17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

panaricium

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
kvarda josef (anonym)
Mam jiz nekolik mesicu problem se zanetem nehtu(prostrednik leve ruky).Nekdy je to horsi, nekdy lepsi,Prosim o radu jak se s timto problemem vyporadat.DekujiJosef
1. Listopad 2005 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
Chirurgicky řešit.
1. Listopad 2005 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
většinou jde o špatně zastřižený nehet, nebo nějakou ránu od vraženého ostrého předmětu. Radikální a nejrychlejší je chirurgické ošetření. pokud jsi tak statečný jako já, tak jsem si to léčila doma,tím, že jsem neustále vystřihávala co tam nepatřilo, samozřejmě, že to bolelo jako hrom a je to léčba mnohem mnohem delší a myslím více bolestivější. Zánět mi pomohla vytáhnout nastrouhaná brambora.
1. Listopad 2005 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
josef (anonym)
jak dlouho a jak casto jsi tu bramboru používala.dekujijosef
21. Listopad 2005 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
sylva (anonym)
čauky, já jsem si stím taky užila svoje, léčila jsem se vším možným včetně chirurgického zákroku. Můžu ale vřele doporučit: prst strč pod tekoucí horkou vodu(co vyrdžíš)a mýdlem mydli. Je to krapet bolestivé, ale vyléčila jsem si to třikrát. Je to nějaká stará babská rada
23. Listopad 2005 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jajka (anonym)
Žádný babský rady nebo to skončí špatně. Seberte se a šup na chirurgii, tam si s tím odborně poradí, podají analgetika a hlavně s tím budou pracovat sterilně. Nějaký brambory a podobné věci na tento problém nepatří.
23. Listopad 2005 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Také mívám tyhle potíže, i vícekrát, než 3x za rok. Chirurgický zákrok má své. Ošetřená ruka je nefunkční, u pravé se ani nepodepíšete 3 neděle. Antibiotika byla jistě skvělá, ale nevím, zda víc pomáhají či škodí. Jako příčina se uvádí drobné poranění. Já je u sebe vylučuji. RTG nic neprozradilo, biochemie a mikrobiologie nic neprokázaly, kožaři jsou bezradní. Asi není řešením nechat věcem volný průběh. Ale s trochou bolesti, bez řezání i antibiotik mi zatím pokaždé odezní. Chtěl bych znát příčinu a tu léčit. Ne následek. A tady je medicína se všemi otitulovanými, jako často, mimo. Nabiflované teorie nic nedokáží vyřešit.
4. Srpen 2006 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
jaja (anonym)
mne sa toho podarilo (zatia?) 2 x zbaviť australskym olejom. Posledne ma to "chytilo" na lyžovačke, poviem Vám v tých lyžiarkach to bolo hotový masochismus..
10. Březen 2007 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tee tree oil je fakt skvělý!!! Namažu to dvakratá a je po problémech!!!
10. Březen 2007 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
A co nenádorová RTG terapie? Myslím, že je to také jedno z řešení.
6. Leden 2008 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Zarůstají mě nehty u palců u nohou. Dopručuji si zakoupit černou mast v lékarně. Ta vytáhne veškerý zánět za několik dní. Nemůžu si ji vynachválit, vřele doporučuju.
18. Květen 2008 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Pokud někomu zarůstají nehty na palcích na nohách, pak je to hodně často od špatného stříhání "dokulata", potom se špičky nehtů tlačí na bocích pod kůži, chce to stříhat víc narovno, aby nehty na bocích prorostly ven z kůže, pak je po problémech. Vím o čem mluvím, osobně jsem absolvoval 10x chirurgický zákrok na pravé noze, a to jen proto, že první ošetřující chirurg byl totální de...l, který to zkazil.
26. Červen 2008 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
jajuska (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat:zítra jdu na chirurgii s panariciumem a bojím së, že my budou strhávat nehet.Myslíte že ano?
1. Únor 2009 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Zarůstají mě nehty u...černá mast až tak skvělá není - ale možná pomůže na mírnější formy
27. Březen 2010 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
čauky, já jsem si stím...do hrnečku s horkou vodou - co vydržíme, ne vařící- krátce na 1-2 vteřiny máčíme opakovaně postižený prst. Asi tak 10x, můžeme po chvíli opakovat. Já to dělám tak, že třikrát ponořím nemocný článek prstu, chvili odpočinu a zase. Je-li tam hnis, tak předtím se ho pokusit vypustit. Stačí odchlípnout kůži od lůžka a vymáčknout.Funguje na vysoké procento, hlavně tam, kde to začíná. Zde je úleva do hodiny. U větších zánětů do 2 hodin. Stará rada zkušeného chirurga.
3. Říjen 2012 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
do hrnečku s horkou vodou -...Na noze používáme stejnou metodu. Vypustíme hnis a kraťoučce opakovaně poléváme postižené místo z konvice. Voda musí být chladnější než na ruku, na noze je kůže citlivější, tak abyste se neopařili. Je dobré také okolí něčím ochránit, třeba kouskem látky překrytým igelitem.
3. Říjen 2012 - 14:51

Přidat komentář