Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pedagogické minimum - nezvládám studium

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Karel M (anonym)
Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenost se studiem pedagogického minima. Učím v hudební škole a abych si nemusel po roce 2010 hledat jiné zaměstnání, musím si doplnit tzv. pedagogické minimum. Studium jsem zahájil v letošním roce, ale to jsem netušil do čeho jdu. Dostali jsme CD, kde jsou všechna témata a články z psychologie, didaktiky, obecné pedagogiky aj. Je tam velké množství pojmů, vysvětlení a pouček. Množství stránek mě překvapilo, je toho opravdu dost. Zkoušel jsem včera studovat první kapitolu (Obecná pedagogika), ale nedaří se mi to, zůstal jsem na první stránce. Nejedná se jen o výrazy, ale i jejich vysvětlení, zapamatovat si spojitosti mezi nimi. Je tam hodně pojmů a není šance to zvládnout. I když jsem za kurz zaplatil 7500,-Kč, přemýšlím o tom, že to ukončím. Nechtěl bych to sice hned vzdávat, ale dokážu rozumně odhadnout, na co stačím a co už je nad mé síly. Je na to nějaký návod, abych se neučil 12 hodin denně a z toho si ještě 80% nezapamatoval? Nestudoval jsem žádnou VŠ, navíc v mém věku se informace hůře ukládají do paměti. Učení mi nešlo ani na střední, měl jsem horší prospěch, i když jsem se poctivě učil. Díky za tipy a rady.
18. Říjen 2009 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Já myslím, že to vzdávat tak brzo nemáš. Těžko si něco zapamatujes z první kapitoly napoprvé, kdyz neznás pojmy. Precti si i druhou, třetí a lépe pak pochopís první. A ty pojmy si najdi ve slovníku, abys věděl o co se jedná. Určitě to hned zezacatku nevzdávej. Je krize, misto budes potrebovat:) a urcite se ti to bude hodit.
18. Říjen 2009 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Chtěl bych se zeptat, jestli...Ahoj kájo, Také jsem studoval pedagogické minimum a není to zrovna nejlehčí. Nicméně pokud jsi dodělal střední školu nebo gympl, tak by to pro tebe neměl být větší problém. Nevzdávat se!!!! Pokus se z přednášek vytěžit maximum! Pokud to děláš na Národním Institutu pro další Vzdělávání, tak tam si vybírají nejlepší lektory z ČR. Proto by výuka měla být opravdu vydatná a pochopitelná...:) Přeji hodně štěstí...:)
12. Listopad 2009 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
iarda (anonym)
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to se studiem pedagogického minima? Vím, že pro přijetí k tomuto studiu je třeba mít vysokoškolské vzdělání. Stačí pouze bakalářské nebo je třeba i magisterské? Zajímalo by mě také, jak je to s uplatněním takto vystudovaných pedagogů? Jsem vystudovaný zdravotnický záchranář s 2letou praxí v nemocnici a rád bych se zaměřil na výuku na střední nebo vyšší zdravotnické škole. Děkuji.
9. Leden 2011 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Dobrý den. Chtěl jsem se...Některé kurzy jsou i pro středoškoláky, podívej se na internet je tam toho spousta k výběru.
9. Březen 2011 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Cecilka (anonym)
Chtěl bych se zeptat, jestli...Ahoj, prosím poraď, kde studuješ pedagogické minimum?
28. Duben 2011 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
jsem vyučená prodavačka a za totality jsem si dodělávala pedagogické minimum abychom mohli míti na prodejně učně. bylo to formou půlročního kurzu se závěreč.zkoužkou a dobrý ráda na to vzpomínám a překvapuje mně že dnes musí mít každej vysokou školu!
28. Duben 2011 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
hujerka (anonym)
Ahoj, prosím poraď, kde...na Slezské univerzitě v Opavě je to možné, přihlášky se podávají do 30.6. 2011, cena se odvíjí od počtu přihlášených, čím víc, tím nižší cena, což může být i 4tisíce. Je to ideální i při zaměstnání.
8. Červen 2011 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
hujerka (anonym)
jsem vyučená prodavačka a...to by se mi líbilo, ale teď je to nesrovnatelné, 4 semestry na VŠ, tj. 2 roky, obhajoba závěrečné práce, zkoušky...za půl roku? No, to asi nemělo moc úroveň. Pojmout celou didaktiku, psychologii, spousty dalších předmětů a povinnou praxi v zařízení s vypracováním podkladů...nasbírat kredity, to není jen tak...
8. Červen 2011 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
k (anonym)
to by se mi líbilo, ale teď...a co byste jako chteli? ziskat ped. minimum jen za hezkej usmev? jen to jen dobre, ze nase decka budou ucit vzdelani lide.
8. Červen 2011 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Mili (anonym)
a co byste jako chteli?...no no kolego, lidi zde píšou své zkušenosti...nikdo jsme nečekal, že nám spadou diplomy do klína...každé studium je náročné a obnáší spoustu přípravy, času a obětování. S tímto vědomím musí člověk do studia jít...nevzdávejte se!! Pevné nevry a hodně sil...
25. Říjen 2011 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Matějka (anonym)
Dobrý den, kolik hodin musím absolvovat v pedagogickém minimu ?
8. Prosinec 2014 - 11:12

Přidat komentář

Reklama

Reklama