Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pomoc maminčin mazánek

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Někde jsem udělala chybu, udělala jsem ze syna maminčina mazánka. Když se mu něco stane hned fňuká. Jeho spolužáci chodí hrát fotbal, on kouká na televizi. Celá třída jede na lyžák, jemu je najednou špatně a brečí, že chce zůstat doma. A když na jaře klukum od sousedů dávno koukaj holý kolena z kraťasů, náš syn se nabaluje jako by mrzlo. Co mám dělat?
26. Listopad 2010 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
jouda (anonym)
Někde jsem udělala chybu,...Budu k tobě upřímný. Zkurvila jsi ho. Teď už s ním neuděláš nic, bude to rozmazlená slečinka, do života nepoužitelný a zůstane ti na krku. Dnes je to ale běžné, ženy si pořizují děti jako hračky a snaží se je co nejvíc rozmazlovat a ochraňovat, a pokud v rodině chybí chlap kterej by tu ženskou korigoval a choval se normálně je na průšvih zaděláno. Neměla jsi ho pořád schovávat pod sukni
26. Listopad 2010 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Někde jsem udělala chybu,...až to bude možné, tak ho pošli do světa - začni různýma táborama, výměnný pobyt studentů v cizině, na střední do internátu - ať ho život naučí
26. Listopad 2010 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Tábory už jsem zkoušela, tam ho nejde dostat. Brečí, protestuje, musela bych ho k autobusu vléct násilím a nakonec by se zhroutil. To nemá cenu.
26. Listopad 2010 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
a kolik mu je let?
26. Listopad 2010 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
V březnu mu bylo 13.
26. Listopad 2010 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
jkl (anonym)
V březnu mu bylo 13.Proboha. Takle vyvádí ve 13. letech? Co jsi s ním dělala, že jsi ho takle špatně vychovala? Jestli z něj má ještě dorůst chlap(na což už je možná pozdě) tak se s ním vůbec nemazli. Normálně ho pošli někam ať dělá co dělá, ať se třeba zhroutí. Pochop, že hraje divadlo. Když se zhroutí tak ho dones do busu a jdi dom. On si za chvilku všimne, že to už nefunguje a bude se muset trošku starat sám. Když ho pokaždé scéně zase vezmeš pod sukni tak se nic nezmění.
27. Listopad 2010 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
On je jedináček? Takhle většinou vyvádí jedináčci, kteří jsou zvyklí mít všechno sami pro sebe, veškerou pozornost rodičů a nemuseli se nikdy s nikým o nic dělit. Na vině je špatná výchova i kdyby měl sourozence.
27. Listopad 2010 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
a počkej až se ti začne pomočovat!nebude se mu chtít na záchod a máš to hned-raději měj pro tento případ připravenou plenku..........
27. Listopad 2010 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Ze syna se ti stal manipulátor a ty doslova skáčeš, jak on píská, má tě na háku, jsi na něj moc měkká, musíš pořádně přitvrdit. Nebo ho budeš mít na krku do smrti.
27. Listopad 2010 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
no teda (anonym)
jkl a Niky maj pravdu. Moc se s ním nemazli. Jestli z něj chceš udělat pořádnýho kluka, tak se tak k němu chovej. Když se budeš pořád bát, aby se nezhroutil, pozná to a bude se podle toho chovat. Až se budeš zase bát, že jsi moc tvrdá, prostě si řekni - je to velkej kluk, něco vydrží. Žádný: aby mu nebyla zima, aby ho někde netlačilo, aby mu nebylo smutno, aby se nebál. Ne, místo toho si řekni: jen ať se otrká, aspoň z něj nebude srab. Až se ho zase budeš chtít zeptat, jestli mu venku nebude "ziminka bez čepičky", tak se zaraž a místo toho mu řekni, ať se kouká převlíknout do kraťasů nebo nikam nejde.
28. Listopad 2010 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sasanka (anonym)
to chce spíš psychoterapii, ne?
28. Listopad 2010 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
he he (anonym)
Psychoterapii jo? No ta ho rozmazlí definitivně. To už pak bude nejenom brečet kvůli drobnosti, teď bude "traumatizovanej" a poví to nejenom mamince ale i psychoanalytikovi, ha ha tak příjemnou zábavu s malým (vlastně už docela velkým) tyranem. Až trochu povyroste, začne sám rozdávat facky za nevyžehlenou košili.
28. Listopad 2010 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
výklad karet (anonym)
Někde jsem udělala chybu,...Nabízím výklad karet. Mnoho spokojených klientů, kteří se ke mně rádi vrací http://www.vykladkaretonline.estranky.cz/
28. Listopad 2010 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
aladin (anonym)
Někde jsem udělala chybu,...Teď už asi nic, zapomněla jsi na jedno přísloví : Cti otce svého i matku svou. Asi jsi to obrátila - Cti matku svou a otec je jen rozmnožovatel. Otec by měl být vzorem pro svého syna, ale mnoho žen činí opak při výchově, tak ať se potom nediví, co vychovaly.
28. Listopad 2010 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
ono se to radí, ale kolik z vás má vlastně lepší děti? Není celá generace taková podobná?
29. Listopad 2010 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Kiki (anonym)
Moc mu ustupuješ! Já jezdila na tábory od šesti let a NEEXISTOVALO, že bych nejela. Í když jsem to občas zkoušela, naše řekli "musíš a o tom se nediskutuje." Asi mu ustupuješ i v jinejch věcech.
30. Listopad 2010 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Přesně, ustupuješ. Vůbec s ním nediskutuj. Prostě mu to oznam: jedeš na tabor, tak si koukej sbalit. Budeš chodit na fotbal. Jdeš ven, vem si kolo. Třeba ten náš mladej si k narozeninám vydupal skejt, protože musí držet krok s největšíma poděsama v ulici. Ukázalo se, že není tak lehký se na tom udržet a hned první den z toho spadnul a prodřel si na novejch kalhotách kolena. A protože ty zničený kalhoty byly babiččin dárek k těm samejm narozeninám, dostal od nás podmínku: jestli si chceš mermomocí nabít nos, je to tvoje věc, ale v šortkách, nejsme milionáři. Od manžela dostal ještě pár facek za ty kalhoty a za ježdění na silnici. A od tý doby si na ten svůj skejt bere krátký kalhoty, ať je teplo nebo zima a nediskutuje se o tom. Dělej to taky tak, občas řekni o tom se nebudeme bavit, jinak bude rozkazovat on tobě.
3. Prosinec 2010 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanko, ty macec (anonym)
Co jste to za rodiče,ty vole? Na skate jenom v kraťasech, aby nezničil další kalhoty? To je vám jako milejší když si místo džínů sedře holý kolena, jo? Co mu místo toho koupit chrániče, krkavčí matko?
3. Prosinec 2010 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
teďtorozseknu (anonym)
Všichni jste vedle, hlavně Niky Jouda, Hanka, Kiki a další drsný rodičové! Kluk je citlivej, to znamená i inteligentní. Asi sedí víc u počítače než na střídačce při fotbalu. Vystuduje a prosadí se, protože bude umět citlivě jednat, zacházet s počítačem atd. Nějaký kopání do mičudy a ježdění na kole v dnešním světě nic neznamená. Myslíte, že se někdo v životě uplatní, protože je "správnej kluk", umí kopnout do míče, jezdit na kole nebo se porvat a ještě na vánoce chodí v kraťasech? Proberte se! Všichni tyhle rádobysprávný kluci nakonec skončej někde ve fabrice a "maminčin mazánek" jim bude šéfovat. Dneska neplatí, kdo je otužilej nebo statečnej. Dneska se počítá, když je někdo chytrej, umí jazyky, vyzná se v počítačích a dovede manipulovat s nadřízenym.
3. Prosinec 2010 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Souhlas s teďtorozseknu.Nechápu,proč nutit dítě do nečeho násilím.Každého baví něco jiného,má jiné povahové vlastnosti. Tahle necitlivost a k vlastním dětem je hrozná.
3. Prosinec 2010 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Jistě, máte pravdu, ale syn zakladatelky diskuse se ufňukánek a rozmazlenec, pochybuju, že někdo takovej by byl chytrej na jazyky a práci s počítačem. A že by mohl dokonce někomu šéfovat? To si děláte kozy né?
3. Prosinec 2010 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Veroniko,a ty znáš toho kluka osobně?
4. Prosinec 2010 - 5:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Nejsem žádná macecha ani krkavčí máma. Chrániče bych mu koupila, jenže by je stejně nenosil, na to je moc velkej frajírek. A ty kraťasy jsme mu nařádili, protože nevidim důvod, aby zničil desatery kalhoty, než se naučí na tom svým prkýnku stát a brzdit. Nejsme milionáři. Klukovi to neuškodí, když si párkrát odře kolena, apoň se z vlastní zkušenosti poučí a bude příště opatrnější. Ty asi kolem svýho synka pěkně poskakuješ jako Irena. A přesně takový mámy dělaj ze svejch synů rozmazlený ufňukánky - vem si šálu, Pepíčku a rukavice a chrániče, abys neměl bebíčko. A tim svejm dětem jenom uškodíš! Tak se do mně nenavážej!
4. Prosinec 2010 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kluků, co se akorát honěj za mičudou, toulaj se po ulici se skejtem a nakonec spadnou do nějaký zhulenecký party je na světě dost. Pokud takovej není, těžko jej do něčeho nutit. Nevím tedy, jestli ono nesportování (a další "klukovské činnosti") vyvažuje něčím smysluplnějším, než koukáním na tele, ale pokud ano, není problém. K čemu to.
4. Prosinec 2010 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Souhlasím s Honzou. Není důvod ho do něčeho nutit. Takovejch, co hrajou fotbal a jezděj na tábory a pak spadnou do špatný party je spousta. Co je špatnýho na tom, že je tvůj syn citlivější, třeba z něj bude slušnější člověk.
5. Prosinec 2010 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
L.M. (anonym)
Souhlas s Veronikou a Hankou
5. Prosinec 2010 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Jestli je Hanka krkavčí máma, tak já jsem krkavčí otec. Nechápu, co je na tom tak hroznýho. Za prvý je normální jezdit na skejtu v kraťasech. Za druhý vodřený kolena nejsou žádná tragédie, je to snad kluk. Vy děláte, jako by mu nedávala najíst.
5. Prosinec 2010 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
výchova ufňukán (anonym)
Nejsem žádná macecha ani...přesně, jak se píše v druhé polovině: vem si šálu, Pepíčku a rukavice a chrániče, abys neměl bebíčko... a pak se matka diví, koho vychovala
5. Prosinec 2010 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
výchova ufňukán (anonym)
Přesně, ustupuješ. Vůbec...Nelze než souhalsit!
5. Prosinec 2010 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
co to (anonym)
Co jste to za rodiče,ty...meleš? na skejt nejradši nahej-když spadne nic si neroztrhá! a rodiče ušetří na oblečení...........
5. Prosinec 2010 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Přečetla jsem celou diskusi. Tak mě napadlo, jestli ten kluk není vlastně "holka", transs. Proto třeba ta nechuť ke klukovským zálibám. A své ženské nitro nechce, spíše nemůže projevit. Nemá potřebu spíše realizovat díčí záliby. Oblékat se jako dívka, navlékat na sebe kalhotky či podprsenky?? A pozor, není to zase tak legrační.
6. Prosinec 2010 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
I to se může stát.
6. Prosinec 2010 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
no jo (anonym)
to by se ale nějak projevilo, ne? Teda jinak než jenom neděláním těch klukovskejch věcí. Ale možný to je
7. Prosinec 2010 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanko, macecho (anonym)
Nejsem žádná macecha ani...Tak ty Ireně radíš, jak nemá se synem diskutovat, jak mu má rozkázat a žádný odmlouvání a sama pak napíšeš, že mu nekoupíš chrániče, protože by je nenosil. Nebuď pokrytecká: kup mu chrániče a rozkaž mu,ať je nosí a žádný odmlouvání.
7. Prosinec 2010 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
jkl (anonym)
To je dnes velmi častý jev. Si všimněte chování dítek na ulici, jsou to rozmazlení, nevychovaní parchanti. Pořizujte si e jako módní doplněk, dovolenou, nebo pro peníze. Starost žádná.
7. Prosinec 2010 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Budějovická (anonym)
Nehádejte se pořád dokolečka o skejt a chániče. Já mám pocit, že jádro pudla je jinde. Jkl má pravdu, otázka je co s tím.
7. Prosinec 2010 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
co s tím (anonym)
To je jasný, co s tím. Stačí se podívat, jak se z někoho maminčin mazánek stane - obsluhováním, měkkou výchovou, rozmazlováním, ztrátou autority.
7. Prosinec 2010 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
proti rozmazlov (anonym)
To je dnes velmi častý jev....Není nutný chodit až na ulici, stačí se podívat tady do tý diskuze. Máma nekoupí synovi chrániče na skejt a už je z ní macecha. Fracek vleze na kolo a rodiče kolem něj lítaj jak technici ve stájích formule 1 a připevňujou mu chrániče a helmu s majáčkem, aby se ani neškrábnul. Za život nepozná rozbitý koleno, odřenej loket nebo normální klukovskou rvačku. A pak se divíte, že je z něj maminčin mazánek!
7. Prosinec 2010 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Stream (anonym)
To je jasný, co s tím....a nebo taky nedostatek pozornosti, špatný osobní příklad, málo mimoškolních aktivit...
7. Prosinec 2010 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
jkl (anonym)
Není nutný chodit až na...Přesně tak. Jedině tvrdá ruka. Dřív se lidi s dětma tolik nemazali. Dneska je to samé ťuťu ňuňu a je to tragédie.
7. Prosinec 2010 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Stará páka (anonym)
Nehádejte se pořád...Jenomže v tom to právě je, Budějárno. Ta hádka o chrániče je symbolický jádro pudla. Mámě, která nekoupila chrániče tu nasazujete psí hlavu. Přitom jde o jednoduchý rozhodnutí: Budu syna hlídat na každým kroku, budu ho obskakovat v rukavičkách a nosit mu chrániče, nejmodernější helmu a neprůstřelnou vestu, aby náhodou nespad v parku do trávy? Nebo mu dopřeju taky trochu volna a samostatnosti, aby se sám trochu otrkal? Prosímvás vzpamatujte se! Když si ten kluk rozbije kolena, tak se nic neděje. Možná mu to i prospěje. Je v tom normální klukovská touha po dobrofružství, radost z rizika a možnost vyzkoušet si svojí sílu a odvahu. Zatímco vy vyděšeně pátráte, kde se stala chyba, kluci si hrdě ukazujou ty svoje odřeniny a šrámy a kdo jich má nejvíc, ten je pak za největšího machra z celý party. Pokusem a omylem se člověk odnepaměti učí, jak dělat věci správně, jinak by nebyla žádná evoluce. Vy kolem vlastních dětí stavíte vězení z chráničů, helem a přehnaný starostlivosti. Až jednou uslyšíte "Mamííí, volej sanitku, zlomil jsem si nehet.", tak si na mně vzpomenete.
7. Prosinec 2010 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Přesně, trochu samostatnosti, ne lhostejnost, ale samostatnost a třeba i pár slov uznání, když syn něco zařídí sám, když třeba sám něco opraví nebo postaví podle návodu. Trochu k tý samostatnosti povzbuzovat. Tak jste rodičové, potomstvo se samo nevychová.
8. Prosinec 2010 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosťa (anonym)
Není nutný chodit až na...Já chci taky helmu s majáčkem! A za neprůstřelnou vestu bych na základce dal nevímco :)
8. Prosinec 2010 - 10:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Mladá páka (anonym)
Jenomže v tom to právě je,...Ty budeš asi starší ročník, co? Dneska se kluci dávno netrumfujou, kdo je větší kaskadér, dneska se trumfujou, kdo má novější playstation.
8. Prosinec 2010 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
K2 (anonym)
To je jedno, čím se trumfujou. Pevnou ruku a tvrdej režim by potřebovali všichni.
8. Prosinec 2010 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Mladá páka (anonym)
To je jedno, čím se...Ty seš taky dobrej magor, pevnou ruku a tvrdej režim na tebe!
9. Prosinec 2010 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Stará páka (anonym)
Moc rychle soudíš mladej, počkej za pár let, haranti ti přerostou přes hlavu, uvidíš sám
9. Prosinec 2010 - 22:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zbyněk (anonym)
Ireno, tvuj syn teď potřebuje hlavně tvrdou školu, trochu sparťanskej režim, nic jinýho z něj pořádnýho kluka neudělá. Ale s tim se mělo začít už dřív.
10. Prosinec 2010 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Mladá páka (anonym)
Ireno, tvuj syn teď...Magore!
10. Prosinec 2010 - 8:38

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama