19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Orchiektomie

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Paní doktorko je mi 46 let a jsem asi 2 roky po oboustranné orchiektomii (ne z důvodu rakoviny). Hormonální substituci zatím neberu. Žiju vcelku spokojený sexuální život, akorát mě trápí poslední dobou slabší erekce a ejakulát nevystřikuje, ale při orgasmu někdy jen vytéká z močové trubice. Může to souviset s nedostatkem testosteronu nebo je to spíš jiný problém? Nadváhu nemám, občas sportuji a pohlavní styk mám asi 2-krát týdně. Nepomohla by nějaká neinjekční substituce např. na Undestor, náplasti apod.?
21. Květen 2006 - 8:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Dekan (anonym)
To jste na tom ještě obdivuhodně dobře. Jsem sice o pár roků starší, ale musím chodit po téhle operaci tak jednou do měsíce na hormonové injekce, jinak mám návaly a v posteli taky nic moc. Jinak se ale cítím dobře, očekával jsem to psychycky mnohem horší.
1. Říjen 2006 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
bk (anonym)
Jsem sice o par let mladsi, ale po tyhle operaci clovek nesmi cekat v sexu zazraky. Ja bych snad i mohl ale bojim se co na to zeny reknou. Jak to prilali ty vase?
5. Prosinec 2006 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Orchiektomie (anonym)
Nevíte někdo kdo nebo kde provádí bezbolestnou oboustranou orchiektomii bez nějakých keců nebo komisí?? Piste na infos.logs"seznam.cz, diky za info.
12. Červen 2008 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonda (anonym)
Dobrý den.Našel jsem Váš přízpěvek a zajímalo by mne zda máte po orchiektomii taky n.potíže?Já jsem po jednostranné a beru na bolesti morfin už 4roky.A jsem na to v ČID.
2. Říjen 2008 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
pro Tonda: Dobrý den, mám atrofované jedno varle a má uroložka mě chce poslat na jednostrannou orchiektomii pro zvýšené riziko rakoviny. Moc by mi pomohlo slyšet od vás nějaké podrobnosti o zákroku a jeho následcích. Mohl byste napsat něco bližšího sem nebo na nonicknam"seznam.cz? Velice děkuji
27. Březen 2009 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Gregor (anonym)
Nevím jak je to u jednostranné, ale asi podobné jako u oboustranné kterou jsem prodělal s tím rozdílem, že ty asi nebudeš muset brát hormony protože ti jedno varle zůstane. Mě to dělali v nemocnici takže jeden den předoperační vyšetření a druhý jsem šel na zákrok. Klasika, dostaneš oblbovačku a pak se probudíš zpátky na pokoji. Operace tedy nebolí a ani potom to není nic strašného. Sice nějaké léky na bolest jsem dostal ale nějakou velkou bolest jsem nepociťoval. Spíš tlačí a píchají v šourku vnitřní stehy kterými uzavřou cévy co vedly k varlatům protože dostaneš takové stahovací kalhotky co stlačují šourek aby neotékal. Pro odvod nečistot jsem tam měl ještě takovou trubičku co mi druhý den vyndali. Pak jsem pobyl ještě dva dny a šel na víkend domů s tím že nesmím zvedat nic těžkého a s radami jak pečovat o jizvu. V pondělí pak ještě na kontrolu a další den jsem už šel do práce. Není to fakt nic hrozného. Kór v tvém případě když asi nebudeš muset na hormonální terapii. Snad jen ještě že mi nabízeli dva druhy operace. Přes třísla a šourkem. Oba způsoby mají své výhody a nevýhody, ale já nechtěl mít v tříslech jizvu tak jsem zvolil tu druhou variantu.
28. Březen 2009 - 8:24
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
Hele a jakej je to pocit bez koulí? neměl si z toho depku a nepřipadáš si jak holka?
9. Duben 2009 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Gregor (anonym)
Zezačátku trochu nezvyk, ale pak jsem odmítnul i silikonové protézy. Na jednu stranu je to docela příjemný ale boule mezi nohama holt k chlapovi patří tak si dávám někdy do kalhot ponožku. Je to fakt o zvyku. Když nenosím těsné kalhoty nikdo nic nepozná a aspoň mě nikdo nekopne do koulí.
15. Duben 2009 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
K.S. (anonym)
Dobrý den, rád bych se zeptal jaký je sexuální život po oboustranné orchiektomii? Je možné po čase normálně souložit, nemá to vliv na ztopoření? Děkuji
7. Duben 2010 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
clandestino (anonym)
Dobrý den.Našel jsem Váš...Dobrý den, mám rok po jednostranné levé orchiektomii a potíže jako bolesti mám dalo by se říct denně.nevím co s tím už, léky do sebe cpát nechci.
3. Říjen 2011 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobrý den, mám rok po...A bolí vás to zdravé varle nebo to vyoperované? A proč vám to varle brali? Mě museli vzít obě protože jsem měl úporné záněty po příušnicích. A taky asi rok mě to tam bolelo na omak i při sezení jakoby taková tupá bolest. Měl jsem tam jakoby něco tvrdého a to mě bolelo. Teď po dvou letech je to ale už OK. Kde vás to konkrétně bolí?
22. Říjen 2011 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Seznámila jsem se s mužem,který je po oboustranné orchiektomii pro rozsáhlý nádor prostaty.Jaká je prognoza do budoucna?Je moc fajn,ale mám trochu strach do toho jít.Oběma nám už bude 50 let,takže o děti už nejde.Bere kromě odstranění hormony a byl na ozářkách.
13. Listopad 2012 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Včera jsem přišel z nemocnice kde mi po úraze museli odstranit obě varlata. Jestli s tím má někdo tady zkušenosti co mě čeká, ale VÁŽNĚ. Zatím hormony neberu prý je to moc brzo a třeba je prý nebudu potřebovat. Až prý podle potřeby jestli budou problémy v sexu.
4. Květen 2013 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Že nemůžu mít děti je mi jasné ale lze takhle vůbec normálně provozovat sex? Jsem z toho úplně hotovej!
4. Květen 2013 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Můj otec má rakovinu prostaty, výsledky PSA při prvotním vyšetření bylo více než 1300, po léčbě to spadlo na 2, nyní má 10. Doktor mu doporučil orchiektomii. Má to smysl?
30. Říjen 2015 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
lensie (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...prosím názory na lensie@seznam.cz
30. Říjen 2015 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
w (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...Mě nabízeli dvě možnosti. Prášky na snížení testosteronu nebo účinější orchyektomji. Přistoupil jsem na ní a PSA kleslo na minimum. Už 10 let je na minimu a říkám si jestli to vůbec byla rakovina.
30. Leden 2016 - 10:57

Přidat komentář