58 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pitný režim

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Andrea (anonym)
Mám starost o maminku, která přestože má rodičea ostatní příbuzné nemocné s ledvinami vypije denně 1 - 2 kávy. To je veškerý její příjem tekutin. Po dlouhém přemlouvání jsem ji přesvědčila k návštěvě homeopatičky se se střevní nemocí, bohužel tato paní ji v tom podpořila se slovy " Vaše tělo nejspíš více tekutin nepostrádá ". Pokud by maminka jedla alespoň zeleninu,byla bych maličko v klidu, ale lékaři ji zeleninu přímo zakázali. Prosím poraďte.
2. Leden 2001 - 1:22
klara (anonym)
Andrejko, mam ten stejny problem s mou maminkou, presneji receno, mela...Maminka taky nedbala na svuj pitny rezim, ktery by mel dodrzovat kazdy.Jeji hlavni prijem tekutin byla taky jenom kava.Dlouho jsem premyslela jak mamku presvedcit o tom jak perfektni je pit vodu-tekutiny...Maminka chtela porad shodit par kil, tak jsem ji poradila, ze cim vice vody vypije, tim vice shodi...Asi je to hloupost, ale zabralo to.Rekla jsem ji, ze voda odbourava tuky, ze na to tedka vedci prisli, ze je to novinka.Mela bych se stydet, ale nestydim, protoze to me mamince pomohlo, neboli ji hlava, jako pred tim, jeji plet je cerstvejsi.Pred tim vypadala takova unavena, a ted-radost pohledet...HODNE STESTI!!!
5. Leden 2001 - 19:54
Doktorka (anonym)
Vaší mamince bych rozhodně doporučila příjem tekutin zvýšit. Ne však kávu, černý čaj, džusy... ale vodu. Příjem tekutin by se však měl zvyšovat pomalu, aby si ledviny postupně zvykly. Na zlepšení jejich činnosti může vaše maminka vyzkoušet urologický čaj nebo bylinný přípravek Renol.
6. Leden 2001 - 1:48
Katka (anonym)
Již několik let se snažím zhubnout,pitný režim u mě opravdu není problém-vypiji 4-5 litrů denně/bylinné čaje,vodu,kávu/.Mám neustále pocit žízně,žádné problémy s ledvinami nemám,jenom mě obtěžuje neustále docházení a vyhledávání WC./hlavně při cestování/.Je to normální?
25. Duben 2001 - 7:05
Zuzana (anonym)
Nejsem si jistá, zda to s pitným režimem nepřeháním. Jsem zvyklá stále popíjet vodu a čaje, denně vypiju tak 5 až 6 litrů. Není to přece jen moc? Může na to mít vliv, že pro zhubnutí užívám chrom, který prý podporuje tvorbu inzulínu?
28. Květen 2001 - 13:16
Doktorka (anonym)
Možná byste si měla nechat udělat vyšetření na hladinu cukru v krvi - zda je vše v pořádku a neeustálý pocit žízně neznamená cukrovku. Jinak káva se do příjmu tekutin nemá započítávat, protože organismus spíš odvodňuje. Ke každému šálku kávy by měla být navíc jedna sklenička vody.
31. Květen 2001 - 11:47
Katka (anonym)
Tak nevím,ted jsem byla na kineziologii a bylo mi doporučeno pít o dvacet procent více tekutin.To už se asi upiji,je to v pořádku??
7. Červen 2001 - 9:07
Gabina (anonym)
Ahoj, nechci znevazovat dotycneho terapeuta, ale zasla bych si jeste jinam. Pripada mi to divny.
7. Červen 2001 - 9:19
Verca (anonym)
Sice jsem jeste mlada (18), ale osobnich problemů jsem mela vzdycky dost.Trapili me deprese a proto jsem si zasla ke zname na kineziologii.Byla jsem tam jiz dvakrat.Nejenze se mi ulevilo hned potom, ale dokonce to vydrzelo a to diky doporuceni, ze mam pit 3x denne pul litru vody.Piji denne 4-6 litru nejcasteji neperlive vody uz rok a po psychicke i fyzicke strance se citim milionkrat lip.ZKUSTE TO!!!!!
30. Září 2001 - 17:42
Adka (anonym)
Už pul rolu piju asi 3 litry vody denně. Zhubla jsem 8 kilo, nebolí mě hlava a cítím se fajn. Pít vodu je super, doporučuji.
30. Září 2001 - 18:44
kola (anonym)
muj kamarad pil stale.zjistili mu rozsireni ledv.kanalku a dali mu nejake kapky do nosu, po kterych nemusel tolik pit jakesi hormonalni kapky. jan
18. Listopad 2001 - 23:56
Iva (anonym)
Udělalas dobře. Více pít opravdu podporuje hubnutí a vyplavuje toxické látky z těla. Zbavíte-li se toxinů, Vaše tukové buňky budou mít menší rozměr. Jsou-li totiž toxikované, mají mnhokrát větší rozměr než bez toxinů. Asi poměr - hlavička od špendlíku a fazole. To už je rozdíl, ne?
21. Listopad 2001 - 19:25
Jana (anonym)
Ahoj lidi,mam velike problemy s "nepitim" zacala jsem s jistou detoxikacni a hubnouci kurou kde se ma vypit min.3litry denne ale me to nejde.snazim se vypit alespon dva ale i tak mam pocit ze pracovni dobu prochlastam.Memate nejaky tip jak se premluvit?:-))predem diky.
15. Únor 2002 - 12:39
Janina (anonym)
Ahoj Jani, měla jsem stejný problém. Dostala jsem radu, která zabrala i u mě. Pít přímo z lahve - dobrá kontrola množství vody a na každé napití vypít 10 loků. Tím se postupně naučíš vypít větší množství.
21. Březen 2002 - 15:06
Luděk (anonym)
Ivo, velmi mě zaujal tvůj příspěvek, tvoří se mi podkožní tukové bulky, začal jsem se zajímat o vyčištění orgganismu. Jestli budeš tak hodná, napiš mi tvoje zkušenosti.Ahoj Luděk
19. Červenec 2002 - 8:05
Marketa (anonym)
Ahoj vsichni, mam takovy dotaz: Vsude se pise, ze nejlepsi je pit vodu bez bublinek a to minimalne 2 litry, ale kdyz me voda bez bublinek nechutna! Slozite jsem si zvykla na vodu neochucenou, predtim jsem pila jen slazene, ale aspon ty bublinky bych tam chtela mit. Je to fakt takovej rozdil, jestli se pije voda s bublinkama nebo bez? Nebo je to temer jedno? Dik za odpovedi.
3. Prosinec 2002 - 18:22
Hanka (anonym)
Markéto, on to takový rozdíl není. Já jsem taky dřív pila jenom bublinkovou vodu, protože byla levnější a víc mi chutnala, ale teď jsem přesedlala na neperlivou, protože jsem si fakt na sobě prokázala, že je po ní větší chuť k jídlu a taky se mi po ní častěji chtělo na WC. Dokonce jsem došla tak daleko, že mi bublinková nechutná a když si koupím třeba Magnésii, ty bublinky z ní vytřepávám.Zkus si tu neperlivku ochutit třeba troškou citrónové šťávy, pak dávej míň a míň, až si zvykneš na vodu "bez chuti".
17. Prosinec 2002 - 10:33
Mona (anonym)
To, jestli je váš pitný režim Ok se orientačně pozná podle barvy moči. Kromě té ranní by měla být bezbarvá, maximálně malinko světlouncě žlutá, tmavší zbarvení - více pít!!!
11. Leden 2003 - 19:47
teenushka (anonym)
JANICKO:s tim nepitim ti poradim,ja sem s tim taky mela problem,ale pomohlo mi proste sebou tahat dvoulitrovku vody.mas - pijes.je to jako s kourenim,spousta lidi kouri,aby meli "co delat s rukama" , a taky mas cigara - kouris,dokud je neskouris, takze s vodou je to podobny - me to dokonce pomaha i s tim kourenim,kdyz nemam co delat s rukama,nekourim,ale piju vodu :)
11. Červen 2003 - 13:07
Nea (anonym)
AHOJ, mám strašný problém do sebe nasoukat jakoukoliv tekutinu (piji tak (0,3-0,5l i v horku. Nepiju kávu ani moc čaje, džusy a limonády jsou nezdravy, bublinková voda pry taky - na ledviny a tak se snažim o neperlivou dobrou vodu. Vydržela jsem to 10 dní pít aspon 2 litry a váha mi šla hned dolů, i přes takovou motivaci nevím jak do sebe nasoukat aspoň 1,5l....a žízeň prostě nemám.
11. Červen 2003 - 13:24
Ilona (anonym)
Píšeš, že limči a džusy nejsou zdravé, ale pít je, je určitě zdravější, než v tom horku nepít vůbec !Pokud opravdu tak málo piješ, nemáš problém s váhou, tak ti radím pít i džusy a to, co ti nejvíc chutná, ale hlavně pít vůbec něco.
11. Červen 2003 - 13:59
aladin (anonym)
Taky mi nechutnají neperlivé vody, připadají mi skoro stejné nanic jako voda z vodovodu. Řeším to tak, že si kupuji mírné sycenou vodu - nemá tolik bublin a chuť je lepší než u nesycených vod.
11. Červen 2003 - 15:02
andrea (anonym)
Vypiji hodne od te doby,co mam v praci "hrnek" o obsahu 3/4litru a nez jdu z prace mam tak v sobe minimalne 1,5litru.Nebo mam na dosah ruky celou lahev vody.Taky nemam pocit zizne,je to o lenosti.Kdyz navic vypiji mene nez 1,5 litru,druhy den me hodne boli hlava.
2. Červenec 2003 - 14:38
majka (anonym)
Holky, taky jste si všimly, že od té doby, co začali doktoři tvrdit, že je nutno každý den vypít tři litry tekutin, se začínají v televizi často objevovat reklamy na plíny pro dospělé.Konzultovala jsem to s dietoložkou a ta mně řekla, že s tím pitím to je naprostá blbost. Hlavně je to průšvih, když se pijí džusy, stoprocentní šťávy, limonády slazené cukrem nebo umělými sladidly a jiné srajdy.Když prý nedělám v hutích, ale dřepím celý den u počítače, tak taková kvanta tekutin pít nemusím.Uvolním si prý zbytečně svěrače močového měchýře a ledviny. Když se pak třeba víc zasměju nebo poskočím, tak něco ucvrknu. Později už prý se nemusím smát ani poskakovat, protože to jde samo, ať chci nebo ne. Možná na tom něco bude. Majka.
2. Červenec 2003 - 15:45
gabriella (anonym)
Poprosila by som o maličkú radu. Moj problém s pitím je asi taký, že na deň vypijem tak 2 - 4 dcl. , aj to je už rekord. Nepijem vôbec, max. si dám kávu s mliekom. Chcela som sa už párkrát donútiť nasilu ale niekedy mám pocit, že v tej chvíli všetko vyvrátim. Ve?a ?udí tu píše, že im po upravenom pitnom režime ide dole váha, ale u mňa je to tak, že som dosť chudá a práve, keď aj sa trochu napijem mám pocit, že už do seba nedostanem jedlo. Preto nejedávam ani polievky, zato druhé jedlo si vždy vychutnám do posledného hltu. Som dosť útla meriam iba 152 a vážim 42 kíl, preto mám pocit, že tú vodu do seba fakt nedostanem ....Čo robiť?
18. Červenec 2003 - 18:58
půlnoční myš (anonym)
Ahoj !Já jsem na tom tak, že piju hodně-až 6 litrů.Přemýšlela jsem o tom, zda z toho nemůžou být nějaké zdravotní komplikace. Co myslíte ?Taky lítám každých deset minut na wc, což není moc příjemné.Rada pro ty, kterým vadí pít vodu, protože je bez chuti. Postačí kolečko citrónu, banánu, jablka, grepu atd.Voda má pak ovocný nádech a dostáváte do sebe i vitamíny.Pokud někdo do sebe nenasouká moc tekutin, tak zbývá jíst hodně zeleniny a ovoce.Nejlepší je asi salát nebo meloun atd. Prostě něco co obsahuje hodně vody.Tak na zdraví ;-)
18. Červenec 2003 - 23:56
dasa (anonym)
Děvčata optimální množství tekutin je v rozmezí 1,5-2,5l v závislosti na váze člověka,činnosti,počasí.Káva,čaje,pivo jsou močopudné,takže se do vypitého množství nepočítají.Ledviny čistí krev od škodlivin které se vodou odplavují a voda také reguluje hustotu stolice s kterou z těla také odcházejí různé toxíny a nestrávené zbytka stravy,stolice by měla odcházet bez problému i dvakrát denně.Pokud trpíte zácpou,otravujete si tělo a lehce si pořídíte hemeroidy.Pijte celý den po malých doušcích a opravdu je nejlepší voda neperlivá.
27. Červenec 2003 - 23:49
Lora (anonym)
Pro Majku: to co píšeš, je naprostá blbost. Je jasné, že nemusíš vypít 5 litrů denně, ale 2 l bys měla vypít určitě, třeba i víc. Voda je důležitá pro celý organismus, zvlášť pro ledviny a močové cesty, vím to z vlastní zkušenosti, protože jsem dřív taky pila velice málo a teď se mi to všechno vrací. To s tou močí je naprostý nesmysl, za to, co popisuješ může úplně něco jiného, rozhodně to neznamená, že člověk, který vypije za den velké množství tekutin se začne za čas po...
30. Říjen 2003 - 13:14
nikitaf (anonym)
Ahoj, nasla som vasu stranku a rada by som aj ja prispela k tejto diskusii a zaroven poziadala o radu. Uz dlhsi cas sa mi stava ze ma zacne boliet prava ruka a noha. Hlavne v letnych mesiacoch ale stava sa to aj v zime. Vescinou tazkosti prejdu po vypiti vacsieho mnozstva tekutin. Mam vecsi poblem z dodrziavanim pitneho rezimu. Mna ani nenapadne sa cez den napit a to hlavne cez vikend. Stava sa ze mi je potom v noci (hlavne v lete) zle(ale nezvracam), potim sa a mam zimnicu. Tieto nocne "akcie" nastavaju po tych bolestiach nohy a ruky. Uzivam anitkoncepciu ale myslim ze s nou to nesuvysi. Mam 21 rokov 150 cm a 41 kg a neviem kolko by som asi tak denne mala vypit vody ked mam sedave zamestnanie pri pocitaci. Dufam ze mi poradite. Dakujem. S pozdravom Veronika
24. Listopad 2003 - 7:54
kristina (anonym)
AhojJa mam s ledvinama velike potize.Pred dvema roky jsem byla hospitalizovana, protoze jsem dostala velike horecky. Nevedela jsem co to je a muj pritel me odvedl do nemocnice. Tam mi nasli krev v moci. Vysetrily mi ledviny a rekly ze mam infekci v ledvinach a v krvi. Daly mi nejaka antibiotika a rekly ze ma pit denne 3 litry vody. Vim ze si za to mohu sama, nebot od malicka skoro nepiju. Kdyz jsem to rekla doktorce hrozne se na me rozzlobila. Denne mi staci jedna sklenicka vody. Je pro me tezke pit tri litry, tak jsem zacala s jednim a i to ted nedodrzuji. Citim znovu bolest v oblasti ledvin, asi budu muset zase do nemocnice.
27. Únor 2004 - 17:28

Stránky

Přidat komentář