13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Potřebuji poradit s nemocí :)

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahoj. Omlouvám se, že vás budu znechucovat informacemi o svém zdraví, ale to k diagnose asi patří. Začalo to normální rýmou, přešlo ve velkou rýmu a teď už denně prosmrkám roli kuchyňských papírových útěrek, popravdě netuším, kde se to ve mě bere. Hleny byly průhledné, jindy eh méně průhledné a poslední dny už jsou růžové s nádechem krve. Nekašlu, jenom smrkám a přestože smrkám pokaždé co to jde, cítím že mi to stéká až do krku, když jsem se snažil to od tama dostat řádným potáhnutím do dutiny ústní a vyplivnutí, tak byl hlen tak hustý, že se držel z části v ústech, části v krku v jednom kuse, pokus skončil samozřejmě poblitím. Při každém polknutí cítím, že tím stahuji i část hlenů hloub - opakuji, že smrkám kdykoliv to jenom jde, takže žádné popotahování. Poslední dny se k tomu přidala občasná bolest někde za horním patrem - nevím co tam je, možná nějaká sliznice, mandle ani krk mě nebolí. Zato tahle bolest je teď už i při každém polykání. Cítím tlak na uši - nijak závratný, mám pravděpodobně zvýšené teploty a občas tupou bolest hlavy. Nikam nechodím, jsem zavřený doma, dlouho spím, žádné změny k lepšímu. K lékaři si nemůžu zajít, protože jsem studijně ve Finsku a nikdy jsem tu u žádného nebyl a netuším, kde bych ho našel a co je třeba. Mám v plánu se vracet do dvou týdnů domů na svátky. Teď otázky - co mi je? Co bych měl dělat? Je to nakažlivé? Zpátky domů mě poveze jeden z řidičů kamionové přepravy známého a cítím se zodpovědně, kdybych třeba měl čekat s léčením do ČR a nakazil jej při cestě na svátky a práci. Co s tím dělám teď - smrkám, beru vitamíny, občas ibalgin na bolest hlavy (ibalgin a vitamíny je jediné čeho tu mám zásobu), piji teplý čaj s citrónem a cukrem (to bych možná neměl?) a jsem zavřený doma v teple - vyčkávám jestli to nepřejde.
28. Listopad 2011 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Yasmin (anonym)
Ahoj. Omlouvám se, že vás... Tipovala bych buď zánět dutin a nebo alergii. Pokud si můžeš koupit a nebo nechat koupit něco na alergii,např.Xyzal tak to vyzkoušej.Pokud je to zánět dutin,chce to antibiotika. Zkus nohy a předloktí ponořit do horké vody a asi 15 minut vydržet. Odkrví se sliznice nosu a mělo by se ti lépe dýchat.
28. Listopad 2011 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanilka (anonym)
Souhlasím s Yasmin, přidala bych ještě domácí léčbu - plátky cibule proložit cukrem a vymačkanou šťávu zkusit konzumovat. Med, citron a hodně teplých tekutin, to všechno by ti mělo jen prospět. Nenapsal jsi taky, jak dlouho to už trvá a jestli máš teplotu, pokud je to méně než 10 dní, tak máš ještě naději, že to prostě přejde. Jestli jde ale teplota nahoru, tak bych se pozeptala po atb, jistě bude nějaká možnost. Napiš, jak jsi dopadl.
28. Listopad 2011 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Obrat se se svým dotazem na doktorku tohoto webu, ona by Ti měla poradit co v takové situaci v zahraničí dělat a o jaký konkrétní problém se u tebe jedná. Já vím ono se to dobře radí, ale nic moudřejšího mě nenapadlo. Přeji hodně štěstí a brzké uzdravení.
28. Listopad 2011 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanilka (anonym)
Obrat se se svým dotazem na...Vždyť Tom se obrací správně, ale tahle diskuze si už dávno žije vlastním životem a lékaři kamsi odešli, nebavily je ty vulgarity, co tady občas proběhnou.
28. Listopad 2011 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahoj, děkuji za rady, některými jsem se řídil - zkoušel jsem namočit nohy a lokty do teplé vody - bez efektu, cibule s cukrem mi chutnala :D, alergie nemám, takže bych se k tomu nepřikláněl. Co se týče jak dlouho to mám - to netuším, já se v čase moc neorientuji, možná to bude druhým týdnem. Teploměr nemám, ale řekl bych, že párkrát jsem zvýšenou teplotu měl - nijak závratně. Změnil jsem jídelníček pro omezení tvorby hlenu, nakoupil ovoce, maso a sýry, přestal jíst přílohy a bílé pečivo, co jsem zjistil, tak bych měl přestat jíst i sladkosti, takže jsem si včerejší geishou a dnešními marskami asi moc nepomohl :/, piju jen čaj s citrónem. Musím říct, že dnes poprvé jsem se budil s tím, že mi nebylo hůř než předchozí den, takže bych řekl, že to je pokrok, na druhou stranu od včerejška mám pravděpodobně zánět v jednom uchu, je zalehlé, cítím tlak na bubínek, nepříjemné :/ Sehnal jsem od kamaráda paralen 500, tak jím denně 3 a potím se, večer si vlezu do sauny, třeba to něco pomůže. Doladím tedy ještě dietu, ale už mě víc nenapadá co bych pro to mohl udělat. Školní lékař prý není lékař, ale jen nějaká sestra, co říká studentům ať přijdou později kdyby se to nevyléčilo samo.. Takže k antibiotikům se asi jen tak nedostanu. Co se týče toho k čemu je tahle diskuse určená - no docela jsem hodně koukal, co tu je za témata :/ Zřejmě většina bláznů a deviantů, co jim řekli, že by měli vyhledat doktora šla právě sem :D
30. Listopad 2011 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Dobrý den ,mám takový dotaz, paní doktorka mi předepsala PREDISON 20 a rozpis na 3 dny, prví den mám brát 1+1/2 druhý den 1 a třetí den 1/2. beru to ohledně dýchacích cest mám prý akutní brochitídu, a ted po 3 dnech evím jak to brát dál, na kontrolu mám jít za 14 dní, a paní doktorce jsem volala a má dovolenou . Tak se vás chci zeptat jak to mám dál brát, děkuji.
30. Listopad 2011 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Novák (anonym)
c
13. Únor 2012 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Novák (anonym)
Prudký břichobol: Z ničeho nic, většinou brzy ráno - prudká bolest břicha až křeče, pak bleskem na WC a jde to horem i dolem, většinou tak po půl hodině ještě jednou - v menším objemu. Po řádné hygieně pak celý den klid, mírně po lžičkách neslazený čaj, navecer kousek polosuchého rohlíku, teplota není, nic nebolí, začíná chuť k jídlu. Druhý den skoro nic nepojídám, po lžičkách opět čaj a drobně kousky rohlíku. Nic nebolí, hlad se hlásí. Třetí den pomalu dietku - třeba s bramborem a šunkou, acido mléko. Čtvrtý den normální strava. Manželka se stravuje stejně - nemá žádné potíže. Nepřejídáme se, radši 5x denně menší porcičky, polévka a hlavní jídlo zvlášť, max 2 knedle. Opakuje se to tak jednou za dva roky. Tělo se asi potřebuje úplně vyčistit. Předesílám, že chodím na pravidelné lékařské preventivní prohlídky včetně "psaníček" - vše Ok. Stravu máme rozmanitou, vyváženou, dost zeleniny. Radu, prosím pěkně.
13. Únor 2012 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Dobrý den, potřebuji poradit. Občas mě svědí v břiše u pupíku. Ne na kůži ale jakoby vevnitř v těle. Když na to zatlačím tak to trohu bolí. Nevíte co to může být?
15. Únor 2012 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Robin (anonym)
Mel sem sex je to tak hodina.bolela me hlava po vyvrcholeni neskutecna bolest na leve strane hlavy.pomalinku odezniva ale nemizi.je mi na zvraceni.lze vyloucit krvaceni?
9. Duben 2016 - 10:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Robin (anonym)
Mel sem sex je to tak hodina.bolela me hlava po vyvrcholeni neskutecna bolest na leve strane hlavy.pomalinku odezniva ale nemizi.je mi na zvraceni.lze vyloucit krvaceni?
9. Duben 2016 - 10:24

Přidat komentář

Reklama

Reklama