127 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Otřes mozku

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Vika (anonym)
Kamarádka spadla na náledí a má prý slabý otřes mozku. Vypadá ale podle mě úplně zdravě. Chtěla bych se zeptat, čím se slabý otřes mozku projevuje a zda to může mít nějaké následky... Díky předem za odpověď.
28. Prosinec 2004 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruska (anonym)
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat dneska jsem zkolabovala,byla jsem na neurologii i na rentgenu hlavy mám otřes mozku s komocí mozkovou.Lékaři mě strašně nutí do nemocnice,ale já podepsala reverz.Udělala jsem správně?vždyť ležet můžu i doma...Odpovězte mi moc prosím,Děkuji
28. Listopad 2005 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
Pokud je tam komoce, tak může dojít k rozvoji otoku mozku, případně i drobné krvácení. Neudělalas dobře žes tam nezůstala na pozorování. Kdyby došlo k nějakému zvratu třeba během spánku, tak je tu riziko vážného poškození mozku (případně smrti).
28. Listopad 2005 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlastimil (anonym)
Upadl jsem na náledí,na na pravou zadní stranu kousek od Nadmozečku občas mě bolí hlava na tom místě neměl jsem tam žádnou krevní srařelinu jen tam pám prý Telísko O.T neohraničené. rendgen byl v pořátku Ct taky dobré ale EEg špatné a na vísledek magnetické rezorance čekám,bojím se že tam mám národ :´-(
12. Duben 2006 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
ja (anonym)
treba ne, dá se to dobře pozorovat na CéTé, může to být zánět po nárazu... a jak to tedy dopadlo ??? VLASTIMILE ????
10. Červen 2006 - 0:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Anett (anonym)
V pondeli 26.6.2006 jsem zakopla v praci a uderila se do leve casti hlavy,pri mam komoci,ale muj problem je ze po padu nevidim na leve oko a slabe slysim na leve ucho,CTnegativni,rentgen hlavy e krcni patere taky.Po ocnim vysetreni,mam oci naprosto v poradku,tak proc mi nikdo neumi rict,proc vidim jen 2sede kruhy a stiny nic vic? Na vysetreni EEG JESTE CEKAM!Bojim se ze mi ta vada se zrakem zustane...:(((
28. Červen 2006 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
t (anonym)
ted jsem nekde cetla, ze po nekterych poraneni hlavy se muze objevit docasna slepota,kt.byva zpusobena pri poraneni v okcipitalni krajine. Melo by to vymyzet za nekolik hodin. Bez trvalych nasledku.
19. Říjen 2006 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Miri (anonym)
jaké a za jak dlouho se můžou objevit nějaké potíže po otřesu mozku??
27. Listopad 2006 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Včera se dcera při hodině TV srazila s kamarádkou-obě do hlavy.Začlo jí být špatně od žaludku,byla úplně zelená,bolela ji hlava a nepamatuje si určité úseky po srážce.CCA po hodině od úrazu byla vyšetřena na neurologické klinice,závěr otřes mozku,rentgen byl čistý.Měla nucení na zvracení,netrefila se prstem na nos a při chůzi ztrácela stabilitu.Lékař ji poslal domů,při zhoršení máme okamžitě přijít.Sledovali jsme ji celou noc,každou hodinu na doporučení lékaře jsme ji budily a zjišťovaly stav.Dnes je jí opět špatně,bolest hlavy přetrvává i po podání léků,je malátná,motá se ji hlava a bolí ji za očima,Celkově udává,že jí je hůř než včera.Momentálně spí,tak nevím jestli její stav můžu přičítat nevyspání v noci a teď se jí udělá lépé,nebo máme jet radši k lékaři.Nemáte s tím někdo zkušenost? Cítí v hlavě tlak a šum v uších,zvedá se ji žaludek.Máme jet?Nerada bych aby ze mě lékař dělal hysterku,že to nic není,jako to tvrdila lékařka včera na pohotovosti,než jsem si vymohla dopor.na neuro.
18. Leden 2007 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Po každém větším úrazu hlavy - i bez bezvědomí, zvláště jde-li o dítě, vyšetření neurologické je nutnost. A pokud přetrvávají obtíže, jela bych s dítětem raději dvakrát zbytečně, dobrý a rozumný lékař vám rozhodně nevynadá. Dejte vědět, jak jste dopadli.
19. Leden 2007 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Večer zvracela a bylo ji dost mizerně.Volala jsem naší doktorce,ta mi řekla ať ji dám diazepam,v noci ji hlídám a ráno se uvidí.Teď je ji celově líp,pořád ji sice bolí hlava,ale žaludek už ne.Je taková celkově unavená,ale snad už to bude jenom lepší.
19. Leden 2007 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Pozor na Diazepam při známkách otřesu mozku, ospalost z Diazepamu může zastřít ospalost z úrazu hlavy. Držím palce, dále hlídejte a buďte, ale doufám, že to bude jenom lepší.
19. Leden 2007 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana F. (anonym)
Moje pětiletá neteř měla za poslední třičtvrtě roku 3 otřesy mozku.Stačí jí jen spadnout na kolena a už jí veze sanitka do nemocnice.CT a EEG má vpořádku,ale přece není možné,aby při sebemenším otřesu,jako teď naposledy,kdy spadla na zadek ze skákacího míče měla otřes mozku.V nemocnici si pobude pár dní a nic se neřeší.Prosím pomozte,co když to povede k nějakým epi záchvatům.Děkuji Jana F.
24. Leden 2007 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Otřes mozku může být při malém úrazu a naopak někdy nemusí být při velkém- nebo alespoň zjevný .Mívá vaše neteř nějaké poruchy vědomí, že se soudí na otřes mozku, když např. spadne na kolena? A není třeba napřed porucha vědomí a následkem toho pád? Pamatuje si holčička všechno nebo má kratičké výpadky, že neví, co se s ní dělo? Nepadá častěji?
25. Leden 2007 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
V pondělí na mě přišla střevní chřipka, prospala jsem ceký den, krom běhání na WC a večer jsen na wc omdlela a praštila se do hlavy, dost mě to bolí,ale jen zvenku-na omak-mám bouli, protože toto onemocnění proběhlo v celé naší rodině, všici už jsou OK a mě je stále slabo....Může to být otřes mozku, jak se to pozná? V Po jdu k dr, tak ji to asi řeknu, asi mě pošle na neurologii, ne?
25. Leden 2007 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
jana f. (anonym)
ona při pádu asi do 30min zvrací je schvácená a malátná chce se jí spát nemá odřeniny ani boule takže je velmi špatně poznatelné kam se uhodila po pádu nemluví moc srozumitelně a hlavně je spavá bolí ji čelo a oči včera jsem ji vezla do nemocnice přímo ze školky pry nespadla akorát na zadeček bříško jí nebolelo a tak je to pořád podlamují se jí nožičky a nechtěla jít včera vubec sama a poté zvracela šla jsem k děcké doktorce a ta mi zavolala sanitku a v sanitce byla spavá a zvracela po druhé volala jsem do nemocnice že je vše v pořádku má mit ještě neurologické vyšetření a ještě jsem chtěla dodat že měla studeny pot a teplotu 36.3 pomozte
25. Leden 2007 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jana f. (anonym)
doktorka v nemocnici si myslí zda nedošlo k dietní chybě to ale nic neřeší moc mě to znepokojuje jaké vhodné vyšetení je třeba
25. Leden 2007 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Zdá se, že příčina nebude v otřesech mozku, navíc, jak píšete, k úrazu hlavy nemuselo vůbec dojít. Pokud se jí "podlamují" nožičky, a následně padá, bude nutné podrobné neurologické vyšetření dětským neurologem - u dětí je neurologické vyšetření poněkud odlišné od dospělých, nové EEG vyšetření, případně zopakovat CT nebo raději magnetickou rezonanci, oční vyšetření. To vám jistě všechno vysvětlí a zařídí neurolog. Bude-li nutné laboratorní vyšetření krve- minerály, borelióza ev. interní- pokud neurolog neurčí jednoznačně příčinu, jistě se domluví s dětským lékařem. Věřím, že se příčina i léčení najde a holčička bude v pořádku.
26. Leden 2007 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
pro Jáju Pokud bolí jen boule nebo naraženina v jednom místě, nemusíte se znepokojovat. Pokud by bolela hodně hlava celkově, objevila se spavost - ne běžná únava nebo ospalost při chřipkovém onemocnění - bylo vám na zvracení,nebo kdybyste zvracela, případně se mdloba opakovala, tak je nutno jít k lékaři nebo na LSPP. Jinak můžete počkat do pondělka. Doufám, že už je vám lépe. Chřipkové onemocnění zvládá každý jinak- někdo rychleji, někdo se z toho dostává déle.
26. Leden 2007 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jana f. (anonym)
dcerku už máme doma měla za sebou neurologické vyšetření i oční a vše je v pořádku diagnoza zní acetomické zvracení děkuji za rady pokusím se o tu magnetickou resonanci ale pochybuji že mi vyhoví
26. Leden 2007 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj. Předevčírem jsem upadl asi na nos. Nevím nepamatuju si to, ale mám rozbytý nos. Asi to vypadá na otře mozku, protože těsně po tom pádu jsem zvracel. Ale teď se cítim v pohodě. Chci se zeptat jesli je nutné zajít k lékaři?
29. Leden 2007 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Bylo by to rozumné, zvlášť, když si nepamatujete na okolnosti. Zřejmě to bude v pořádku, ale lékař by o tom měl vědět.
29. Leden 2007 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
olga (anonym)
Prodelala jsem v dospělosti neštovice a v průběhu onemocnění jsem měla jen výsev a ohromné bolesti hlavy.Měli podezření na zánět mozku,ale vyšetření mozkomíšního moku dopadlo dobře.Avšak od té doby mám stále problémy. Motá se mi hlava,mdloby pocity slabosti.Mimo jiné trpím nízkým tlakem.Mám strach,že se toho nikdy nezbavím. Nemá někdo podobné zkušenosti??
14. Únor 2007 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Včera jsem seskakovala z na můj vkus poměrně velké výšky a ještě k tomu jsem naprosto nešikovně dopadla. Teď nemohu chodit na levou nohu, mám ji jen málo pohyblivou a to hlavně v koleni. Celou noc bdím kvůli bolesti a myslím, že se to od včerejška jen zhoršilo. Je to jen naraženina kloubů nebo by to mohlo být něco vážnějšího? Je nutné jít k lékaři?
6. Duben 2007 - 5:28
Obrázek uživatele Návštěvník
kanec (anonym)
taky se mi stalo ze marena nechtela mrdat a tak sem ji trochu proplesk. pak rikala ze mela otres mozku a tak jsem ji to raci narval do huby aby mela co cucat a hned ji bylo marene lip.
6. Duben 2007 - 6:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Hanko, nepíšeš, zda jsi doskočila na nohu nebo si nohu nějak při doskoku zvrtla nebo narazila.Pokud máš prázdniny, zůstaň v klidu, jinak pokud by to bolelo a noha byla oteklá, raději zajdi k lékaři, protože jsou svátky, abys nemusela pak třeba na pohotovost pro bolest.
6. Duben 2007 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
ass (anonym)
Skud jí bouchnout palicí do hlavy, když jí to bude bolet víc než předtím, znamená to že žádný otřes mozku neměla. Spozdravem Mudr.Dr.Phd.DDr. Dpktor Dlaha
19. Duben 2007 - 21:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
ahojky chtela bisem se zeptat ja se pozna otresk mozku a jestli kdyz mam otresk mozku muzu ven na slunicko, a jeste ja mam v pondeli skousky na gymnazium muzu na ne? Dekuji s pozdra´vem Marta
20. Duben 2007 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
při otřesu mozku je ti špatně,chce se ti zvracet,člověk může vidět rozmazaně,točení hlavy,častá spavost
20. Duben 2007 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
otřes mozku se pozná hlavně, že jsi v bezvědomí i krátkou dobu, třeba 1/2 minuty, pokud jsi neprodělala bezvědomí, nejedná se o otřes mozku, ale o něco zcela jinéhom máš-li tyty úpříznaky (nevolnost, špatná chůze, bolest hlavy...) = např.: může se jednat o zlomeninu klenbové části lebky atd.
22. Duben 2007 - 11:20

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama