18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Poraďte mi někdo co mám dělat

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
lenka Flugrová (anonym)
Odpovězte mi prosím někdo na otázku,kterou si kladu i několikrát denně: je či není můj manžel alkoholik ?? Jsme starší manželé a oba toužíme po klidu a pohodě. Průšvih je v tom ,že můj muž k životu denně spotřebuje 6- 8 piv,občas něco málo tvrdého alkoholu k tomu.Někdy je i viditelně opilý.1x týdně jde ještě s kamarádem "na pivo".No a aby stihnul v pohodě toto množství vypít ,tak po návratu domů už jen sedí u televize,pije pivo a kouří. Po citové stránce je naprosto prázdný. Často usíná po židlích, k večeru bývá slovně agresívní,kritizuje, je i vulgární.Tvrdí,že se jen rád napije- ,co je na tom a co by z toho měl kdyby přestal. Velmi mně to trápí,moc nocí jsem proplakala. Bojím se co mně čeká dál až oba půjdeme do důchodu.
18. Červen 2004 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
kokrouč (anonym)
Co se týče důchodu, tak tě můžu uklidnit, toho se on nedožije. Nebezpečí alkoholu je obecně velmi podceňováno a samozřejmě si ho nechce uvědomit hlavně ten, co jej konzumuje. 6 - 8 piv denně je přesně ta míra, díky které zemřeli v mém okolí chlapi ve věku 50 - 53 let.A je to alkoholismus, i když on si to nepřizná a ty s tím neuděláš nic. Samozřejmě se dotyčný postupně mění a samozřejmě jen k horšímu.Je to smutné, ale je to tak.
18. Červen 2004 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
Ano, Váš muž je alkoholik. Osobně bych vzala nohy na ramena. Můj otec je úplně stejný a moje matka to snáší. Jemu je 63, je už hodně nemocný, ale alkoholu a cigaret se nevzdá. Jak píšete, ještě nejste v důchodě, takže máte před sebou kus života, chcete se trápit až do jeho konce? Z vlastní zkušenosti bych takový vztah ukončila, musí to být hrozně těžké, ale na druhou stranu ta změna může být úžasná. Co člověk ví, co hezkého ho ještě čeká? Přeju hodně energie v dalším životě.
18. Červen 2004 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
gymka (anonym)
Už ubehli dva roky tak nevím jake to mezi vami ted je..ale rozhodne jít od nej.Protoze tenhle clovek musi prijit sam na to že to neni dobry takle moc chlastat..říct mu to muzete ale nejspis se na vas vykasle a bude si chlastat dal
23. Prosinec 2006 - 0:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
Píšu sem,protože mám stejný problém..no spíš celá rodina.Otec je alkoholik,Myslí si,že všechno ví,zná,umí,no že je prostě Mistr světa.Přitom neumí nic!Je podnikatel,ale v práci nehne ani prstem,najme si lidi.Moje matka s ním též pracuje a dost se nadře.Jediný co on umí,je čumět na bednu,chlastat se svým kumpánem bratrem a trápit nás!Matku psychicky deptá.Jednou se jí zeptal,co bude k obědu(ona ale ležela nemocná,čili byla v posteli)a vyčetl jí,že nic neudělá,chudák máti se z toho rozbulela.Nevím,co mám dělat,nenávidím ho,je to nejhorší člověk,co znám-a přitom je to můj otec!Jeho otec byl též akoholik a zemřel na infarkt.Otec má problémy se srdcem a furt si stěžuje,že ho pálí žáha,bodejt ne když chlastá jak dobytek!Spíš sem se potřebovala jen vypsat,ale ráda bych kdyby se ozval někdo,kdo má podobný problém.
20. Prosinec 2009 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Liba (anonym)
Píšu sem,protože mám stejný...Míšo, s tím tátou nic bohužel neuděláš, bude jen horší.Jedině s ním promluvit, když bude střízlivý, zeptat se, proč pije, proč ubližuje, ale stejně bude jen uražený, myslím si, že navrhnout mu léčení, je zbytečné,aby zašel na Anonymní alkoholiky taky.Ty si najdi na Internrtu Al-anon, to je pro příbuzné alkoholiků, zkusí Ti poradit, pomoc.
20. Prosinec 2009 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Leoš (anonym)
Píšu sem,protože mám stejný...Nechte ho, ať se uchlastá.Před pár měsíci umřel můj jeden známý, trýznil celou rodinu, neléčil se i když měl velmi vysoké hodnoty jaterních testů.Norma je 0,9 a on měl 18,0.Už je po kremaci a rodina si oddychla
20. Prosinec 2009 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Moje mamka pila, snažili jsme se ji všelijak pomoci, nakonec se upila k smrti. Nejhorší je, že tato "NEMOC" nejvíce trýzní příbuzné, samotný alkoholik si to neuvedomuje. Misi, otec si musi uvědomit svuj problém a jit na 3-měsíční léčení, pokud začne pít i pak, je to ztraceno. Viz. me Zkušenosti a studie. Pokud můžete odejít, udělejte to hned. Mne to nicilo život a bohužel to skončilo až se smrtí mamky, i kdyz jsem se jeste 3 roky vzpamatovávala.
20. Prosinec 2009 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
A ovlivnilo me te doteď, můj partner nesmí pít a ja jsem abstinent. Minulý tyden jsem si dala poprvé svarak s kamarádkou na náměstí a mam doteď výčitky. a vubec mi to nechutnalo, všechen alkohol mi smrdí.
20. Prosinec 2009 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
senior (anonym)
Moje mamka pila, snažili jsme...Alkohol ve větším množství vypatlává mozek. Všimněte si alkoholiků, že jsou to cvoci.
20. Prosinec 2009 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
Děkuju vám všem moc za rady!Problém je,že otec je moc hrdej,a na žádný léčení nepůjde-to by pro něho byla potupa.Na to on nemá;vlastně myslím,že ani netuší,že je alkoholik...@senior:jo,máš pravdu,je to cvok.Už ani neví,co mluví,vymýšlí si a z máti dělá debila.Mamka říká,že takto to nemůže být donekonečna a že brzo umře.Stačí mi,když se na něho podívám nebo kolem projde.
21. Prosinec 2009 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Danka (anonym)
Moje matka je kvartální alkoholičkaDanka. Pije osamotě, ale před známýma všechno zapírá, na nás, dcerách, si vybíjí zlost a viní nás, z toho, že jí nepomůžem. Na léčení nebo aspoň k psychiatrovi by nikdy nešla, to je potupa. Trvá to mnoho let a je to hrozné. Nebydlíme s ní, ale pořád máme pocit viny, jakobychom to zavinily my.
21. Prosinec 2009 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Danka (anonym)
To Danka mi tam skočilo do věty, sorry. Chci říct, že je potřeba včas tvrdě zareagovat na pití. Velmi tvrdě. "Ještě jednou a už mě neuvidíš". Po letech jsme to musely, nerady udělat.
21. Prosinec 2009 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
Danka:určitě nejste vinné!myslím,že to samý bude u nás,mamka ani asi od něho nechce odejít.Je to hodně těžký...v mým okolí je spoustu žen,který tohle zažívají a žijí tak...nevím,jestli toho manžela pořád mají rády,ale asi jen ze zvyku...
22. Prosinec 2009 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
dmjrider (anonym)
Pomuze mi nekdo?
22. Srpen 2012 - 2:21
Obrázek uživatele Návštěvník
dmjrider (anonym)
Mam takovy problem. Na mem prirozeni se objevil takovy pupinek nebo nevim jak to nazvat. viz. foto:http://2i.cz/8ea11c36e5Je tvrdsi a kdyz ho zmacknu, tak z nej obcas vytecene takova bila hmota jako kdyz si vymacku "jebak" na obliceji. Co to je? Dekuji
22. Srpen 2012 - 2:22
Obrázek uživatele Návštěvník
jaroslavapsarov (anonym)
Píšu sem,protože mám...jse na tom steně,pije pivo,i tvrdý alkohol.Je agresivní,nejen na mne, ale řve sprostě i na sousedy.Ti volali policii, řeší se to, ale on se nebojí,dál vyhrožuje.Ráno nic neví, až mne zmrzačí nebo zabije, bude se divit, kdo to udělal.
17. Leden 2014 - 18:17

Přidat komentář