165 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Plastika nehtového lůžka

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Láďa (anonym)
Dobrý den, před pár měsíci mi strhávali nehet kvůli oboustr. zarůstání nehtu asi tak v půlce nehtu u palce u nohy. Když se lůžko zahojit a nehet povyrostl, tak opět začal zarůstat. Navštívil jsem jinou chirurgii, kde mi vzali jen kousky nehtu po stranách a za pár dní jdu na plastiku nehtového lůžka. Četl jsem, že se to hojí asi tak měsíc a až po měsíci mohu nohu plně zatížit. Dost mě to mrzí, protože dost sportuji. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo to podstoupil, jak to je. Mohl bych alespoň jezdit na rotopedu? Na něm je ta noha relativně v klidu. Díky za rady
13. Říjen 2006 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Velice mě mrzí, že ještě nikdo neodpověděl. Já mám problém se zarůstajícím nehtem na polci u nohy již 6 let. Strhávali mi jej celý 3-krát a část mi brali 6-krát. Jednou to skončilo tak, že mi bohužel pan doktor rozstříhl i nehtové lůžko, takže se mi teď ještě k tomu nehet štěpí na 2 části a deformuje se. Bohužel začal zarůstat ještě víc. Špatným stříháním to v mém případě nemůže být, protože nehet vždy po stržení zaroste dříve než je natolik velký, aby se vůbec ostříhat dal. Plastiku mi ještě nikdo ani nenabídl, a tak prosím: Co to je, kde se to provádí, jak se na to mohu dostat? Jestli to je nebo není hrazené z pojištění je mi po 6 letech střídavé bolesti srdečně jedno. martin-pavel(uuzzeennaacc)seznam.cz
18. Leden 2007 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Ahojky Martine,trpím uplně stejnými problémy jako Ty.Plastiku nehtového lůžka mam za sebou a popravdě je mi k ničemu.Tento zákrok spočívá v tom že Ti po straně nehtu "uříznou" kus "masa"sešijí podelně a tím jakoby ztečí val do kterého nehet zarůstá.Ale jak říkám,nehet mi strhávli i po provedené plastice.Nejvíc mi pomáhážesi sama v klidu stříhám nehet nejen vodorovně,le i podéně.Bolí to ale ne tolik jak zarostlý nebo stržený nehet.Jinak prý existuje nějaká specialní peikůra,kdy Ti na nehet nalepí speciální plíše,který rovná nehet a tím brání zarůstání.Zrovna jdu šmejdit,dělá to podolog,nebo podiatr,tak zkusím www.podologie.cz Jinak přeji pevné nervy a málo bolesti:)
19. Leden 2007 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Najděte si tady diskuzi zarostlý nehet na palci-nebo tak nějak,je tam dost příspěvků a popisují tam i tu plastiku
19. Leden 2007 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
MH (anonym)
Ja sa o mesiac chystam na upravu nechtoveho lozka na plastike na vinohradoch a zacinam mat z toho obavy, ze budem mesiac mimo a nebude mi to vlastne k nicomu. Jedna strana prstu, kde mam zarasteny necht, mi za tych par rokov uz dost napuchla, takze dufam, ze mi to aspon trochu pomoze. Pozna niekto nejaku zarucenu alternativu?
22. Leden 2007 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Zdravím všechny. Před pěti lety jsem byla dvakrát v narkoze na plastice nehtového lůžka. Po operaci jsem se dozvěděla že mi nebyla provedena. Teď po pěti letech mi začal opět zarůstat nehet a mám ho v záínětu. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte zdeli je možná plastika i při tom zánětu. Lokální anestezii nechci ani vidět- stejně nikdy nezabrala a tak bych se ráda uchýlila k možnosti celkové anestezie pokud to pujde. předem díky za odpověď
19. Listopad 2007 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Zuzko, tebe uspali na operaci a nakonec ti tu operaci neprovedli, chápu to dobře? Proč? Jinak plastika nehtového lůžka by se měla dělat, až se vyléčí zánět. Já osobně jsem byla na odstranění zarůstajícího nehtu (části), poté mě objednali za cca tři týdny na plastiku nehtového lůžka, ty tři týdny jsou tam proto, aby nehet trošilinku povyrostl. Vše mi prováděli v lokální anestezii, nevidím důvod, proč člověka kvůli takové prkotině uspávat. Zákrok mi prováděli laserem, za tři minuty jsem byla venku z ordinace. Za nějakou dobu jsem absolvovala stejný zákrok na druhé straně nehtu a teď mám přes půl roku klid a na nehtu a palci není poznat, že by se s ním něco dělalo.
19. Listopad 2007 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
uspali mě, a po operaci mi řekli že nehet byl v zánětu a nedalo se to provést. to mi udělali dvakrát. Víš narkozu chci protože jsem si toho už dost prožila nehledě nato že mi byly dvakrát trhány nehty zaživa bez lokálního umrtvení. Nehty jsem měla trhané celkem desetkrát. Mám je v hrozném stavu a proto chci narkozu už to špatně psychicka snáším a když je možnost ten zákrok nevnímat tak proč toho nevyužít, naví na ní má člověk nárok.
22. Listopad 2007 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Aha..To je divný, že to nepoznali předem.. Trhali bez umrtvení? No to si nedovedu představit. Kdy ti to dělali? Tak to je jasný, že pro tebe bude z psychického hlediska nejlepší ta narkóza..
23. Listopad 2007 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Zdravím vás. Včera jsem podstoupila plastiku nehtového lůžka na palci u nohy. Zatím to pořádně bolí, každé 4 hodiny šáhnu po Brufenu. Jani, píšeš, že máš za sebou plastiku provedenou laserem. Chtěla jsem se tě zeptat, kde ti to dělali a také jaký průběh měla rekonvalescence. Zuzi, také si nedovedu představit trhání nehtu bez umrtvení. Myslím, že je to zážitek na celý život a nedivím se tvému přání úplného uspání.
1. Prosinec 2007 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Markéto, plastiku mi dělali v jedné soukromé chirurgii na Praze 6, jestli budeš chtít, můžu Ti napsat telefon. Po zákroku mě to skoro vůbec nebolelo, nebrala jsem žádné prášky na bolest, normálně jsem potom chodila do práce, asi týden jsem to musela mít obvázané a po týdnu jsem obvaz sundala a ještě několik týdnů jsem nosila náplast, aby se mi tam nic nedostalo, protože to samozřejmě ještě nebylo zahojené. Musím říct, že po sundání obvazu mě to dost vyděsilo, protože u nehtového lůžka jsem měla díru jako hrom, okolí na dotek bylo bolestivé, ale při chůzi nic nebolelo. Po několika týdnech (už přesně nevím, jak dlouho to bylo) se ta díra zacelila a vše se zahojilo a bylo po problému :o) Na palci a nehtu, a to jsem měla oboustrannou plastiku, není poznat, že se s ním něco dělalo :o)
1. Prosinec 2007 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Zdravím všechny, taky jsem prodělal plastiku nehtového lůžka.První dny to docela bolelo, ale za 5dní jsem již mohl jít do práce..i když stehy mě vyndali až po cca.10dnech.Bohužel operace neproběhla na 100% a v současné době mě na obou palcích roste nehet vertikálně..proto jsem se chtěl zeptat Jany, jestli by nemohla poskytnou kontakt na tu soukr.chirurgii..protoze pokud to je cca. bez bolesti, beru to:-)
23. Duben 2008 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jakube, tady je: MUDr. Kamil Veselý Ordinace lékaře specialisty chirurgie. Kontaktní údaje: Žalanského 102/17 163 00 Praha-Řepy Telefon: +420 235 300 212 Hodně štěstí :-)
23. Duben 2008 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj Jano. Tobe delali tu plastiku laserem v tech Repich ? diky
7. Srpen 2008 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Honzo, ano, dělali :-) Chystáš se tam?
7. Srpen 2008 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Katush (anonym)
zdravíčko...také mam nemalé problémy se zarůstajícímí nehtami na nohou u prstu...pred ctyřma měsícema mi na obou prstech nehty po všech stranách jakoby ořízli, strhli a na pravém prstě udělali plastiku (prst s plastikou mě bolel o stoprocent víc než palec bez ni)...byla to nehorázná bolest, asi čtyři dny jsem nemohla skoro vůbec chodit a jelikož kojím tak prášky proti bolesti nepřipadaly v úvahu...po pěti dnech mi vyndali stehy...při prvním pohledu na moje prsty se mi chtělo brečet, nehet byl ořezaný ze stran i ze shora...myslela jsem, že už budu mít konečně klid a budu moci bez problému nosit tenišky..jenomže teď po čtyrech měsících mi nehty zarůstají znova, nepomáhají mi žádné tinktury, vodičky ani mastičky:( včera jsem si zhnisaný val sama vyčistila, namazala masti betadine a zavazala...ráno jsem nehet odvázala jelikož mi ve valu řezalo, pnulo a palilo to jako čert:( teď mám na nehtu krvavé cosi a pořád mi z toho teče kalná voda:( při představě, že musím jít znova na chirurgii a podstoupit znova ty středověké muka bych si nejrači oba prsty uřízla:( jsem z toho zoufalá...
15. Srpen 2008 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Když plastiku, tak jedině laserem, nejsou žádné stehy a prsty po zahojení vypadají skvěle. A nebolí to, člověk to potom cítí, to jo, ale žádný prášek jsem si nemusela brát, a to jsem docela posera, který špatně snáší bolest :-)
15. Srpen 2008 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Ahoj Jani,chystám se kontaktovat Mudr.Veselého chtěla bych jít k němu na zákrok,ale úplně s něčím jiným a tak bych chtěla o něm vědět nějaké reference.Jestli jsi byla spokojena atd.Moc děkuji
15. Srpen 2008 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jani, já jsem s panem doktorem byla spokojená :-) Vyřešil moje několikaleté problémy se zarůstajícím nehtem, a to definitivně :-)
15. Srpen 2008 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Jani,děkuji za odpověď já chci jít na něco trošku jiného:)slyšela jsem že dělá i plastiku kosmet.chtěla bych na plastiku uší(odstávajících)tak snad je dobrý:)
15. Srpen 2008 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Ahoj, zarůstáním nehtu na palci u nohy jsem trpěla několik let a loni v listopadu jsem se rozhodla pro plastiku nehtového lůžka. Zákrok jsem podstoupila na Dobříši. Pan doktor mě připravoval na velkou bolest, ať si nakoupím prášky atd. Samotný zákrok vůbec nebolel, nepopírám ale, že to je velice nepříjemné. Nejhorší ze všeho je umrtvující injekce, ale o bolesti se mluvit nedá. Zkrátka jen nepříjemný pocit. První den po zákroku mě palec bolel, ale o nesnesitelné bolesti se také mluvit nedalo. Palec byl ještě dlouho hodně citlivý, první pohled mě také vyděsil, ale dnes jsem téměř rok po zákroku a tvar palce se téměř srovnal do původního stavu. Před týdnem mi slezl nehet, pod ním již byl téměř celý nový. Sečteno, podtrženo - na operaci jsem byla před 10. měsíci a nehet mám naprosto v pořádku a nezarůstá. Než jsem na zákrok šla, tak jsem si také hledala zde v diskuzi a hodně lidí mě dle svých zážitků od toho odradilo. Ale bolest zarůstajícího nehtu byla taková, že jsem to stejně podstoupila a vůbec toho nelituju. Pokud byste někdo chtěl vědět víc o zákroku, ráda napíšu.
19. Srpen 2008 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
ahoj,asi rok a půl mi zarůstá nehet na palci u nohy a dvakrát už mi odstraňovali část nehtu napodruhé mi ale doktorka řekla že pokud se to nezahojí tak budu muset podstoupit plastiku nehtového lůžka a pak podotkla že je to dost bolestivý zákrok a toho se dost bojím protože už jen částečné odstranění nehtu bylo dost bolestivé a tak se chci zeptat v čem to vlastně zpočívá a jak to ve skutečnosti bolí a hlavně jak dlouho celý zákrok trvá děkuju za odpověď
10. Září 2008 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Tomáši, plastiky nehtového lůžka se neboj, mně to vyřešilo problém s opakovaným zarůstajícím nehtem na obou stranách palce u nohy. Pokud ti mohu poradit, nech si to udělat laserem (s normálním řezáním nemám zkušenost), nebudeš mít žádné stehy a hojí se to výborně. Plastika nehtového lůžka spočívá v tom, že ti zúží nehet, laserem se vypálí nehtové buňky, aby nehet rostl užší. Samotný zákrok nebolí, dělá se v lokální anestezii, trvá asi deset minut i s injekcí, poté jsem to měla přelepené a nějakou dobu se to hojí, nijak moc to nebolí, ani když to přijde k sobě, jen člověk musí dát pozor, aby se nebouchl do palce, na omak je to samozřejmě citlivé. U kořeně nehtu po stranách jsem měla takové střední díry po vypálení neht. buněk, trochu jsem se toho nejdřív lekla, ale vše se krásně zatáhlo a zahojilo a teď není na palci vůbec nic poznat, nehet nezarůstá!! :-) Neboj se toho :-)
10. Září 2008 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Janino, tak v tom ti neporadím, jak dělá jiné zákroky fakt nevím, snad budeš spokojená :-)
10. Září 2008 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Ahoj spolutrpící, já byla na zákroku před dvěma dny a byl to pro mě otřesný zážitek. Předtím mi po dobu deseti let strhávali nehet/část nehtu alespoň jednou do roka - jednou dokonce taky zaživa, jen to utáhli takovou hadičkou, to dělal prosím pěkně bývalý pan primář chirurgického oddělení v místní nemocnici - a tak když to teď začalo zase, šla jsem konečně na tu plastiku. Opíchání injecí ze všech stran už jsem znala celkem důvěrně, ale stejně jsem se cukala. Na noze mám bambuli, dostat se do bot nepřichází ani v úvahu. Celé dny a noci to bolí jak čert, bez prášku bych se asi zbláznila. A jak to tak čtu, tak jestli mi to bude k ničemu jdu si hodit mašli...
25. Září 2008 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuza (anonym)
ahoj, ja sem na tom byla minuly tyden, sla sem na strhnuti nehtu a doktor mi rovnou udelal i tu plastiku. nic mi k tomu nerekl, takze se dovidam az ted, co to vlastne je :) ted si akorat nedovedu predstavit, jak to bude vypadat, jako o kolik ten nehet je uzsi...? jinak to po zakroku bolelo vic den dva, ale zabere normalni prasek proti bolesti, nic prijemneho to celkove neni, ale jestli to ma pomoct, tak budiz...
28. Září 2008 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Káťa (anonym)
ahoj ja sem na plsatice byla minulý týden. Šla jsem na to dobrovolně jelikož mi už druhým rokem zarůstal nehet na obou dvou stranách a na obou palcích. o plastice jsem se dověděla díky známé,která mi celý zákrok dělala. Není to nic hrozného, zákrok jsem skoro vůbec necítila až na injekce což není tak hrozné nejvíc to bolí druhý a třetí den ale s práškami na bolest to není tak hrozné....a jak sem to tu četla doufám že mi to pomůže :-)
5. Říjen 2008 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Naty (anonym)
Problém ze zarůstaním nehtového lůžka je mým společníkem několik let. Musím říct, že to není moc příjemný partner, už 4 krát jsem byla na trhaní nehtu a vždy jsem doufala, že se to vylečí, ale bylo to jenom dočasné řešení. Potom jsem slyšela o jedné soukromé klinice a tak jsem tam jela na prvotní vyšetření. Jenom se na můj "úžasný" nehet lékař podíval, už si psal termín, kdy se dostavím na plastiku. Díky minulým zkušenostem s trhaním nehtu, jsem se zákroku bála, ale nakonec to bylo úplně jinak. Byli cítit pouze injekce a přístup lékaře a sestřičky byl vynikající. Za týden mě čeká znova druhý zákrok, ale už nejsem z toho tolik vyklepaná. Proto jestli máte problém se zarůstaním, běžte rovnou na plastiku a neřešte to zbytečným trháním - je to bolest navíc a naprosto k ničemu.
7. Říjen 2008 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Zdravím všechny v diskusi o problému zarůstání nehtů.Mám již několik let stejný problém, řešila jsem to pedikůrou, později-až do teď jezdím každím měsíc na podiatrickou ambulanci,ale je to prostě pořád stejné! Přes léto v pantoflích to šlo, ale nyní se nemůžu obout téměř do žádných bot a lodičky atd absolutně nehrozí:-( !! Prosím, poraďte mi někdo, kterého odborníka oslovit /ve Středočeském kraji/, protože už takhle trpět prostě nechci!Mockrát děkuji!
9. Říjen 2008 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Naty (anonym)
Veronika : není to sice středočeský kraj, ale určitě stojí za to dojet tam. Je to v Hradci Králové, klinika SANUS. Nemusíte se objednávat dopředu, na ambulanci Vás přijmou. Doktoři jsou velice milí a příjemní a s problémem pomůžou. Objednají Vás na zákrok, cca tak měsíc musíte si na to počkat a pak hurá na plastiku. Nemusíte se ovšem nečeho bát !! S tímto problémem už sem jedu podruhé, čeká mě to za pár dní znova. Ale s výsledkem prvního zákroku jsem velice spokojená. Opravdu Vám ji doporučuji s čistým svědomím. http://www.sanushk.cz/
11. Říjen 2008 - 23:28

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama