74 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pozná se rakovina z rozboru krve/krevního obrazu?

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
pavla (anonym)
Prosím poraďte mi, nikde se to nemůžu dočíst. Děkuji všem za odpověď. Pavla
9. Srpen 2005 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Určitě se z krevního obrazu pozná rakovina krve, ostatní druhy ne, pokud se cíleně nepátrá po tzv. rakovinových markerech, které se vyskytují u některých druhů rakovin -tyto vyšetření se však většinou dělají u lidí, co již daný druh rakoviny měly a kontroluje se úspěch léčby či znovuobjevení vyléčené rakoviny. Dále se z krve dá zjistit chudokrevnost - anémie, která bývá u velké většiny rakovin a pokud pro ni není žádný jiný důvod )nedostatek vitamínů, železa...), tak její objevení může nabádat k hledání nádoru v organismu.
9. Srpen 2005 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Manchester (anonym)
Jitko jak víš že se nedá z krve vyčíst jiná rakovina než krevní. To neni pravda,když má člověk rakovinu tak se okolo nádoru sbíhají leukocyty a krevní obraz ukáže jejich zvýšenej počet. Což sice nemusí hned signalizovat rakev ale může.
9. Srpen 2005 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Samozřejmě, že se zjistí zvýšený počet bílých krvinek, ale kdyby to mělo znamenat rakovinu, tak ji máme asi všichni. Vyšší počet leukocytů měl někdy v životě každý. Stačí zánět či úplně obyčejná nemoc- angína, chřipka apod. Z toho ( z počtu leukocytů) přece nelze hned usuzovat na rakovinu.
9. Srpen 2005 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Prý se dá zjistit rakovina z moči. To je také zajímavé.
9. Srpen 2005 - 22:06
Obrázek uživatele Návštěvník
JEANIE (anonym)
Jsem zdravotní laborantka. Některé druhy rakoviny se z krve dají zjistit a nejde jen o krevní typy, jak tady píše Jitka. Říká se tomu nádorové markery a je jich několik. Píšou se ve zkratce CE-A a nějaké číslo.můžeš přijít do laboratoře a nechat si je vyšetřit sama bez předchozí návštěvy lékaře ale zaplatíš za to. Cena se pohybuje okolo čtyřset korun za jeden marker
5. Září 2008 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruš (anonym)
Jeanie, takže ty markery ukážou jenom některý nádory?
5. Září 2008 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Jeanie, prosím ,byla by jsi ochotná se mi ozvat na meila? Potřebovala bych něco zkonzultovat, děkuji moc. stjape
5. Září 2008 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
A z moče se tedy pozná co?
4. Listopad 2008 - 7:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jestli chlastá,fetuje nebo má cukrovku......... někdy infekci.... :-)
4. Listopad 2008 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
domča (anonym)
vy volové je mi 18náct sem po transplantaci kostní dřeně měl sem aplastickou anemii a teď čumím na to jak dementně zdravý lidi uvažojou...bojím se že mám rakovinu auuuu...vy ste fakt debilové...hrajete si tady na nějaký vědátory přitom..ty voe jako to se ani o tom nedá mluvit o čem vy tady uvažujete...jako zdrávas maria užijte si svoje nepodstatný problémy ale asi je řešíte protože se nudíte protože kdyby ste se nenudili tak tyhle věci neřešíte....
9. Listopad 2008 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Neodsuzuj ihned a příkře jiné lidi, kteří nejsou vážně nemocní, že neřeší takové problémy jako Ty. Tak to v životě chodí.
9. Listopad 2008 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Gita (anonym)
Já myslela že při krevním obrazu se zjistí různé odchylky, které by mohly signalizovat rakovinu a potom se dělají neprodleně další nezbytná vyšetření. Tak co je tedy pravda?
7. Prosinec 2008 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
to Gita : Myslím, že asi nejlépe to tu vysvětlila Jitka ve svém příspěvku. Vyšetření tumormarkerů totiž nepatří do vyšetření krevního obrazu.
7. Prosinec 2008 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskareta (anonym)
Jasně, z krve zjistíš např. snížený počet krevních destiček a např. nějaké změny v počtech různých druhů leukocytů, a to by doktora mělo nakopnout, aby cíleně pátral dál. Tumor markery naznačí pouze to, že někde v těle se nachází zhoubné bujení. Ale aby ti doktor odebral krev a řekl máš rakovinu slinivky/prsu/kosti/atp., tak takhle to tedy rozhodně nefunguje.
7. Prosinec 2008 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To ne, ale když se najdou odchylky, tak se musí dál pátrat. A to znamená, že se nemusíte bát možného rizika, protože doktor musí dělat další vyšetření.
7. Prosinec 2008 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Rakoviny se pozna jak z krve a jeji markru,ale take na CT,pokud uz je nalez pozitivni v krvi.Na CT jse o to,lokalizovat misto a velikost nadoru.K tomu jeste mohu pridat vysetreni na homocystein,ktere tuto situaci jeste vice upresni.Markry maji byt v hodnote 0-9,pokud jsou mimo tuto hranici,je to jasny signal,ze se v tele neco deje.U homocysteinu se ukaze,zda v tele nedochazi ke zmene bunecneho metabolizmu a tim je sice v podstate kazda nemoc,ale tady jde vse rychleji a vyse hladiny homocysteinu v krvi dokaze ukazat,jak rychle tato zmena probiha.Pokud si nekdo dela pravidelne kazde 3 meice tento rozbor,mel by mit svou zmenu bunecneho metabolizmu pod kontrolou!HCG pokud je negativni,neni se opet ceho obavat.Proto kazdemu doprucuji jednu zasadu:pokud do sveho tela bude dostavat 3 zakladni vitaminy pro výživu bunek,tak by mel mit vse OK.Zakladnim stavebnim kamenem kazdeho ziveho organizmu je prave BUNKA.Pokud ma bunka dostatek zivin,tak neni duvod se obavat nejake nemoci.K tomu jeste pomaha pravidelne uzivat KOLOIDNI mineraly,jejichz vstrebatelnost k bunkam je okolo 90-95%!Kazda nemoc je signalizovana nejakym nedostatkem stopovych prvku-viz ing Jiří Janča a jeho kniha o STOPOVYCH PRVCICH.K tomu,abychom zjistili,ktery vnitrni organ ma nedostatek zivin a nebo je prave v nem slouzi pristroj EAV,kde lze s VELMI VYSOKOU PRESNOSTI urcit,ktery to je a potom na misku pristroje polozit napr Koloidni mineraly a telo na to hned reaguje.VYsvetlim-k jednotlivemu organu se vysle signal o 50mA-ten se vrati a pristroj ukaze navrat pouze 22mA.Tady je tedy problem.Pokud ale na misku polozite koloidni mineraly a vyslete opet signal,tak se vam vrati napr 56mA,coz je znameni,ze tomuto organu chybi prave tyto mineraly a potrebuje posilit.Po urcite dobe brani mineralu a vitaminu v teto dobre pristupne forme se opet provede tento test a vysledek je opet NORMAL!To same funguje u homocysteinu,kde doktor Erben si vas pozve po 6 tydnech a porovna vas prvni vysledek rozboru krve na homocystein s tim druhym.VZDY se tato hodnota snizi,nebo vrati do normalu.Jen takto lze mit sve telo pod kontrolou.U lidi s rakovinou a po chemoterapii je hladina homocysteinu daleko vyssi a to kolem 20mmol/l,proto je jasne,ze v jejich tele probiha zmena bunecneho metabolizmu a tudy vede cesta k uzdraveni!!!Nektere vase zapisy tady jsou logicke,ale stale tapate,proto si myslim,ze toto vysvetleni je i pro laiky dostatecne.
7. Prosinec 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Myslím že to moje bylo stručnější:) , ale obsahuje to nejdůležitější.
7. Prosinec 2008 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Minerály (a obecně všechny živiny) mají přesně regulovaný metabolizmus, pokud jich není klritický nedostatek, nehraje forma podání posdtatnou roli. Pokání "minerálů koloidní formě" je nesmysl z hlediska jak fyziologie a biochemie, tak z hlediska fyzikální chemie. A jen tak mimochodem, z EAV se dokonce, i když jde o obskurní metodu, dělaly i klinické zkoušky, takže když prohlásím, že EAV neprokáže naprosto nic, tak se neopírám jen o znalosti fyziologie (není CO měřit), fyziky (uspřádání trojrozměrného vodiče) a techniky (poměr předpokládaný_signál/šum je u měřená takový, že nelze nic smysluplného zachytit), ale existují i přímé důkazy neúčinnosti EAV. Každý, kdo nějaký svůj "objev" (obvykle prodávaný jako potravinový doplněk nebo nabízený jako služba), "dokladuje" tím, že něco naměři na EAV, je jasně podvodník. Tím, že ke své sebepropagaci využívá strachu většiny lidí z rakoviny, se stává obzvláště zavrženíhodným. Ostatně, pokud se má potřebu odvolávat na jiného člověka známého především tím, že je naprosto mimo a biochemii, na kterou se odvolává,rozumí jako ona pověstná koza petrželi (dr.Erben), je jeho věrohodnost zpochybněna dost jasně - a to snad i před těmi, kteří v pseudoodborném textu přehlédli, že jde především o pokus o reklamu pánů Janči a Erbena.
7. Prosinec 2008 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
ještě k nádorovým markerům Jde o poměrně široké spektrum bílkovin, které lze nalézt ve vyšším množství v krvi při přítomnosti nádorových onemocnění. Mohou se ale zvyšovat i při nenádorových onemocněních, navíc obvykle nejsou nádorové markery specifické pro určitý typ nádoru. Výjimkou jsou snad PSA (hodně zvšený -> pravděpodobný karcinom prostaty) hCG (mimo těhotenství -> za určitých podmínek choriokarcinom). Obvykle se proto nepoužívají k diagnostice, výjimkou je zejm. gynekologie (nádory vaječníků se špatně zobrazují, takže se stanovuje např. CA-125 již v rámci diagnostiky); většinou se nádorové markery stanovují až po stanovení diagnózy a jejich hladina slouží především k hodnocení účinnosti terapie a především k včasné diagnostice případného znovuvzplanutí onemocnění.. Ve screeningu (tedy ve vyhledávání onemocnění ještě před tím, než se projeví) se používá právě jen PSA a hCG.
7. Prosinec 2008 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Tak tomu co zde píše Formol nerozumím ani za mák.
8. Prosinec 2008 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Tak hrozné to snad nebude ;-)
8. Prosinec 2008 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Možná bys Formole mohl svá vyčtená moudra přeformulovat do praktických rad pro pacienty, když už chceš šířit osvětu. Tedy jestli to dokážeš - vcítit se do role pacienta bez medicínského vzdělání. Asi nikoli...:-((
8. Prosinec 2008 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Formola (anonym)
Ty jsi doslova FANTOMAS techto stranek a pokud ti nejsou nejake veci svate a to doslova do pismene,tak se na to radeji vy.......jak pisou i na jinych tematech-to jsi postrach tady toho vseho!!!Rad by se s tebou sesel a dal bych s tebou debatu na toto tema...nic by to ale nebylo plante a pokud ti lide jako Jance a Erben jsou tim,co o nich pises,tak tedy NO COMMENT!!!Varovani pro vsechny,aby zde uz nic nepslai,pokud se tady objevis TY!!!Pubel
8. Prosinec 2008 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
Na tom, že Janča a Erben jsou šejdíři a blbci se shodne víc lidí, vlastně všichni, kteří alespoň trochu rozumí medicíně nebo biochemii:D A pokud ti není jasné něco z toho, co jsem psal, tak se ptej; tvoje nenávistné výlevy neobdahující ani náznak toho, co ti není jasné, naznačují, že máš jen potřebu mě napadnout. Své komplexy si laskavě hýčkej jinde,
8. Prosinec 2008 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
Mě lékař říkal, že když mám krevní obraz v pořádku, nemusím se ničeho bát. A co se jak kde zjistí už mi může být jedno ne?:D
9. Prosinec 2008 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nehádejte se, Brouk Pytlík Formol ví všechno. A kdo by si snad dovolil mít jiný názor než on, je blbec.
9. Prosinec 2008 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Formol (anonym)
to Viktor - celá řada onemocnění může být provázena změnami v krevním obraze, v případě, že je krevní obraz v pořádku, lze celkem úspěšně předpokládat, že jste zdravý. Pokud by však v pořádku nebyl, nelze z toho (pokud nejde o nemoc krve nebo o několik málo dalších onemocnění) poznat nic určitého o příčině.
9. Prosinec 2008 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
Jasný no, to chápu.
10. Prosinec 2008 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
Myslel jse spíš nádorová onemocnění. Když je krevní obraz v pořádku nemůžu mít žádná nádorová onemocnění-mi říkal.
27. Prosinec 2008 - 15:05

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama