28 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Operace žlučníku

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Monča (anonym)
Dobrý den, chystám se také na operaci žlučníku a chtěla bych vědět, jakou dietu mám držet, co jíst a co ne, chtěla bych také něco zhubnout. A také co proti průjmům, o kterých téměř každý píše. Děkuji za odpověď. Monča
14. Duben 2010 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
mira (anonym)
Pozor na operaci žlučnkíku.Ačkoli doktoři a nemocnice říkají, že člověk nemá problémy, není to pravda. U plno lidí se poté projevují problémy s nadýmáním, doudenogastrický reflux (návrat žluče do žaludku a stím spojená permanetní bolest žaludku)či že po každém jídle musí na záchod. Žlučník je žlučník. Zkuste si dát nejdříve sklenícku olivového oleje a pak sklenicku vody (smíchanou s citrónem) s karlovarskou či epsomskou solí. Olivový olej promastí žlučovody a karlovarská sůl je roztáhne. Nebo si nejdříve dávejte velké dávky hořčíku abyste žlučovody roztáhly. Doktorům mocnevěřte, Pro ně jste jen další peníze za operaci. Samozřejmě v některých případech je operacwe nutná. A ještě jedna věc: sušenky a stres žlučovody stahují, uvolněnost, příjem jídla, pivo je roztahují. Bu´dte pozitivní.:-)
3. Září 2010 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Žlučník má v těle nezastupitelnou roli a je součástí celého endokrinního systému. Jeho odstraněním se stanou nevratné škody, činnost systému se zhorší a časem se člověk stane nutně diabetikem! Lépe kameny pomalu rozpouštět pomocí diety a vhodných čajů. Dnes už je veliký výběr a spousta informací.
4. Září 2010 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Žlučník má v těle...Mary a co myslíte na polyp žlučníku? to se jen tak nerozpustí..
21. Prosinec 2010 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
vavika (anonym)
Žlučník má v těle...A to jste paní přišla kde?Mě byl žlučník odstraněn před 28 lety,kdy mi bylo 15 let.Celou dobu jsem v pohodě,můžu jíst cokoliv a žádné potíže nemám.Mému synovi byly zjištěny před 6léty žlučové kameny.Celou dobu do něj lékaři cpali léky na rozpuštění kamenů.Výsledek-kameny se spojily,dnes mají velikost 1cm a je otázka,kdy ucpnou žlučovod.Na to já ale čekat nebudu,syn jde za měsíc na operaci.Když to pomohla mně,věřím,že i jeho tělo to zvládne.
13. Leden 2011 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Ada (anonym)
Dobrý den, chci se zeptat! A fakt mi odpovězte mám na žlučníku kamínky (stíny) a oni mi to ted léčí. CO by bylo lepší nechat si ho a čekat kdy mě zase popadne kolika - či si nechat vyříznout?? Děkuji za upřimné odpovědi je mi 22let. Tak abych věděla..
26. Leden 2011 - 7:42
Obrázek uživatele Návštěvník
zachráněná (anonym)
Jsem měsíc po operaci žlučníku a je mi skvěle. Všechny problémy typu průjmy, koliky atd. zmizely a organismu se úžasně ulevilo. Při operaci byla zjištěna nekroza části žlučníku, kterou nikdo na žádném vyšetření nediagnostikoval.Jít na operaci o měsíc později by už asi nešlo. Pokud máte trvalejší problémy a genetickou zátěž jdete co nejdříve, dokud nemáte jiné komplikace např. cukrovku. Jíst mohu zatím více méně vše, je potřeba v menších dávkách, ale už jsem ochutnala i řízek s bramborovým salátem. Přiměje to všechny k určité umírněnosti v přejídání, což člověka stejně od určitého věku čeká. Určitě se ale nejedná o strádání či dokonce závažná dietní omezení.
7. Březen 2011 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Já podstoupila operaci žlučníku 8.6. , měla sem dva 1,5 cm kameny.. dělali mi neplechu prodělala sem několik těžkých záchvatů. Ted je mi celkem dobře, dodržuji dietu kterou mi nařídili akorát mi ještě z rány kde jsem měla dren trochu teče tak to převazujem. za 4 dny jdu vytahovat stehy. Strach sem měla z operace obrovský ale ted už vím že ten strach je větší než samotná bolest - nebylo to nic hrozného, podají vám hned léky a ani to necítíte. Jsem ráda že jsem ho dala ven a že už to mám za sebou.. Čekat na prasknutí žlučníku nebo než vám od něj chytí slinivka.. Jestli máte k dispozici dobrou nemocnici - neváhejte..
12. Červen 2011 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Já podstoupila operaci...Mě začal zlobit žlučník v těhotenství. Byla jsem na operaci v únoru. Po operaci mě vůbec nic nebolelo,takže jsem neměla žádné léky na bolest. A teď jsem naprosto spokojená. Před operací jsem zhubla přes dvacet kg, nemohla jsem jíst nic jiného než dietní suchary s nízkotučným sýrem,po operaci jsem měla strach se normálně najíst. Hned jsem si vzpoměla na ty hnusné bolesti. Ale teď můžu jíst zase vše a nemám žádné problémy. Operaci doporučuji-nic to není.
14. Červen 2011 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mě začal zlobit žlučník...Souhlasím, operace žlučníku je dobré řešení. Vstávají mi vlasy hrůzou na hlavě při těch radách jako např. pít olej, ocet, sůl atd., tím si přivoláte akorát tak další záchvat. Navíc žlučník s kameny už funguje dost omezeně, nebo vůbec, takže je vážně lepší se ho zbavit. Řeči typu: nevěřte doktorum, mi přijdou hloupé. Já jsem po operaci 3.měsíce a jím skoro všechno. Dietu jsem dodržovala asi tak 3týdny, ani ne, to na sobě asi poznáte, jak to tělo snáší. Dá se říct, že mě to celkově naučilo se nepřežírat a jíst zdravě. Fakt se ničeho nebojte.
18. Červen 2011 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka (anonym)
Dobrý den, mě čeká příští úterý operace žlučníku (lapar.), měli by mě to dělat v rámci jednodenní chirurgie (ve středu by mě měli pustit). Máte s tím nějaké zkušenosti s touto jednodenní chirurgií? A také bych se chtěla zeptat, zda máte nějaké zkušenosti s kojením po operaci (potažmo po narkoze). Mám 3měsíční holku. Díky.
21. Červen 2011 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Já byl na operaci žlučníku loni a potíže mám stále. Nyní mě už nebolí žlučník, ale žaludek. Díky laporoskopické operaci (prý je bezpečná - ha ha)si mi vyvinul duodenogastrický reflux, což znamená že se mi žluč vrací do žaludku. A tam dělá pěknou neplechu, žaludek mě bolí neustále. Dělali mi to v Liberci, jakýsi Mudr. Valenta, na něj si dejte pozor. Ten den dělal už 4 žlučník, takže mě asi jaksi odflákl. Když sem hu potom na mé problémy upozorňoval, řekl mi, že to není možné, že jsem tam už měl ten reflux předtím. No, prostě arogantní jednání. Zvažuji zda nezažalovat nemocnici. Už jsem 3/4 roku v neschopnosti.
29. Červen 2011 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
monmon (anonym)
Jsme po operaci žlučníku 3 a půl roku a potíže se mi před pár měsíci vrátily. Dokonce jsme párkrát měla pocit, jako kdybych žádnou operaci neprodělala.Ale spekulovat o tom, jestli operaci nebo ne...to nechci. V mém případě byla nevyhnutelná. Žlučník jsme měla napěchovaný malými kaménky a prý jsem šla na operaci za 5 minut dvanáct.
7. Červenec 2011 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetina.x (anonym)
Reaguji na příspěvky, které tady čtu. Laparoskopickou operaci žlučníku jsem podstoupila před 5-ti lety (prý do 3/4ucpaný malými kaménky po těhotenství),ale to jsem 4 roky chodila po porodu, že je mi pořád špatně, nepřišli na nic,zhubla jsem na 48 kg,až mě složila žlučníková kolika. Pak se na to přišlo. Ale chci jen říct, že jsem zhruba 2,5roku po odstranění žlučníku byla v pohodě, jíst jsme mohla všechno, s mírou, ale po těch 2,5 letech se doposud trápím s duodenogastrickým refluxem, což je strašné. Všem, kdo tím trpí, chci jen říct, že je toto hodně podmíněno stresem a psychickým stavem. Sice beru léky na potlačení kyselin (absolvovala jsem nejméně 6 gastroskopií), žáha, ústa, jazyk, to všechno v jednom ohni, chodila jsem od jednoho doktora k druhému, měli mě za blázna, posílali k psychologovi, jeden doporučil nebrat žádné léky, že se to dá vydržet(nedalo, kvalita života hodně špatná), druhý předepsal dvoje, třetí jedny a já jsem se v tom plácala. Ještě podotýkám, že mám žlutý jazyk. A to jsem vypozorovala, že i když beru léky na potlačení kyselin, tak při psychické nepohodě jazyk žlutý je. Když se cítím jakžtakž, není takový. Když mi onemocněla maminka, kterou odvezli do nemocnice (žila s mojí rodinou) a už se nevrátila, tak nastal denodenní kolotoč, kdy jsem jezdila z práce každý den za ní, doma na mě čekala desetiletá dcera a já jsem byla pořád ve stresu. Snažila jsem se maminku udržovat při životě, dávat naději, krmila jsem ji, přestávala jíst a já jsem se dívala na to, jak se mi moje milovaná maminka mění před očima a já neumím pomoct. Během měsíce maminka odešla navždy, když jsem se s ní nestačila ani rozloučit (přijela jsem o dvacet minuto později z práce, než zemřela) a já se s tím nedokážu vyrovnat. Poté, kdy jsem ukládala její urnu k tatínkovi, druhý den mě probudilo špatně od žaludku a já jsem zvracela jen samou zelenou žluč. Takže ten nahromaděný stres se projevil právě takto. Proto pozor na něj.
11. Červenec 2011 - 7:00
Obrázek uživatele Návštěvník
kvetina.x (anonym)
Já byl na operaci...A jak Ti, prosím Tě ten duodenogastrický reflux léči? Jestli se Tě smím zeptat? Protože jsi 3/4 roku v PN, tak co s Tebou dělají? U mě totiž ani o PN neuvažovali, prostě dali prášky na potlačení kyselin a tím to skončilo. Ještě mi dali léky prokinetika, ale po těch mě bolí břicho, aby se mi rozpohyboval víc žaludek a ta žluč šla dolů. Při rentgenu hlavou dolů, jak mi probíhá uzavírání jícnu atd., mi nebyly zjištěny žádné závady, takže já už opravdu nevím. Možná to bude hodně stres, ale že by všechno? Po operaci mi nenabídli ani lázně (že jsem prý mladá, bylo mi 34)a hned mě poslali do práce. Ale jak říkám, reflux se vyvinul až po nějaké době. Nebo možná byl, ale já příznaky pocítila až po té době. Můžeš mi napsat, jak Tě tedy léčí? Já už hledám bylinky, prostě cokoliv, čeho bych se mohla chytit, protože kvalita života s tímto problémem není nic moc. Děkuji.
11. Červenec 2011 - 7:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Žlučník má v těle...Vážená Mary, máte jistě pravdu v tom, že žlučník hraje v těle člověka velkou roli, ale pokuď je napěchovaný kamínky, či vyvolává záněty, či jednu koliku za druhou,věřte, že Vám bylinky,suchary,olej,apod. tento problém nevyřeší.Potom je opravdu na místě chirurgické řešení. Ono ale záleží taky na tom, jak se člověk chová po operaci-znám takové, kteří si po operaci říkají, tak žlučník je venku a teď se můžu zase ládovat vším možným i nemožným. Ale je to nesmysl, po operaci zůstavají v těle žlučové cesty a ty se mohou ucpat kamínky taky a při nedodržování zdravé a tak trochu dietní stravy mohou vyvolávat i koliky. Takže na všechno tohle pozor a hlavně se poradit s odborníky. Chápu, že ne každý lékař je ochoten se pacientem zabývat, ale na druhé straně je to naše zdraví, tak se nesmíme bát lékaře zeptat, ikdyž dává najevo, že nemá čas. Lékař je tam ale pro nás- pacienty, ne pacienti pro něho.Takže do toho. Zdraví Anna. Zdraví Anna.
19. Červenec 2011 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Robert (anonym)
Ahoj lidi. Já byl operovaný na žlučník ve 22 letech hned po vojně. Myní je to 27 let. Stále to dělá dobrotu. Jen poslední dobou mam všem nám známé tlaky. Byl jsem na sonu cest a nic . Dobrý. Stejně si ale musím začínat dávat bacha. Bolesti nějaké jsou. Můžu doporučit pít plzeň. Jediné zásadité pivo. Pravidelně jíst a nepřejídat se. Nesežrat na lačný žaludek celý meloun a tak.
7. Září 2011 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Zdravím na operaci žlučníku sem byla v červnu 2011 - byli mi zjištěny kameny ve žlučníku. Prodělala sem několik velmi bolestivých záchvatů a zbyl mi doma bylinková směs na čaj (klasicky sypaný čaj který se spařil a pil)+ směs bylinek která se polykala při záchvatu na lžičce - vždy mi to zabralo jenže na operaci sem stejně šla protože už mi bylo blbě i po suchém rohlíku. Každopádně nicméně už jej nepotřebuji protože žlučník už nemám takže pokud by měl někdo zájem je to škoda vyhodit protože opravdu mě ten žlučník zklidnil (a doma už maminka má taky žlučnk venku) tak nám to k ničemu není - mohu zaslat. Pokud by měl někdo zájem tak pište na amarcha@seznam.cz
20. Září 2011 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ahoj. Je mi 27, v 18 jsem onemocněla zánětem slinivky, nyní mám kameny ve žlučníku (záchvaty jsem měla asi 2 v rozmemí 6-ti let). Neustále dodržuji slinivkovou dietu (stejná jako žlučníková).Když jím zdravě je mi dobře.V únoru mě čeká odstranění žlučníku laparoskopicky. Jenže bych ráda otěhotněla. Nevím zda je lepší operaci odložit a snažit se o miminko, nebo odložit miminko a jít na operaci. Mám jeden vaječník. Miminko už moc chci a tak je jasné, že se o něj budeme pokoušet co nejdřív to půjde. Obávám se ale jak zareaguje tělo bez žlučníku na těhoteství. Máte někdo nějaké zkušenosti s brzkým těhotenstvím bez žlučníku?? Předem moc děkuji za názory a pomoc.
1. Leden 2012 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj. Je mi 27, v 18 jsem...Ivo, žlučník nemá na těhotenství a ani početí vůbec žádný vliv. Běž na operaci, protože žlučníkový záchvat v průběhu těhotenství a případná operace během něj je daleko riskantnější, než když si tohle všechno odbudeš teď. Žlučník nepotřebuješ, navíc když jsi zvyklá na dietní režim. Po laparoskopické operaci budeš OK za týden a podle mě za měsíc můžeš klidně otěhotnět.
1. Leden 2012 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
A to jste paní přišla...Spravne, nechapu kecy lidi kteri tomu nerozumi a placají nesmysly.
2. Únor 2012 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
prcek (anonym)
Zdravim. Me je 23 a mam doktor mi doporucil jit na operaci zlucniku. Mam pry hodne kamenu a hustou zluc. Da se nejak predejit bolestem ktere sou momentalne nesnesitelne? Take jsem slysela ze po operaci vede cloveku z tela ven hadicka pro odvod spatne krve kterou pak z vas vytahnou aniz by vas nejak uspali nebo alespon lokalne umrtvili. Mam z toho strach.
17. Únor 2012 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Miška (anonym)
Zdravim. Me je 23 a mam...Jsem měsíc po operaci žlučníku, jím normálně, nemám ani jiné problémy...hadičky v břiše se bát nemusíte, její vytažení pouze strašně zalechtalo a cítila jsem, jak mi projela celým břichem, vůbec nic strašného. Všechny tři malé jizvy se mi hezky zahojily.
5. Duben 2012 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Ahoj. Je mi 27, v 18 jsem...Ahoj urcite operaci doporucuji. Ja mam zlucnikovy kamen a v tehotenstvi jsem mela dva strasne zachvaty - skoncila jsem v nemocnici ale vzhledem k memu tehotenstvi se nedalo nic delat. Po porodu se zachvaty zhorsili - udajne tehotenstvi a hormonalni zmeny zlucnikove problemy zhorsuji. Behem prvnich 6 mesicu po porodu jsem mela 30 zachvatu, coz bylo neunosne. Ted je dcerce rok a chystam se na operaci - nez znovu otehotetnim. Hodne zdaru a drzim nam oboum palce...
2. Květen 2012 - 0:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Luji (anonym)
Ahoj všem,nikdy jsem neměla problémy se žlučníkem,jsem 7 týdnu po porodu a hned prvni den po sestinedelí jsem dostala záchvat,no nic peknyho to není,sono ukazalo 5 velkych kamenu a temer nefunkcni zlucnik,ted v cervnu jdu taky na operaci,trochu se bojim jak to telo zvladne a hlavne ma psychika,protože maly se narodil neplanovanym císařskym rezem,jeste jsem se nedala do kupy po jednom a jdu do druheho,nemate nekdo takovou zkušenost?pekny den
29. Květen 2012 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jsem tyden po operaci zlucniku. Predtim jsem mela ctyri zachvaty. Operaci jsem tak dlouho odkladala, az se mi v zlucniku udelal zanet, ze i doktor, ktery me operoval podotkl, ze tohle byl fakt fujtajbl. Doporucuji neodkladat. Sama jsem se byla lecit u bylinkare, ale vysledek nikde. Vcasna operace me mozna mohla zachranit alespon od toho zanetu. Operace neboli. Vstavani z postele po operaci samozrejme neni prijemna vec...vsechno boli. Ale za dva - tri dny je vse lepsi a za tu ulevu to urcite stoji!
16. Listopad 2013 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Raduška (anonym)
Ahoj, moje kamarádka měla potíže se zlučníkem po porodu. Doktor jí doporučil žlučník odoperovat, ale stejně to nepomohlo. Pak se dostala k nějakým kapičkám myslím, že to byly nějaké přírodní a do 14 dní užívání měla po potížích. Moc rád se zeptám jak se to přesně jmenovalo. Můj e-mail je radka-ok@seznam.cz.
18. Listopad 2013 - 20:26

Přidat komentář

Reklama

Reklama