49 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Operace prostaty metodou PVP

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Zajímaly by mě zkušenosti pacientů s operací PVP. Jedná se o novou metodu operace zbytnělé prostaty (BHP) pomocí výkonného laseru (greenlight). Nejdéle se provádí asi v FN Plzeň, asi 3 roky. Tato operace se vyznačuje oproti klasické operaci menším krvácením, takže pacient může opustit nemocnici již druhý den. Nicméně ze zahraničních diskuzních fór vím, že doléčení se může protáhnout až na několik měsíců včetně různých možných komplikací. Hledám pacienty po této operaci, kteří by se chtěli svěřit se svými zkušenostmi jak těsně po operaci tak po delší době. Já sám po 6 týdnech stále cítím bolest při močení, kterou bych lokalizoval do oblasti prostaty a svěrače. Po 3 týdnech se ještě objevovala krev v moči. Jsem tímto vývojem mírně zklamaný (popis od výrobce laseru vyznívá velmi optimisticky), i když by to mohlo být samozřejmě i horší.
15. Listopad 2009 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
rybber (anonym)
Jsem 10 dnů po operaci, krev v moči nemám, nemám ale i moč. Vždy jen pár kapek. Stolici jen po projimadle. S výsledkem jsem silně zklamán, snad se situace zlepší.
5. Únor 2010 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
letos jsem byl operován laserem,v Olomoucké nemocnici,jsem taky 3.týden po opoeraci a mám stejné komplikace v podobě krve v moči a a velice nepříjemného svírání při domočení,bylo mě doporučeno užívat švícarské brusinkové tobolky,měl jsem i teplotu,která odezněla po zvíšení dávky těchto tobolek,taky jsem očekával lepší výsledky,snad se to zlepší.
2. Říjen 2010 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Jsem 10 dnů po operaci, krev...Ještě se chci vyjádřit ktomu,že v Plzni se operace laserem provádí asi 3roky,kolik je to v Olomouci ve vojenské?Škoda,že nemáme příspěvky pacientů z Plzně,jestli tamní pacienti mají podobné zkušenosti,nebo lepší,pokud to nějaký pacient z Plzně bude číst at se taky vyjádří.Potkal jsem se v Olomoucké nemocnici s jedním pacientem,který už má ty problémy 1rok,a bude se rozhodovat,co s tím dál.Ale toto je jen pár příspěvků,je třeba,aby nás bylo více!
2. Říjen 2010 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Zajímaly by mě zkušenosti...Pane Mirek,Váš příspěvek pochází z1511.2009,mohl by jste se vyjádřit,jak se cítíte v současnosti,je tomu bezmála rok,určitě by to zajímalo další pacienty,mě se stav zhoršil ,té krve mám zase o něco více,pokud se můj stav nezlepší do rána,ta navštívím svého urologa,pak se zase ozvu Milan
5. Říjen 2010 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Pane Mirek,Váš příspěvek...Takže o mých zkušenostech po operaci prostaty metodou PVP po jednom roce (viz můj první příspěvek). Lékaři by měli podat pacientům po operaci více informací o možném průběhu rekonvalescence. Samozřejmě průběh je individuální, jak už to u nemocí a obtíží bývá. Takže moje zkušenost nemusí platit pro jiného. Především mohu říci, že nyní je můj stav dobrý, a hlavně nemusím užívat žádný lék. Průtok moči sice není žádný zázrak, nejlepší byl cca 3 měsíce po operaci, uvidíme co bude dál... Bolest rychle ustala cca po 7 týdnech, kdy při močení odešla (asi) velká část nekrotické tkáně prostaty (která byla spálena při operaci), bylo to cítit v močové trubici jako nějaký chuchvalec. Asi jsem udělal dobře, že jsem po operaci užíval dále alfablokátor, který mi zbyl (před operací jsem jej užíval řadu let), uvolňuje prostatu. Někdy se projevovala bolest při ejakulaci, ještě několik měsíců potom (samozřejmě množství ejakulátu, které vyjde ven je malé, možná se to nyní zlepšuje). Při kontrole prostaty konečníkem byla ještě po půl roce citlivá (nepříjemný pocit), po roce už to bylo bez bolesti. Každopádně 10 dnů po operaci je určitě brzo na nějaké závěry, i když v reklamě se hovoří o tom, že pacient může jít druhý den domů. Předností této metody je tedy hlavně zkrácení pobytu v nemocnici, menší bolestivost těsně po operaci, velké zisky pro výrobce optických vláken, ale je delší doba hojení. Popáleniny se hojí dlouho...
8. Prosinec 2010 - 1:00
Obrázek uživatele Návštěvník
františek (anonym)
na operaci jsem byl v listopadu 2010 v nemocnici v marianských lázních . dosud- na vánoce mám potíže s udržením moči. jestli se to srovná ,nebo ne mi zatím nikdo neřekl.
25. Prosinec 2010 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohouš (anonym)
na operaci jsem byl v... jsem po operaci 6 dní,nemůžu se vymočit a mám zánět,dostal jsem další antibiotika.Mám bolesti,zatím jsem natom hůř než před oprací.Doufám,že se to změní.
24. Leden 2011 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
Jsem 10 dnů po operaci thuliovým laserem v nemocnici Mar. lázních. Můj stav je zatím horší než před operací - stále nucení na močení v noci vstávám 10x. Informace před operací nebyly pravdivé, že nehrozí žádné riziko. Někteří pacienti už tam byli během půl roku po operaci 2krát znovu, ucpání moč. trubice, zánět - vysoké horečky, srůsty. Všichni jsme tam byli z těchto nepravdivých informací v mírném šoku - operace nám byla popisována jako banální záležitost, bez rizik. Jinak je tam skvělý personál, jen informace by měli pacientům před operací podávat pravdivé.
5. Březen 2011 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří z Plzně (anonym)
Jsem před operací prostaty, můj urolog mě doporučuje metodu PVP. Velice rád bych znal názor pacientů z nemocnice v Plzni a Rokycan. Děkuji za zprávy.
8. Březen 2011 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Jsem 10 dnů po operaci...Také jsem objednaný do Mariánek na operaci thuliovým laserem,ale stále se ještě nedokážu rozhodnout jestli ano či ne,nevíte někdo o více informacích k operacím prostaty?
10. Březen 2011 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel od Plzně (anonym)
Já jsem 4 týdny po operaci prostaty thuliovým laserem. Od operace mám neustálé pocity močení, někdy se dostaví i náhlé močení, které j samovolné. Takže musím nosit pleny. Další problém je, že při stolici (tlačení) dochází k silné erekci a tím i ke znemožnění močení, přičemž je nutkání velice silné. O sexuálním životě ani nemluvím. Je to stav o mnoho horší než před operací. Vědět to ještě před výkonem, tak bych ihned odmítl.
11. Březen 2011 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
rukoj3 (anonym)
Vážení vím že sem nepatří můj příspěvek jsem po operaci prostaty už 7 měsíců a teprve můžu mluvit o nějakém zlepšení a navíc se mi oběvil nějaký zánět opět močové cesty . zákrok mě byl proveden smyčkou né laser ale myslím že to je asi stejné a léčba je opravdu dlouhá.Chce to hodně trpělivosti a připravit se že to bolí a trápí to tělo,ale pomalu se to lepší až do úspěšného vyléčení chce to jen věřit a vydržet .
29. Březen 2011 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
pokračuji ve svém příspěvku z 5.3.2011. Můj stav zatím stále nic moc, neustálé časté nutkání na čůrání - v noci 4-5 krát. Dnes jsem si dal dvě piva a během 30 minut jsem byl pětkrát čůrat, nutkání bylo velmi urgentní, nevím jestli bych to udržel, kdybych se hned nevyčůral. Mám sice proud jako mladík, ale spoustu času trávím na WC a močová trubice je stále bolestivá. Při kontrole mi lékař řekl, že je vše v normě a že se to ustálí, tak dále čekám. Zatím je to horší než před operací.
29. Březen 2011 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
pokračuji ve svém...Mám ten stejný pocit a problem jako Jaroslav.Průtok moči spontání,ale neustálý pocit nutnosti močení.O nějaké úlevě nočního močení nemůže být řeč.Operace Olomouc 21.3 2011.S lékařem zatím nekonzultováno,na sex chuť,ale zatím neprovedeno.Krev není,mírné pálení,mírně bolestivé při močení.
30. Březen 2011 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
Mám ten stejný pocit a...Je škoda,že předchozí diskutující nepokračují dál ve svých zkušenostech.Začnu tedy já.V předchozím příspěvku jsem psal,že není krev,ale ta se ztratila až po 3 týdnech.Dnes to je více jak měsíc po operaci se cítím fajn,nucení na močení tak z 9o% ustalo,při sexu žádné potíže občas trochu pálení při močení.Akorát ta noční frekvence močení mě nějak neuspokojuje.I když močím jak za mlada,tak si aji 3* za noc zajdu.Dle lékaře se to ustálí.Taky se mě stalo,že mě zbytky odoperované prostaty znemožňovaly močení,ale pak to přirozenou cestou odešlo.Další raport podám za měsíc. Joska
23. Duben 2011 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
pokračuji ve svém příspěvku z 5.3 a 29.3 Jsem dva měsíce po operaci v ML. V noci už vstávám jen jednou, po šesti týdnech po operaci jsem na radu lékaře začal už plně zatěžovat a jezdit na kole. Mám už i sex a ejakulace je jako dřív tzn. že ven a ne do moč. měchýře, jen sperma mi připadá méně. Ale poslední dva týdny jsem začal mít po ejakulaci velmi silné bolesti-křeče v podbříšku, močové trubici až do konečníku. Které trvají až dva dny. Bolest je velmi silná, doprovází jí silný pocit na neustálé močení, musím jí tlumit Ibalginem. S lékařem jsem zatím nekonzultoval, na kontrolu mám jít až za rok. Oproti stavu před operací se zlepšil pouze proud moči, ostatní je spíše horší.
29. Duben 2011 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
pokračuji ve svém...To-Jaroslav.Já jsem již také začal provozovat různé aktivity,ale některá zátěž a to hlavně co se týče namáhání břicha mě nedělá dobře.Stále cítím v podbřišku mírný tlak.Co se týče sexu tak zatím(dámy prominou)radši jen tak na lenocha.Přílišné pohyby jsou pro mě nepříjemné.Sperma také míň,ale mám podezření,že přece jen nějaká část uniká do "močáku".To jsem zjistil poté,co jsem si udělal test na vypuzennou moč asi tak v horizontu 10hod. a sperma tam bylo. Je až k nevíře,že jsem dříve udržel asi tak 1.3 litru moče(naměřil jsem 1.5)a teď mě to nutí po troškách celou noc upouštět.No snad jsem to nenapsal nějak moc hrubě za což se předem omlouvám.Ještě dotaz.To jedenkrát za noc jak píšete je "při normálním provozu",nebo se nějak omezujete?Už se mě stalo,že když jsem si večer zašel na pivko a to si dám tak 3,frekvence močení 7* a to je tedy síla. A to nebylo žadný pocvrkávání na WC.Proud jak za mlada.Joska
30. Duben 2011 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
navštívil jsem svého praktického lékaře, když se bolesti vystupňovali. Našel krev moči, prý zánět asi prostaty... kterou už nemám.:-( Beru antibiotika a léky na utlumení bolesti. Bolest se zmírnila ale trvá, v noci teď běhám tak 8-10 krát. Je to další zklamání, lékař mi sliboval, že po operaci nebudu mít už žádné potíže. :-(( Josko - po třech pivech se můžu rovnou nastěhovat na WC, běhám tak po 10 minutách a to jsem před operací vydržel 5-6 piv než jsem šel poprvé.
5. Květen 2011 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav S. z P (anonym)
Jméno Jaroslav S. z Prahy jsem použil proto, abych se odlišil od pana Jaroslava, který také píše své příspěvky v této diskusi. Já jsem byl operován thuliovým laserem v nemocnici Mar. Lázních počátkem března 2011 a nyní, dva měsíce po operaci, mám stejné zkušenosti jako pan Jaroslav, ale i další diskutující. Před operací jsem užíval jednou denně Tamsulosin a tato nutnost nebyla nic proti problémům, které mám nyní, kdy musím celodenně nosit pleny. Na příklad dnes pomocí vážení nové pleny a jejím znovu zvážení po cca třičtvrtě hodinové procházce jsem zjistil, že mi za tuto dobu doslova odkapalo, aniž bych cokoliv cítil, 70 gramů moči. Nejhorší je to, že po dvou měsících od operace nevidím žádné zlepšení proti stavu, těsně po operaci. Vědět, jaké problemy budu po operaci mít, nikdy bych na ní nešel.
8. Květen 2011 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
2 měsíce po operaci a jen mírné zlepšení.Frekvence nočního močení beze změn.
21. Květen 2011 - 8:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
pokračuji v příspěvcích. Jsem tři měsíce po operaci, ještě dobírám antibiotika po zánětu. Dnes opět bolest v podbřížku a řezání v močové trubici. Noční frekvence jak kdy, minimum 2 a max. 6. Před operací 1-2. Jsem stále hodně zklamaný, urolog mne nutil do operace a když jsem chtěl vědět jestli operace představuje nějaká rizika, tak mi odpověděl, že žádná a že jediná změna bude, že se zbavím všech potíží. Potíže mám zatím stále větší než před operací. Taky bych na tuto operaci nešel kdybych dostal pravdivé informace. Zřejmě jediné o co lékařům šlo byl ten poplatek za operaci.
24. Květen 2011 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
hl (anonym)
dobrý den dáse prodloužit pohlavní úd akoliktostojí peněz
25. Květen 2011 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
(viz začátek diskuze) Můj stav po operaci v Plzni před 1,5 rokem zůstává zatím dobrý, i když začínám mít pocit, že se bude muset časem operace opakovat, průtok se mírně zhoršuje. S nucením na močení problém nemám. Pivní test - po čtyřech pivech (Plzeň je nejlepší) jdu celkem 3x a spím do rána. Podotýkám, že můj problém byl snížený průtok, ale ne zvětšená prostata. Sex je OK, samozřejmě téměř bez ejakulace, jako s Tamsulosinem, občas spojen s mírnou bolestí při vyvrcholení. K tomu zázračnému laseru dr. Šmuclera - výkon srovnatelný se zeleným v Plzni, ale zatím malé zkušenosti, je to novinka (princip je ale stejný). Se závěry je ale nutné počkat alespoň 3 měsíce.
1. Červen 2011 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
(viz začátek diskuze) Můj...Mirku trochu tomu nerozumím.Píšete ,že snížený průtok,ale ne vinnou prostaty.Tak co vlastně bylo příčinou sníženého průtoku a co Vám vlastně a proč operovali?No jinak kdybych se měl po operaci dávat rok dohromady a pak jít znovu na další,tak asi radši zůstanu na práškách.Joska.
7. Červen 2011 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
je mi 56 operace TURP 8.6. 2011 bolesti při močení krev a kusy.ani jednou erekce at už ranní či noční.Po celou dobu 14 dní po operace,bolesti v četně od žaludu ni ranní či noční
21. Červen 2011 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
je mi 56 operace TURP 8.6. 2011 bolesti při močení krev a kusy.ani jednou erekce at už ranní či noční.Po celou dobu 14 dní po operace,bolesti v četně od žaludu ni ranní či noční
21. Červen 2011 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
je mi 56 operace TURP 8.6. 2011 bolesti při močení krev a kusy.ani jednou erekce at už ranní či noční.Po celou dobu 14 dní po operace,bolesti v četně od žaludu ni ranní či noční
21. Červen 2011 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
je mi 56 operace TURP 8.6....3 měsíce po operaci stále se to pomalu,ale jistě lepší.Močení probíhá bez bolestí a bez potíží.Sex OK přiměřeně věku.Ráno vetší tlaky v oblasti podbřišku,které během dne částečně ustoupí.Noční močení,ale stále beze změn.Pane Zdeněk: To je moc brzo na nějakou úlevu.V mém případě mě hodně pomáhalo pití piva,což manželka ale nelibě nesla.Po tom se mě "močák " proplachoval jedna báseň.Také je potřeba,i když je to nepříjemné si načasovat zhruba intervaly močení páč Vás to neustále nutí i když není moč.Takové to močení na sucho, aspoň mě působilo dost velká muka.Vypadá to,že to bude běh na dlouhou trať.Joska
25. Červen 2011 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav S. z (anonym)
Jméno Jaroslav S. z Prahy...Pokračuji ve svém příspěvku z 8.5.2011. Dnes jsem již 5 měsíců po operaci a můj stav je doslova otřesný. Cvičení na posílení pánevního dna, které mi lékař doporučil je bez efektu. Abych se mohl alespoň pohybovat, musím používat penilní svorku a nebo doma si navlékám normální kondom, jehož upevnění na penis musím ale zajistit gumičkou a každou půl hodinu až hodinu jej vylít. Jinak bych si musel neustále vyměňovat pleny. Moč mi odkapává trvale, kromě doby když ležím. Své potíže jsem také konzultoval s jiným urologem a podrobil se rentgenovému vyšetření, jehož závěr nebyl vůbec povzbudivý. Vypadá to, že budu muset podstoupit operaci na zavedení umělého svěrače, což stojí pacienta cca 120 000 Kč. Tak to jsem si dal, navíc, když operace prostaty u mě nebyla nevyhnutelná. Asi jsem výjimka s takovými potížemi, ale bylo by dobré, aby případní pacienti věděli, co je může také potkat.
6. Srpen 2011 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Mirku trochu tomu...Někdy zrejmě může dojít ke zmenšení průtoku i při nezvětšené prostatě - prostata se zvětšuje dovnitř. Tak nějak to říkal pan doktor a celkem si to dovedu představit.
9. Září 2011 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
Jsem přes půl roku po operaci prostaty thuliovým v M.L. Problémy s prostatou už nemám žádné, jen proud moči trochu zeslábl. V noci běhám max. 1x. Ale od operace prostaty je mi neustále horko a potím se, dříve mi byla spíše zima a zhoršilo zažívání - nadýmání, průjmy. Ale o prostatě prakticky nevím. Sex, erekce, ejakulace , chuť na sex - žádný problém.
12. Září 2011 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Joska (anonym)
6 měsíců po operaci a očekávaný efekt se mi zdá velmi malý.Kromě stálého pocitu tlaku v oblasti prostaty nevidím zásadní zlepšení oproti dřívějšku,ale ani zhoršení.
20. Září 2011 - 22:09
Obrázek uživatele salora
salora
je mi 56 operace TURP 8.6....Jsem asi 2 měsíce po operaci /TURPU/ ale jsem dosti zklamán z výsledku a žádné zlepšení proti dřívějšku neregistruji spíš naopak ,nejvíce mě trápí velice častné intervaly močení /cca každých 25min./v noci co 1 hod. ovšem nejhorší je to že to na mě silné nutkání přijde znenadání a do max. 10 sec. musím okamžitě močit jinak nelze udržet za současného řezání a pálení,navíc vymočím velmi málo moče,na to mě urolog napsal spasmed který ovšem vůbec situaci nezlepšuje,musím říct že jsem z toho už dost zoufalý a sdělovaný optimizmus lékařem mě pomali opouští a to ještě beru fokusin a algifen.Lékaři na urologii neoblomně sdělují že je to normální pooperační stav který bude trvat zhruba 5-6 měsíců,může tu někto zmín
1. Leden 2012 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
joska (anonym)
Jsem asi 2 měsíce po...Takové příznaky jsem měl taky.Já jsem si to nazval sám pro sebe něco jako suché močení.Prostě jsem musel i když jsem ze sebe nic nedostal.Jakmile svěrač třeba i naprázdno "cvaknul" tak pak OK.No za chvilku zase.Nic příjemného to ovšem nebylo.Chce to opravdu hodně pít i když rozum říká radši ne a prodlužovat pomalu intervaly mezi pocity na močení.Jak už jsem psal dříve,žádný velký zázrak se nestal.Je to lepší,ale podle lékařů jsem čekal lepší výsledek.Prášky žádný v noci tak asi4*(podle toho co vypiji),přes den OK.Tlak v podbřišku stále,ale ne bolestivý.Zhruba rok po operaci.Tak ať se ti daří.Když tak písni.Ostatní nějak mlčí což je škoda. Joska
11. Leden 2012 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
(2 a čtvr roku po operaci PVP) Zatím je můj stav stabilní, relativně dobrý. V noci jdu max. jednou. Občas po ránu slabší bolest v podbřišku, která do hodiny zmizí. Moje zkušenost - dostatečně pít! Jinak asi vznikají v močovém traktu infekce, které se různě přemisťují... Vzhledem k nízké návštěvnosti tohoto fóra předpokládám, že většina pacientů je s výsledkem operace spokojena.
6. Únor 2012 - 1:26
Obrázek uživatele Návštěvník
joska (anonym)
(2 a čtvr roku po operaci...Mirku.Chtěl bych se zeptat,zda se to během času stále zlepšuje,nebo je to už stejné nějakou dobu?Někde jsem četl,že problémy mohou ustoupit až třeba po více letech.Když tady čtu komentáře některých diskutujících,tak si říkám,že jsem na tom pořád dobře i když jak už jsem psal čekal jsem od toho víc.Budu mít rok po operaci a vypadá to,že je to se zlepšením nějak na mrtvým bodě.
29. Únor 2012 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Mirku.Chtěl bych se...Tak já jsem spíš vyčetl, že po nějaké době se situace opět zhoršuje a často se provádí reoperace. V mém případě byl nejlepší stav asi půl roku po operaci. Od té doby se pomalu zhoršuje a víceméně očekávám okamžik, kdy začnu opět užívat alfablokátor, resp. bude nutná operace. Také se toho ale nemusím dožít...
7. Březen 2012 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa1 (anonym)
Operace je vždy nevratný proces. Proto jej vždy zvažte jako poslední možnost. (konzultujte s lékařem) Já jsem za tento rok s potíži Prostaty a záněty pomohl 10 mužům. Zde jsou jejich zkušenosti: poradcezdravi.blog.cz Pepa1 disc@wo.cz
26. Září 2012 - 0:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
jsem dva roky po operaci thuliovým laserem v ML, stav není úplně OK ale je lepší než před operací. Bohužel stále jako před operací trpím na záněty, musím si dávat pozor i na malé prochladnutí. Proud moči je slabší asi o třetinu než po operaci. Nejvíce mne trápí občasné tak 2x do měsíce časté běhání, třeba i každých 10min ale vždy vyčůrám plný moč. měchýř ani nevím, kde se ve mě tolik tekutiny může vzít. Jinak vcelku dobrý.
11. Březen 2013 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Já po operaci laserem jsem neměl žádné problémi ,zhoršil se mi trochu sex-sperma zůstává ve mě.Stále používám prášky-prostatu mám ,ale stále velkou a jsem po operaci 4 roky. Můj bratr Milan je operací zklamán,má proti mě problémi-často musí močit po 10 minutách,stále má co a při močení jej to bolí a nyní ho tobolí i mimo močení-má po opraci asi 3 týdny-poraďte mu?
2. Červen 2013 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
Jsem po operaci cca 6 let, co se týče močení, tak to je úplně v pořádku, ale při sexu sperma zůstává ve mě a to je velký problém, protože se to nelíbí mojí partnerce a nechce mít sex. Před operací jsem na to nikým nebyl upozorněn. Pokud bych to věděl, určitě bych zákrok nepodstoupil. Prosím poraďte, nechá se to napravit. Klidně podstoupím i operaci. Děkuji
5. Leden 2015 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Operace je vždy nevratný...Dobry den,prosim můžete nám poradit s potíží prostaty? Dekuji moc Eva
5. Duben 2015 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
tohle je téma pro Hanyse.
5. Duben 2015 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonda (anonym)
Dobry den,prosim můžete...Operace ne,je třeba vyzkoušet bylinné přípravky, urinoterapii,cvičení a pohyb. Snížil jsem prost.koeficien o polovinu, a zmenšil prostatu-během 9 měsíců.
21. Duben 2015 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Mám 4 měsíce po operaci v Praze Krči, v noci co 2 hodiny, k ránu co 1 hodinu močím. Po vymočení inkontinence,což sem před operací neměl. Lituji, že sem nešel na tu tradiční operaci, možná že jsou tam výsledky lepší.
4. Červen 2015 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Zbyněk (anonym)
Jsem po operaci odstranění močového měchýře ( dle tzv Studera , což je vytvoření nového MM), s tím souvisí i odstranění prostaty a semenných váčků. Jsem necelý měsíc po operaci a teprve včera mi byl vyjmut katetr a prozatím to s udržením moči moc nedávám a nekontroluji i když dnes je to již lepší než včera. Nikde jsem nenašel diskuzi přímo kde by diskutovali pacienti se stejnou operací a našel jsem jen tuto diskuzi . Prosím pokud máte někdo podobný problém , jak dlouho je únik moči ( snad to není trvalé) Případně abych zde nepřekážel , můžete mě někdo nasměroval na správnou diskuzi, ale domnívám se že zde snad nepřekážím. Díky
2. Prosinec 2015 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Jsem po operaci odstranění...Já se připojím. Manžel byl před měsícem na klasické operaci zvětšené prostaty, dostal zánět do pravého varlete, tak to také dali pryč. Neustále inkontinence, bez plínek nemůže nikam. Myslím, že na žádnou operaci neměl chodit.
30. Duben 2016 - 0:52

Přidat komentář

Reklama

Reklama