11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ortopedické vyšetrení

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
maja (anonym)
Po bežnej lekárskej prehliadke, poslala detská lekárka môjho syna (13) na ortopedické vyšetrenie (skolióza), tam ho nechal lekár vyzliecť úplne donaha a takto nahého ho vyšetroval asi 5 minút, syn bol s toho, aj keď je ešte dieťa, vidite?ne nervózny, lekár ho mohol vyšetriť aj v spodnom prádle. Má niekto podobné skúsenosti.
27. Listopad 2004 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Mara (anonym)
BSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27. Listopad 2004 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Manžel, 22 let, byl poslán na ortopedickou prohlídku. Výsledek vyšetření byl dobrý, žádné léky nemusí užívat. Svěřil se mi, že se také musel svléknout do naha a musel se ohýbat před lékařkou a sestrou v ordinaci. Jak jinak má lékař vyšetřit pohybový aparát?
25. Září 2007 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Rozhodně ho lékař mohl vyšetřit ve spodním prádle. Držení těla vidí i přes prádlo. U ortopéda jsem byla mnohokrát a kdyby chtěl, abych byla nahá, rychle bych opustila ordinaci.Musíme lékaře tlačit k tomu, aby si uvědomili, že nejsme maso, ale lidské bytosti, které mají city a stud.
9. Srpen 2008 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Janek (anonym)
Kde se vůbec dozvím, při jakém vyšetření můžu mít na sobě prádlo, co všechno si musím (nebo nemusím) odložit a tak?
9. Srpen 2008 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
U běžných ambulantních vyšetření je třeba se zcela svléci u dermatologa, pokud se jedná o celkovou prohlídku kůže a to včetně záhybů atd., někdy u neurologa, pokud potřebuje posoudit hybný aparát v pohybu, u gynekologa jedná-li se o posouzení stavu po napadení nebo násilí (podrobná zpráva pro polici včetně vyšetření pohlavních orgánů u oběti znásilnění), jinak jsou požadavky na vysvlěčení pacienta neopodstatněné. Odmítnout lze i v případě, kdy nejsou v ordinaci podmínky, např.otevřené dveře do dalších prostor, kde se zdržují jiné, nezúčastněné osoby. Páni doktoři by si měli uvědomit, že pacienti nejsou obtížný hmyz, se kterým si mohou dělat, co chtějí, ale lidé. Svléknutí na nudistické pláži není pro každého to samé, jako svléknutí u lékaře, kdo se nechce svlékat, na nudistickou pláž nechodí. Lékař by měl brát v potaz stud pacienta a navodit takovou atmosféru důvěry, aby vlastní vyšetření proběhlo bez zbytečných emocí všeho druhu.
2. Leden 2009 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Nela B. (anonym)
Po bežnej lekárskej...ja som sa musea vyzliect do pol pasa cize "hore bez" a vystrevoval ma LEKAR ktory ma mal vysetrit na skoliozu hned oproti mal zrkadlo takze podla mna sa mi nepozeral na chrbat. potom si ma k sebe otocil a ked som si rukami zakrivala svoje prednosti dal mi ruky dolu a este pred tym on sam mi rozopol spodne pradlo. bolo to nanajvis trapne a ponizujuce. povedala som mame ze viac sa tam nevratim a mama to akceptuje...
15. Květen 2010 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Rozhodně ho lékař mohl...A co u gynekologa?taky utíkáte z ordinace se slovy že nejste kus masa a máte city? Spíš by lékaři měli tlačit na takovéto lidi...snad si nemyslíte,že Vás vyslíká jen tak pro pobavení.
19. Květen 2010 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
mimísek (anonym)
Při prvním vyšetření kyčlí u ortopeda, když byly dítěti 3 týdny dcera brečela. Ortoped ji rozevřel nohy do stran pravděpodobně násilím s tím, že lůžka nejsou ještě zcela vyvynutá. Dcera nešla zastavit a pak řvala dalších dvanáct hodin. Byla z toho úplně hotová a my rodiče také. Je to normální? 2/2011
16. Únor 2011 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
Před týdnem jsem byl poprvé na ortopedické prohlídce. Mám občasné bolesti v zádech, zejména po delší jízdě v autě. Lékařka mě vyzvala, abych se zcela svlékl. Udělal jsem asi tři dřepy, předklonil se a zvedl pravou a potom levou nohu a kvůli vyšetření kostrče jsem se musel ohnout a vyšetřila konečník. Myslím si, že pokud jste v ordinaci s lékařem sami, není třeba mít stud, lékař nebo lékařka musí vidět pacient komplexně. J.
23. Září 2014 - 14:02

Přidat komentář

Reklama

Reklama