15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

AD, otěhotnění a můj dr :-(((((((

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
cosma (anonym)
Ahoj všichni, včera jsem byla u svého psychiatra, kde se léčím několik let na deprese.Beru 300mg Efectinu a 100mg Lamotriginu. Bude mi letos 36 s přítelem bysme moc chtěli dítě. Můj dr se na mne podíval způsobem, jestli opravdu nejsem blázen a že to nepřichází v úvahu, protože jsem stará a protože beru AD a tudíž vlastně nesmím otěhotnět. Řekl mi, že jediná možnost je vysadit AD, mít neschopenku a až mne uvidí můj přítel v tom stavu, kdy nemůžu už vůbec nic, tak mi raději dá AD než spermie na našehgo potomka. Už jednou jsem vysadila a bylo to fakt strašné,ale...... Co mám dělat?????? Opravdu nemají mít ženy, které se léčí antidepresivy děti? Dr mi řekl, že skončím v léčebně hned po porodu, ale já chodím normálně do práce, žiji normální život, nejsem nijak obzvlášť tak nemocná, že bych byla neustále na neschopence. Díky moc.
14. Únor 2007 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Vian (anonym)
Laický pohled zůstane laický. Vyhledej lékaře(gynekolog,pediatr,aj)a tam se ptej.Vždyť víš...
15. Únor 2007 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
neznama (anonym)
kdyz jsem se psychicky zhroutila,nechtelo se mi zit,AD jsem zapijela alkoholem,po par mesicich me neco osvitilo,ja AD vysadila,bylo to uplne sileny,ale zvladla jsem to,prestala jsem pit,zahadne jsem otehotnela,prozila nadherne tehotenstvi a materstvi si uzivam.Psychika uz se neozvala,protoze mi zivot zmenilo moje male dite,nasla jsem novy smysl.A lekarka?Ta si jen tukala na celo,pohrdala mnou a nepomohla.Kamaradka bere AD nyni,chce miminko,tak je s doktorem domluvena,ze zacnou i jinou lecbu aby mohla AD vysadit a naplanovat tehotenstvi.Naprosto jinej pristup.Tvuj doktor je pako a nemela bys tam chodit,mel by te podporovat!!!!!!
16. Únor 2007 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Antidepresiva by jsi neměla vysazovat, bylo by to horší. Navíc deprese se horší po porodu... Ale existujíé určité typy antidepresiv, které se v těhotenství používají. Dojdi ke gynekologovi a zeptej se, ten to bude vědět nejlépe. Popřípadě zkontaktuje tvého psychiatra a domluví se s ním na léčbě. Ale dítě můžeš mít. Názory tvého psychiatra se mi zdají hodně drsné...ale na druhou stranu pro něho jsou nejduležitější tvé deprese, které se po vysazení zhoší. Zkuste najít ty léky, které jsou povoleny v těhotenství!
17. Únor 2007 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Beru AD 5 let, také plánujeme mimčo.Můj psychiatr to ví a říkal mi,že AD nemají vliv na plod dítěte,takže nemusím mít strach ,že by se s mimčem něco stalo.Věřím mu je to zkušený lékař.Bude lepší když si najdeš jiného psychiatra.
24. Únor 2007 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Petro,mohla bys mi napsat,jaké bereš AD? Jsem v podobné situaci, a zatím jsem všude jen četla a slyšela, že by se AD neměly v těhotenství užívat vůbec nebo alespoň ne v prvních 3 měsících.Dík
26. Únor 2007 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj Johano, beru Serlift a ještě nějaká neuroleptika,ty mi doktor snižuje,až uplně zůstanu jenom na AD.Moje švagrová taky brala AD když byla těhotná, a bylo vše v pořádku.Takže se neboj a domluv se se svým doktorem.Čauky
28. Únor 2007 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Brala jsem Efectin 300, vysadila jsem je a otšhotněla. S léakřskou jsme plánovaly mé těhotenstí a tím, že v případě zhoršení v těhotenství mi je po prvním trimestru nasadí. Vše jsme zvládla, včetně náročného šestinedělí. Přesto se občas ozve úzkost auž jsem měla slabou ataku deprese¨, ale zatím se držím. Najdte si jiného lékaře, který nebude tak úzkoprsý
28. Únor 2007 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
v 1.tehotenstvi mi lekar v zacatku tehotenstvi vysadil efektin a lexaurin,bylo mi zle a take jsem mela celodenni nevolnosti.nasla jsem si jineho lekare,ten mi leky vratil,protoze se to nedalo.mimi bylo v naprostem poradku.nyni u 2 heho tehotenstvi jsem vse konzultovala s genetikem.leky beru stale,podstupuji vsechna vysetreni,vcetne odberu plod.vody.kdyz je mi lip,snizime davku ad,kdyz je hur vratime na puvodni.myslim,ze vse lze resit s dobrym lekarem a genetikem..
8. Duben 2007 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Ahoj,jsem v 7.týdnu těhotenství a beru serlif, může ublížit miminku? prosím o radu, děkuju
16. Červen 2009 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Chci vás varovat před terapeutkou mgr. Danou Staňkovou, její přístup je naprosto neprofesionální.
16. Září 2010 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Ahoj, já jsem trpěla na deprese dva roky a pak jsem se z nich dostala pomocí léků a pomocí psycholožky. Za dva roky jsem otěhotněla a teĎ mám dvouletého syna. Když jsem byla těhotná, tak jsem už dva roky, žádné léky nebrala. Těhotenství jsem zvládla v pohodě, ale půl roku po porodu přišla deprese a protože jsem kojila do 15 měsíců nechtěla jsem nic brát. Nechtěla jsem nic brát ani z toho důvodu, že jsem chtěla druhé dítě a myslela jsem, že mi bude stačit pomoc psychologa. Chodila jsem tam půl roku a nic, je to ještě horší. S manželem jsem zralá na rozvod a až teď jsem teprve pochopila, že kvůli synovi, se musím léčit i prášky, aby měl zdravou mámu, která je v pohodě a neměl z toho následky v dospělosti, když mě tak vidí. Bez psychologa si ale léčbu neumím předastavit, hrozně mi to tehdy pomohlo.Je mi 34 a bojím se, že už druhé dítě taky nebudu moct mít, ale pokud se z toho dostanu, určitě ho chci. Pokud chceš dítě v tomto věku, tak určitě nejsi na to úplně stará, jsou i starší matky, ale ty musíš vědět, jestli to psychicky zvládneš. Skutečně ti to otočí život na ruby.Ale dítě za to určitě stojí.Pokud bys cítila, že je ti hůř, tak rozhodně choď zavčas na terapii, ať nedopadneš jako já. Nechala jsem to vyhnít moc dlouho.
11. Říjen 2010 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Dolča (anonym)
Nepořizujte si dítě, ničila byste tím život sobě, manželovi, dítěti, myslím, že váš lékař má pravdu, má přece jen víc zkušeností než vy. Navíc, co když dítě bude mít duševní poruchu po vás? O některýcvh nemocech se říká, že nejsou dědičné - u nás v rodině jsou 2 takové rádoby "nedědiční" choroby - samozřejmě obě dvě mám - takže - potomky by si měli pořizovat zdraváí a silní jedinci, my ne.
8. Prosinec 2011 - 12:21
Obrázek uživatele Evelína Mejzlíková
Evelína Mejzlíková
Dobrý večer, já trpím zdravotními problémy a nemůžu otěhotnět, poradíte mi, co mám dělat? Znáte nějakou kliniku na Moravě?
7. Březen 2021 - 22:57

Přidat komentář