193 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pánové, opravdu se bojíte samostatných žen?

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
TA (anonym)
Mám dotaz na přítomné pány a muže: máte strach z žen, které jsou schopny si svůj život zařídit, udělat slušnou kariéru, vydělat si přiměřeně dost peněz a případně za svými sny? V poslední době na tenhle problém narážím čím dál tím častěji, nechci nikoho znásilňovat, hledám jen partnera, který by mě nemusel v ničem podporovat, pouze by nám spolu bylo dobře a asi to není až tak obvyklé...
3. Listopad 2006 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
S takovou ženou mám zkušenost a sem na ní spíše pyšný než, že bych s ní měl mít strach. Jedinný problém, který v tom vidím je, že když ona i já sme schopni si svůj život zařídit podle svého a být i úspěšní v tom co děláme, tak zbývá už jen málo času na to být vůbec spolu. Jinak nechápu, proč bych měl mít z takové ženy strach. Asi vysíláš špatné signály...
6. Listopad 2006 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
M-Glen (anonym)
Já myslím, že o strachu to není, ale spíš bych si myslel, že taková žena nemá zájem s někým žít, vystačí si sama(?)
6. Listopad 2006 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan_75 (anonym)
Kuba má pravdu.... V týhle přiblblý konzervativní společnosti se pořád nosí stereotyp, že muž je ten, co musí být schopen finančně zajistit rodinu. Když žena není schopna vydělat dost peněz, tak je prostě v domácnosti a nikomu to nevadí. Když muž není schopnej vydělat dost, tak je hned neschopnej a každej má spoustu keců... Docela bych se divil, kdyby většinou žena v takovým případě řekla - "to je dobrý já se o nás postarám". Asi by ho opustila "pro neschopnost". Muž by v domácnosti ženu nechal a asi by jí neopustil a pokud ano, tak by byl pravděpodobně za svini. :-) Docela bych si přál, aby to bylo naopak, ale myslím, že to tak většinou dneska není. Lidé o tom akorát moc mluví.....
6. Listopad 2006 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
prober (anonym)
Milá TA, třeba není problém globálně ve všech mužích, jak si podle svého dotazu asi myslíš - možná, že je to tím, že si k sobě hledáš takový typ mužů, kteří mají některé vlastnosti společné, např. nedostatek sebevědomí. Neříkej mi, že jako samostatná žena si neseženeš normálního nazakomplexovaného frajera.. ;)
6. Listopad 2006 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Janda (anonym)
Ne nebojím se :-)
6. Listopad 2006 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jolana (anonym)
TA, jsem vdaná za státního úředníka s platem cca 14 tis/měsíčně. Podnikám, mám vlastní prosperující firmu. Máme dva syny a plánujeme třetí dítě. Vzhledem k tomu, že mám mnohonásobně vyšší roční příjem než manžel, zůstane na mateřské on. Přitom jsme dokázali zachovat rovnováhu ve vztahu. On je ten, který mě ochraňuje, bez něj bych nedokázala nic, dává mi bezpečí a nechá mě se realizovat. Naši známí jsou něco podobného. On je manželův kolega, jeho partnerka dělá manažerku v soukromé firmě. Plánují také založení rodiny a z jeho platu by rozhodně nevyžili. Jsou skvělý pár, žijí spolu už šest let. TA, nemyslím, že by se muži báli schopných žen, myslím, že bys problém měla hledat někde jinde. Asi by sis nenašla partnera, ani kdybys dělala uklízečku. Zamysli se spíš nad sebou, svým chováním, a svoji neschopnost žít v partnerském soužití nezobecňuj.
6. Listopad 2006 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
TA, jsou muži, kteří mají malé sebevědomí a ti samostatnou a úspěšnou ženu nesnesou.Já jsem se s tím taky potýkala.Jen menšina mužů by zůstala s dítětem doma, i když by měli mnohem menší plat. V cizině jich je mnohem víc. Tam jsou muži často pyšní na ženu, která má úspěch. U nás je bohužel dost těch, kteří se ji snaží tzv. zadupat. Když je jejich žena úspěšnější než oni, začnou ji nutit ke změně místa nebo k tomu , aby zůstala v domácnosti a chodila do práce třeba jen na čtyři hodiny, protože jejich peníze nestačí.Kamarád je psycholog v manželské poradně a říkal, že u nás je to bohužel docela časté. Pokud je ale muž úspěšný, sebevědomý a chytrý, tak se takové ženy nebojí a i ji podporuje.Já teď takového partnera mám a je to skvělý. Snad takového taky najdeš.Pak existují i muži, kterým vyhovuje být v domácnosti, vařit, starat se o dům a ona finančně zajišťuje rodinu. Tak to má kamarádka a oba jsou spokojeni.Rozhodně si nemyslím, že by to muselo být v tobě, jak píše Jolana. Zevšeobecňuje spíš ona, ze dvou případů, kdy muž zůstane na MD nelze vyvozovat , že jsou k tomu ochotní všichni. Moji spolupracovnici , která byla nadanější a schopnější než její muž, (oba pracovali i nás) dal po jejím povýšení muž na vybranou" Buď já nebo práce"Ne každý muž je ochoten nechat svoji ženu realizovat jako ten Jolanin.
6. Listopad 2006 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
kel (anonym)
Rozhodně se takových žen nebojím, to si s radostí namlouvají ony samy. Jednoduše si nedokážou najít svého ideála, a tak to svrhávají na mužský strach. Princip ale tkví v tom, že ty muže nepřitahují jako ženy a že jim spíše připadají jako Dominy a uřvané semetriky. Který blb by se o takovou "romantičku", co v sobě potřela vše ženské, zajímal? Většina chlapů určitě ne a já také. Problém není v chlapech, ale v nich, samých.
7. Listopad 2006 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Kele, jak můžeš vědět, že jsou to uřvané semetriky? Žena , která je samostatná, schopná a úspěšná v práci je pro tebe semetrika? Pak má Ta pravdu.
7. Listopad 2006 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
Muzi jsou jesitni. V kazdem z nas je mensi nebo vetsi Klaus. Pokud muzska jesitnost neni zenou opecovava, tak muz o takovou zenu ztraci zajem. Nektere i hodne uspesne zeny, ale dokazi v tomhle podstatu chlapa pochopit a nemaji se vztahy s nimi problemy. Chlap muze byt v nekterych oblastech mene vykonny nebo uspesny, nezli jeho partnerka, ale nikdy nesmi byt urazena jeho jesitnost. Urazit chlapskou jesitnost je neco podobneho, jako rici zene, ze ma mala prsa, velky zadek nebo treba osklive vlasy. Staci se jednou neudrzet a je po vztahu v obou pripadech.
7. Listopad 2006 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Ahoj Johane, vidím, že se na těhle strankach vzdycky najde diskuse, ktera te zaujme. Treba ma TA stejny pocit jako ja, ze nepritahuje ambiciozni muze, kteri ji zajimaji, ale spis ty slabsi jedince, kteri se chteji oprit.. Vim o nich, ze o me vi, ale prijde mi, ze je odstrasuje moje samostatnost - asi chyba, ale nemyslim, ze bych to davala nekomu sezrat...A nebo nejsem tak zajimava, jak si myslim.
7. Listopad 2006 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
Ahoj Ajo, rad Te opet vidim:-) vetsinou nad sklonkem pracovniho dne si sem odskocim obcas vycistit hlavu:-). Ja se domnivam,ze skoro kazdeho chlapa muze zena nejvice zaujmout prave polehtanim jeho jesitnosti:-). Musi to byt ale citlive, na urovni a presne davkovane - tj. zadna lacina divadelka jako napr. s predstiranim orgasmu:-o...
7. Listopad 2006 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Mozna jednam prilis narovinu, nikdy jsem divadylka prilis nehrala (jen takovy ty maly, jakoze ne ja, ale on si me vsiml, ne ja, ale on me sbalil..). Ja nevim, asi resim neco, co resit vubec nemusim, mozna se jen citim unavena z te samostatnosti a vsichni kolem si mysli, ze nemam problem... Tak nejak uz dneska blabolim, moc prace a skola a tak.. Dobrou a zase nekdy nekde... Vlastne skoda, ze si s tebou nemuzu psat nekde soukrome, naprosto bez postrannich umyslu, dobre se mi s tebou povida. Dobrou ..
7. Listopad 2006 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
Dobrou Ajo, muzeme v diskusi pokracovat pres mail: johanikw"seznam.cz
7. Listopad 2006 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Když tady tak povídáš o té ješitnosti Johane, není ješitné říci, že každý chlap takový je !? Co je vlastně podle Tebe ješitnost !? Víš to, nebo se tady jen snažíš zaujmout samostatnou dívku !? :) Samostatnost je jedna věc, jít si samostatně za svou kariérou třeba na úkor rodiny je druhá věc ...
8. Listopad 2006 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
kel (anonym)
Docela dobrá připomínka, tak jenom doplním. Johane a jak bys nazval nekonečné ženské: řekni, miluješ mě, máš mě ještě rád... Nebo povinné, (ne právě úpřimné), lichocení: jak ti ty šaty sluší, jaký máš hezký účes, bylas tam nejlepší a nejkrásnější... To není o ješitnosti tentokráte žen? Proč se lísáš?
8. Listopad 2006 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
xxcd & kel: Jedna poloha je neuprimnost a jina (po-)lichoceni. A ted uprimne ruku na srdce, komu z nas vsech to obcasne zalichoceni neni prijemne? Tupych, sedivych, nevsimavych a nevrlych lidi je, bohuzel, vetsina:-(.
8. Listopad 2006 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Oki Johane, třeba jsi to myslel jinak, než jsem pochopil, ale nehaž ješitnost na všechny ... Jinak, povíš mi tedy přesně, co je ješitnost !? Alespoň dle Tebe ... Děkuji
8. Listopad 2006 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
xxcd, Jesitnost je snad po pudu sebezachovy jedna z nejvetsich motivaci. Kolikrat (ted mluvim za muze) padame totalne na h..u, nicime si nervy, zdravi, vztahy, ale jen kvuli sve jesitnosti neco budujeme, ladime, vylepsujeme, dotahujeme do (zdarneho?!) konce... I tam, kde selze touha po penezich nebo po moci, tak vhodne zamotivovani na jesitnost obvykle zabira. Kolik leku, lecebnych postupu, patentu, vynalezu, objevu, procesu, projektu, staveb, "divu sveta" by patrne nevzniklo, kdyby jejich tvurce nepopohanela jejich jesitnost. Umyslne jsem se zameril jen na ty kladnejsi nasledky pusobeni jesitnosti:-)... A jak to vidis Ty?
8. Listopad 2006 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
Ted chci v te souvislosti jeste dodat neco i k tematu: Sebevedoma zena si muze nadobro odradit partnera, kdyz ten se o neco snazi, dostava se momentalne do faze, kdyz se mu nedari a ona to (ze sveho uspesneho nadhledu) napr. okomentuje: "Ja (Tiú to rikala..." Nebo: "Mel jsi se mi zeptat...".:-( Proste si tu prilezitost k poznamce ta "uspesna zena" nenecha "utect". A nasledne ji tedy "utece" partner:-(. A o tom to cele predchozi bylo:-)
8. Listopad 2006 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
To beru!
8. Listopad 2006 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Oki Johane, máš v tom jasno a chápu Tě a i souhlasím ... Jenže člověk si kolikrát pod pojmem "samostatná žena" představí různé podoby ... Dle mě "samostatnost" po finanční stránce je málo ...
8. Listopad 2006 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
a co samostatnost chlapů? i pro me je to po finanční stránce málo. Není nic horšího než nesamostatnej chlap co se týká normálních základních fiziologických potřeb. A Si to přeberte jak chcete.
8. Listopad 2006 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
kel (anonym)
Není nutno dlouho probírat, nutně je musí zvládat bez mrknutí oka. Nastává tu však problém: co jsou podle TEBE "....normální základní fiziologické potřeby...."? To je jedění, vyměšování moče a stolice, sex, spánek. V tom případě ti ale nerozumím.
9. Listopad 2006 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Souhlasím s tvojí obavou a myslím, že je opodstatněná! Též mám dojem, že tyto ženy snižují mužům jejich přirozenou nadvládu, ego a mužnost. Dřív se pánové brali jako zabezpečovatelé rodiny, ale když se za posledná dobu neosvědčili, tak se teď diví, že z žen se staly nezávislé, soběstačné a cílevědomé osoby! Chlap má, dle mého, strach, aby vedle této ženy nevypadal jako nepotřebné pako!
17. Říjen 2007 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlada (anonym)
Damy a panove, nekoukal bych se jen na schopnost ci neschopnost konkretnich jedincu tohle akceptovat, ale take na dlouhy historicky vyvoj lidske spolecnosti, ktery se samozrejme projevi take v dedicnych dispozicich lidksych jedincu. A od pradavna to byl muz - samec, ktery zajistoval obzivu a zena - samice zajistovala chod rodiny a domacnosti. Je to tak dosud u vetsiny zivocisnych druhu, vyjimecne je k videni matriarchat. Ale soucasna doba je tak rychla ve svem vyvoji, ze neni mozna rychla zmena techto dispozic. Proto znacna cast muzu tezko akceptuje, ze roli zivitelky prebira zena, bere to jako svoji prohru, neschopnost. Myslim, ze je to pak o vysoke empaticnosti jednotlive zeny, dat muzi moznost byt muznym v historickem slova smyslu, ne jen v lacinem postelovem vyjadreni.
17. Říjen 2007 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Bony (anonym)
Mezi mými přáteli není nikdo, kdo by vyžadoval, aby jeho holka byla nesamostatná a podřízená. Spíš naopak. Já si nedokážu představit, že bych byl s holkou o kterou bych se musel starat a která by to vyžadovala. Takovou bych s gustem poslal do prdele. S praktickýho hlediska bych v podstatě holku kromě sexu nepotřeboval vůbec na nic. Uvařit a postarat se o domácnost dokážu jako každej chlap v dnešní době sám a líp. Ale samozřejmě potřebuji spřízněnou duši a ne přítěž. Já chci samostatnou a rovnocenou partnerku a to je spíš příjemný, protože máte jistotu, že na vás nikdy nebude závislá a nezůstane vám na krku a nebude vás vysávat. Takže nechápu o čem to mluvíte. Jste asi divní lidé, kteří se přátelí s divnými lidmi :-), A vůbec jsem nikdy neměl potřebu nadvlády a dokazování mužnosti :-) Kam na tyhle středověký žvásty o matriarchátu, samcích a samicích chodíte? Tohle mezi mladejma už je tak trochu out...
17. Říjen 2007 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Bony (anonym)
To Andy: My chlapi už nechcem být v roli zajišťovatele a poskoka. Každej normální vzdělanej a inteligentní kluk má dost na zajištění rodiny, včetně mě, ale rozdíl je v tom, že nechci, ne že bych na to neměl. A to je dost velkej rozdíl...
17. Říjen 2007 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Já ne,čím je samostatnější tím je soběstatečnější.
17. Říjen 2007 - 18:39

Stránky

Přidat komentář