164 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Platby u gynekologa

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Včera byla moje žena u gynekologa a stěžovala si, že opět musela zaplatit na letošní rok 400Kč. Bez dokladu, pěkně z ručky do ručky. Žádný příjem, žádné daně. Když jsem jí řekl ať jde k jinému gynekologovi, odpověděla, že to vybírá každý. Všichni prý tvrdí, ža za to pořizují nové vybavení ordinace. Docela mě to prudí. Jaký názor na to máte Vy?
6. Únor 2003 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Moje zkušenost: bydlím v SR, každý rok je nutné u našeho gynekologa zaplatit 200 Sk za ultrazvukové vyšetření. Každé další vyšetření je pak zdarma. To je pravda, že je to bez dokladu. Upřímně řečeno, mám vždycky radost z toho, že je všechno O.K, že ani doklad nechci. Dost doktorů na to hřeší.
6. Únor 2003 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Nat (anonym)
Můj BÝVALÝ gynekolog také chtěl každý rok peníze. Dokonce měl dvě sazby. Kolik si zaplatíte, tak se o vás postará, bych řekla já. Oni to okecávají jinak. Každopádně se tento lékař choval velice komerčně ve všech oblastech, i v léčbě, takže o mě přišel. Ale musím přiznat, že o mě přišel jen proto, že mě nedokázal vyléčit, jinak bych k němu chodila dál. Moje nová gynekoložka peníze nechce a má mnohem lepší přístup, i když žádný doktor o vás nemůže vědět tolik, co vy sami.
6. Únor 2003 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Asi jste mne špatně chápete. Těch 400Kč je roční paušál za to že může ženská chodit ke gynekologovi. Oficiálně je presentován jako sponzorský dar. Ovšem bez smlouvy a bez jakéhokoliv dokladu. Není šance se tomuto nedobrovolnému daru vyhnout, u nás (krajské město) to chce prakticky každý gynekolog. Schválně, ať se ozve gynekolog, který tento dar nepožadují
6. Únor 2003 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Evka (anonym)
Což takhle trvat na potvrzení, které vydat musí!!! Jinak jim říci, že se obrátíte na finanční úřad. FÚ by to velmi zajímalo, protože tyto peníze neprojdou přes účetnictví.
6. Únor 2003 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Evko, jsi bláhová. Potvzení Ti nevystaví ale doktor Ti řekne jděte ke kolegovi. Ale u něj je to stejné. Tuto diskuzi jsen otevřel proti vůli své ženy. Na gyndu chodí pravidelně každý půlrok a má strach se ozvat. Nemusel by jí pak přijmout žádný doktor v našem městě.
6. Únor 2003 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Evka (anonym)
Žiji také v krajském městě, ale žádný lékař po mně nikdy žádné peníze nechtěl. Jen v jednom centru a to dobrovolně,kde jsem dostala papír, že se jedná o dar, který si já odepíši z daní.
6. Únor 2003 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Nikdy v zivote jsem u gynekologa nic neplatila z rucky do rucky!A to chodim k soukromemu(existuje vlasne jeste nejaky statni?)
7. Únor 2003 - 7:58
Obrázek uživatele Návštěvník
čtenářka (21) (anonym)
Já platím ročně 500,-Kč taky jako sponzorský dar a doklad žádnej. :-(
15. Únor 2003 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
Já jsem z Prahy a chodím na soukromou kliniku. Chtějí po mně dokonce 600,- Kč. Nejdříve, asi dva roky, jsem platila. Pak jsem se radila s právníkem, ten mi řekl, že na to nemají nárok. Samozřejmě, že mi tenkrát nedali žádaný doklad. Když jsem tam byla další roky, tak jsem vždycky řekla, že nemám s sebou peníze, a oni zmlkli. Jo, mimochodem, sestra na recepci si o peníze říkala šeptem, aby jí nikdo neslyšel.
22. Únor 2003 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Znovu bych se chtěla vrátit k tématu placení u gynekologa. Mám podobný problém, který již byl zmíněn v jiné diskusi. Vybrala jsem si lékaře, při první návštěvě mi sestra okamžitě podstrčila namnožený papír s nadstandardními výkony - platba 200,- Kč na rok. Tehdy jsem to podepsala. Lékař provedl prohlídku i ultrazvukové vyšetření. Vše měl proplacené pojišťovnou. Nyní od nového roku se poplatek zvýšil na 300,- Kč za rok. Ptala jsem se, zda musím zaplatit, nebo zda se jedná o nadstandardní péči a když nezaplatím, nebude mi poskytnuta. Sestra mi sdělila, že tento poplatek musím zaplatit každý rok, pan doktor má problémy s placením pojišťovny a má moc pacientek. Navíc prý dělá sonografii. Příčí se mi to. Má na to právo??? Když půjdu na prohlídku jednou za rok a zaplatím 300,- Kč tak si vlastně zaplatím prohlídku sama. Ale od pojišťovny mám na ni nárok.
16. Duben 2003 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zbynek (anonym)
Pokud Vam sestra rekla, ze musite, pak lhala. A co jste to podepsala? JAky to byl text? Tohle je bezna zvrhla praxe u gynekologu, jednoduse vyuzivaji slabost zen. Neni to zadny priplatek za nadstandard, jsou to pro nej nezdanene penize - okrada stat, kazdy rok mu to vyjde na jedno auto, v Praze to udela pekny balik penez.Mate moznost bud se ohradit - nezaplatit nebo zaplatit: Musi proves stejne kvalitni vysetrni. Trti moznost je jit jinam, je plno kvalitnich ordinaci, kde to snad nevybiraji
16. Duben 2003 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Děkuji Vám za odpověď. Nevím, jaké je Vaše povolání, ale vzhledem k tomu, že máte o této problematice přehled, soudím, že snad pracujete ve zdravotnictví. Možná ale, že také ne.Přesto se Vám pokusím odpovědět, co jsem podepisovala. Při první návštěvě v roce 2000 sestřička při vypisování karty přede mne položila papír psaný v počítači, kde byly v tabulce vypsány nadstandardní výkony. Poplatek za rok činil 200,- Kč, ženy nad 50 let 100,- Kč. Jednalo se asi o 5 či 6 výkonů, já si pamatuji jen tři z nich: vyšetření ultrazvukem
16. Duben 2003 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Vendulo, nebyla si náhodou u MUDr. Zdeňka Svobody na Americké v Plzni? Před pár lety jsem tam chodila a to zrovna placení asi zaváděl.
17. Duben 2003 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Ne, Natálie, nebyla. Byla jsem u MUDr. Anděla na poliklinice Plzeň-Bory.Dr. Anděl požaduje roční poplatek 300,- Kč od každé pacientky. Nemůžu si ani rozhodnout, zda nadstandard chci či ne.MUDr. Svoboda alespoň dle informací po telefonu má registrační poplatek 300,- Kč a dále 200,- roční příplatek za nadstandard (pokud budu chtít).
17. Duben 2003 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Když jsem toto téma začínal, netušil jsem, že zde budeme natvdo psát i jména lékařů, kteří berou. Když jste to již dámy začaly, přidám jedno navíc. Je to opět v Plzni - Mudr Svec na poliklinice Slovany. Od pacientek, které k němu chodí delší dobu bere 300,-Kč, od nových 600,-. Má žena k němu chodila, ted změnila doktora - je zdarma !!!!!! Až bude fit, napíšu víc.
21. Duben 2003 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Ahoj, já chodím k závodnímu gynekologovi do motolské nem., pracuju tu. Neplatím nic, ani mě nenapadlo, že se takhle někde vybírá. Ale tady by si to asi nedovolili :). Nutno podotknout, že MUDr. Doucha je úžasnej.Ale mám dotaz - než jsem k němu začala chodit, chodila jsem k jiné lékařce a potom jsem se od ní neodhlásila - je to povinnost? Už si to tedy přesně nepamatuju, je to delší dobu, co se podepisovaly takové ty registrace, ale myslím, že jsem to podepsala... Stejně tak je povinnost chodit jen k jednomu obvoďákovi, že? A musím se od toho druhého odhlásit? Nebo se na to můžu vyprdnout a prostě tam jen přestat chodit? A ještě něco - můžu mít obvodní lékařku a zároveň v práci závodní lékařku? Co na to pojišťovna?Pro mě je to praktické - když je mi fakt blbě, spíš se dohrabu autem 2 minuty k obvodní než 20 min. či 1 1/4 hodiny autobusem k závodní.... u té si vyřizuju takové ty naše povinné náběry a třeba když jsem lítala se zlomenou nohou tady po rtg a ortopedech tak zase byla blíž než obvodní....
25. Duben 2003 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Ahoj, jen chci napsat o proplaceni ultrazvuku pojistovnou. Jsou to sice informace 2 roky stare, ale asi plati i ted. Ma lekarka mi sdelila, ze ultrazvuk pri preventivni gynekologicke prohlidce proplaci pojistovna VZP jednou za dva roky. Na prevenci se chodi jednou rocne, takze kazdou druhou prohlidku. Ale pokud jsou problemy, tak proplaci. Napr. pri mem problemovem tehotenstvi, ktere nedopadlo dobre, jsem mela snad 5 UZV a vse bez placeni. Mimochodem neplatim zadny prispevek ani sponzorsky dar a jsem z Prahy Zdravim vsechny
3. Květen 2003 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Milé dámy, jestli jste u VZP, tak se nedivte, že všude platíte, protože s touto pojišťovnou jsou jen problémy a hlavně doktorům neplatí a má nesmyslný omezení pro lékaře.
8. Květen 2003 - 18:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Jsem samozřejmě u VZP. Chtěla bych ale podotknout, že pan doktor nerozlišuje, u které pojišťovny pacientka je, ale vybírá roční poplatky od VŠECH pacientek. Jednoduše 300,- Kč na rok!!!
9. Květen 2003 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
ion (anonym)
V každém případě platí to, že JAKÉKOLIV PENÍZE BEZ DOKLADU = PODVOD. Ať už se platí za to či ono, vždycky je potřeba dostat účtenku. Pokud doktorovi platíte bez dokladu, tak ty podvody jenom podporujete.
18. Srpen 2003 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ja chodim k soukromé lékařce také v Plzni, jsem u VZP, nikdy jsem nic neplatila, ani sono.
16. Září 2003 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
A ještě, když mi něco předepisuje, ihned mě informuje, kolik to stojí a ptá se, jestli bych nechtěla reději něco levnějšího.
16. Září 2003 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Já chodím k soukr.lékaři v Brně. Chtěli po mě 500 Kč příspěvek dobrovolný roční na ordinaci...Dva roky posobě jsem je zaplatila, teď poslední tři roky nic. Jo a před tím mi samozřejmě dali doklad a i mi nabídli, že ho napíší tak, abych si ho i já mohla dát do daní
16. Září 2003 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Já chodím ke gynekologovi v Praze,platím dokonce 400Kč za každou prohlídku,takže když jsem svého času chodila jednou měsíčně,stálo mě to docela dost peněz.Ale na druhou stranu si nemůžu stěžovat a ačkoli se zrovna netopím v penězích,tohle je pro mě výhodná investice.Myslím,že jedna z nejdůležitějších věcí v životě ženy je mít děti.Já jsem potkala gynekology,kteří se ani nebtěžovali léčit mé problémy-hormonální a rovnou mi řekli,že asi děti mít nebudu.Tenhle můj lékař mě ani ne za rok vyléčil,chová se úžasně,kdykoli si na mě udělá čas a já se jen můžu těšit,až budu matkou.Přístup v nekterých státních zařízeních mě odrovnal.Radši zaplatím,ale budu zdravá.A nebudu mít pocit,že někoho obtěžuju.
16. Září 2003 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
káča (anonym)
Ahojky Beruško, mužu se jen zeptat kam chodíš ke gynekologovi ? taky chodím tady v Praze a zatím si nemůžu stěžovat. Sice platím 500,- ročně a 50,- za vyšetření. Používají jednorázová zrcadla. Máš naprostou pravdu, že ve státních zařízeních je to naprosto katastrofální. Mě takhle nechali dva roky chodit s chronickým zánětem slepého střeva a to jsem trpěla v bolestech. jen ze mě dělali hypochondra. Ze prý to nic není. Pak mi na chirurgii řekli, že musím na operaci, protože je to chronický zánět. No a ted mám slepák venku a je to ok. každopádně mi taky řekli, že mi na tý tehdejší gynekologii zanedbali péči a nemám dlouho čekat s otěhotněním jinak bych mohla mít komplikace. takže přesně jak říkáš - radši si připlatím za péči, která je super než chodit zadarmo k doktorům, kteří se na Tebe tváří , že je obtěžuješ. jen jsem si říkala jestli nechodíme do stejného zdravotního centra. já chodím do MEDISCANU. papa Káča
17. Září 2003 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana F. (anonym)
Ahojky, nechodíte do Gestu? Já ano, platím každou návštěvu 500 Kč, ale jsem strašně spokojená. Takovu péči jsem nikde neměla.
17. Září 2003 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Pro Janu F: a u který pojišťovny jseš přihlášená?H.
23. Říjen 2003 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Loni po mě chtěli na gyndě v DTC v Praze 4 v Roškotově ulici dokonce tisícovku na rok.Už chodím jinam.Katka
23. Říjen 2003 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana F. (anonym)
Hani, u ZP MV ČR
24. Říjen 2003 - 7:11

Stránky

Přidat komentář