19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Práce v Izraeli - kibuc

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
simon (anonym)
Chci se zeptat, zda máte někdo s touto prací zkušenosti nebo jestli víte o agentuře u nás, která ji pomůže zprostředkovat. Zatím mám kontakty jenom na jejich místní agentury a byl bych radši, kdybych měl informace a všechny formality vyřízené tady. Na jak dlouho nejmíň se tam musí jet? Budu vděčný za jakoukoliv informaci. Předem děkuju.'
18. Květen 2009 - 1:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Nic takového tady není, jen např. inexsda nabízí dobrovolnictví v kibucech, ale myslím že je to docela dřina. Jinak něco jako legální placená práce v kibucu neexistuje, max. na černo jestli si to chceš lajznout, ale jinak v kibucech berou jen dobrovolníky, ty placené programy jsou pozastavené, legálně to defacto už nefunguje, co vím. Pokud máš peníze, tak tam můžeš jet klidně na měsíc, ale stojej spíš o atraktivní národy jako australani a kanaďany:-), tam maj těch agentur hodně, ale i tam je poplatek, vím, co jsem na to koukala, tak to vycházelo tak na pět tisíc korun-nakonec jsem tenhle nápad zavrhla, protože je to lehce zlodějina-v tom vedru tam dřít na poli a pod, a jen za pár korun kapesné, navíc v kibucech je většinou drsnější režim-ne alkohol, někde ani cigára apod. Navíc teď je tam docela blbá situace-co jsem četla o chudákovi dobrovolníkovi v kibucu poblíž gazy-vyslali ho makat na pole a ostřelovači ho odpráskli, veselý no. Jestli tam chceš jet, tak vem ty jejich agentury, tady to nikco nedělá, nebo je to podvod. Hodně štěstí.'
18. Květen 2009 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
simon (anonym)
Děkuju :-)'
18. Květen 2009 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
izrael prace (anonym)
Zdravim, nemate nekdo kontakt na agenturu, ktera zprostredkovava praci (ne dobrovolnictvi) v izraeli
27. Říjen 2015 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Myšlenka rovnosti a společného sdílení všeho je ve většině kybuců je dávno pryč, přešly na kapitalistický model. Už se nenosí myšlenky marxismu. K tomu drahá doprava, vysoké životní náklady a přísné požadavky na vstup do země. Hledají lidi, co jedou do kibucu kvůli myšlence a ne kvuli výdělku. V kybucu jsou si muži a ženy rovny a ženy nevykonávají domácí práce, takže je možné, že budete mýt nadobí nebo škrábat brambory, zkrátka vše co je potřeba. Jeďte tam jen pokud máte zájem o život v komunitě nebo poznání života v Izraeli a chcete ušetřit na bydlení. Jinak se tam budete cítit jen jako levná pracovní síla.
27. Říjen 2015 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
práce v izraeli (anonym)
Byla jsem v izraeli rok jako dobrovolník, tentokrát bych tam rada vycestovala za práci. Neznate nějakou agenturu, ktera se zabývá zprostředkovaním práce v izraeli?děkuji
27. Říjen 2015 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
hujer (anonym)
Myšlenka rovnosti a... simon pokud to myslí vážně, asi četl něco hezky napsaného. Měl jsem spolužáka, který odešel s rodiči, vystěhovali se legálně v r.1975, protože jim to měl za zlé, odešel do kibucu a zde pracoval, tehd se ještě zakládaly nové a potřebovaali neustále nové pracovníky, pravda je taková že ho myšlenka pracovat od rána do večera, jen za jídlo, brzo přešla, věčně nass lunci, ohnutý, a eště i střelba. Proto asi po třech létech odšel do Austrálie, kde farmaří a má se svkěle.
28. Říjen 2015 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ŠKODA! (anonym)
Nejlepší je odsoužit 3 roky v izraelské armádě!Je to služba dobré věci,jejich vojenská služba má smysl,je se na co dívat(ženy v o zbrojených silách) a ten stát si takových lidí,co jim odslouží vojenskou službu třebas i dobrovolně, váží!
28. Říjen 2015 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
chci do Izraele (anonym)
Tak to tezko. Cizinec nemuze do izraelske armady s tim, here i am! Kdyby to bylo tak jednoduche, hned bych tam na ty dva roky (jsem holka) šla. Ale občanství by mi to neprineslo. Da se jit dobrovolnicit k armade, ale to není opravdove IDF, to je jen neziskova u toho. Tentokrat bych opravdu velmi rada do Izraele vycestovala pracovne, ale vubec si nevim rady.
28. Říjen 2015 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Do Izraele se dostanete i na odobrovolnický program sarel agentura sochnut, nejdéle na 3 měsíce, organuizuje to židovská agentura v praze, jáchymova ulice 3, poplatek je jen 1500 korun za 3 týdenní pobyt, práce velmi lehká, někde dokonce žádná - což je katastrofa, nevíteo co s časem, který musíte trávit na základně, kteroou nesmíte opustit do čtvrtečního večera - a v neděli ráno tam musíte zase nastoupit, víkend můžete trávit zadarmo v T.Avivu, zadarmio je též veškeré jídlo, jeden výlet týdně za základny, oblečení na základně...lze jet po celý rok, nejlépe skupinka, ale může i jednotlivec. není to špatné pro omezené poznání země, honorář žádný, nejmenší doba pobytu je 14 dní na zíkladně, jakou práci budete dělat i to na jakou základnu vás přidělí se dovíte až na letišti.
7. Leden 2016 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
celý pobyt vás takto i s levnou letenkou koupenou v předstihu vychází kolem 10000 korun na 3 týdny pokud budete jen o víkendech v tel avivu ve vojenském domě - víkendy.
7. Leden 2016 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
věková hranice - od 18 do 65 let, mohou ale i starší pokud doktor doporučí ve zdravotním dotazníku.
7. Leden 2016 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
To tak věřím (anonym)
Do Izraele se dostanete i na...že bude vás někdo živit zadarmo a ještě platit výlety. Spíš dostanete práci co nikdo nechce dělat, jako mýt nádobí pro celou základnu a škrábat brambory. Ale kdo věří ať tam běží.
7. Leden 2016 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
věková hranice - od 18 do...Dobrý den, chtěla bych také vyjet na 'gap year' pracovat do Izraele, ale je mi 48 let. Zaměstnavatel mi místo na rok pozdrží. Problém, na který narážím dnes a denně je můj věk. Mohla byste mi Hano dát nějaké konkrétnější odkazy na případné organizace v Izraeli, které jsou ochotny zaměstnavat na omezenou dobu i nás starší? Děkuji.
23. Duben 2016 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukrecia (anonym)
Zdravim, nemate nekdo kontakt...tiež by ma to zaujímalo.....chcela by som tam ísť pracovať ako baby siter...
7. Červen 2017 - 0:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucia (anonym)
tiež by ma to...Hladam zenu na pomoc v domacnosti do Izraela s varenim a upratovanim na dlhsiu dobu do rodiny s 2 roc dietatom
22. Listopad 2017 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Svitlana (anonym)
Tak ze,koupit litenku,a najit tam agenturu??spravne chapu??
9. Květen 2018 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Svitlana (anonym)
Hladam zenu na pomoc v...Lucia,umim varit
9. Květen 2018 - 10:22

Přidat komentář

Reklama

Reklama