334 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pomozte, napadli nás blechy :-(

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Poraďte mi, prosím, jak se zbavíme blech.Chytili jsme je asi od králíků nebo od psa. V lékárně nám poradili Difusil, ale nepomohlo to vůbec.Bojujeme s tím už týden a jsme hrozně pokousaný a zoufalý.Děkuji všem za Vaše rady.
22. Srpen 2003 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Autumn (anonym)
Jéje, to je teda nadělení :-( Problém je možná v tom, že se ty mršky drží např. v polstrování křesla, v povlečení v posteli apod. - alespoň jsem slyšela, že u zablešeného psa je potřeba zlikvidovat všechna stadia vývoje blechy i v jeho okolí. U psů se na to používá např. přípravek Frontline, který je neškodný pro lidi a velmi účinný. Doporučovala bych ho použít právě na vybavení bytu. Jinak také pečlivě vyprat všechno oblečení. Ten Frontline mají někdy v lékárnách, a zcela jistě v nejbližší veterinární ordinaci.
22. Srpen 2003 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II (anonym)
To my jsme se jednou nastěhovali na svobodárnu,kterou podnik pronajímal jako byty a tam byly taky blechy.Byla jsem z toho na infarkt,trvalo to asi 14 dní,než jsme se toho zbavili.Dělala jsem denně generální úklid,nepřestala jsem,dokud jsme se toho nezbavili.Milují starý prach,matrace,křesla apod.Vynesla jsem to na několik dnů na balkon a byt jsem desinfikovala jako operační sál.Dokud bylo dítě poštípané,nedala jsem pokoj.No a na psa prodávají v lékárně takovou kapsli,ale už nevím,jak se jmenuje,ta vodička se nakape psovi za hlavu,pak je dobré ho nechat pár hodin venku a je pokoj.Přeji pevné nervy.
23. Srpen 2003 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Děkuju Vám moc za rady, generální úklid provádím také, včera tu byla deratizérka a vystříkala celý byt, ale zase jsme byli přes noc pokousaný.Jsem na pokraji zoufalství.
24. Srpen 2003 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
harri (anonym)
Ahoj, koukám dlouho tady nikdo nepsal. Já jsem naprosto zoufalá, zničeho nic mám zablešený byt, postřik Biolitem vůbec nepomáhá. Nutně potřebuju radu, jak se jich zbavit, než mi z toho přeskočí.
13. Červenec 2004 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Frontline nebo Stronghold. Je to v kapslích i ve spreji. Poradí vám s tím každý veterinář, co ošetřuje malá zvířata. Biolit na blechy neplatí.
13. Červenec 2004 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
jarmila (anonym)
Harri, známí měli podobný problém - všude rozlezlé blechy - a objednali si firmu, která jim byt "odblešila" nějakým plynem - všechno uzavřeli a zaplynovali, a ovšem celý den (nebo dva?) se tam nesmělo. Když si na netu vyhledáš slovo "desinsekce", vyplivne to na tebe řadu firem.
13. Červenec 2004 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
harri (anonym)
Díky moc za rady. Asi objednám u některé firmy dezinsekci, doufám že za to nechtějí moc peněz :-) A doufám že to pomůže. Nejhorší je, že se teď musím vrátit domů k těm kousavým potvorám, protože ty firmy asi nefungujou non-stop, že jo :-) Jsem z nich pološílená.
13. Červenec 2004 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Pro harri: Děti mi jednou přinesli domu koťátko. Moc jsem ho nechtěla, protože máme doma už dvě kočičky, ale zželelo se mi dětí. Hm, když jsem ho vzala do ruky, úplně se blechami hemžilo. Brrr! Tuhle veškerou havěť nesnáším. Než jsme ho vykoupali, chytla od něj blechy ta naše zvířátka. Letěla jsem ke zvěrolékaři. Nevím, jak se to jmenovalo, ale dal oběma kočkám nahoru na hřbet, aby si to nemohly slízat, vodičku z takový kapsličky. A nám dal vodičku a stříkačku a měli jsme postříkat infikovaná místa. Pamatuji si, že to nebylo drahé. Kilo, dvě nebo tak nějak. Pomohlo to, blech jsem se do týdne zbavila. Občas si lehnu na koberec a koukám jak zběsilá, jestli si někde nějaká neposkakuje. Nějaká zapomenutá :o) Ne, neposkakuje! byt mám čistej. Zkus to.
14. Červenec 2004 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
novakus (anonym)
Když napadli, tak bllechi. Na ty potvory nezabýrá ňyc.
15. Červenec 2004 - 2:29
Obrázek uživatele Návštěvník
beruska (anonym)
Na uvod si dovolim poznamku: neni Diffusil jako Diffusil a Biolit jako Biolit. My jsme si blechy privezli jako suvenyr z Bulharska - bohuzel nikoliv ty velky psi, ale ty mrnavy cloveci, co skoro nejsou videt... Tyden jsme trpeli jeste v Bulharsku /zasadni poznatek: blechy zrejme trpi horskou nemoci - v horach kolem 2000 m n.m. byly malo aktivni, v ceskych koncinach se toho ale bohuzel neda vyuzit/, Diffusil repelent nezabiral.Doma jsme pouzili kombinaci Diffusil H 92 M /ucinna latka malathion/ na telo a Biolit Uni /deltamethrin, esbiol a piperonyl butoxid/ na obleceni, matrace koberec atd. Uz 4 dny jsme bez jedineho kousance a verim, ze to vydrzi!
20. Srpen 2004 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Kámoška si v dece dovezla blechy z Káhiry. Chytla je v nějaké turistické ubytovně a nemohla se doma jich zbavit 3 měsíce. Prostě hnusný suvenýr. Ale docela se bavila myšlenkou, že ten nechutnej chlap, co seděl vedle ní v letadle a pořád ji otravoval, je má doma taky :-)
20. Srpen 2004 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Blechy ve vlasech se daji odstranit ocetem. Mozna to pomuze i posritikanim okoli. Ahoj.
28. Září 2004 - 5:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikol (anonym)
Tak teď jste mi nasadili brouka do hlavy! Před dvěma měsíci jsme si s přítelem přinesli domů koťátko, máme ho dodnes. Mělo blechy, které jsme se snažili zlikvidovat Diffusilem H 92-M. Prostě jsme ji tím nastříkali a bylo po blechách. Jenže za měsíc se začala škrábat zase! Navíc mi připadá, že jsem pokousaná taky. To mi chcete říct, že mám doma fakt blechy? Není možné, že ten Diffusil prostě třeba jen nezlikvidoval jejich vajíčka a ty se opětovně vylíhla? Hned zajdeme na veterinu a necháme té naší nádheře dát tu vodičku, co ji tady někdo doporučoval a začnu dezinfikovat byt. Díky, že jste mě nakopli se nad tím zamyslet. Nemám s tím zkušenosti, proto mě to nenapadlo. Někde jsem slyšela, že psí a kočičí blechy na člověka nejdou a toho jsem se držela. Nenapadlo mě, že by se mohly držettřeba v křesle nebo nedejbože v posteli!!!!
1. Listopad 2004 - 10:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
tak jak to tady tak čtu,tak mě hřeje myšlenka,že nejsme jediní,kteří mají problém s těmi potvůrkami.Už asi měsíc, se zdokonaluji v chytání tohoto živočišného druhu.Už jsem na takové ůrovni, že ji chytnu dřív než stačí "posvačit".Ve zkumavce mám pár exemplářů, které můj devítiletý syn zkoumá pod miroskopem (skvělý dárek z loňska)Žádné preparáty zatím nepomáhají, takže začnu asi dřív z pořádným vánočním ůklidem.A zkombinuji to s nějakým tím preparátem co jste tady doporučovali. Uvidíme.A na závěr...Lovu zdar...
2. Prosinec 2004 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikol (anonym)
Tak vám, lidičky, můžu říct, že jsme nad těma potvorama snad zvítězili, i když - nechtěla bych to zakřiknout... Jsme dohryzaní, hlavně na nohách, vypadáme, jako bychom měli snad svrab, ale už několik dní nic nového. Zašli jsme na veterinu pro tu vodičku na zátylek pro kočku(platili jsme 110,-), povysávali a vystříkali jsme byt a postel difuzilem, koberce jsme postříkali směsí ortosanem s vodou.Veterinář nám doporučil je vyčistit vodním vysavačem, kde místo saponu nastříkame přímo ten ortosan.My ho ale nemáme tak jsme to udělali aspoň takto.Také jsme si zašli na kožní, protože ty kousance jsou fakt silně nevzhledné. Dala nám tabletky na svědění Claritine a nějakou bílou mast, nevím jak se jmenuje.Voní jakoby po levanduli.Tak a teď čekáme, co se bude dít.Blechy prý kladou vajíčka všude jinde než na kočku a já tomu teda věřím.Lezlo to snad odevšad. Fuj.Pak se zase za týden, či dva ozvu. Mějte se krásně a nevzdávejte to.
2. Prosinec 2004 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanča (anonym)
Vajíčka blechy kladou, tam kde pes, kočka leží, spí. Larvy blech se totiž živí trusem dospělých blech. My jsme měliproblémy se psem, protože ho máme doma. Teď používáme na psa Frontlinea máme pokoj. Jinak pokud seženete12% Arpalit, ten usmrcuje blechy spolehlivě a taky se s ním dá dezinfikovat i byt, pokud se blechyrozmnožily tj. vystíkat i křesla, postele atd. prostě vše.
11. Leden 2005 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marťan (anonym)
soused chytil blechy od hada v Zoo,šel do poradny a doktor Omáčka mu poradil blechotlouk,kladiven třískat po koberci a fšechny blechy tak postupně vyvraždí.
9. Září 2005 - 4:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Bábinský (anonym)
Novakus dej se vyšetřit na cvokárně.
25. Říjen 2005 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
BARUNKA (anonym)
MAME OD VETERINAŘE AMPULKY,KTERE SE ŘEDI VODOU:NEOSTOMOSAN,2 NA LITR A DO ROZPRAŠOVAČE NA KVĚTINY.STŘIKAT VŠUDE,FLEKY NA VĚCI TO NEDĚLA.HLAVNĚ KRAJE A ROHY. A DO PYTLU JSME DALY VŠECHNY VĚCI A TABLETY NAFTALEN,OPAKUJI VŠECHNY VĚCI...POPRVE JSME TO PODCENILY A PROTAHLO SE TO O TŘI TYDNY...HODNĚ ŠTĚSTÍ...
7. Březen 2006 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
lucia (anonym)
Mali sme problem s blchami, ktore dovliekli macky. Nepomohlo ani vysurovanie horucou vodou, ani chemikalie. Nakoniec nam jeden "alchimista" poradil orechove listy. ZABRALO!!!!!! Roztrusili sme ich po izbe a za chvilu bol pokoj. Ale vyhodili sme preventyvne koberec.
25. Březen 2006 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
No tohle forum jsem presne hledal... Uz nekolik tydnu mi strasne dlouho trva usinani, jelikoz me furt neco kouse... Kdyz lezim klidne, tak je dokonce snad slysim skakat, ale jinak jsou okem neviditelne... Vsehno to zacalo kdyz u me zacala spavat pritelkyne, u ktere jsem si taky vsiml zaskubu jako by ji neco kousalo, do ty doby jsem tu spal klidne... Chjo, takze mi tu zablesila celou postel :((
27. Březen 2006 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa z depa (anonym)
čau Honzo,prosim tě co to bylo za přítelkyni,že ti zablešila postel?Jinak my máme doma občas taky blechy,protože máme čtyři kočky.Jsou odblešovaný Frontlainem,který se dává mezi lopatky.Učinkuje rychle a dobře kupuji ho ve zverimexu,veterináři nevědí coby si za něj měli účtovat!A byt vystříkám Ambuschem,což je postřik na mšice na rostlinách,lahvičku mám už 10 let a bohatě to stačí na dalších deset roků.zabírá to spolehlivě na blech,mouchy i pavouci,komáři,vše leží nožikami nahoru.Nepůsobí na teplokrevné živočichy,takže tchyně a přítelkyně to hrvě přežijí.
27. Březen 2006 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Zvostradamus (anonym)
Pomsta Allahova!!!!
28. Březen 2006 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Ty ořechové listy mají být čerstvé nebo sušené? A ani pejska už jste nijak nestříkali??
11. Červenec 2006 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Joseph (anonym)
Tak můj zvířecí miláček mi zablešil totálně byt. Nevím vubec co s tím už je to druhý den gruntování nejdříve zaméct pak vysát a pak vytřít našel jsem způsob jak jich taky hodně zabít a to tím že když mám jenom kraťasy a projdu se po bytě tak mi naskákají na nohy a já je pak ručně zabijím nehtem šílený co ? :-D už jsem z toho tak zoufalej že bych šel raději spát ven před barák !!! Pes už má od veterináře ten postřik jak se dává za krk tak to mu snad pomohlo. Zitra se tedy půjdu zeptat na to AMBUSH jak tady PEPA z depa doporučuje jsem na to zvědavej nejraději bych to tady zapálil a začal od znova nevím jeslti mi tohle forum přidalo když tam lidi píšou že už 14 dní já je tady mám 2 dny a už jsem z toho na mrtvici už mám halucinace že na mě nějaká je a pořád se prohlížím jako debil:-D teď jsem se dočet že existuje asi 100 druhů blech takže mám co dělat ......
25. Červenec 2006 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Joseph,nic jineho pry nepomuze,nez deratizer!Nikdy bych tomu neverila,ale moje kamoska pred casem prozivala totez co Ty.Taky nepomohl zadny prostredek,jedine deratizeri.
25. Červenec 2006 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Musím Vás uklidnit. Náš kocour nám už podruhé donesl blechy a víme, že na ně výborně zabírá výše zmiňovaná kapsle STRONGHOLD, která se aplikuje zvířeti do kožichu za krk a do 14 dní máte po problému. Docela mě pobavil Josephův příspěvek, protože přesně tohle jsme prožívali a opět prožíváme. Blechy se v 90% vyskytují v okolí a zbytek na zvířeti/kde se rozmožují/, takže kromě důkladného úklidu dopručuji zvíře zavřít doma, aby se účinek strongholdu neminul. Taky si doma rozestavte skleničky s vodou a po čase už vychytáte ten správný "grif" jak je chytnout a utopit. Moc příjemná záležitost vidět, jak se ty malé mrchy topí:) Biolity a podobné srance nebrat, je to zdlouhavý proces a účinek nic moc. Frontline bych brala spíše jako prevenci... Hodně štěstí všem postiženým.
31. Červenec 2006 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Moje tetička je v nemocnici a já jí chodím krmit kočky (cca 10). Psi, co měla jsem už odvezla a řádné odblešila. Dostala jsem od veterináře nějaký přípravek na dobytek, ředilo se to do 10 l, ale nevím, jak se to jmenovalo, po 21 dnech to mám udělat znova. Psy jsem úspěšně hned, jak jsem je přivezla do nového prostředí (chudáci zažili holt stres), Vykoupala jsem je šamponem (to ty mrchy vylezly na hlavu psa) a pak jsem je celé namočila do kýble s tím roztokem. Druhý den na nich nebyla ani bleška. horší to ale je v domku, kde teta bydlí. Přijdu li tam, tak na nohách mám okamžite neskutečné množství blech, ale fakt neskutečné. A to se před příchodem postříkám Frontlinem, ale ty mrchy naskákají a hned sajou. Když po cca 10 min odcházím, tak mám nohy příšerně zeštípané, samý flek. Stříkala jsem kočky i domek frontlinem, ale vůbec to nepomáhá, přijde mi, že už na mě čekají u dveří a přímo mě vítají skokem. Jsem z toho nešťastná, protože teta je vážně nemocná a přesto se tam chce vrátit. Nevím co s tím, asi se fakt obrátím na deratizera, ale nevím, jak to půjde dohromady s kočkama, co tam zůstaly. Kdyby jste někdo věděl dobrý přípravek, tak poraďte... Všem díky...
11. Srpen 2006 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jezerniceUSA (anonym)
akorat sem vcera u naseho noveho kotete objevila BLECHY..... chudato male. Mamemdohromady 3 kocky. 7 leteho kocoura a 2 male kotata. Nastesti ta jedna je bila a doufam ze sem ty mrchy objevila vcas. Vsechna nase zverena je osetrena a doufejmem odblesena. Nicmene ted doma litam se sprejem ZODIAC ( dostane se jak pripravek na zvirata tak pripravek pro domacnost(gauce koberce etc.)tak sem zvedava jestli se i v nasi domacnosti stanemem chodici potravou pro blechy nebo je zahubim v zarodku.....good luck to everybody
11. Srpen 2006 - 20:52

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama