20699 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A kudy nejlépe. Bez ohledu na ceny. Emirates? LOT?
13. Leden 2022 - 13:27
Návštěvník (anonym)
Nejlevnější je to pres Moskvu s Aeroflotem
13. Leden 2022 - 15:03
Obrázek uživatele Libor. T.
Libor. T.
Odpověď na Ahoj Libore. Až bude ten
Ahoj Radko. Záleží na tom, jak to chceš pojmout. My měli výhodu, že tam byl žil syn se ženou a vnučkou a že jsme mohli bydlet v hlavním městě v domečku po jejich rodičích, který byl volný a v samotném centru města u Skytree. Kdybych byl na tom jako ty, že předpokládám nemáš tam žádné rodinné vazby, tak bych asi volil cestovku s poznávacím programem. Velmi dobré programy má ESO travel nebo CHina tours a další a jsou tam zahrnuta ta místa, o kterých mluvíš, pouze moře a koupání tam většinou není, nebo pouze okrajově v rámci volného dne. Kdybys chtěla víc to probrat, víš, že můžeš zavolat a dáme řeč konkrétně. Pa
13. Leden 2022 - 18:15
Libor. T.
Odpověď na A kudy nejlépe. Bez ohledu na
Návštěvníci, s Aeroflotem je to asi nejlevnější,ale já tu společnost nepreferuji. Asi nejrychlejší spojení je přes Frankfurkt nebo Mnichov a tu jsme využívali a to buď Lufthansu nebo ještě více s "Andulou".. japonskou leteckou společností ANA s maximálním komfortem a službami, s Emeirates se dá také letět a jejich služby jsou na úrovni podobně jako Katar airways, ale celková cestovní doba s přestupem je o poznání delší. Aklimatizace po příletu s časovým posunem , asi takhle, byli jsme gumoví a den a noc jsme prospali ale pak to šlo. Tyto informace jsou jen rámcové, kdo ví jak to po covidovém útlumu bude. Zatím země je dost uzavřena pro turisty a ani mladí tam nejeli na vánoce za babičkou a dědou. Snad v únoru nebo v létě.
13. Leden 2022 - 18:22
Obrázek uživatele nona
nona
Odpověď na Nejlevnější je to pres Moskvu
Přesně, přes Moskvu s Aeroflotem. A všude po Asii. Uvidíme jak to bude po covidu
13. Leden 2022 - 18:24
Libor. T.
Odpověď na Přesně, přes Moskvu s
Ahojky Nono, teď mě ťuklo, že ty jsi v této branži jako doma. Zdravím a přeji hezký večer
13. Leden 2022 - 18:29
Obrázek uživatele nona
nona
Odpověď na Ahojky Nono, teď mě ťuklo, že
I tobě Libore. S kým jsi letěl ty?
13. Leden 2022 - 18:30
Libor. T.
Odpověď na I tobě Libore. S kým jsi
Jak jsem psal, my jsme létali přes Mnichov nebo Frankfurkt s Lufthansou nebo s japonskou ANA (All Nippon Airways) odlet z Prahy"přes kopec" do Německa byl kolem 14,00 a hned cca po hodině a pl navazoval let do Tokia a přílet kolem poledne jejich času ,tedy našeho kolem páté ráno, tedy celková doba letu kolen 12 hodin. Lítá se severně přes Čechy, Polsko a Sibiř a pak se stáčí koridor k jihovýchodu. Zajímavé je, že zde je minimálně turbulencí a tak to příliš nehoupe..... zcela jiné poletěníčko než například přes Atlantik.... Ještě je výhodná jedna věc u těchto spojů, létá se na Tokijské letiště Haneda, které je blízko města a jezdí odtud přímo metro do centra, ale mnoho cizích leteckých společností zde nepřistává. Většina mezinárodních letů směřuje na Naritu, letiště cca 70 km od města severovýchodně. Je zde také slušné spojení vláčkem do města ,ale je to trochu z ruky. Přesto jsme se tam byli podívat a vydrželi jako nadšenci a vyhlídkové terase několik hodin. Proti tomu je letiště Praha malé čudlátko....
13. Leden 2022 - 18:41
Obrázek uživatele nona
nona
Odpověď na Jak jsem psal, my jsme létali
Tak to je luxus. Vše je to o penězích, přes MOW je to levnější a také méně pohodlné ve všem. Jinak ANA létá i na Naritu
13. Leden 2022 - 18:45
Návštěvník (anonym)
A cena letenky přes to Německo?
13. Leden 2022 - 18:45
Obrázek uživatele nona
nona
Odpověď na A cena letenky přes to
To ti nikdo takhle neřekne, záleží na kdy, jakou třídou, jak brzy dopředu koupíš...spousta faktorů to ovlivňuje
13. Leden 2022 - 18:47
Jitka (anonym)
Zajímavé informace diskuze, zdravím Lallu a Libora, vás oba
13. Leden 2022 - 19:00
Mirek (anonym)
Odpověď na My jsme v ekonomické třídě
Že by dali hotel každému a ještě kompenzace, tak to by ta společnost zkrachovala. Libore, jak ti věřím, tak toto se mi moc nezdá
13. Leden 2022 - 19:10
Radka (anonym)
Libore děkuji ozvu se ti přímo. Zdravím Lallu!
13. Leden 2022 - 19:17
Libor. T.
Odpověď na Tak to je luxus. Vše je to o
My jsme v ekonomické třídě měli zpáteční letenky za cca 14-15 tisíc, jednou nám dokonce nabídli,jestli bychom nechtěli letět s ANOU asi o tři hodiny později,že nám dají kompenzaci 300 eur ale museli bychom ihned přeletět do Mnichova z Frankfurktu a tak jsme kývly a tak nám tehdy vyšel zpáteční let na cca 6 tisíc korun! Prý se to stává občas. Jednou jsme zase chytli stávku Lufthansy a tak nám dali taky kompenzaci a ubytování na hotelu a volnou letenku z Prahy do Německa na kdykoliv poté. Prostě někdy se zadaří. To naše Smartwings nebo ČSA by do nás dne dnes ani nekoply. A to jsme s nima ještě zažili takové nádherné destinace jako Jakartu, Colombo , Bangkok atd. ...
13. Leden 2022 - 19:21
Libor. T.
Odpověď na Že by dali hotel každému a
Mirku, máš trochu pravdu, ale co jsem napsal je ok, pouze jsem neuvedl, že tyto služby navíc se týkaly pouze cestujících z členských států EU a dálkových tratí, nějak to bylo podle délky letu ošetřeno, ostatní nocovali v terminálech, ale byla tam k dispozici lehátka, to jsme viděli. Druhý den pro nás přiletělo letadlo z Prahy a pokračovali jsme domů. Vzhledem k tomu, že jsme byli na hotelu tak jsme se vyspali a byli svěží další den
13. Leden 2022 - 19:22
Filip (anonym)
Zajímavé. Němci to mají asi dobře ošetřené ohledně služeb pro cestující. To je jejich známý perfekcionismus a pořádkumilovnost
13. Leden 2022 - 19:29
Návštěvník (anonym)
Odpověď na To ti nikdo takhle neřekne,
A teď po covidu, co si myslíš, bude létání drahé když jdou ceny nahoru nebo se to ustálí? Chtěli jsme jet někam do tepla sami bez cestovky, ale váháme
13. Leden 2022 - 19:32
Libor. T.
Odpověď na Zajímavé. Němci to mají asi
S tím souhlasím, přesto jsem na ně četl v recenzích nedávno víc kritiky než dříve, ale my jsme nějaký problém nikdy neměli
13. Leden 2022 - 19:35
Návštěvník (anonym)
Odpověď na A teď po covidu, co si myslíš
Ja bych teď nikam nejel
13. Leden 2022 - 19:50
Obrázek uživatele nona
nona
Odpověď na A teď po covidu, co si myslíš
Hele, já nechci plašit, ale myslím, že bude hlavně jiné. Přestane se tolik cestovat služebně a ani bohužel soukromě. Ekologie. Tipuji, že navíc to vše bude dražší. Posledních dvacet let se z létání stal běžný dopravní prostředek, vynořila se spousta low costů, za málo peněz málo muziky, lidé to tak chtěli. Teď bude svět úplně jiný. To neznamená, že se nikdy nepodíváš do Thajska třeba . ale bude do dražší, dosud se tam lítalo jako na Slapy, dovolená tam ti nevyšla o moc víc než AI v Egyptě
13. Leden 2022 - 19:56
Simona (anonym)
Taky bych nikdy nejela,ale v létě to bude snad jiné
13. Leden 2022 - 20:12
Ida (anonym)
Libore koukám, že jsi dost cestovatel
13. Leden 2022 - 21:18
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Hele, já nechci plašit, ale
Ono taky v souvislosti s covidem mnoho cestovek zkrachovalo. Takže jak říkáš, bude to větší luxus někam vyrazit a nejistota. Možná se to srovná, ten tlak lidí na poznávání bude obrovský. Sam se nechám překvapit,ale zatím se taky nikam necpu ven
14. Leden 2022 - 5:27
Markéta (anonym)
Odpověď na Hele, já nechci plašit, ale
Kde se ti líbilo ve světě nejvíc?
14. Leden 2022 - 8:11
Libor. T.
Odpověď na Libore koukám, že jsi dost
Ahojky Ido. Cestoval jsem hodně. Soukromě, i pracovně i jako průvodce CK nějaký čas, a já navážu na dotaz,který je směřován na Lallu,kde asi bylo podle mě nejhezčí místo a tady záleží,co preferujete. Pokud hory a atmosféru chladnější tak oblast okolo rakouského Ischglu v létě, nádherný je norský Bergen s hansovními domky a přístavem, magické je Irsko, užasná je na odpočinek Kuba nebo Belize s Mayskými památkami a korálovými útesy, Indonéská sopka Bromo a chrámy Pramamban nebi Borobodur, Borneo okolo Kota Kinabalu a Kuching nebo Malajský ostrov Langkawi, Srí Lanka a Adams peak a moře včetně dalších památek , Zanzibar v kombinaci se safari, Japonsko Koyasan, Fuji, Okinawa a tak bych mohl pokračovat dál. Ale stejně se cítím dobře na chaloupce a v našich končinách. Lallo, omlouvám se, že jsem i za sebe odpověděl na dotaz určený pro tebe, ale měl jsem potřebu se také podělit o místa mě blízká
14. Leden 2022 - 12:38
Scarlett (anonym)
Odpověď na Ahojky Ido. Cestoval jsem
A Francie, Chorvatsko a ty tvé oblíbené lázně?
14. Leden 2022 - 13:21
Jarda (anonym)
Odpověď na Ono taky v souvislosti s
Já teď cestuji na google earth. Již jsem viděl pár zajímavostí, o kterých jsem neměl tušení :D
14. Leden 2022 - 13:49
Návštěvník (anonym)
Lalo,Libore,jaký máte názor na zakoupení nemovitosti v zahraničí. Jestli ano,ne a kde. V Itálii prodávají údajně za 1 euro,asi je to podvod
14. Leden 2022 - 13:53
Jarda (anonym)
Odpověď na Lalo,Libore,jaký máte názor
není to podvod, jen pak má člověk ve smlouvě, že musí nemovitost opravit do několika let a to je hodně naročné- finančně i na to nalézt někde slušné řemeslníky. nejlepší je pokud si někdo může přivézt řemeslníky z Čech-nejlépe sousedy či kámoše.
14. Leden 2022 - 13:59

Stránky

Přidat komentář