0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Od přátel ochraňuj mne Bože...

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Od přátel ochraňuj mne Bože, od nepřátel se ochráním sám! Toto heslo prý používal vévoda Welington, který porazil Napoleona u Waterloo. Mnohokrát se mi stalo, že se mi někdo snažil pomahat aniž bych o to projevil zájem, ba mnohdy i přímo proti mé vůli. Důsledkem takové pomoci povětšině bylo, že mi můj nechtěný pomocník uškodil. Jak proti takovým pomocníkům postupovat? Napište, já později napíšu několik konkrétních důsledku takové pomoci v mém životě.
10. Červen 2004 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Violet (anonym)
ahoj , no mozna nedat tem pratelum , kteri tak moc chteji pomahat a za katzdou cenu , najevo , ze vubec pomoc potrebujes , vis , to mas tak , nakonec kdyz clovek zase pomoc potrebuje , tak se mu ji nedostane , treba ze ja vyslechnu kamaradku s problemama , rozebereme to ze vsech stran a tak , a kdyz ja mam podobny problem , tak ona to se mnou treba rozebirat nebude , nicmene todle jsou banality , a tobe se asi prihodilo neco mnohem zajimavejsiho , ne ? A pak taky , clovek nechce toho druheho urazit tim, ze by mu rekl, ze o jeho pomoc nestoji...
11. Červen 2004 - 1:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Uvedu dva příklady, kdy mi někdo pomohl a současně zkomplikoval život. Po vyučení jsem se seznámil se svobodnou matkou. Chvíli jsme spolu chodili, pak jsem odjížděl na nové pracoviště na opačný konec republiky. Uvedené ženě jsem sice slíbil že ji budu psát, ale nijak vážně jsem to nemyslel, byl jsem rád že tento vztah ukončím. Den po mém odjezdu se o této mé známosti dověděla moje matka. A jelikož chtěla moje dobro a chtěla mi pomoct, vydala se do domu uvedené ženy a ztropila tam cirkus. Dotyčná naštěstí nebyla doma, takže se to obešlo bez fyzického napadení. Ale jelikož měla z mé matky velký strach, vydala se za mnou na opačný konec republiky. Začali jsme spolu žít a splodili potomka.Později jsem se oženil s jinou ženou, děti jsme neměli. Výživné na svou dceru jsem neplatil, její matka se vdala a po mně nic nechtěla. Moje manželka mne začala přesvědčovat o tom že bych měl požádat aby mi dcera byla svěřena do péče. Toto jsem odmítl jako nesmyslné jednání. Ale manželka mi chtěla pomoct, tak bez mého vědomí začala tuto záležitost vyřizovat tajně. Psala na všechny možné instituce. Výsledek jejího jednání byl takový, že když moje dcera měla 9 roků, některá sociální pracovnice přesvědčila matku mé dcery, aby po mně vyžadovala výživné, že na to má právo. A soud jí to přiklepnul s tříletou zpětnou platností. Tak jsem platil výživné, včetně tříletého dluhu.Jak moje matka, tak moje manželka to mysleli dobře: chtěli mi pomoct! Toto jsou jen dva příklady z mnoha, kdy jsem na cizí pomoc doplatil.
11. Červen 2004 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mečiar (anonym)
Alois, ty jsi naozaj kokot... :-))
13. Červen 2004 - 4:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Alois,nezlob se,ale ty jsi fakt hajzl,já bych tě nechtěla ani za nic.Smysl pro povinnost,čestnost,otcovství,to ti nic neříká,viď?Ty potřebubeš jednu do huby a ne si tu stěžovat,Jsi blbec největší,přeji ti,aby se ti to všechno vrátilo zpátky.Pokud ovšem víš,o čem mluvím.
13. Červen 2004 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ocelot (anonym)
Co Ti na to říct, Aloisi. Za prvé že platíš na dítě alimenty je v pořádku, myslím že Tvoje žena pomohla dobré věci. Za druhé pokud jsi s někým začal žít jenom proto že za Tebou přijel na konec republiky, tak to nepřičítej scéně ztropené matkou, ale sobě. A za třetí, když někdo děla proti Tvé vůli, tak Ti nepomáhá i kdyby to stokrát tvrdil - to je normální podraz. Zjednej si v tomto důrazně pořádek.
14. Červen 2004 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Alois-a ty jsi bez vlastní vůle a bez možnosti se rozhodnout sám?Ženíš se jen,když ti to někdo zařídí?A je ti líto peněz pro tvou dceru?Pokud si vlastní život budš řídit sám,nebudeš muset obviňovat své okolí...ale to je možná jednodušší,než se k tomu sám postavit čelem.
14. Červen 2004 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Alois (anonym)
Vážení přátelé, děkuji vám za vaše názory na můj problém. Vaše reakce byly přesně takové jak jsem předpokládal: obhajoba morálky. Proto vám dnes (naposledy) napíši, jak to všechno dopadlo. Bylo to v roce 1957. Matka mojí dcery se po rozchodu se mnou ihned seznámila s jiným mužem, který nevěděl že je již těhotná, a dítě pokládal za své. Uzavřeli sňatek, měli dalších 7 dětí, a žili spolu možná celkem spokojeně. Po zásahu mé manželky (která mi chtěla vlastně pomoct), se tento muž teprve dověděl, že dcera není jeho. Z toho důvodu začaly v jejích rodině nesrovnalosti, které vyvrcholily rozchodem těchto manželů. A jelikož matka sama na tolik dětí nestačila, všechny děti skončily v domově. O tom jsem se dověděl, až se mi začalo vracet zpět výživné, které jsem posílal poštou na adresu matky. I když jsem si pak chtěl vzít svou dceru z dětského domova k sobě, nebylo mi toto umožněno, dcera zůstala v domově do svých 18 let. Podotýkám že veškeré výživné jsem řádně platil až do vyučení mé dcery. I ty tři roky pozpátku. Nyní se podívejme na praktický dopad nevyžádané pomoci. Ponechám stranou pomoc mé matky, která mne chtěla ochránit před špatnou známostí. Výsledek této její pomoci byl vlastně opačný: dala nás opět dohromady. Horší to ovšem dopadlo s pomocí mojí manželky: rozbitá rodina, která do té doby fungovala. Ale nakonec to nejhorší: 9 dětí ve věku od 12 do 2 let strávilo zbytek svého dětství v dětském domově. To že jsem musel platit výživné, nepovažuji za křivdu, to byla moje povinnost. Matka i manželka chtěly moje dobro, chtěly mi pomoct. Ať se nikdo nezlobí, já jaksi od té doby nenávidím, když se mi někdo snaží pomáhat! S pozdravem Alois
27. Červen 2004 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Aloisi, jseš opravdu "smutný příklad oběti života". Jen jsem nepochopila jednu věc. Když nestojíš o pomoc, proč sem píšeš? Čekáš, že ti tady někdo potvrdí, že všichni jsou zlí, jen ty ten hodný? To se podívej do zrcadla a tam uvidíš tvář, která s tebou bude souhlasit bez výhrad.
28. Červen 2004 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ocelot (anonym)
Tak mám pocit, že máš Alois dost bujnou fantazii. Život píše romány, ale plodnost Tvojí přítelkyně je zarážející a co je neuvěřitelné je skutečnost, že manžel Tvojí přítelkyně považoval 9 let za své dítě, jehož jsi před státem (tj. evidenčně) otcem Ty. To asi ten dotyčný neumí číst, protože otec je uveden téměř všude. Pokud by chtěla matka Tvoje otcovství tutlat, nebylo nic snažšího označit za otce jeho.
28. Červen 2004 - 14:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Aloisi, ja jen nevim proc se ty jako dospely clovek nestaras o sve veci sam a nechas sebou manipulovat. I kdyz ¨za Tebe neco vyridi nekdo druhy, Ty jsi to prijal jako sve rozhodnuti, ( protoze jsi to nezamitl) z velke vetsiny mame svuj zivot v rukou my sami a je nefer hazet na okoli, kdyz se Ti neco nevede. Kdyby za Tebe rodhodle nekod v necem, co by Ti ptineslo prospech asi bys ho neproklinal. Tak to tak ber i kdyz na nevyzadanou pomoc doplatis. Bud odmitni pomoc hned od pocatku, nebö ji prijmy jako sve rozhodnuti, protoze jsi neudala nic proti. Ale v zadnem pripade si nestezuj...P.S.Tvoje starosti bych fakt chtela mit.
30. Červen 2004 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ach milí přátelé - přátelé neexistují! Pamatujte si to - a to řekl už Aristoteles!
3. Září 2004 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
JA (anonym)
Jsi snad svepravny,ne?
26. Říjen 2004 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
iren (anonym)
co přátelé! ...chraň nás Bože od PŘÍBUZNÝCH!!!!!!
26. Říjen 2004 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
JaJa (anonym)
Joooo!!!!! Hlavně vod tchyní!!!!
1. Listopad 2004 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Copak tchyně... Švagrové jsou nejhorší :-)
1. Listopad 2004 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Tak se mi zdá, že všichni, co se zde navážíte do Aloise, byste se nejprve měli naučit číst. Vždyť Alois několikrát napsal, že matka i jeho manželka jednaly bez jeho vědomí. Jak má někdo razantně odmítnout pomoc, o které se dozví, až když je průšvih. Zdá se mi, že jste asi sami nic moc nezažili, jenom zde káráte lidi, co se potřebují vypovídat.A že někdo měl v 60 letech hodně dětí, bylo ještě běžné. To až dnes vymíráme.
1. Listopad 2004 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Klara (anonym)
To Jana: To by me fakt zajimalo, kde Aristoteles pise, ze pratele neexistuji:-) Asi mas nejake jeho dosud nevydane spisy:-)
25. Listopad 2004 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef Kouba (anonym)
Související téma na : www.vesmirni-lide.czNíže uvádím jedno sdělení pro lidi naší milované Zemičky.LIDSKÝ SVĚTSdělení 1985 27.8.2004
16. Prosinec 2004 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Anděl (anonym)
Jéžiši KOubo Ty si kretén!!
29. Září 2005 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
tak (anonym)
tak jako andelovi, dost smutny, ze zde lidi neprichazeji si vymenovat mysleny, natoz diskutovat. Umeji napadat to jo. Myslim, ze na doktorku chodi mnoho mentalne nemocnych.
29. Září 2005 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Přesně tak. Proto se to taky jmenuje "Doktorka" :).
13. Leden 2006 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Přátele (anonym)
snad už ani nemám, a to jsem velmi společenská a plná chuti mít KVALITNÍ přádele. Mám jen hrstku dobrých známých a z těch mám opravdu občas i STRACH pro jejich občasnou závist, sobeckost, pomluvy atp. Někdy mám snad pocit, že budu chodit kanálama a žít v zemljance. Nebo jsem přecitlivělá a náročná?
28. Květen 2006 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nejsi přecitlivělá ani náročná,ale v dnešní době je problém najít skutečné přátele na které se můžeš spolehnout,jak jsi to psala-závist,sobeckost,pomluvy,v dnešní době nevíš co od koho můžeš čekat,podrazí tě i ten,od koho to nejmíň čekáš
28. Květen 2006 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak se chovejte upřímně, nesobecky a přejícně a hned bude na světě víc dobrých lidí:)). a navíc takové i přitáhnete
28. Květen 2006 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak takové rady (anonym)
o tom, že podobné přitahuje podobné hlásal můj známý a měl samé medové řeči. Jednoho dne si ode mě odnesl přírodní léky na své problémy, kontakt na jistého lékaře a ještě cosi a druhý den se na mě tak smrtelně urazil, že jsem byla v šoku. Takže už jsem vystřízlivěla, že podobné přitahuje podobné platí DOSLOVA!
28. Květen 2006 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Aloisovi přitak (anonym)
Dobro & zloAby bylo dobro, nutnost zla je bohužel nezbytná. jako žloutek s bílkem pod skořápkou, běsní zlo pod nebem a trocha toho nevtíravého srdečného dobra se také najde.Velmi se mně líbila stať v knize Dohoda s nemocí - ruský pisatel knihy se ptá své ženy, proč si myslí, že když na kamenité pláži sbírala sklenky po vandelech, proč asi se jí ta taška vysypala a sklenky se tak roztříštily, že už sklo nemohla posbírat. Ona přiznala, že byla velice zlá na vandaly. Manžel jí pak říkal, že vandalům se nepořádek asi nepříčil a že když ona byla na ně při úklidu tak naštvaná, vyslala na ně dost zlých energií, tak se jí to vrátilo v podobě rozbitých sklenic. Svět je plný velmi citlivých energií a když přeženem i dobro, tak je to špatné.
30. Květen 2006 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Aloise (anonym)
Aloisi musíš sám rozhodovat o sobě,lidi jsou omylní a z hlouposti ti ublíží.jsi dospělý a máš svůj rozum,nenech se ovládat citama,jak je vidět,máš sklon se nechat vydírat a manipulovat.Bůh tě může ochránit i od sebe samého,abys netropil hlouposti.Máš dceru a usiluj o stýkání s ní,manželka potřebuje úplnou rodinu,máš zamotaný život,nemusíš zoufat,všechno se dá vyřešit v klidu a bez rady cizích lidí.Hledej dobro a usiluj o něj,i když mnohdy za dobré se odplacuje dnes zlým.přesto platí.co člověk sází bude i sklízet.Hlavu vzhůru!!
31. Květen 2006 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
bára (anonym)
Alois možná to pro tebe bude novinka, ale mít dítě znamená živit ho a mimo jiné ho vídat, pomáhat mu a prostě být mu na blízku, možná že si na to ještě nepřišel, ale dítě je to nejlepší, co člověk může v životě mít a je hodně důležitý tu pro něj vždycky být
31. Květen 2006 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
můj kamarád má podobnou zkušenost,říká ,že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán, podle mne to není pomoc , ale vměšování, bud to někdo vyčte dobrý skutek a nebo to dopadne úplně obráceně
1. Srpen 2006 - 17:36

Přidat komentář

Reklama

Reklama