29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Paréza dolních končetin

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
Moje 17 letá dcera má po lehké operaci kotníku parézu -ochrnutí části dolní končetiny.Dle slov lékařů, z nošení sádry. Už měsíc chodí na ?ehabilitaci, bez jakéhokoliv zlepšení. Je možné, že jí ta část nohy zůstane ochrnutá navždy. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jak dál léčit?
5. Říjen 2007 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Pokud nebyla na elektromyografickém vyšetření, bylo by vhodné doplnit, zjistí se tíže poškození nervu a případná kontrola s odstupem času ukáže, jak nerv regeneruje.
7. Říjen 2007 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
na tomto vyšetření byla,poškození nervu je úplné a zatím se to vůbec nelepší
15. Říjen 2007 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dnes ráno jsem se probudila a zjistila jsem že necítím přední část stehna, nijak to nebolí, ale stále se citlivost neobnovila, co s tím?
18. Říjen 2007 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dnes ráno jsem se probudila a zjistila jsem že necítím přední část stehna, nijak to nebolí, ale stále se citlivost neobnovila, co s tím?
18. Říjen 2007 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to PetraPokud můžeš s nohou normálně hýbat, nepodklesává ti např. koleno a nemáš jiné další potíže, můžeš počkat přes víkend a pokud se to nezlepší, tak k lékaři.to KvětaZatím nezbývá nic jiného než usilovná rehabilitace, záleží také, jaké bude elektromyografické vyšetření kontrolní, s odstupem času. Nepíšete bližší podrobnosti, ale dcerka je jistě pod kontrolou neurologa, v některých případech se konzultuje i neurochirurgické pracoviště - ambulance pro periferní nervy, které jsou buď při fakultních nemocnicích či v jiných státních či soukromých zařízeních ve větších městech.Jako podpůrná léčba inj. B l2 či Milgammy N /B12, B1,B6 v jednom/.
19. Říjen 2007 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Olina (anonym)
Moje maminka (79let) má Parkinsonovu nemoc a od pátku (dnes 4. den) jí nemůže unést pravá noha. Sice chodí, ale noha jí podklesává v koleni. Zítra navštívíme neurologa, zatím má inj. Oxantil. Noha jí nebolí.
19. Květen 2008 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Káťa (anonym)
Když mám parézu to znamená, že mam ochrnutou nohu??Řekli mi ,že mám prasklí nerv.Co to teda je??Mockrát Díky za odpověd!!
23. Prosinec 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
milan (anonym)
dobry den narodila se nam holcicka a po porodu nehybe rucickou, rikaj ze to je pareza, nevite mi neco o tom rict? rikaj mi v nemocnici ze se musi chodit na rehabilitace a ze prej nezarucuji ze se to uplne viresi. co vi na to?
13. Červenec 2009 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Po operaci vyhřezlé ploténky mi zůstala částečně ochrnutá levá noha - paréza. Jsem po operaci 3 roky a je to pořád stejné. Existuje nějaká metoda na "vzpamatování nervů"?
11. Únor 2010 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Dobrý den,mám parézu dolních končetin,jak vznikla,nikdo neví.Byla jsem v nemocnici,dělali mi různé testy , včetně lumbální punkce,EMG aj.Bohužel se nic nezjistilo.Necítím nohy od kolen dolů.Prostě jsem se ráno probudila a bylo to.Lékařka mi řekla: rehabilitace ,rehabilitace, rehabilitace.Co si o tom myslíte a kdy bych mohla zase chodit normálně (bez holí a per.pásek).Děkuji,Lidka
16. Únor 2010 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lydie (anonym)
Dobrý den,mám parézu...Dobrý den,v souvislosti s hledáním řešení pro moji mámu s parezou končetin Vám mohu napsat doporučení od p. Janči.Dysfunkce pohybového systému:1. dieta2. hořčík3. vitamin E - olej z pšeničných klíčků4. jód - prešovská sůl koupele a inhalace , sůl z baltuPáteřní potíže mají původ v krční páteři. Poruchy krční páteře mají vliv na: inervaci hlavy a tudíž na celý organismus:bolesti hlavy, paréza dolních končetin, poruchy zraku, sluchu, Reynodovu chorobu
16. Květen 2010 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lydie (anonym)
Po operaci vyhřezlé...Pokud Vám to není nepříjemné, zkuste cvičení jogy :-).
16. Květen 2010 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lydie (anonym)
dobry den narodila se nam...Zkoušeli jste Vojtovu metodu?? Rehabilitační cvičení v případě pohybových poruch :-)
16. Květen 2010 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Biba (anonym)
Moje 17 letá dcera má po...Dobrý den, jsem 2,5mmesice po polytraumatu,nejvice postizena LDK,mnohacetne otev.zlomeniny,nyni pareza!Ted me ceka dlouhodoba REH, verim, ze budu v poradku!Zalezi podle vysetreni EMG,v jakem stavu jsou nervy, ja jej mam nepretrzeny,ale extr.natahnuty!Verim na elektrolecbu,masaze,pasivni a aktivni cviceni,cviceni na pedalu!Sama bych potrebovala poradit!Je to na dlouho, treba i na dva roky,nevim...
12. Říjen 2010 - 14:23
Obrázek uživatele micha ella
micha ella
Dobrý den,mám parézu...Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala jak se nyní cítíte,nastalo u Vás nějaké zlepšení,co pro to děláte,jak cvičíte a jak rehabilitujete,nebo se vše již obrátilo k lepšímu!!Já také pracuji intenzívně na odstranění parezy!!Rehabilituji,cvičím stále!Zdravím Bíba
19. Říjen 2010 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela Menclo (anonym)
na tomto vyšetření...Dobrý den, je mi 23 let a mám stejný problém jako vaše dcera.Mám parézu(ochrnutí dk)..i jsem byla na operaci a brali mi štěp(nervy) za zdravé nohy,doma mám elktrostimulaci,docházím na rehabilitaci a mám to už rok a půl!!Myslím, že jen zázrak pomůže..ale ta elektrostimulace je dobrá věc,je to jediné, co se pro ty ochnuté nevíky může udělat!!Soucítím s dcerou, také jsem z toho na dně při představě,že to budu mít celý život!!
3. Leden 2012 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Meteor (anonym)
Z dosud nezjištěných příčin jsem ztratil vládu nad levou DK. Podle vyjádření doktorů se jedná o vážnou parézi DK. Je to už od února , to je asi 9 měsíců. Několikrát jsem byl na vyšetření EMG, kde byla zjištěna nulová reakce nervů, prý jsou přiskříplý ???? K přerušení snad nedošlo, ale jsou neprůchodný. Po rehabilitacích, který absolvuji po celou dobu jsem se naučil chodit o dvou FH, ale špička nohy nejde ovládat. Veliké problémy mi činily pohyb nohy dozadu a vlevo od těla. Dopředu ovládám nohu bez problémů. Zatím mi nedávají lékaři moc naděje, ale abych takhle trpěl po zbytek života, s tím bch se nechtěl smířit. Neporadí mi někdo???
6. Listopad 2012 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
na tomto vyšetření...Dobrý den,parézu dk mám již 6 let.Podstoupil jsem dvoje rehabil.lázně,rok a pul rehabili.v nemocnici,provedena operace nervu,ale nic nepomohlo.Sval mezi tím atrofoval-ochabl.Podstoupil jsem operaci transferu svalu,laijcky rečene,přepojení svalu.Jsem teď zhruba 3 měsíce po operci a noha,drží v pravém úhlu a zvedám ji.Rád podám podrobnější informace na email:bishop1001@seznam.cz
18. Listopad 2012 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Našel jsem odkaz,jak se operace provádí: http://www.calabova.cz/periferni-dk-operativa.php http://www.calabova.cz/periferni-dk-etiopatogeneze.php
18. Listopad 2012 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
DANA (anonym)
Dobrý den, je mi 23 let a...Dobrý den,mám také parézu dolní končetiny,již 7 let.Nic se nezměnilo,jenom díky dobré ortéze,kterou propácí Vzp nikdo nic nepozná.Už jsem se s tím smířila,jezdím i na kole a na běžkách
20. Leden 2013 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jsem 5 měsíců po TEP kyčle LK.Stále nemohu odložit FR. berle. Noha brní od palce po celém chodidle, mravenčení postupuje až do lýtka.Nemám stabilitu. Mám provedené kontrolní RTG kyčle(v pořádku), sono žil (bez nálezu), EMG se závěrem:lehká demyelizační lese n.suralis vlevo, nelze vyloučit sy tarsálního tunelu vlevo, nejsou přítomny lese n.peroenus vlevo. Užívám lék Lyrika, injekce Milgamma ob den Ginkgo bilobu, Magnesium. Prosím o odpověď o co může v mém případě jít, zda nejde o parezu a co mohu pro zlepšení stavu udělat.Mám rehabilitace - LTV, vířivky.Sama si doma cvičím. Pomohly by lázně a jaké? Děkuji moc za odpověď.
3. Březen 2013 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dvořáková Vlaďk (anonym)
Moje 17 letá dcera má po...Dobrý den, reaguji na Váš příspěvek z roku 2007...jak na tom Vaše dcera je po tak dlouhé době? Spravilo se to a po jak dlouhé době prosím? Po operaci kotníku mi byla dána sádrová dlaha a následně mi byla zjištěna těžká parciální motorická leze...tedy taktéž pareza nervu dolní končetiny.Nejedná se o úplné ochrnutí, ale velmi těžké...jsem ráda za každou informaci.Moc Vám děkuji za odpověď. Dvořáková Vlaďka (21 let)
26. Březen 2013 - 8:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Dobrý den,paní Vlaďko..Pokud jste četla můj příspěvek do diskuze,tak jsem měl podobný problém,pokuď se Vám zdravotní stav zlepší díky rehabilitaci,tak to bude jenom dobře,ale ujištují Vás ze své zkušenosti,že to bude běh na dlouhou trať.Já jsem čekal zhruba 2 roky na zlepšení a můj zdravotní stav se nezlepšil,pouze co se mi vrátila,tak byla citlivost kůže ale na nártu,je to na dotyk,stále nepříjemne.Pokud se váš zdravotní stav nezleši,doporučuji operaci,jak jsem již popisoval v předchozím komentáři..
9. Duben 2013 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Máme dvouletá dvojčátka,chlapce.Jsou předčasně narozeni ,a to v 6 měsíci.Jeden z chlapců má parézu DK,cvičíme Vojtovu,ale nožičku stále krčí a nechce na ni došlapovat.Pozoruji jak mu nožička křečuje a nenechá si na ni sahnout.Motivuji chlapečka ,aby chodil,ale raději leze po čtyřech.Jsem si vědoma,že cvičení je dlouhodobá záležitost,ale obávám se,aby nožka ,kterou tak málo zatěžuje,neochabla.
3. Srpen 2014 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka Burešová (anonym)
Dobrý den,mám také parézu...Prosím, jakou pomůcku máte?Já jsem rok po operaci endoprotézy, kdy mi též ochrnula noha a stále se nic lepšího neděje. Chodím o berlích, co vám usnadnilo chůzizdenka.bures@raz-dva.cz
28. Prosinec 2014 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
vendula (anonym)
Dá se paréza dolní končetiny operovat? Máte s tím někdo prosím zkušenosti? Díky
19. Červenec 2015 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina Nedoro (anonym)
Dobrý den,mám také parézu...Dobrý den,mohla bych se zeptat o jakou ortezu se jedná a jak se vám přihodila pareza nohy.ja mam to samé,taky ortezu,kotník ochrnuty a operace nepomohla,ani rehabilitace.dekuji za odpověď.
14. Březen 2018 - 11:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama