227 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Operace šedého zákalu

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
slávka (anonym)
máte někdo osobní zkušenosti s operací šedého zákalu? Děkuji za odpověď.
17. Květen 2004 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: šedý zákal Autor: slávka Datum: 24.5. 2004 8:41:48 Nemáte někdo zkušenosti s operací šedého zákalu? Díky za odpověď Předmět: šedý zákal Autor: slávka Datum: 12.4. 2005 9:49:03 Zkouším obnovit toto téma. Nikdo tuto operaci neabsolvoval?
12. Duben 2005 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Byla jsem na operaci na oční klinice v Burovicích, operovala mě doc. Pitrová. Vše v pořádku, špatnou čočku zničili laserem a dali novou. Před zákrokem nedávají injekce, ale kapky, zákrok trvá asi 20 minut, nebolí, jen trochu tlak, ale jinak v pohodě. Asi hodinu po operaci se jde domů a druhý den na kontrolu, kde oko odkryjí a vidíš!!!!!!!!
8. Únor 2006 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
qwyx (anonym)
A není to příšerný, když vám se vám při vědomí rýpou v oku? Asi mě to taky čeká a bojím se...
27. Leden 2007 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Na operaci byl zrovna včera můj otec (69). Slyšela jsem,že to nebolí a tak šel klidný. Čekal na lékaře 3 hodiny, měli tam nějaké zmatky, takže si užil dosti nervů. Zákrok trval 10 minut, celou dobu kapou do oka anest., ale otec říkal, že dosti trpěl. Po celou dobu cítil píchání, bodání, zkrátka bylo to prý velmi nepříjemné. Má jít za měsíc na operaci druhého oka, ale myslím, že už se mu moc nechce. Ovšem dnes sundal obvaz, oko nebolí, a říkal, že je to nádherný pocit vidět čistě všechny barvy, je nadšený.
13. Únor 2007 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
qwyx (anonym)
Pro Janu: To jsi mě moc nepotěšila... :-( Ještě bych se chtěla zeptat, jestli se to po operaci může obnovit, a potom kolik se platí za novou čočku (prý je jich víc druhů, ta nejkvalitnější a nejdražší stála v roce 2000 6000 Kč, ale existovaly i levnější... ) Děkuji.
17. Únor 2007 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak to skutečně nevím. Otec byl na klinice Lexum, všem hradila pojišťovna. Zákal by se obnovit neměl, mohou snad jen vzniknout komplikace po operaci, které by mohly vést i případnému druhému oper.zákroku. Vše je krásně zodpovězeno na stánkách www.lexum.cz. Jinak otec dnes vidí oper.okem dobře, ale protože druhé oko má ještě zakalené, musí korigovat vidění brýlemi. Každým okem nyní vidí jinak a motá se mu z toho hlava. Za dva týdny jde na operaci 2.oka, ale ev.se toho bojí. Snad existuje menší procento populace, na které nezabírá anest. Abych tě uklidnila, většina lidí tvrdí, že zákrok je jen nepříjemný, ale nebolí.
25. Únor 2007 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Můj táta byl před vánocema taky v Lexumu. Pořád to strachy odkládal, pak už skoro neviděl na krok. Nejhorší ze všeho bylo to, vůbec ho tam dostat.Odtud odcházel v pohodě, říkal, že to nebolelo ( jenom to bylo nepříjemný) a druhej den viděl. Teď si nadává, proč tam nešel dávno. nenechte se strašit, a utíkejte na to, dokud to pojišťovna hradí.
26. Únor 2007 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Je mi 53 let a mám pouze počáteční šedý zákal, brýle nosím nerada a vadí mi. Je tu někdo kdo se rozhodl pro včasnou operaci a jak je na tom teď ?
4. Březen 2007 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Helenko, pokud je to ještě aktuální, otec šel na operaci taky předčasně, nutná rozhodně nebyla. Dnes je asi 3 měsíce po operaci i druhého oka, která byla dle něj stějně bolestivá, jako ta první. Nyní vidí rozhodně lépe, ale nastal u něj syndrom suchého oka a tak má stále bolesti typu řezání a pálení v očích. Používá stovky mastiček a kapiček a myslím, že je z toho dost otrávený. Ale otec je zřejmě výjimečný případ, většinou si lidi na potíže nestěžují.
6. Květen 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a co zelený zákal?dá se vůbec operovat?já ho mám a bohužel vidím čím dál hůř.kapu si dvakrát denně do očí prý až do smrti.Bojím se že oslepnu,je to dědičné,z mých třech dětí to má jedno.neslyšel jste někdo o operaci?
6. Květen 2007 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Klikni si na www.ordinace.cz na sekci "nemoci a vyšetření". Tam jsou dle abecedy různá vyšetření a nemoci, můžeš to prohledat nebo zadat nahoře do vyhledávače "zelený zákal" a vyskočí ti informace hned. Přeji hodně zdraví!
9. Květen 2007 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
stalo se někomu ,že po operaci neviděl ostře, zlepší se to?
17. Květen 2007 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Moc děkuji Janě za odpověď a musím říct, že jsem již po operaci jednoho oka, úspěch je v tom, že přečtu text bez brýlí, ale ostrost není nijak dobrá. Pisateli či pisatelko ze 17,05,07 ozvi se, můžeme si předat zkušenosti no a Janičko pokud můžeš popiš ještě jak tatínek vidí, co ostrost vidění atd... Móóóc děkuji.
20. Květen 2007 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Ještě jednou se přihlašuji a oc ráda bych si s někým vyměnila zkešenosti o ostroésti vidění po operaci šedého zákalu. Budu zde na diskusi nahlížet každý dne, prosím pište. Já jsem po operaci třetí týden, přečtu skvěle i noviny, což dříve nebylo možné bez brýlí, ale ostrost je nějak potlačena, druhým neoperovaným okem nic nepřečtu, ale barvy vidím daleko janěni. Tak, že nevím, nevím a tudíž čekám na nějaké osobní zkušenosti Vás kteří zde píšete. Děkujji.
21. Květen 2007 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Helenu (anonym)
Jdu na operaci 10.7., tak se pak ozvu. Jestli teda budu vidět na monitor, že :-). Lostris
21. Květen 2007 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Budu ráda když se ozveš, ale pište taky někdo kdo jste již byli, chci znát názor nato co jsem výše popsala, moc bych to potřebovala pro klid své duše, prostě nějaké srovnání. Díky.
22. Květen 2007 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Milá Helenko,můj otec byl na operaci v březnu a měl téměř stejné pooperační stavy jako ty. Navíc měl bolesti v podobě řezání v oper.oku. Dnes již vidí ostře, zmizelo dvojité vidění, ale syndrom suchého oka zůstal a stále musí užívat spousty kapek. Vím, že byl otec rozladěn tím, co popisuješ ty, neviděl dlouho po operaci ostře, ale barvy byly krásně čisté. Takže dnes směle řídí auto, jen tvrdí, že nedokáže řídit za tmy, vadí mu světla protijedoucích aut, světlem prý bývá zcela oslepen.Ale řekla bych, že je od té doby takový přecitlivělý, stále pozoruje každou změnu na sobě, no a celkově je asi zklamán.Šedý zákal měl totiž jen v počátcích, viděl celkem dobře, jen barvy byly problém.Te?vidí konečně zase "bílou", ale vzniklý syndrom suchého oka ho asi užírá více.Přeji brzké doladění zraku.Jana
28. Květen 2007 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahoj Janičko. (anonym)
Moc ti děkuji za tvůj příspěvek, jsem ráda, že jsem našla někoho kdo komunikuje na toto téma. Tak, že jsem se trochu zklidnila, ovšem možná by mě zajímalo kolik týdnů asi trvalo než zmizelo tvému tatínkovi to dvojité vidění. Snad se dočkám a budu taky jasně vidět. Ahoj Helena.
30. Květen 2007 - 16:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lostris (anonym)
Ještě než půjdu na tu operaci, chci se zeptat na 2 věci, které mě napadly: 1. můžu si po operaci vodou umývat oči? Když ne, jak si je mám ráno čistit? 2.můžu používat řasenku?
30. Květen 2007 - 20:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Lostris (anonym)
Ještě k té řasence: v den, kdy jsem maturovala, jsem si z nervozity ráno do oka vrazila řasenku. Asi hodinu mě bolelo, štípalo, slzelo a bylo zarudlé. Nevěděla jsem co s tím, a měla pak ještě navíc strach, co z toho bude a jak budu u maturity vypadat... Nutno říct, že se to samo během dne spravilo :-).
30. Květen 2007 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Helenko, abych to věděla přesně, musím se zeptat otce, který se mnou nebydlí. Ale myslím, že začal vidět dobře tak po měsíci. Nejhorší to bylo v době, kdy měl už jedno oko operované a druhé ne. Měl z toho závratě. Volala jsem mu, ale není doma. Mamka ale říká, že není přecitlivělý jen na světla v noci,ale i ve dne, a tak musí stále nosit sluneční brýle. Při řízení auta a na dálku vidí ostře, ale zhoršilo se mu vidění při čtení. Noviny bez brýlí nepřečte, bude nosit nové dioptr.brýle, a to prý před tím četl běžně v obchodě etikety na zboží.Ale stále opakuji, že otec je snad výjimečný případ, většina lidí si operaci pochvaluje. Pro Lostris: myslím, že po operaci se oči myjí v převař.vodě, prý výslovně lékař zakázal vodu borovou.Hlavně používat sterilní ručníky, nejlépe jednorázové.Info o líčení by snad mohlo být na stránkách www.lexum.cz, vlevo je ikona "šedý zákal" a v ní "nejčastější dotazy".Přeji oběma hodně zdraví! Jana
1. Červen 2007 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ano, já mám. Operace nebolela. Bylo to jenom nepříjemné, teď vidím ostřeji, ale dioptrie mi zůstaly stejné. Mám problémy s černou barvou, někdy ji vidím jako tmavě modrou a nebo fialovou.Prý se to upraví, ale trvá to už 2 měsíce, tak dost pochybuji, že se to zlepší. Kamarádka má stejné problémy s oranžovou a žlutou.
30. Červen 2007 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
ZdravímPřed dvěmi dny jsem byl na operaci s šedým zákalem již s druhým okem. Na doporučení známých jsem se rozhodl pro oční kliniku ve Zlíně. Asi hodinu před operací oči rozkapávají a kapou nějaká anestetika. Pak se jde na sál.Před zákrokem jsem měl obavy jestli to nebude bolet nebo jestli třeba nemrknu a něco nezkazím. Rozhodně se není čeho bát. Zákrok nebolí.Proste koukáte do světla, žádné nutkání mrkat není. Před okem jen vidíte že se tam něco děje. Po cca 10 minutách , které utečou velmi rychle je vše hotové. Oko vám přelepí a 5x denně kapete kapky. Druhý den si to odlepíte a v pohodě koukáte. Sice je vše ze začátku rozmazané ale postupně se vidění ustaluje. Do dálky už ted vidím dobře, jen do blízky budou potřeba brýle.Personál ve Zlíně supr, když doktor viděl při zákroku že jsem nervozní tak se snažil nějak se mnou komunikovat.V Brně prý dělají operaci š. zakalu také ale tam prý nekapou kapky ale dávají injekci do oka (bolí), musíte tam být hospitalizovaní a i po zákroku pocitujete bolest.To jsou moje zkusenosti a o Brně vím jen z doslechu, takže by se chtelo poptat.Z operace rozhodně nemějte strach
10. Červenec 2007 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lostris (anonym)
Včera jsem to absolvovala v Brně. Oko mi rozkapávali, na sále pak injekce dp oka, která opravdu škaredě bolí. Operace sama nebolela, ale bylo to nepříjemné, stále mi do oka něco lili nebo mi tam kapala voda. Viděla jsem tím okem jen světlo a barevný "maglajs". V jednom okamžiku jsem zřetelně cítila, jak mi tam stříhají nůžtičkami, což ale nebolelo, zato trochu bolely jen stehy (tuším, že byly tři). Horší však po operaci, bolest veliká, byla mi špatně až na omdlení. Dali mi Atalargin od bolesti, ten mi dost pomohl. Odpoledne mě domů odvezla sanitka (jinak můžou také příbuzní, pokud mají auto). Teď jsem už druhý den doma, mám po kontrole, takže už mi sundali i obvaz. Vidím na to oko dobře, ale stále dost bolí a slzí, nevydržím ho mít dlouho otevřené, i když mám tmavé brýle. Prý je to tak ale normální. Příště bych ten zákrok rozhodně absolvovala v narkóze, bylo to HNUSNÉ.
11. Červenec 2007 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Právě kdo o tom neví prostě jde kam ho oční lékařka pošle. Mě taky chtěla poslat do Brna ale já ji řekl že chci do Zlína. A ona že si to musím tedy domluvit a zařídit sám. Jen jsem tam zavolal a dali mi termín a řekli co a jak.Snad nebude vadit když sem dám link www.goc.cz .A delají to i v ČB a Praze
12. Červenec 2007 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lostris (anonym)
Já jsem z Brna, proto jsem to chtěla tady, abych to měla co nejblíž. Dělá se to v Bohunicích (tam jsem byla já) a ještě u sv. Anny. Postup je asi na obou místech stejný.
12. Červenec 2007 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lostris (anonym)
Po 8 dnech od operace se hlásím, že už mě oko nebolí, jen občas svědí a je citlivé na ostré světlo. Na kontrole mi řekli, že je naprosto v pořádku. Vidím s ním na dálku dobře, i barvy vidím normálně, zatím je to ale horší na blízko - oko je jaksi rozostřené a nepřečtu s ním nic. Číst nebo pracovat na PC můžu jen tím jedním zdravým okem. Prý je to tak ale normální, po 2 měs. až se to ustálí mám dostat nové brýle. :-)
18. Červenec 2007 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Já jsem po operaci šedého zákalu a mám v oku multifokální čočku RESTOR za kterou jsem samozřejmě doplácela. Je to zřejmě pooperačně dobré, vidím do dálky i na čtení, někdy mám ještě písmenka rozostřená, ale mám potíže večer se světly u protijedoucích aut. Kolem světel vidím takovou svatozář nebo nevím jak to popsat. Je to prostě takový rozzářený věnec. Máte s tím někdo zkušenosti?
19. Červenec 2007 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Eve (anonym)
Chci se zeptat mel nekdo zvas pred operaci dvojité videni "jako duchy" a po operaci mu to zmizelo.Dekuji E.
14. Srpen 2007 - 9:16

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama