8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Poslech srdce

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Nedávno jsem změnila zaměstnání a musela jít na vstupní lékařskou prohlídku k závodnímu lékaři.Je mi dvacet čtyři let,žádnými zdravotními problémy netrpím a očekávala jsem spíše formální průběh.Skoro tomu tak bylo, ale na závěr si mě chtěl poslechnout a výslovně jsem byla požádána, abych si sundala i podprsenku.V minulosti jsem poslech srdce vždy absolvovala v podprsence. Požadavek závodního lékaře se mi zdál účelový a zbytečný. Jaké jsou vaše zkušenosti?
4. Únor 2005 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
peta (anonym)
Odpovim asi takhle, jsem ze zdravotnictvi:Pred casem jsem videla pacientku, ktera se pri vsech preventivnich a jinych vysetrenich odmitala pred lekarem (lekari) svléknout. Po několika letech se ukázalo, že měla nádor prsu-velmi zanedbaný, exulcerovaný (tzn. který už prorůstal navenek přes kůži). Když to zjistila její dcera, zažalovala všechny lékaře, se kterými její matka během posledních let přišla do styku za zanedbání péče a nedostatečné vyšetření...!Takže, pokud se nechcete u lékaře svléknout, nechoďte na preventivní prohlídky, neboť palpační vyšetření prsů a poslech srdce k ní rozhodně patří.PS: Teď si vzpomínám i na mnoho dalších případů-např cca 20 letého kluka, který chodil 2 roky s bulkou ve varleti. K lékaři přišel velmi pozdě- neboť se styděl svléknout- až s kašlem.Bohužel, příčinou byly metastázy v plicích.Co tím chci říct? Nadměrný stud do ordinace lékaře nepatří. Ať už se to týká vyšetření prsů, varlat nebo konečníku. V těchto oblastech se vyskytují onemocnění, velmi závažná, které někdy lze díky jednoduchému vyšetření včas odhalit.Samozřejmě, že při těchto vyšetřeních musí být co nejvíce respektováno pacientovo soukromí, musí být brán ohled na určitý přirozený stud ovšem zcela opomíjet tyto části těla při preventivních vyšetřeních je chyba.
1. Duben 2005 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Luisa (anonym)
Odpovim asi takhle, jsem ze...Nemel by nahodou prohmatavat prsa gynekolog? Nikoliv obvodni lekar. K poslechu srdce a plic rozhodne neni nutne podprsenku sundavat co je to za blbost? Pokud vim doktor poklada ten stetoskop na hrudnik nikoliv na prsa!!
17. Září 2009 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
peta (anonym)
Dík za odpověď po 4 a půl letech.
17. Září 2009 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jonny (anonym)
Dík za odpověď po 4 a půl...lekár počúva hrot srdca pod ľavým prsníkom, a teda podprsenka by mohla prekážať. Prečo sa radšej neopýtaš priamo lekára, ktorý Ťa vyšetruje?
3. Říjen 2009 - 4:48
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
je to tak,jak píše peta.Pokud se nechcete svlékat,nechoďte k lékaři.Práce s takovými pacienty je psychicky vyčerpávající.Pokud se někdo nechce nechat vyšetřit,či léčit,je to jen jeho věc.Mnoho lidí si zřejmě neuvědomuje,že jen lékař "na svém místě"bude požadovat svlečení pacienta.Je i dostatek takových,kteří "udělají" prohlídku papírově.Fakt nevíte,co chcete.Taky odsuzuji aroganci a lhostejnost lékařů,ale když čtu některé příspěvky,spolu s vlastními zkušenostmi,pak se moc nedivím,proč zdravotníci tak rychle "vyhoří".
3. Říjen 2009 - 6:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Aaaaaaaaqaaaaaa (anonym)
Všechno je to blbost s prevencí
13. Srpen 2016 - 12:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama