18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Plánovaná operace

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Dobrý den, čeká mě plánovaná gynekologická operace a chci se tedy zeptat, jak probíhá taková operace z pohledu pacienta. Co všechno mě na operačním sále čeká? Na co se psychycky připravit. Děkuji
2. Září 2011 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
budeš ukazovat kundici každýmu, i uklízečce
2. Září 2011 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Dobrý den, čeká mě...Soňo, průběh gynekolog. operace, či spíše příprava-průběh pacientka "zaspí" pokud není výkon prováděn jen v lokální anestézii, či epidurální, je téměř úplě stejný, jako při každé jiné operaci.. Den před tím oholení, většina pacientek se spíše a raději oholí doma před nástupem do nemocnice..V den nástupu se odpoledne podají asi 2-3 klystýry, někde dávají projímadla-3 malé flaštičky odporně slaného roztoku, po kterém je pekelná žízeň a musí se hodně zapíjet a též příjde anesteziolog na tzn. předoperační anesteziologickou přípravu-premedikaci. Večer premedikace před zákrokem-léky na zklidnění, spaní, případně analgetika, tyto léky určí a naindikuje anesteziolog po předoper. pohovoru s pacientkou, i tato premedikace již souvisí s podáním anestézie. V den "D" ráno sprcha a další premedikace, příp. ještě infúze na zavodnění organismu a poté již příjezd na sál, někde vezou pacienta na "jeho" posteli, někdy na pojízdném lehátku, přesunutí na oper. stůl, který se na gyndě liší od "normálního" jen tím, že má opěrky pro dolní končetiny, jako v gynekolog. ambul. pak krátký pohovor s anesteziologem, či Jeho sestřičkou, odložení "andělíčka",zůstanou jen "slušivé" punčošky proti trombóze, nasazení čepečku, napojení na přístroje, které měří tlak, pulz, saturaci krve kyslíkem, atd. příp. zavedení kanyly ( někdy, či někde jí zavádí už na odd. ) Poté již "dobrou noc" pacientce jsou podány nitrožilní anestetika+je ještě nasazena přes obličej maska s kyslíkem, či příp. ještě se směsí plynného anestetika, metod CA je mnoho a každý anesteziolog má tu svoji.. Již uspané pacientce anesteziolog též nitrožilně podá dávku svalového relaxaxancia, které vyřazuje z činnosti veškeré svalstvo, tudíž i dýchací a proto musí být pacientka napojena na umělou plicní ventilaci a ještě během operace zajišťuje anesteziolog přívod tekutin-infúzemi, případně řeší vzniklé komplikace, např. krevní ztráty, apod.Příjdou chirurgové a začnou operovat a pacientka se poté probudí buď na JIP, či na běžném pooper. pokoji, záleží na rozsáhlosti zákroku, příp. i na vzniklých komplikacích, které mohou vzniknout i u zákroku malého.. A pak už nastává pooper. režim, kontrola krevního tlaku, podávání analgetik, pacientku příjde zkontrolvat lékař, většinou i anesteziolog atd. No a pak už se léčba řídí zdravotním stavem pacientky.. No a co se týče průběhu samotného zákroku, to osvětlí pacientce lékař většinou ještě v ambulanci.. Nevím, o jakou opearaci u Tebe jde a tak ani nemohu její průběh stručně popsat.. Držím palce, Zdraví Danča :-) PS: A z toho příspěvku přede mnou si nic nedělej, jsou to úchyláci, kteří se takto nechutně ukájejí a to na většině diskusí nejen tady na Doktorce.. Prostě zlo dnes číhá všude.. o:((
2. Září 2011 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Děkuju Dančo za obsáhlý příspěvek, hezky jsi mi to osvětlila. Já už jsem po operaci doma a vše OK. Probíhalo to přesně, jak jsi popisovala, jen sundání "andělíčka" a nasazení čepečku u mě probíhalo na předsálí operačního sálu. Ovšem nemilé překvapení na mě čekalo, když ze mě sestřička sundala deku a byla jsem přesunuta na operační stůl, tak jsem dlouho ležela nahá (skoro snad 3minuty), což bylo pro mě velmi nepříjemné až pokořující (ležet takhle nahá před cizími lidmi), než mě sálová sestra znovu přikryla dekou, tedy spíše zeleným prostěradlem. Anesteziložka byla velmi příjemná mladá paní a dokonce si se mnou i povídala, než mě uspala pomocí masky. Probuzení probíhalo jěště na sále a pak už převoz na pooperační. Ještě jednou děkuju za podporu.
16. Září 2011 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Soňo, jsem ráda, že Ti operace dobře dopadla :-) Že z Tebe sundali na pár minut deku, to se běžně stává a pacient ( -ka ) se cítí nepříjemně. Ale zdravotnický personál je na nahé pacienty ( -tky ) zvyklý a už jim to prostě nepříjde... Dá se to srovnat s tím, když se musíš svléknout kdekoliv u lékaře. Prostě lékař a sestřičky nevidí Tvé tělo jako první a poslední a tak to pacient musí brát, i když věřím tomu, že Ti to muselo být nepříjemné. Ráda jsem poradila a chceš-li písni mi na můj mail: adx-62@seznam.cz Mohli bychom si písnout i více, ale sem se mi nechce psát, lidi jsou zlí :-( Jakou ooperaci jsi prodělala ? Zítra nevím, zda-li budu moci k PC, ale určo sem co nejdříve mrknu, případně do mailu, který jsem Ti písla. Měj se hezky a hodně zdraví: Danča :-)
16. Září 2011 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
lara (anonym)
To mas jeste dobry. Muj pritel kdyz byl na operaci se slepim strevem mel presne pri tomhle erekci (proste se mu postavil) a ta mu vydrzela nez ho anestezilozka uspala. Tomu bylo trapne daleko vic... ale pry i na tohle je zdravotnicky personal zvykly.
17. Září 2011 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Já byla na operaci kvůli nadorovému onemocnění vaječníku. Nejdřív mi při operaci laparoskopicky odebrali vzorek na okamžitou diagnozu, kde se bohužel potvrdilo jejich onemocnění a tak mi je museli klasickým řezem odebrat.
18. Září 2011 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Já byla na operaci kvůli...Zdravotníci jsou sice zvyklí na nahá těla, ale pacient má svá práva. Mělo by být samozřejmostí, že po sundání deky/andělíčka se ihned pacientka zakryje zeleným prostěradlem. Jen se obnaží na chvilku prsa kvůli nasazení EKG. Těch lidí tam je na sále opravdu hodně, tak by měli brát ohled na lidký stud.
18. Září 2011 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Zdravotníci jsou sice...To je sice pravda, ale za zlé jim to nemám. Už je to vše za mnou. Navíc u mě nevznikla podobná situace, jako u přítele uživatelky "laura".
23. Září 2011 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
X (anonym)
Ja mel podobnou prihodu na sale take. Jestli je tu zdravotni sestra tak se ptam zda je takovou situaci s erekci mozno povazovat za "celkem beznou" nebo se to stava pouze vyjimecne.
28. Září 2011 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
sestra (anonym)
Je to naprosto běžné.
28. Září 2011 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Je to naprosto běžné.To vážně nebo si děláš srandu?
28. Září 2011 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
X (anonym)
jo jenze pro me to bylo velmi trapne a neprijemne
1. Říjen 2011 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
misulka (anonym)
ja kdyz sla poprve pod nuz, to bylo ve 20se slepekem, tak jsem byla velmi prekvapena, kdyz jsem musela byt svlecena do naha. (Do te doby jsem zila v domeni, ze i pri operaci je pacient v pyzamu. Vyholeni pred operaci jsem brala jako nezbytne v ramci higieny)- Tehdy jsem mela pocit, ze me tam vsichni ocumuji a dost jsem se stydela- NO byla jsem mlada a blba. Ted kdyz jsem byla v cervnu na planovane operaci se zlucnikem uz jsem vedeka do ceho jdu a da se rict, ze jsem si to i uzivala a k me pohode prispela dobra nalada zdravotniho personalu, vazne jsem byla prekvapena, jak byly vsichni mili a ochotni a snazili se i vlidnim slovem povzbudit. Narozdil od te prvni operace, kdy se se mnou takrka nikdo nebavil. Ale prekvapilo me, ze pri prvni operaci jsem se probudila na pooperacnim pokoji, kdezto ted jsem byla probuzena uz na sale atake jsem dostala pred zakrokem puncochym zajimalo by me proc. To se tak anestezie za 21let zmenila?
21. Říjen 2011 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Asi určitě se zdokonalila, vždyť 21 let je dost dlouhá doba :-)
28. Říjen 2011 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
anonymni (anonym)
Dančo, omrkni prosim mail co jsi u uvedla. Psal jsem ti dotaz. Diky
20. Červen 2012 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Paula1998 (anonym)
Zdravim, je obvykle se pri zakrocich v lokalni anestezi na chirurgii (nebo i celkove, ale bez hospitalizace) zakroku zcela vysvlect? A pokud ano, tak je to v nejake predsini a clovek si pri prechodu na sal veme andela nebo se to neresi a tech par kroku prejde nahy pripadne vysvleceni z obleceni je primo na sale / malem operacnim salku ...a az pri ulehnutí je zakryt zelenym prosteradlem?
1. Duben 2018 - 2:27

Přidat komentář

Reklama

Reklama