220 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Podvázání vaječníků

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Ze zdravotních důvodů mi bylo doporučeno podstoupit tzv. strilizaci - podvázání vaječníků. Je mi 37 let, mám 2 děti, ale myšlenka na to, že bych se stala neplodnou mi na klidu nepřidává, přestože s největší pravděpodobností bychom už třetí dítě zplodit nechtěli, nevím jak se rozhodnout. Zajímají mě zkušenosti podobně "postižených", hlavně jejich psychika. Jak se dá žít s pocitem, že žena už v podstatě není ženou. V manželství jsme vždy počítali s tím, že tři děti budeme mít. A teď? Nevím, nevím...
2. Duben 2007 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Romano, jak jste přišla na to že žena po sterilizaci už není ženou? Jak mě bylo 40 let , hned jsem si o ni zažádala a jsem velice spokojená a každému ze svého okolí to doporučuji. Je to velice jednoduchý zákrok a v nemocnici jsem byla 1 den. A už tehdy před 10 lety mě dala lékařka na výběr jestli chci dočasnou sterilizaci(navléknutý kroužek na vejcovod a ten se dá případně zase oddělat) nebo trvalou sterilizaci.Proč bych se měla ještě 10 nebo 15 let ládovat HA? A sex mě nikdy tak nebavil jak ted, kdy vím, že se nemusím obávat nechtěného těhotenství. Ale Vám bych tento zákrok nedoporučovala, protože ještě nejste pevně rozhodnutá ,že už další děti nechcete.
4. Duben 2007 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Elina (anonym)
Lenko, jde to tedy na požádání, když mi je 23let a děti nikdy nechci?
4. Duben 2007 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Elino, nevim jak je to teď, ale tehdy jsem na to mohla jít při 2 dětech až od 40 let, u třech dětí od 35 let. U zdravotní indikace nevím jak to je, zeptejte se na gynekologii.Věřím Vám, že teď děti nechcete, ale myslím že se budete muset chránit jinak než sterilizací. Dobře si to prosím rozmyslete, jste mladá, třeba později změníte názor.
5. Duben 2007 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Děkuji za reakce. Lenko, vy jste byla pevně rozhodnuta, že už dítě nikdy více? Můžu se zeptat, kolik dětí máte? Já totiž opravdu nevím, jak se rozhodnout. Máte asi pravdu v tom, že počkám do 40ti a uvidím. Hormonálka pro mě totiž vůbec nepřichází v úvahu, i když uplynulých 5 let jsem s ní byla velice spokojená. Překvapilo mě také to, že existuje i ta dočasná sterilizace pomocí kroužku. O té mi lékaři neřekli vůbec nic. Možná proto, že se snaží mi rozmluvit další těhotenství, protože můj zravotní stav je opravdu vážný. Ještě reakce na Lenku. Myslíte, že ve 23 letech opravdu víte na 100pro, že nebudete nikdy chtít mimčo? Biologické hodiny jsou mrška, věřte mi. Takové rozhodnutí musí mít opravdu velmi vážný důvod.
6. Duben 2007 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
ja.marie (anonym)
Také mám udělanou sterilizaci. Mám 4 děti, Danu jsem už nechtěla po předchozích zážitcích s jejím vynětím a u HA jsem se v noci budila s tím, že jsem zapomněla vzít prášek. Je pravda, že jsem byla pevně rozhodnuta, že více dětí už nechci. Po zákroku jsem, kromě absence děsivých snů, nezaznamenala nějakou komplikaci. Navíc mi pan doktor (rok 1994) řekl, že kdybych někdy náhodou ještě dítě chtěla, že by to šlo uměle (a to se tehdy zdaleka neprovádělo tolik, jako dnes), protože mi jen přerušili vejcovody a nijak nezasahovali na vaječníkách.
7. Duben 2007 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
sylvie (anonym)
Ze zdravotních důvodů ve40letech jsem dobrovolně šla na sterilizaci.Mám 3děti.Je to fajn,bez léku a nemusím se bát,že otěhotním.Mám pocit,že se to dělá jen po dětech a z vážných zdravot.důvodů.Rozhodně si jako žena stále připadám,menzes je normální.
9. Duben 2007 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Romano, já mám 2 děti (druhé v 37 letech) a když jsem na to ve 40 letech šla tak jsem byla pevně rozhodnutá. Opravdu nikdy jsem toho nelitovala, mám 2 kamarádky a ty na šly taky. Pro Vás by to bylo asi těžké rozhodnutí (zatím) tak na to teď raději nechoďte. Přeji Vám ať se rozhodnete tak, abyste toho nelitovala.
11. Duben 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mám 3 děti, bude mi 35 let a nechci do sebe věčně cpát prášky. Rozhoduju se o podvázání vaječníků.Může mi některá žena říct, jestli tento zákrok přináší nějaká negativa? Jaké jsou vaše zkušenosti..?
3. Květen 2007 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
Dobrý den,je mi 36 let a mám tři děti,také už nějaký čas uvažuji o podvázání vaječníků a chtěla bych vědět,jestli to přináší i nějaká ryzika do budoucnosti,ale podle toho co tady čtu,začínám být pevně rozhodnutá.
9. Květen 2007 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
__utma=48467763 (anonym)
Dobrý den, je sterilizace placený zákrok? Myslím si, že v dnešní době mít více jak dvě děti je nesmysl.Vysokoškolské studium dětí je opravdu dráhá záležitost.Za rok mi bude 40 let a určitě si zákrok nechám udělat.Růža
10. Květen 2007 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
daniela (anonym)
dobry den! Je mi 23 let a v řinu budeme mit 2 miminko.chtela sem se zeptat jestli by mi podvazali vaječniky v mich letech.Chteli jsme jenom 2 deti a nechceme platit pořad za antikoncepce.tak by mě zajimalo jesli sou na to nejake podminky.(jestli nejsem mlada)poradte mi prosim
23. Květen 2007 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Prosím o info o podvázání vejcovodů (nikoli vaječníků) od ženy, která tento zákrok podstoupila. Je pravda, že kromě zdravotních důvodů se tento zákrok nesmí provádět? Přijde mi to nesmyslné že to nejde, pokud se žena rozhodne. Nahrává to farmaceutickému průmyslu. Díky za názor.
24. Květen 2007 - 8:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Bohužel, je to tak, že žena smí podstoupit sterilizaci až ve čtyřiceti letech, případně ve třicetipěti, pokud má více jak dvě děti. Je to hloupé a znesvéprávňující. Já děti mít nemohu ze zdravotních důvodů, (ne že bych nemohla otěhotnět, ale těhotenství by pro mne bylo velmi nebezpečné, také bych musela přestat užívat léky, které užívat musím). Navíc jsem po dětech nikdy ani netoužila. Zdravotně jsem na tom ale zle po více stránkách a proto se pro mne nehodí ani kondom (alergie na latex), ani HA (vystřídala jsem asi 7 druhů, žádný mi nesedl a nakonec u mně začaly potíže z žílami, takže mi doktorka doporučila přestat HA užívat) a nitroděložní tělísko mít také nemohu, protože jsem náchylná k tvorbě miomů a častým zánětům dělohy. Je mi dvacetpět let a se sexem se mi skončit nechce. Jsem v dost bezvýchodné situaci.
27. Květen 2007 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Mína (anonym)
po přečtení diskuse také přidávám dotaz.Ze zdravotních důvodů nemohu brát hormonální antikoncepci,bylo mi doporučeno tělísko za 6000 Kč nebo sterilizace.Je mi 37 a mám ze sterilizace strach i z důvodu,že můj menzes bez antikoncepce vždy trval 10-14 dní a docela bouřlivě.Bojím se,že se to vrátí.Má některá žena s tímto zkušenosti?Hormonální antikoncepce mi menzes snížíla na 6 dní.
28. Květen 2007 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
chtěla jsem se zeptat moje známá má sterilizaci a prý teď byla těhotná mimo děl.prý se to stává ojediněle, ale mě se to nezdá.nevým co je natom pravdy
16. Červen 2007 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
Míno, tak si vyzkoušel nějaký čas jakou menzes budeš dopopravdy mít, s věkem někdy postupně slábne a sterilizace je nejlepší řešení antikoncepce jednou pro vždy, nedochází k žádným vedlejším účinkům ani hormonálním změnám. A s Mirenou mají ženy dost velké potíže, bolesti a hlavně špinění, spíše výjímky jsou bez potíží a menzes.
16. Červen 2007 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Lenk, napsala jsi to moc hezky a přesně a to mě dodalo odvahu k tomuto kroku.Mně také nabízeli zákrok-zdravotní důvody-hormony nepřichází v úvahu kvůli migrénám, tělísko mám, ale vadí mi silná menstruace a navíc jsem "přenašečkou" nevyléčitelné metabolické poruchy.Ale je mi už přes 40, tak i tak s tím nemám problém. jen bych ráda věděla, zda menses probíhá -či spíše v jaké intenzitě atd. Díky za odpověď
9. Červenec 2007 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Taky přidám svou zkušenost.Po druhém porodu císařským řezem se mě zeptali,jestli chci podvázat vaječníky,bylo mi 24 let.A byla jsem ráda,že už nebudu muset se bát jestli neotěhotním.Bylo to strašně rychlé ani jsem se nestačila poradit s rodinou. Dnes je mi 42let a jsem ráda,že jsem to podstoupila.Dokonce se mi upravil menzes.Před tím jsem chodila na iniekce k vyvolání a po zákroku se mi upravily.Jednou mě doktor vystrašil,že to vypadá na mimoděložní těhotenství,ale nepotvrdil to ultrazvuk.
9. Červenec 2007 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Moi (anonym)
Nevíte o nějakém doktorovi, který by mi napsal povolení sterilizace, kdybych měla hodně interrupcí (třeba deset) a děti žádné?
9. Červenec 2007 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Hlídač (anonym)
Podvázat vaječníky by měli každý cigánce, která dosáhne 15 let.
9. Červenec 2007 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
radka (anonym)
po opakované trombose a plicní embolii mi byla nabídnuta sterilizace,nestratím zájem o sex
11. Červenec 2007 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
L.P. (anonym)
Nemusíš se bát, tam nedojde k žádným hormonálním změnám v těle. taky mi byla nabídnuta ze stejného důvodu a plánáji ji až po prázdninách. Vím to od své kamarádky.
11. Červenec 2007 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
radka (anonym)
L.P. dík za podporu,začnu o tom vážně přemýšlet,už z důvodu menstruace a ředěné krvi,to je fakt děs....
11. Červenec 2007 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
L.P. (anonym)
Sílu krvácení Ti to bohužel neovlivní, ale záleží na tom kolik Ti je let. Já má ředěnou krev od 38 let a byla to vždy síla 3-4 dny jsem ani nemohla z domů a celkem vždy tak 10 dní, nyní mi bude 41 a už 3 měsíc jsou 2 dny hrozné a celkem tak 6-7 dní. Také pomáhá jeden prcek tvrdého alkoholu, ale těžko říci co to dělá s krví.
14. Červenec 2007 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
po podvázání vejcovodů má žena menstruaci?
21. Srpen 2007 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jasně, že má
21. Srpen 2007 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Ahoj mám sterilizaci 21 let tehdy to nebylo tak jednoduché si ji nechat udělat jen ze zdrav.důvodů a ještě jsem musela před komisi mám 3 dcery a zdůvodu oční vady mi ji udělali jsem velmi spokojená nemusím se bát otěhotnění takže sex si užívám měsíčky samozřejmě mám no a v přechodu je to upně super nedělám si hlavu ,že mi nedošly jestli náhodou nejsem v tom.Moje druhá dcera má také podvaz z důvodu 3 císařského řezu a je v pohodě
21. Srpen 2007 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruška (anonym)
Mám podvázané vaječníky půl roku, mívala jsem pravidelnou menstruaci a teď je nepravidelná, je to podvazem? A ještě jsem se chtěla zeptat, opravdu nejde otěhotnět po podvazu?
11. Září 2007 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Pro Marušku.Záleží jakou sterilizaci máš jestli dočasnou tak se může stát , že kroužek se uvloní nebo povolí a je to a můžeš otěhotnět pokud máš trvalou jako já to je přerušení vejcovodů tak nemá kudy vajíčko vejít do dělohy a tudíš nemůžeš otěhotnět.Na nepravidelnou menstruaci podvaz nemá vliv spíš máš nějakou poruchu tak se zeptej na gynekologii . Mě začal přechod v 43 někdo ho má i dřív to záleží na hormonech.
11. Září 2007 - 15:35

Stránky

Přidat komentář