93 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pátá dětská nemoc

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pros&;237;m o informace o tzv. P&;225;t&;233; d&;283;tsk&;233; nemoci?D&;283;kuji Jana.
3. Listopad 2000 - 7:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Tzv. p&;225;tou nemoc l&;233;ka&;345;i diagnostikovaliu m&;233;ho syna, kdy mel kruhov&;233; fleky po cel&;233;m t&;283;le, z&;225;hadn&;283; mizely a znovu se objevovaly. U dal&;353;&;237;ch l&;233;ka&;345;&;367; jsem zjistila,&;382;e touto nemoc&;237; ozna&;269;uj&;237; p&;345;&;237;pady, kdy si nejsou jisti diagn&;243;zou. A skute&;269;n&;283; z p&;225;t&;233; nemoci se vyklubala boreli&;243;za.
7. Listopad 2000 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata K (anonym)
O páré nemoci nic nevím, ale moje 9-ti měsíční dcera právě prodělala "šestou nemoc". Měla několik dní vysoké horečky a když ji přešly osypala se drobounkýma pupínkama. Lékařka při horečkách dítě vyšetřila, dostali jsme doporučení na ušní a rozbor moči. Když viděla pupínky, ulevilo se jí. Říkala, že tato nemoc je nebezpečná především v tom, že lékaři pro jistotu předepíší antibiotika a vznikají pak na ně alergie. Dejte si pozor na antibiotika pro jistotu bez jasného původu nemoci.
19. Březen 2001 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Také prosím o informace o tkzv.Páté nemoci.Syn se náhle osypal, nejprve na tvářích,po té na tělíčku (prsíčka,zádíčka),nejprve drobnými červenými pupínky,které se mu na tvářích spojili v jeden ohraničený rudý celek.Žádné léky nedostal.Nemoc trvá údajně 7-14dní.Jiné informace nemám,a proto žádám maminku,která má s touto nemocí zkušenosti,aby nám ostatním napsala pár svých zkušeností.Děkuji.
7. Květen 2002 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Moje dcera měla jako malá spálu a také měla drobné červené pupínky hlavně na místech, které popisujete. Spála se údajně dá určit také podle zvláštní barvy na jazyku a osipáním kolem nehtů nebo i pod nimi.
7. Květen 2002 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Může být končící tzv. "pátá nemoc" u 2-letého dítěte nějak nebezpečná pro těhotné ženy, které s tímto dítětem přijdou do kontaktu ?Myslím tím např. při společném 3-denním pobytu na chatě.
1. Červenec 2003 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Je mi 12 mám 5 dní pátou nemoc a chtela bych na víkend na celostátní setkání country tanců pupínky zmizeli ale mamka mě nechce pustit stršně tam chci můžete mi nějak pomoct?
20. Říjen 2005 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Mám 3 děti. Všechny vždy kolem 11. měsíce týden po skončení kojení dostaly teploty téměř 40st,měly průjem a poté se osypaly. Do pěti dnů vše zmizelo, bez jakékoli léčby (pouze panadol na snížení horečky). Maminky, buďte tedy v klidu.
8. Březen 2006 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
mt (anonym)
Pátou nemoc jsme prodělali. Jmenuje se to Megaerythema infectiosum a je to vysoce nakažlivé onemocnění, proběhne to u mnoha dětí ve školce apod. Díte vypadá jako zfackované - červené tváře, taková vyrážka do červena na těle, atd. Chytla jsem to od dítěte a prodělala to, hrozně to svědilo, ale za pár dní to bylo pryč. Dá se to asi mazat, ale spíš to asi musí člověk přežít. Dá se s tím normálně fungovat, neměli jsme teploty, atd., jen by se mělo zůstat doma - dítě nesmí do školky. Mám zkušenost, že dětská lékařka to poznala hned (a ve městě to hodně kolovalo), ale obvodní doktor to určil jako něco jiného, když jsem ho nenápadně testovala. :o Nebezpečné to asi není, stejně jako neštovice a jiné dětšké nemoci , nevím, jak je to s rizikem u těhotných, ale tam je rizikem mnohem více věcí. MT MT
30. Srpen 2006 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
nikol (anonym)
Moje 2.měsíční dcera se neumí sama vykakat!Musím jí pomáhat rektální trubičkou!Co mám dělat aby kakala sama?Dekuji
4. Říjen 2006 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
dita (anonym)
mám skoro desetiměs. syna a ve čtvr. měsíci přestal úplně chodit na stolici. Byli jsme na dětské chirurgii a tam nám dop. nejdr. rourku, ale okolí + dět. doktor. mi řekli, raději ne,že si na to děti rychle zvyknou.Další doktor řekl strkat malíček do zadečku a další dávat stříkačkou mlíko (klistír)- každý den. To jsem odmítla,ale prováděla jsem ho jednou týdně a někdy malíček do zadečku. Jelikož jsem v té době plně kojila a nechtěla jsem přejít na tuhou stravu což už mě také nabádali, začala jsem pomalu dávat čajík a v šestém měs. po mrkvičce jsme začali opět pravidelně se vyprazdňovat. Každý doktor jiný názor záleží na mamince jaký k tomu zaujme přístup.
17. Říjen 2006 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
On možná jen strávil všechno mlíko co snědl, a pro to nekakal, mě chodil syn jednou týdně dokud nepřešel na tuhou stravu. A nic mu nebylo.
25. Listopad 2006 - 22:49
Obrázek uživatele Návštěvník
mirunka (anonym)
Právě čtu váš příspěvek a dnes zrovna u mé také 9-ti měsíční dcery diagnostikovali 6 nemoc.Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje.Také měla 3 dny vysoké horečky a lékařka nevěděla proč a řekla, že je to brzy a že ještě počkáme 1-2 dny a pokud se něco změní třeba, že se osype atp. tak musím na pohotovost,protože nám to vyšlo zrovna na víkend.Hned druhý den se osypala a tak jsem šla na pohotovost a tam mi řekli tuto diagnozu.Nic to není jen kontrolovat teplotu mít po ruce čípky nebo sirup na snížení horečky a samo to odezní.
3. Prosinec 2006 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
d (anonym)
Presne na rocni narozeniny ji mela pred mesicem moje dcera.Nejdrive se osypala a za 3 dny osyp zmizel.Po celou dobu neklidne spala a i pres den byla znacne mrzuta narozdil od jindy.Nekdy byva zezacatku teplta ale tu nemela.Doktorka to poznala uz po telefonicke kontultaci a hned jak ji videla rikala ze e to ukazkovy pripad 5 detske nemoci.Dala nam koupel ale jinak se pry toto neleci a za 3 dny vse samo ustoupi.Na teplotu by se pouzili normalne cipky.
4. Prosinec 2006 - 4:36
Obrázek uživatele Návštěvník
gingko (anonym)
to jsme měli u dvojčat taky, ale jakmile začaly dostávat od 4. měsíce ovocné šťávy - nemohla jsem kojit - a začaly se samy více hýbat, převalovat atd., vše se upravilo. Přeju mnoho štěstí a zdraví.
23. Leden 2007 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Měli jsme to složitější v tom, že 2letý syn dobral antib. Den po té nastali 40horečky a následný den se mu začaly dělat fleky po zádech a obličeji. Víkend před námi. Na dětské klinice identifikovali silnou alergii na antib., dostal kortikoid a antihystaminikum. Jenže nic nezabíralo, zhoršovalo se to rapidně, po 2 dnech horeček, silné rýmy byl flekatý všude, některé fleky bělaly některé fialověly. 3.den další návštěva dětské kliniky - možná to alergie není, ale pátá dětská nemoc. Dostal další antihistamin. a kortikoid. 4.den fleky výrazně mizí - dětská lékařka potvrzuje pátou dětskou nemoc.Stále teploty do 38,5. 6den opět 40horečka a nové fleky v obličeji a podbřišku včetně genitálií. 7.den teplota klesá, fleky mizí. 8.den máme stále teplotu, ale už malou... 9.den konečně bez teplot Všude jsem se dočetla, že je to onemocnění s mírným průběhem... Tak píšu svojí zkušenost, třeba to někoho uklidní.
16. Únor 2007 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Jak se projevuje a je na tuto nemoc nějaký lék Je jasné že se ptám na PÁTOU NEMOC
20. Květen 2007 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
.... Česky se jmenují "pátá nemoc" a "šestá nemoc". Fakt. Vzniklo to tak, že lékaři zkrátka spočítali 4 nejběžnější dětská virová vyrážková onemocnění (pravé neštovice, plané neštovice, spalničky, zarděnky) - no a těmto dvěma přiřadili číslo 5 a 6...a ačkoli je čeština jazykem opravdu bohatým, pro tyto nemoci zkrátka jiné názvy nevymyslela....takže: "Pátá nemoc" - latinsky erythema infectiosum ("infekční zarudnutí") - viróza, která se šíří vzdušnou cestou, postihuje hlavně školní děti a mladistvé a často probíhá zcela bezpříznakově. U části dětí může způsobit necharakteristickou "chřipku", anémii (pokles počtu červených krvinek), bolesti kloubů nebo právě vyrážku. Vyrážka má na obličeji tvar motýlovitého zardnutí a na končetinách se tvoří velké, nepravidelné, často splývající červenofialové skvrny, které trvají 1-3 týdny, často lehce svědí a někdy se po přechodném zmizení znovu objeví. Na trupu je vyrážky méně a nebývá na dlaních a ploskách. Nebývá také horečka, rýma apod. Častým průvodním jevem jsou bolesti kloubů. Léčba zahrnuje pouze léčení příznaků - léky proti svědění, proti bolesti koubů, klid, hodně tekutin.... "Šestá nemoc" - latinsky roseola infantum nebo exantema subitum (něco jako "dětská růžovka", "rychlá vyrážka" nebo podobně - česky se vzácně hovoří i o "třídenní horečce") - je virové onemocnění starších kojenců a batolat, virem je promořeno 90% dospělé populace, nákaza se šíří vzduchem. Onemocnění začíná vysokou horečkou trvající cca 3 dny, bez jiných příznaků. Následuje náhlý pokles teploty a hlavně na trupu dítěte s v této době objevuje růžová drobně skvrnitá vyrážka trvající několik hodin až 2 dny. Pokud v období horečky nedojde k febrilním křečím, je průběh jinak nekomplikovaný, léčíme pouze příznaky. Hlavním problémem i pro lékaře je odlišení tohoto onemocnění od alergické vyrážky po podání léku na snížení horečky v první fázi onemocnění - tato alergická vyrážka se objevuje později (tak až 6.-8.den při podávní léku), zatímco tato infekční vyrážka se vysévá opravdu po 2-3 dnech horečky.
20. Květen 2007 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
rytíř Nagual (anonym)
VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALU Svět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant. Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě. Jaroslav Polák Síla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace. K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční. Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ? Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova
21. Květen 2007 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
DRAŽKA (anonym)
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli je pátá nemoc jako např. neštovice, že ji má člověk jednou za život, nebo jestli se opakuje
14. Červen 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Naše děti ji měly každé jen jednou...
14. Červen 2007 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
lola (anonym)
co to jsou za kecy??není to vubec nakažlivé,a do 5dnu to zmizí.
28. Červen 2007 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka Králová (anonym)
jsem v 11,týdnu těhotenství a pracuji jako dětská sestra u lékaře pro děti a dorost.Gynekolog mě varoval před nebezpečím pro plod při setkání s pátou a šestou nemocí.Jaké riziko mi hrozí,co se může stát?Jako dítě jsem prodělala šestou nemoc.
4. Červenec 2007 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mam ročního synka, který se také osypal nejprve na tvářích, pak přišly záda, břicho, nohy. Měl k tomu 3denní teploty do 38 stupňů, po 7 dnech se mu vyrážka začala postupně ztrácet. Myslela jsem si že má spalničky nebo zarděnky a paní doktorka nám oznámila že to je tzv.pátá nemoc, později jsem z ní vytáhla že je to "něco" jako zarděnky.
12. Červenec 2007 - 10:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dnes mi lékařka diagnostikovala u mého 5ti měsičního syny tzv.pátou nemoc a zároven mi má sestra oznámila že čeká miminko,nevíte má to nějaký vliv na její těhotenství?Malý měl stejné příznaky,nejdříve pupínky na tvářičkach a pak na bříšku a zádech a paní doktorka nám řekla,že jak se to za tři dny nezlebší tak máme přijít a co bude dál???
27. Červenec 2007 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Dva lékaři diagnostikovali to samé jako alergii, třetí lékařka jako pátou nemoc. Jednalo se o pupínky, které se různě slévaly ve větší, mizely a znovu se oběvovaly. Jako lék byl doporučen fenistil v kapkách. Všechny tři lékařky se shodly v tom, že se nejedná o nic nakažlivého a že nejsou nutná žádná další opatření a tak uvidíme.
1. Srpen 2007 - 8:50
Obrázek uživatele Návštěvník
PÁTÁ NEMOC? PE (anonym)
DOBRÝ DEN, JE MOŽNÉ, ŽE SE ŠESTÁ NEMOC OPAKUJE? LONI ZAČÁTKEM ZÁŘÍ MŮJ ROČNÍ SYN MĚL 3 DNY HOREČKY A PAK SE MÍRNĚ OSYPAL DROBNOU KRUPIČKOU - POUZE NA TĚLE. TEĎ V SOBOTU 11.8.AŽ DO 13.8. MĚL VELMI VYSOKÉ HOREČKY, FEBRILNÍ KŘEČE, SE KTERÝMI NÁS ODVEZLA AMBULANCE DO NEMOCNICE A DNES 14.8. SE OPĚT DROBNĚ OSYPAL PO TĚLE. V NEMOCNICI NEDIAGNOSTIKOVALI V PODSTATĚ NIC, NA DOTAZ PROČ MĚL HOREČKU, PRÝ ŽE TO MOHLA BÝT VIROZA CHŘIPKOVÉ PODOBY. KRUPIČKA NA TĚLÍČKU JE VIDĚT PO VYKOUPÁNÍ - TAK JAK LONI. NA FEBRILNÍ KŘEČE JSME DOSTALI DIAZEPAM, KTERÝ MÁME PODÁVAT VŽDY,KDYŽ JE TEPLOTA VÍCE NEŽ 37,5 C A HOREČKU MUSÍME IHNED SRÁŽET.. MÁTE NĚKDO PODOBNÉ ZKUŠENOSTI? DĚKUJI PETRA.
14. Srpen 2007 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
dobry den sestou nemoc uz jsem take zazila ale nevedela jsem ze to je ono k veceru mu zacali horecky 38.5davala jsem mu panadol a vubec to nepomahalalo tak jsem chtela rano k doktorce,ale nez jsem k ni dosla tak mi malej doma usnul kdyz se pak pomalu probouzel tak jsem dostala sok byl cely modry,v krecich,jazyk zapadli nevedela jsem co delat zavolala jsem zachranku nez prijela tak mi pomohla sousedka ktera mu jazyk vytahla byl den na monitoru a srazeli horecku musime take davat diazepam pry se todle opakovat muze mi rekl doktor,ale z ceho mam strach je to ze mi zniceho nic na nic nereagoval mel oci zavrene a klepal se nereagoval na nic nevite co mam stim delat
26. Říjen 2007 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
4x (anonym)
Jano, myslím, že tvůj chlapec měl febrilní křeče. Děti to mohou mít při jakékoliv infekci s horečkou (virose, angíně, zánětu ledvin... třeba i při šesté nemoci). Pro rodiče je to dost hrozný zážitek, ale v naprosté většině případů to pro dítě nemá žádné pozdější následky, obvzláště pokud je dítě opravdu malé. Dělat s tím můžeš hodně - předcházet křečím podáním diazepamu, ihned, jakmile zjistíš, že dítě má teplotu - dřív, než podáš Paralen, protože křeče se nejčastěji objevují na začátku nemoci. Také vždy správně dávkovat léky proti teplotě podle váhy dítěte a ne jen podle věku, protože dítě může být těžší, než ostatní děti ve stejném věku a dostane pak menší dávku. Křeče se mohou opakovat, ale v podstatě se dá říci, že děti ze sklonu ke křečím vyrostou.
27. Říjen 2007 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
RENČA (anonym)
ZDRAVÍM MÁM KAMARÁDKU MA DCERU 1 ROK A MÁ Z ŠESTÉ NEMOCI MOUČNIVKU,TAKÉ VYSOKÉ TEPLOTY NECHUTENSTVÍ NASAZENY ANTIBIOTYKA PO OSMI HODINÁCH
31. Říjen 2007 - 21:24

Stránky

Přidat komentář