela.Jenže její negativismus se obrátí vůči člověku,který si to nezaslouží a vyvolá v něm pocit křivdy,násobený postojem špatného vedení. Pochopitelně,že takový člověk v sobě začne budovat obranné mechanismy. Nenechte se otrávit a "uhasit" v sobě cit a nadšení.Zase bude líp a určitě potkáte hodně vděčných pacientů.Nejsou všichni stejní.
6. Srpen 2009 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Magdalena (anonym)
Milá zdravotní sestro, děkuji vám za příspěvek...máte pravdu, už od napsání mého příspěvku je mi znatelně lépe, díky komunikaci s jinými maminkami jsem si zase spravila chuť a vratil se mi pocit radosti z prace..ale zminovana matka stihla za dnesek dohnat jednu nasi sestricku az k placi, jednala s ni jako se sluzkou a ne jako s clovekem..a tak byla odvolana i tato sestricka...uz nevim co si mam myslet...zda se ze vedouci zamestnanci se zkratka boji stiznosti...a tak se bude uhybat tak dlouho dokud to s nekym nesekne, protoze tahle matka bude na nasem oddeleni zda se jeste dlouho...
6. Srpen 2009 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
Je možné,že zmiňovaná matka má za sebou prachatého manžílka.Dřív to byli členové strany :=)). Žít a pracovat v takové společnosti,vyžaduje opravdu pevné nervy.
7. Srpen 2009 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Magdalena (anonym)
To si nemyslím...její muž se zdá být velmi rozumný..
7. Srpen 2009 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
to je ale hlavně problém Tvého nadřízeného, ten má asi proti tobě výhrady, jinak by se tě zastal.
7. Srpen 2009 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
Vůbec si nemyslím,že by se mělo jednat o nějaké výhrady.Za jednáním nadřízených může být jen strach z mediálního popotahování.Vždyť v této společnosti vedou hlavně Ti,co nejvíce křičí,sobecky prosazují své zájmy a vůbec se chovají jako hulváti a primitivové a nikdo neví,čeho je takový člověk schopen.Prostě jsou "in". Slušnost nemá šanci.Přesto musím podotknout,že často si zdravotníci svou "image " kazí sami,svým vystupováním. Pak stačí jen strach o blízkého člověka a strach ze selhání lékaře a jednodušší člověk své chování přestane zvládat. Proto je tak důležitá komunikace a empatie. Hlavně komunikace mezi pacientem a zdravotníkem je u nás na mizerné úrovni. Častou příčinou je přehnaná ješitnost,podceňování.
8. Srpen 2009 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jesli jsi ty doktorka tak já...Milá Majdo, vůbec nevíš, co píšeš. Naprosto s MUDr. Magdalenou souhlasím. Sama jsem zdravotník a podobné stavy si zažíváme na oddělení také. Pacienti mohou vše, ale zdravotníci to musejí jen mlčky snášet. Mělo už by se s tím něco udělat. Takhle to může dopadnout, že ve zdravotnictví bude pracovat čím dál méně lidí a kdo se pak o Vás bude starat? Chceme lidem pomáhat, ne se dohadovat a nechat se urážet.
4. Březen 2011 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
V. (anonym)
Vy zdravotníci, taky nejste žádní svatoušci. V novinách jsem četla článek o 10 letym chlapci, který byl na pohotovosti v Tomayerově nemocnici s chřipkou a tamní lékaři ho s léky poslali domu a doma chlapec zemřel tátovi v náruči. Pitva ukázala těžkou formu chřipky. Tak nevim, nač si vy zdravotníci stěžujete, když jsou mezi vámi tací, co nechaj zemřít 10ti letého chlapce.
5. Březen 2011 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacient (anonym)
Ve Fakultní Thomazyerově nemocnic v Praze - Krči (FTN) jsou vůbec extra experti. Jsem po operaci rakoviny hrtanu, takže mám potíže s mluvením. Protože jsem však jen obyčejný řadový pacoš a ne žádný kulich, tak mne na tamním odd. ORL na ambulantní předoperační vyšetření před další operací po roce nechali 4 hodiny čekat, přestože tam již kromě mne žádný jiný ambulantní pacient nebyl. Na moji písemnou stížnost mi veterinář (MVDr.!!!), který tam vyřizuje stížnosti pacientů odpověděl, že to bylo v pořádku, protože je se mnou obtížná komunikace.
6. Březen 2011 - 4:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdravotní sestr (anonym)
V,to co se stalo v Thomayerově nemocnici odsuzuji naprosto stejně.Také si myslím,že dost doktorů podceňuje závažné příznaky. Každý takový případ mě na dost dlouho rozhodí.Doktoři dobře ví,že převážnou část chřipky tvoří virus tzv."prasečí".Proto nechápu,že okamžitě nenasazují antivirotika a nehospitalizují při vzestupu horečky kolem 40st.Určitě by byla šance na přežití větší.Také pacienti by si měli stát za svým.Na jedné straně buzerují kvůli prkotinám a na druhé se nechají odbýt při alarmujících problémech.
6. Březen 2011 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Důchodce (anonym)
V,to co se stalo v...A to prý v budoucnu mají chřipku léčit sestry. A rozpozná sestra cřipku od např. meningokoka? A co když ne, kdo za ni bude ručit? "Pacient zemřel? Sorry, sestra se spletla."
6. Březen 2011 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
No jenom si rýpněte,už není do koho ,tak se rýpe do zdravotníků,přitom většina z nás ,co tuto práci děláme ,ji děláme z lásky ,protože pro peníze určitě ne.Snažíme se ,co můžeme ,aby byli pacienti spokojení,ale stejně je to pořád málo,jen jsou pro nás urážky a výčitky.Bohužel,tak jak jsou mezi zdravotníky sem tam lidé horší,tak i mezi pacienty je to občas hrůza,denně se najde někdo ,kdo nám vyčte poplatky - přitom to není náš výmysl a akorát s tím máme více administrativy,pro hrubé slovo se také nejde daleko ,no a jak se krade v nemocnicích ,to už je úplná katastrofa.
6. Březen 2011 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
Chřipku od meningokoka asi nepozná na první pohled nikdo.Od toho jsou mikrobiologické a další testy.Ale i některá sestra pozná,že pacient je ve vážném stavu a je třeba jednat,drahý důchodče. U meningokoka mohou být alarmující krevní výrony do podkoží.Osobně bych každý stav s vysokými horečkami hlídala za hospitalizace,i když ani to nemusí být zárukou přežití pacienta,ale přece jen o něco větší šance vzhledem k léčebným možnostem.Někdy je postup nemoci dramatický,ale v tomto konkrétním případě se asi fakt jedná o hrubé zanedbání péče,když pomoc vyhledali rodiče opakovaně.Je to hrozné někdy je mi hanba za ostatní zdravotníky.
6. Březen 2011 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacient (anonym)
Chřipku od meningokoka asi...Ale i některá sestra pozná,že pacient je ve vážném stavu a je třeba jednat,drahý důchodče. A kdo nenarazí na tu správnou sestru, tak bude mít prostě smůlu. Ale hlavně, aby měl zaplacené všechny polpatky.
7. Březen 2011 - 1:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacient (anonym)
Ale i některá sestra...poplatky
7. Březen 2011 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Kdyz ctu tema, beru prava zdravotniku jako kdyby byli policajti nebo vojaci. Sahnes na ne, mas flastr. Jen u vyjimek, kdy si to ten doktor zaslouzi, nedavat k soudu, protoze ten jej s pomoci jeho kolegu osvobodi, okamzite po tlame a poradne. A ne ze nemam pravdu.
7. Březen 2011 - 11:59

Přidat komentář

Reklama

Reklama