106 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Osteoporóza

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.
10. Prosinec 2000 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
nada (anonym)
Toto onemocnění postihuje tak širokou veřéjnost a to jak ženy a muže, že je až zarážející, že se k tomuto tématu zatím nikdo nepřidal. Mám svoje zkušenosti,bohužel né dobré. Chce to cvičit a nebýt líný. Vydržet zdravě jíst. Hodně calcia je v brokolici a mandlích.Ty je lépe osmažit, protože lépe vážou vápník.
25. Leden 2001 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Uli (anonym)
co mám dělat v prípadě, kdy mám 100% positivitu na hormon estrogen a ten jak je známo podporuje vstřebávání vápníku, co činit aby klouby tolik nebolely , jsem 2 roky po hystero-ovarioktomii,beru Tamoxifen, poraďte, děkuji
29. Leden 2001 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilík (anonym)
Docela mne to zajímá i když to není zatím můj problém. Čtěte články o překyselování organismu, které vzniká nesprávnou skladbou stravy - přílišnou konzumací kyselinotvorných potravin. Podle mne to má veškerou logiku - na neutralizaci kyselin tělo potřebuje vápník (tak jako na kyselou půdu na poli se používá vápnění) a ten si bere právě z kostí a zubů. Když máte v kupě informace a zamyslíte se nad tím, co jíte, mělo by to být jasné. Bojím se, že o chemických procesech při trávení se od lékařů nic nedozvíme. Myslím, že je čas starat se o sebe - to za nás nikdo neudělá. Hlavně zdraví!!
7. Březen 2001 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Dasulka (anonym)
Mám takový problém-čas od času mi totiž při chůzi "praská" v kloubech-nebolí to,je to jenom nepříjemný.Na začátku to bylo jenom koleno-teď už se ale přidaly i kyčle a kotník.Mléčných výrobků se snažím jíst dost,tak nevim čim to je.Jediný,čeho jím poměrně dost je maso(drůbež a ryby),ale nikde jsem neslyšela o tom,že zrovna maso by špatně působilo na klouby.Jinak jím zdravě a miluju pohyb,takže tím to asi také nebude.Navíc je mi teprve 17,takže stářím by to také být nemělo.Tak kde je chyba??????
25. Květen 2001 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Praskání v kloubech může způsobovat nedostatek kloubního mazu. Můžete vyzkoušet užívání sóya lecithinu,pupalkového oleje (primrose oil) a zastudena lisovaného olivového oleje.Nadměrná spotřeba masa může na klouby působit negativně.Správné potraviny pro klouby jsou chřest, čenek, cibule, vejce(obsahují síru, která je potřebná pro regneraci kostní, chrupavčité a pojivové tkáně a působí příznivě i na vstřebávání vápníku), zelenina, ovoce, celozrnné pečivo, hnědá rýže.Pokud by příznaky přetrvávaly, bylo by vhodné navštívit ortopeda, mohlo by jít o počínající artrotické změny např. v důsledku nepřiměřené zátěže při sportu či úrazu.
3. Červen 2001 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Paní doktorko, byla mi zjištěna osteoporoza vzhledem k tomu, že jsem po hysterektomii a ozařování (před 20 lety) bylo mi doporučeno užívání léku fosamat. v příbalovém letáku jsou popsány ovšem tak závažné vedlejší účinky, že s touto léčbou velmi váhám. Prosím poraďte mi jestli máte dnějaké zkušenosti s tímto preparátem. děkuji Zdenka
22. Leden 2002 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lea (anonym)
Mám dotaz.Jakým způsobem se léčí osteoporoza a osteochondroza obratlů L4-L5 po reoperaci výhřezu ploténky?Mám rok po reoperaci a stále větší bolesti v kříži se slyšitelným posunem obratlových těl.Nosím bederní neoprénový pás, ale nikdo mi neporadil, zda existuje i léková forma léčby a prognoza do dalších let.Díky Lea
30. Leden 2002 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Deni (anonym)
Píši za svou maminku. Před 1 a 1/2 rokem ji lékaři zjistili 40% odvápnění kostí ( osteoporózu). Lékař ji doporučil zvýšenou konzumaci mléčných výrobků, sardinek a bere vit. D a Tridin. Před 2 měsíci byla znovu na změření odvápnění a má to opět o něco horší. Je jí teprve 45 let. Poraďte mi nějakou účinnou léčbu. Děkuji moc.
14. Únor 2002 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Háblová Jiřina (anonym)
chtěla bych se zeptat na přípravek fosamat, o kterém jsem četla v novinách.
24. Únor 2002 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Maria28 (anonym)
Dotaz pro doktorku. Paní doktorko, před třemi měsíci jsem si zlomila ruku v zápěstí, které nyní s obtížemi rozcvičuji. Až teď mi lékař na rentgenu zjistil odvápnění. Mám jíst mák, sýry atd. Mám stále oteklé a zatuhlé prsty - předepsal mi ještě kapky Secatoxin forte. Ujistil mne, že se odvápění dá vyléčit. Je to pravda, nebo se pouze dá tento proces zastavit? Je mi 45 let. Děkuji.
12. Březen 2002 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
milan (anonym)
je mi 29 a uz 3 roky beru fosamax.Taky nejsem nadsen,ale zatím zabírá!Berete-li vitamin "d",tak nejlepe v injekcich!!! to mam od profesora!Můj ubitek byl 60%. dnews uz jen 15%!Hlavně pohyb a žít normalně,i když to bolí. hodně štěstí a pohybu!
16. Březen 2002 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
beta (anonym)
Jak se dopracovat k doporučení na vyšetření obsahu kostní hmoty?Na gynekologii lékařka má obavy z vysokých nákladů a postihů od VZP. Nemám-li zjevné potíže, nedoporučí.Odeslala mě na ortopedii, tam také nenašli důvod.Na samotném středisku v Brně na Výstavní mi řekli, že jedno z těchto dvou oddělení mi má dát doporučení, po padesátce let už mám nárok.Protože hodně fyzicky pracuji a jsem v pohybu, počkám, až se mi něco zlomí, léčba snad přijde VZP levněji?!?!?
9. Duben 2002 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacientka (anonym)
Jsem též postižena osteoporózou, vím to třetí rok a zdá se, že se schyluje k objasnění, proč má u mne tato nemoc tak rychlý průběh : nejdříve mi byl v krvi zlištěn vysoký obsah parathormonu produkovaného příštítnými tělísky, ten polyká vápník, vápník utíká z kostí a jde to dokola. Vyšetření příšť.tělísek neukázalo anomálii, takže další hypotéza: Pravděp, moje tenké střevo nepropouští vápník, poněvadž je zalepeno lepkem, tudíž, že jsem na něj asi alergická. Následné rozbory z krve prokázaly, že mám skutečně pozitivní anti-gliadiny IgA, IgGa anti- endomysium. Takže alergie na lepek je téměř 100% prokázána a já začínám držet bezlepkovou dietu, užívám Biomin H a injekce vit. D. Kontrola na parathormon by měla po 3 měsících jasně prokázat zlepšení. Do této doby jsem netušila, že bych byla alergická na lepek. Zřejmě mne ještě chránily vlastní hormony. Vše se rozjelo až v přechodu a nepomohly ani hormony umělé.
14. Květen 2002 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Chtěla bych se zeptat Milana a ostatních mladých lidí, kteří mají O,jakou mají nasazenou léčbu , jak dlouho a s jakým výsledkem. Je mi 27 a mám tuto nemoc. Před půl rokem mi nasadili MaxiKalc 500 a vit D 10 kapek týdně a přesto je výsledek ještě horší. Pro doplnění nemám ještě děti.Za týden jdu s výsledky k lékaři a jsem zvědavá co podnikne. Díky za rady a recepty.
11. Únor 2004 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Pro ALEX a ostatní,Nemám sice osteoporózu, nicméně vím, že pro správné využití vápníku jsou zapotřebí vitamíny C, E a A, navíc hořčík, zinek a měď a tzv. prekurzory vitamínu D. Pracuji s Herbalife a máme k dispozici přípravek právě na osteoporózu. Jmenuje se Xtra-cal (je přírodní) a kromě uvedených vitamínů má 42% doporučené denní dávky vápníku v jedné tabletě. Ty se užívají 2
12. Únor 2004 - 7:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Díky za nabídku, ale počkám na vyjádření doktora, pak se uvidí. Jinak vit. C, E, selen, zinek beru pravidelně. Užívala jsem i přípravek "na všechno" i na kosti z aloe vera. Možná právě proto se mi osteoporóza zhoršila.
12. Únor 2004 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Pro informaci snad jen článek, jak to s tím vápníkem je, který byl též uveřejněn na Doktorce:Před osteoporózou, která může vyústit až ve zlomeninu krčku stehenního, neuchrání člověka, když bude dokola jíst jogurty a pít mléko, aby měl dostatek vápníku. Tvrdí to Robert Žižka ze společnosti Prameny zdraví. Podle něj ke stejnému závěru dospěla i Světová zdravotnická organizace (WHO)."Osteoporóza není nemocí z nedostatku vápníku, ale je to nemoc nezdravého životního stylu, charakterizovaného nadbytkem živočišných bílkovin, tedy masa, mléka, mléčných výrobků a vajec, nadbytkem soli a nedostatkem pohybu," řekl novinářům Žižka.Předseda Fóra zdravé výživy Rudolf Poledne z Institutu klinické a experimentální medicíny ČTK potvrdil, že přemíra vápníku skutečně nechrání před osteoporózou. "Lidem by stačila polovina doporučené dávky," podotkl. Problémem však jsou podle něj extrémní diety zcela bez mléka a mléčných výrobků. "Nikdo neví, jak vypadají tito lidé ve stáří," poznamenal.Žižka uvedl, že v zemích s vysokým příjmem vápníku, jako USA, je i nejvíce zlomenin krčku, Česko je uprostřed žebříčku, podobně jako Velká Británie. Příčinou častých zlomenin i při vysokém příjmu vápníku je podle něj takzvaný vápníkový paradox. "Vápník se z kostí vyplavuje, tento efekt násobí sůl," řekl.WHO proto omezila doporučené dávky vápníku v zemích, kde je vysoký výskyt zlomenin krčku, na 400 až 500 miligramů, tedy přibližně na polovinu dosavadních doporučení.Před řídnutím kostí neuchrání ani pilulky s obsahem vápníku, jedinou možností podle Žižky je změna životního stylu. Klasické mléko by mělo zůstat součástí jídelníčku, ale jen nízkotučné či odstředěné. Dobré je mléko sojové. Naopak by v potravě mělo ubýt soli. Člověk by si měl dopřát i dostatek pohybu."Prevence by měla začít už v dětství. Vhodné je zařazovat do jídelníčku zdroje vápníku z rostlinné říše, jako je mleté sezamové semínko nebo mák," dodal.Naďa Myslivcová - ČTK Pokud se týče konstatování Rudolfa Poledne z IKEMu, kdy dietu označuje jako extrémní, pokud v ní není obsaženo mléko, snad by si mohl IKEM dovolit nákup několika knih, kde jsou publikovány zahraniční výzkumy na toto téma. Viz ze zmíněných USA, kde je mléko v nekomerčních odborných lékařských kruzích již delší dobu označováno za národní pohromu Ameriky.Z nich jednoznačně vyplývá, že nejméně vápníku (o to více kalcifikací) mají lidé, kteří pijí mléko.Jak vypadají lidé ve stáří, kteří nepijí mléko, se lze přesvědčit ze studií prováděných v Japonsku a Číně, které před konzumací mléka v historickém kontextu vždy varovaly.Špatný je názor pana Žižky, když říká že: "Klasické mléko by mělo zůstat součástí jídelníčku, ale jen nízkotučné či odstředěné. Dobré je mléko sojové."Ani jedna z těchto věcí není pravda, což si opět můžeme ověřit na řadě zahraničních výzkumů.Souvisí to opět trochu i s vápníkem, ale hlavně se značnou uvolňující energií, hlenotvorností, cukrem - alergizujícím působením.Jako náhrada jsou přijatelná některá mléka obilná a např. mléko mandlové. Ovšem ne v podobě, jak je dodává potravinářský průmysl.
12. Únor 2004 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Alex (anonym)
Co se týče článků o osteoporóze, přečetla jsem jich dost i knihy a byla jsem znechucena tím, jak se v každém píše něco jiného. Četla jsem i o tomto. Podle mého názoru nejde ani tak o to "přejídat se" mléčnými výrobky nebo ne, ale spíš určit příčinu - nadměrné vylučování vápníku močí, štítná žláza,.....A proto by lékaři neměli zanedbávat veškerá vyšetření, která lze udělat. Ať to stojí co to stojí.
12. Únor 2004 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Každý se asi bude muset přesvědčit na vlastní kůži - kostech - sám, kde je pravda, proto jako inspiraci předkládám seznam potravin, jež mají v sobě vápník zastoupen ve více než dostatečné míře.Navíc se jedná o rostlinné zdroje, které nemají při konzumaci tak velká rizika, jak tomu je u zdrojů živočišných.Údaje jsou v mg ve 100g potravinyPro srovnání rizikové potraviny:- Sýry - 94 až 850- Mléko - 100 až 118Příklady bezrizikových potravin (při správné konzumaci):- Mořská řasa hijiky (hiziky) - 1400- Mořská řasa wakame - 1300- Sezamová semena - 630 až 1660- Mořská řasa kombu - 800- Mořská řasa agar - 400- Sušená ředkvička - 400- Mandle - 234 až 282- Sojové boby - 190 až 226- Lískové oříšky - 180 až 209- Petrželka - 200 - Listy hořčice - 140 až 183- Bílá ředkev (listy) - 180- Sójová pasta miso - 70 až 180- Slunečnicová semena - 120 až 140- Tuřín (listy) - 130- Sojový sýr tofu - 120 až 128- Sójový sýr natto - 90 až 103Údaje jsou z tabulek amerického Department of Agriculture a japonského Nutritionist Association. Průchová 2003.Znovu bych zdůraznil, že kromě příjmu vápníku je důležitá i konzumace takových potravin, které svým výsledným působením organismus neodvápňují.
12. Únor 2004 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
CORONERE, ty
13. Únor 2004 - 7:09
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Dobry den,na intenetu jsem četl, že denní konzumace cibule pomáhá zlepšit osteoporozu.
9. Červen 2004 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Varuji všechny ženy, dle své vlastní zkušenosti, aby hledali ve svém vlastním zájmu, co nejvíce informací o vedlejších účincích jim předepsaných léků. Ne vždy lze dát na lékaře, který se vašim obavám vysměje. Po 6 letech užívání Depo provery (injekčně)a ujišťování, že vedlejší účinky jsou zanedbatelné, mi byla zjištěna osteoporóza (T-skore -3,64%), je mi 34 let.Podotýkám, že mám jako málokdo, hluboké znalosti o zdravém životním stylu, kterými jsem se po celých oněch 6 let řídila (i předtím), abych případné nežádoucí účinky minimalizovala. Mám hořký pocit, že jako pacienti jsme pokusnými králíky farmaceutických magnátů, kteří si mnou nad svými zisky ručičkami. Co jiného pak člověku zbývá, než opět zajít do lékárny a výše popsané chytráky opět zasponzorovat.
23. Červen 2004 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Alla Parkmova (anonym)
Lidem trpícím osteoporózou mohou pomoci kycelni chrániče Safehip.S nimi se zbavíte neustálých obav z pádu a budete se pohybovat s mnohem větší jistotou a sebedůvěrou. Kyčelní chrániče Sahepip chrání proti zlomenině krčku stehenní kosti, vzniklé při pádu nebo jiným mechanickým působením. Kyčelní chrániče Safehip se všitými ochrannými štíty jsou vlastně spodní kalhotky (pro muže i ženy), které je možné bez obav prát v pračce i sušit v sušičce. Ochranné štíty sníží účinky pádu, jelikož jsou umístěny tak, aby chránily krček. Zakoupila jsem si je u firmy Stimcare na Praze 4, Medkova ulice 54 a mohu vřele doporučit.
11. Říjen 2004 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
byly mi předepsány injekce SYNVISC Hylan G-F 20, máte někdo zkušenosti? Prosím sdělte. Děkuji P
28. Prosinec 2004 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Opravuji svůj předchozí dotaz. Injekce jsou určeny k aplikaci přímo do kyčelního kloubu. Díky P.
28. Prosinec 2004 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Nikde jsem se nedočetla, že by osteoporózu mohlo způsobit kojení.Přesto. Je mi 33 let,už 7 měs.kojím. Před měsícem mě začala bolet dolní část holeně, pak jsem kulhala a nakonec tam začalo vrzat. Na internetu jsem se ptala doktora co si o tom myslí. Tak, myslel si, že jsem si spletla holeň s kolenem. Dnes to nebolí, ale podobné bolesti mám v prstech u nohy. Nesetkal jste se někdo s tím? Díky
25. Březen 2005 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
denis (anonym)
Ahoj alex,rada by som sa ta opytala, ako sa dnes citis, co uzivas a co ti pomaha...Vela zdravia denisa
23. Srpen 2005 - 0:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Actonel Kdo užívá tento lék a měl by zájem,byla mi změněna léčba a mám 5 balení 4x35mg.V lékárně se doplácí přes 300 a více,já ho dám za původních 120,-Kč.Zdravím Jana
4. Duben 2006 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Taktéž bych potřeboval nějaké informace o synviscu od lidí, kteří jej použili. Děkuji
5. Září 2006 - 8:10

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama