39 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

pomohla Vám homeopatická léčba?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka 23 (anonym)
Zdravím, mám vleklé problémy se zánětem močového měchýře. Váhám, zda zkusit homeopatickou léčbu. Stojí za to? Pomohla Vám? Příp. můžete doporučit někoho v Praze?
17. Únor 2008 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Byl (anonym)
Je to pavěda. Na děti ani zvířata nefunguje, jenom na některé dospělé, co si to vsugerují, načas pomůže. Zkuste léčivé rostliny všeho druhu, v normálních dávkách. Poradí vám odborníci, ne homeopati.
19. Únor 2008 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Mohu doporučit Dr. Hrušovského - je na Praze 7, dejte si ho do vyhledávače, kontakt tam je.
19. Únor 2008 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Vinc (anonym)
Homeopatie není pavěda, ale jedna z nejúčinějších metod, jak se dostat nazpět ke zdraví. Problém je často najít vhodné homeopatikum, proto musíte jít ke zkušenému homeopatovi. Jde totiž nejen o problém fyzický, ten je až projevem organismu navenek, ale příčina může být rázu psychického. Je nutno ten případ takzvaně "odebrat". Někdy je nutné hledat a může to trvat i mnoho měsíců, někdy i roky, než se věc spraví. Ty bylinné čaje jsou samozřejmě dobré. Pak je možné provést autopatii, což je vlastně homeopatie s vlastními tělními tekutinami, např. sliny, moč atd. Podívejte se na stránky www.alternativa.cz. Naším nejznámějším homeopatem je Mgr. Čehovský. Můžete zkusit i jiné alternativy jako zapper, nebo koloidní stříbro. Myslím, že ten zapper by mohl pomoci. Jinak homeopatie byla vždy účinější než alopatie, jenom to někteří klasičtí lékaři někdy neradi slyší. Homeopatie totiž léčí příčiny nemoci, ne až následky.
19. Únor 2008 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo.. (anonym)
Účinkuje to jen na lehčí věci ( kašel vyrážka apod.), kde si nemocný více méně vsugeruje, že se stav lepší a onemocnění by se spravilo stejně samo od sebe. Na těžké věci to žádný účinek nemá. Ani homeopatí netvrdí, že by uměli "léčit" třeba rakovinu,roztroušenou sklerozu, diabetes či podobné maléry.Uškodit to může zanedbáním klasické léčby, čili ztrátou času a také peněz. Občas také homeoapti radí vysazovat léky. Čehovský z toho rýžuje, má nakladatelsví. Samozřejmě, že to obecně není účinnejší než klasická medicina..je to sugesce nic víc a tou se rakovina opravdu nevyléčí, třeba..no a zrovna zánět močového měchýře není taky legrace....
19. Únor 2008 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Vinc (anonym)
jo jo: Homeopati nic netvrdí, protože jsou si vědomi, že co je příčinou léčení a že závisí na motivaci pacienta. Lékaři také netvrdí, že vyléčí rakovinu, sklerozu, diabetes a alzheimerovu nemoc. To neumí ani klasická medicína. Ta může jen procesy zpomalit a eventuálně díky medikaci i nastartovat nemoci jiné. Problém je jen v tom, že "bílé pláště" vytvořily v populaci zdání, že jen oni mohou pomoci, což je bohužel pro pacienty velký omyl. Tím ale nechci tvrdit, že klasická medicína je k ničemu. Při záchraně života po havárii, nebo při chirurgické nápravě údů a podobně, má klasická medicína nezastupitelnou roli. Je to ale příroda a tedy tělo, které se za určitých podmmínek může vyléčit. Těmto podmínkám je blíže celostní medicína a tedy i homeopatie. Z historie, kterou klasická medicína ráda občas upravuje je známé, že homeopatie, např. při pandemiích cholery atd. měla mnohonásobně větší úspěchy než klasická medicína. Ale to je možné nalézt v archivech. Doporučuji, pokud nepomohla klasická medicína, zkusit alternativní metody (čaje a jiné). Viz příspěvek dříve.
20. Únor 2008 - 7:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo.. (anonym)
Docela zajímavé, že znám řadu lidí, kteří se z rakoviny vyléčili díky klasické medicíně. Žijí normální životy, chodí do práce atd. Díky alternativě opravdu ne.. Rakovina je dnes léčitelná z cca 50 procent, čili klasická medicina rakovinu léčit umí, ne vždy, ne každého, ale stále to je lepší.....e některých typů je úspěšnost 90 procent. Homeopatie je jen a pouze věc vlastního přesvědčení a autosugesce, nic víc, nic míň. Na vyrážku možná občas pomůže, a to je asi vše. Zánět močového měchyře může přejít v zánět močových cest, potom na ledviny a paní může být v kýblu. Tot celé... Není důležité jaký dojem vyvořily bílé plaště, ale co se třeba dá dokázat kvalitními studiemi. Zastáncí alternativy josu ochotni říkat cokoliv, zejména pokud jim z toho může něco kápnout ...také nevím o případu záchrany života po infarktu, mrtvici atd. díky homeopatii..ale je to věc volby a věc oné paní. Čemu chce věřit.
20. Únor 2008 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Byl (anonym)
Absolutně s tebou souhlasím a obdivuji tvou trpělivost při vysvětlování a argumentování. Ale proti fanatikům /čehokoliv/ je to jako házení hráchu na zeď, to je jako s náboženskými sektami.
20. Únor 2008 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Vinc (anonym)
Blanka 23: Vidíš, že žádat o radu tímto způsobem asi nepřinese nic nového. Ty žádáš o radu a zastánci alopatické léčby tady vyzdvihují medicínu, která Ti, jak se domnívám k Tvým vleklým zánětům močového měchýře mnoho nepomohla. Tak tedy poslední vyjádření na tomto vláknu. Hledej jinde na stránkách a ptej se těch, kterým něco pomohlo. Toto vlákno je podle mne jen mrtvá schránka pro diskuzi dočasně zdravých. Ale hlavu vzhůru. Něco určitě najdeš:-)
21. Únor 2008 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo.. (anonym)
Jo s fanatiky nemá cenu se bavit. POkud vím, tak léčba pomocí bylin se snad nedá považovat za čistě alopatickou..ta se spíše počítá k alternativě. Brusinky... pro Byl- vím, že to je marné, ale mám v okolí případ... homeoepat radil vysadit léky, malér, velký, naštěstí klasická medicina zasáhla, ale už to stejně není ono.....proto sem píšu jak to je. Představa že homeoaptií vyléčím moč. měchýř je fakt směšná, pokud je tam nějaký vleklý zánět apod., tam asi autosugesce nepomůže...jinak mne ještě docela vaději u hom. ty řeči o paměti vody..to je děs...
21. Únor 2008 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jojo a ty nejsi fanatik? Otázka diskuze zní Pomohla vám homeopatická léčba? Tak odpověz ano ne a nesnaž se tady někoho přesvědčovat o tom, čemu věříš ty.
21. Únor 2008 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo.. (anonym)
Vždyť tu píšu jasný příklad ze svého okolí, vysazeny léky, velký malér!!!!, pomohla klasika, naštěstí...já nikoho o ničem nepřesvědčuju, tak klid jooo? A to že je hom. placebo je dokázané i řadou experimentů...
21. Únor 2008 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Homeopatie se musí umět. Naštěstí ji provozuje řada "normálních" lékařů, kteří dovedou poznat, kdy jít na chorobu klasicky nebo homepaticky. Mám vyzkoušen výborný prostředek proti chřipce - Oscillococcinum, v počátečním stadiu mi vždy zabere. Vyrábí jej zahraniční firma. Naopak různé prostředky (s tzv. bioinformacemi) od Energy mi nikdy na nic nezabraly. Řada osvědčených prostředků a postupů je také někde mezi homeopatií, bylinkářstvím atd. Správná medicina neškatulkuje! U nás je problém v tom, že se alternativními metodami nikdo soustavně nezabývá, nedělají se statistiky o úspěšnosti a neúspěšnosti, mezi léčiteli je spousta podvodníků, protože na ně nikdo nedohlíží (např. odborná komora). Na druhou stranu znám pár lékařů (alopatů), ke kterým by mě dostali pouze v hlubokém bezvědomí. Např. co dokáže s obyčejnou zlomeninou zdejší chirurg dr. F. - se vymyká běžné představivosti.
21. Únor 2008 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Souhlas s Pavlem. V čem vidím problém já, že u nás se používá termín alternativní medicína, což evokuje nějakou náhradu. Např. v Anglii používají výraz doplňující medicína, což podle mě je vystihující.
21. Únor 2008 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo... (anonym)
Několik snah o komoru léčitelů bylo, vždy selhaly, každý léčitel !!! tvrdí, že pouze onen je ten nej a ostatní jsou podvodníci..v zahraničí je to zcela jinak, v Anglii např. musí mít takový člověk vzdělání...
21. Únor 2008 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
hmm (anonym)
těžko může homeopatie v současné době nějak fungovat, když jsou homeopatické informace likvidovány v léku působením mobilů (už v lékarně)
21. Únor 2008 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jo jo... (anonym)
Co to je ta homeopatická informace v léku? Jak tam je? Kde je? Jak se tam dostane? V jaké je podobě?
21. Únor 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
sida (anonym)
mně homeopatie pomohla a moc,nejen fyzicky, ale i psychicky.Rozhodně to není pavěda, naopak, je to léčba, která v rukou dobrho homeopata činí zázraky ale jde právě o toho dobrho homeopata.V tom je celý vtip..Já měla štěstí..Přeji ho i vám všem.
29. Duben 2008 - 7:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Bluesi (anonym)
S homeopatií mám jen ty nejlepší zkušenosti, a dají se vylečit i težší nemoci(i rakovina se dá zmírnit nebo vylečit, ale záleží v jaké fázi nemoci se pacient nachází), takže nesouhlasím s nározem, že je to jen na rýmu a kašel.Pacientovi musím být totiž vybrán ten nejvhodnější lék na ty jeho problémy, což je někdy obtížné. Záleží také i na zkušenostech homeopata. A vůbec se mi nelíbí názory těch, kteří tvrdí, že je to jen "lacebo" nebo "tvá víra tě uzravila". Nevím, jak byste vysvětlili např. 6-ti měsíčnímu dítěti nebo pejskovi (viz veterinární homeopatie), že má věřit. Tady v ČR to bude za alternativu vždycky těžký boj narozdíl od jiných "toleratněšjších" zemí. Kdyby Homeopatie nefungovala, proč by se jí lečila celá Britská královská rodina , celerity jako David Beckham , Maddonna, Tina Turner či Paul McCarthny? Kdyby byla placebo, tak by všem pomohla hašlerka či jiný bonbón a nepotřebovali bychom ani antibiotika a vše by fungovalo jako "tvá víra tě uzdravila". Ale fungování homeopatie nelze vysvětlovat lidem, kteří se nezkoušeli léčit. Už odmítám obhajoby homepatie mezi neznalci. Jsem v pohodě a vždycky se směji, když vidím, jak kolegyně papají Coldrexy a atibiotika a jejich stav se nelepší, to já se svýma "homeopatickýma kuličkama" jsem vdycky rychle fit.Takže děkujme pane Hahnemannanovi, že tuto skvělou metodu objevil.
25. Červen 2008 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Cogitos (anonym)
Co objevil?! NIC neobjevil, protože k tomu neměl v té době ani prostředky, ani znalosti. On si to celé VYMYSLEL. Chápete to slovo v jeho pravém významu? Vymyslel na základě předpokladů, které se ukázaly jako zcela mylné. A protože vodík a lidská blbost je všudypřítomná, tak mu to spousta lidí i dneska baští. Někteří si nechtějí přiznat, že vlastně naletěli dnes už zcela jasně podvodné teorii, a budou nadále tvrdit, jak jim to pomáhá. Zbytek slepě věří, protože nepoužívají mozek a víra jim stačí. Vůbec jim nevadí, že celá teorie homeopatie je nesmysl. Blbci nevysvětlíte, že je blbec. Když věří, tak věří. Ale je to kšeft jako hrom. Bez mnohaletého výzkumu, bez zkoušek, schvalovacích procesů, zabalit do lahvičky s potiskem destilku a pak jí prodávat malý panák za stovku, to je terno. Proto se na podobných diskusích samozřejmě budou nadále objevovat příspěvky od vysílených obhájců homeopatické léčby, kteří budou rezignovaně lámat hůl nad námi nevěřícími zabedněnci. Je to hnus velebnosti, jdu blejt. C.
4. Srpen 2009 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Cogitos (anonym)
Ještě dovětek. To, že někdo umí čutat do meruny, zpívat, nebo se narodil zrovna v té a té posteli, ještě nedává záruku, že není jinak úplně blbej. Když někdo umí zpívat, rád si ho poslechnu, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl být zvědavý na jeho názory a proč mi je vůbec někdo cpe a ještě za to chce peníze. To, že tady mají šarlatáni těžší život než jinde, mě docela teší a svědčí to o tom, že přeci jen v Čechách používá mozek, tak jak se má, víc lidí. Na druhou stranu budu obhajovat svobodu mého soukmenovce, jít se léčit k šarlatánovi, do roztrhání těla. Je to jeho svoboda a jeho volba. Ovšem s jednou podmínkou: že se nebudou průšvihy dotyčného léčitele hojit činností veřejného zdravotnictví, do kterého já přispívám! C.
4. Srpen 2009 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
> Vůbec jim nevadí, že celá teorie homeopatie je nesmysl. Se jim nedivím, že je jim fuk, že to má blbou teorii. Asi jim stačí, že jim to pomůže. A jestli to bylo na bázi teorie nebo placeba by mi bylo opravdu jedno. Asi to byl fakt genius ten co to vymyslel. Smekam, pokud dokáže vyléčit neškodným placebem. Na rozdíl od chemické medicíny, která i když vyjímečně něco vyléčí opravdu neškodná není. Ale zase je to lepší business:-)))
4. Srpen 2009 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
opravdu by mne zajímalo, kde jsou ti vyléčení z rakoviny za pomoci homeopatie.. blahoslavení chudí duchem ....
4. Srpen 2009 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Homeopatie je zcela ulítlá. Pokud na někoho zafunguje, tak jen psychicky (víra tvá tě uzdravila). Ostatně Hahnemann žil v době, kdy lékaři ještě ani nevěděli o krevním oběhu, a jeho teorie vznikla z toho, že si špatně vyložil svou alergickou reakci na chinin.
4. Srpen 2009 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
cesty k sobě (anonym)
pár příspěvků na toto téma naleznete i na internetové televizi : http://www.cestyksobe.cz/ novinka - cesta Toltéků : http://www.cestyksobe.cz/serialy/cesta-tolteku.html http://www.facebook.com/group.php?gid=129042922329&ref=mf
7. Září 2009 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Zdravím, mám vleklé problémy...obraťe se na patakyovi.cz nebo na pana Martina Kolára z Nového obzoru
6. Říjen 2009 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
obraťe se na patakyovi.cz...tobě pomohlo něco,já bych potřebovala radu na vodnaté pupínky,je mi už více let mám jen vaječníky a problémy s petí hrůza,napiš
6. Říjen 2009 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
na problémy s m (anonym)
použij buď thuja AKH, nebo ...virgaurea. Velmi účinné. Pro dementy kteří nikdy nezkusili homeo léky, ani nic netuší o principu homeop.léčby, doporučuju, aby zkusili homeop.sůl Kalium muriaticum, vzali si 2tablety večer, a vsadím se o cokoli, že celou noc nebudou spát, protože budou jen lítat na záchod!!!!!!!! (zkušenosti) Mi homeopatická léčba, vhodně zvolená, pomohla vyléčit řadu viroz, a hlavně bradavic
20. Březen 2010 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Lucii - pro (anonym)
Ber Apis mellifica (homeop.přípravek ze včely medonosné) a ber ráno-.poledne-večer 2-2-2. A sulfur, taktéž stejná medikace. Zdravím, Lenka, ostrava
20. Březen 2010 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
zvířata (anonym)
pan dr.Fesik, zdejší ostravský homeopat, za nímž jezdí i lidi z jižní Moravy, má velký věhlas, a dokázal vyléčit spoustu lidí. Napsal i knihu o tom, jak homeopatií léčit psy. Velmi působivé. Funguje to dokonale. Psi mají totiž stejné nemoci jako lidi (srdce, cévy, žaludek) zdravím
20. Březen 2010 - 16:25

Stránky

Přidat komentář