6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pompeho choroba

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
u synovce diagnostikovali pompeho chorobu,ještě jsou v nemocnici a já bych chtěla zjistit jestli je to vážné onemocnění,jak se léčí a jestli tuto léčbu hradí pojišťovna.budu ráda za každý názor děkuji
22. Květen 2009 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
eLI (anonym)
Pompeho choroba je dědičné onemocnění, patří do vzácných, t.zv. střádavých nemocí. U těchto nemocí zcela chybí, nebo je nedostatek některého enzymu,takže látka, kterou by měl v těle štěpit se hromadí - střádá - v buňkách, tím znemožňuje správnou činnost buněk a vede k jejich poškození nebo i odumření / u Pompeho nemoci jde o ukládání glykogenu/. V dnešní době už je možná u některých střádavých nemocí cílená léčba, t.j. pravidelné /a trvalé/ podávání chybějícího enzymu. Nedá se podávat v tabletách. je nutné vyšetřit rodinné příslušníky i vzdálenější, u kterých se např. objevila nějaká jiná nemoc /svalové postižení a jiné/. Více informací, včetně kontaktu na odborná pracoviště najdete, když si zadáte do vyhledávače sdružení META střádavá onemocnění.
25. Květen 2009 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
eLI moc děkuju za odpověď fakt díky
29. Květen 2009 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondrej (anonym)
u synovce diagnostikovali...Ahoj Jitko. Ozvi se mi prosim na email k.ondrej@centrum.cz
14. Duben 2011 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
u synovce diagnostikovali...Chtěla bych všem, kdo hledají informace o Pompeho chorobě, doporučit film pole skutečné události "Těžká rozhodnutí". Natočen 2010 hl. role h. Ford. Je velice emotivní, i když jsem nevěděla, co je to Pompeho choroba /až po shlédnutí filmu jsem se podívala na internet/, tříkrát v průběhu filmu jsem brečela /minimálně/.
8. Srpen 2011 - 16:57

Přidat komentář

Reklama

Reklama