47 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Operace nosní přepážky

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Andy (anonym)
Ahoj, můj přítel ma křivou nosní přepážku. Už několik let se ho snažím přesvědčit o operativní úpravě-zlepšilo by se mu dýchání atd...Jenže on mi tvrdí, že takový zákrok je velmi nebezpečný a že ho odmítá podstoupit. Zdá se mi to z jeho strany jako výmluva, on je trochu zbabělec. Tak jsem si řekla, že se tady poptám, jestli už někdo náhodou na takové operaci nebyl a pokud jo, tak by mne zajímalo, jak dlouho trvala, jestli byla nutná vícedenní hospitalizace atd...Dík
22. Říjen 2005 - 14:03
jirka (anonym)
minulý týden jsem operaci nosní přepážky podstoupil.Jeden den příjem ,druhý den operace v plné narkoze ,dva dny na lůžku ,čtvrtý den vyndání tanponů a následne domů odpočívat.Potom asiDVAKRÁT NA KONTROLU.
30. Říjen 2006 - 12:04
mira (anonym)
ceka me taky tato operace kde ti tu operaci delali a naco si mam dat pozor udajne po operaci jsou zacpane nosni dirky a dýcha se jen pusou neni to problem nemuzu zratit vedomi a potom se zacit dusit kdyz nos je nefunkcni nebo nemuze ti zapadnout jazyk kdyz si po narkoze a spis_? skuz mi vylicit co je dulezite.
16. Prosinec 2007 - 14:23
Helena (anonym)
Ahoj, absolvovala jsem operaci nosni prepazky v lokalni anestezii, injekce nebolela, samotny zakrok taky ne, jen jsem citila tupe jakoby skrabani nejakym predmetem po chrupavce. Potom ale zavedou celym tim nosnim "potrubim" navazelinovany dlouhy tampon, ktery u nosni dirky zavazou a s tim musim vydrzet celou noc. To je jedine neprijemne, ale sestra da na noc prasek na spani, takze jsem trochu i spala, byt na zadech, i kdyz jinak na zadech neusnu. Rano mi vyndali tampon, neboli to, ale pak zacne tect krev z nosu do misky, pak jsem musela hlavu zaklonit a polykat tu teplou krev, fuj, tak to bylo neprijemno, ale tim to skoncilo. Zadnou sadru mi v Olomouci nedavali. Ahoj
15. Leden 2008 - 9:44
Jana (anonym)
Před šesti lety jsem byla na operaci vybočené nosní přepážky na ORL Thomayerovy nemocnice v Praze. V pondělí jsem přišla do nemocnice, v úterý jsem byla v celkové anestézii operována, ve středu mi vyndali tamponádu a ve čtvrtek mě propustili. Vše v pohodě a bez komplikací. Nejhorší byla ta noc po zákroku, kdy jsem měla nos ucpán a musela jsem dýchat pusou, navíc mě tam tampony vadily, můj organismus nejspíš hůř snáší cizí materiály, protože nos jsem měla druhý den po operaci celý fialový, a i doktor mi říkal, že můj organismus se brání, že je to pro něj cizí mít tampony v nose. Vyndavání tamponu sice zabolelo, tekla trochu krev, ale brzy to přešlo. Když jsem šla z nemocnice, byl únor a venku mráz, tak mi pokaždé při nádechu projela (od toho mrazivého vzduchu) ostrá bolest celými čelistmi a zuby, jak jsem to měla v nose obnažené. Taky to brzy přestalo. Pak mě několik dní bolela hlava, jak mi to vzadu v nose oteklo, ale pomáhal Ibuprofen, který otok zmírnil. Do práce jsem šla asi po dvou nebo třech týdnech. V práci mi pak kolegyně říkaly, že prý je můj hlas jasnější, ale já jsem nic ani nepozorovala. V každém případě se mi to v operované dírce uvolnilo a od té doby se mi úplně nezacpává, dostanu-li rýmu. Oddělení ORL ve jmenované nemocnici má dobrou pověst, každý, s kým jsem se setkala a kdo tam na nějakém zákroku byl, si pochvaloval. Já jsem byla také spokojená. Mohu doporučit. Jo a té operace jsem se vůbec nabála. Když mi doktor řekl, že musím na operaci, přijala jsem to, jako by mi řekl dejme tomu to, že bude muset koupit chleba. Prostě mě to ani v nejmenším nevyděsilo a do nemocnice jsem se dokonce i těšila.
15. Leden 2008 - 11:10
Linda (anonym)
Ahojte lidičky,čeká mně oparace nosní přepážky 16.2.2008 a mam docela strach!!Ale chci se zeptat jestli někdo nevim jestli se na to vztahije pojistka?Dikes pa
3. Únor 2008 - 19:31
Majka (anonym)
Ahojky ve spolek, myslím že taky můžu k tomuto tématu něco říci. A trošku uvést do děje lidičky, kteří se chystají na operaci nosní přepážky. Je to 17 dní co jsem po operaci a můžu říci, že těď jen doufám že mi to pomůže a že to všechno co jsem zažila bylo k nečemu. To se pozná ale časem až se to vše zahojí. Prej tomu mám dát čas, to chápu jen se mi nevrátil čich a chuť, což mi celkem dost vadí ale do žádných nervů se nezasáhlo tak je to jen otázka času kdy se to zpraví.Byla jsem na tom zákroku v Přerově, kde se to provádí pod celkovou narkózou. Druhý den po operaci vám vytáhnout tampony co vám při operaci nastrkají do nosních dírek. Hodně nepříjemné a hlavně pro otrlé lidi. Udělalo se mi přitom hodně zle,na omdlení a taky jsem se přitom pozvracela. Asi nejhorší věc na tom všem no a pak po sedmi dnech ležení v nemocnici vám vytáhnout splinty, které jsou přišité a které vlastně drží tu nosní přepážku aby se nevychýlila. No to už je trošku příjemnější záležitost, nicméně taky docela síla. Ale po každém tomto zákroku se člověku nějakým způsobem uleví. Jinak můj pobyt v nemocnici byl bez komplikací, žádné extrémní krvání žádná infekce takže aspoň tak, ale už bych na to v životě nešla, a obdivuju ty lidi, kteří dokáží říct je to v pohodě, vůbec to nebolelo. Ano člověk si řekne jde o nijak nebezpečnou operaci, co na tom může být? Taky jsem do toho s tímto šla, ještě že tak. Nedovedla jsem si představit jak nepříjemné to může být, a ono se nenadarmo říká, že jakýkoliv zákrok na hlavě a stokrát bolestivější než kdekoliv jinde. Vypadá to že si ještě nějakou dobu pobydu na neschopence, po venku zatím moc nechodím neboť dýchat ten studený vzduch je trošku problém. Takže abych to nějak shrnula, už se těším až odhodím olejček a vincentku bez které neudělám ani krok a až se vše zahojí. Jako alergička a člověk který trpí chronickou rýmou jsem myslím udělala dobře že jsem to podstoupila ale ukáže to čas. Tak hodně štěstí vám přeju a určitě to bude stát zato, to podstoupit pokud by to člověku alespoň trošku pomohlo od rýmy a špatného dýchání.
10. Únor 2008 - 20:58
Tomáš (anonym)
tenhle pátek,respektive včera jsem se vrátil s operace N.P. byla to už moje druhá operace nosu.po třetí už bych vážně nešel.ale pokud je to zdraví třeba,zapomene se na bolest a podstoupí se to.poprvé jsem si tamponádu vypšíkal z nosu a ještě kus vytahal jak jsem byl zblblej po narkoze.lechtala a svědila mě tam.takže si na to dejte pozor:pšíkat pusou,nebo půjdete dvakrát.špatně mi to srostlo a po roce jsem se rozhodl jít znova.ted mi to přišlo horší.ale s prášky na bolest a na spaní jde všechno.jsem oteklej ještě ted a asi nějakej čas budu,tak doufám a plně věřím,že už zase budu dýchat jak se má.jsou to krušné chvíle po operaci,ale na to se nesmí myslet.1.spoluležící s toho dostal horečku a necejtil zuby.2.spoluležícího asi něčim rejpli,protože měl takový černý monokl,že jsem takový neviděl.takový černý vejce místo oka.já jsem byl oteklej až na čele.taže taková sexy trojka:)navzájem jsme se s kolegy podporovali,tak to šlo.hned po operaci máte tak šílenou žízen,že byste vypili volovi oko,jak se říká.pak jen furt ležet,popř. chladit a čekat na vyndání.po 2dnech to tahaj.řikal jsem doktorovi,že bych si to radši vytách sám,ale to neprošlo.no a když se to tahá,tak to připadá jak když vám tahaj vnitřnosti,či mozek z hlavy jak je to dlouhý.šly ze mě nudle,krev i slzy,ale je to mžik,takže žádný strachy.když se vydrží tohle,tak už to máte vlasně za sebou a čekáte na druhý den aby vás pustili.proplachujete vincentkou.je to furt lepší podstoupit tento zákrok,nežli být závislej na kapkách do nosu.jakmile jsem si je zapomněl,tak jsem byl hotovej.nemohl jsem moc mluvit,dejchat,ani pořádně přemejšlet.ještě jsem kdyžtak napíšu za pár dní,jestli to mělo cenu.
15. Březen 2008 - 10:42
Renata (anonym)
Ahoj! tuto operaci jsem podstoupila začátkem ledna v Plzni. Kdyby se vše povedlo napoprvé, tak to byla pohodička. Probíhalo to pod celkovou nazkózou, takže jsem o ničem nevěděla. po 2 dnech vyndali tamponády(toho jsem se bála nejvíc a nakonec se to ukázalo jako banalitka po to všm co jsem potom podstoupila), z nosu chvíli tekla krev a pak už to bylo lepší. druhý den po vyndání tamponád jsem šla domů, kde se mi bohužel krev z nosu opět spusila. Následují den se to opakovalo, krev šla z nosu, taky do krku, nic moc pocit.Jeli jsme tedy na ambulanci a nechali si mě tam s tím, že se to občas stává - pulsovala mi tam cévka. 3 dny se mi to snažili zastavit různýma tamponádama, které mi do nosu strkali za plného vědomí(což bylo asi nejhorší) asi 6x a nejhoší z tamponád byla zadní tamponáda, která se aplikuje dutinou z pusy zezadu do nosu. ulevilo se mi a druhý den jsem šla na druhou operaci, kde ucpali tu pusující cévku.po operaci jsem byla dost nateklá ale to už bylo to nejmeší po těch tamponádách. jinak jsem se nesměla tak 14 dí koupat v teplé vodě ayb se nerozprodila krev. čich a chuť jsem ztratila asi na 2-3 týdny ale teď je to v pohodě. celý zbytek měsíce jsem byla doma. teď jsem cca 2,5 měsíce po zákroku a stále mi připadá, že vše není tak jak by mělo. stále se mi v nosu tvoří jakýsi sekret který tam zasychá, nelze ho vysmrkat a nedýchá se zrovna nejlépe. navíc podivně zapáchá, což není příjemné především pro mě a moje blízké okolí, které to občas také cítí :-( nevím ale, jestli se to vztahuje k operaci přepážky nebo sliznice, kterou mi taky upravovali...všem kteří to chtějí podstoupit držím palce.určitě nedopadnete jako já.doktoři totiž říkali že se to stává tak 1x za rok nebo že jsem 1 případ z 1000...někdo to odnést musí :-)
16. Březen 2008 - 15:49
Bendis (anonym)
Tak mám jit na operaci nosni přepážky(mám ji na křivo a jednou dirkou nemuzu moc dejchat). Zajimalo by me jestli existujou nejaky statistiky která nemocnice to delá nejlip třeba v ČR. Protože přibuzná na tom byla taky(sice už je to hodne dlouho ale...) a nejak ji to zmrvili že se ji celá přepážka rozpadal nebo co... byl sem v Olomouci na I. P. Pavlove a tam sem se docela zhrozil-nez sem se dostal na radu trvalo 3 hodiny plna cekarna lidi skoro az ven no a pak ten doktor na ambulanci co me vysetroval vypadal jakoze asi brzo zabije me, sestricku i lidi v cekarne ....no a já nevim kdyby me mel tendle operovat ... docela se bojim aby mi to nezmrvili a rikal mi 5 dni v nemocnici a 4 tydny doma nebo tak nejak... to sem na neho docela cumel Sem si myslel kdovijaka to nebude banalita..... hernajs Poradte kam jit pod kudlu? ... za jakykoli tipy,rady,reakce diky
8. Duben 2008 - 12:04
Martina (anonym)
Souhlasim s Majkou,take bych na to jiz nesla,a to mam za sebou operace horsi,ale na te hlave to vic boli.Je to 6 dni co mi operovali a pristi tyden jdu na vyjmuti desticek,tak mam trochu strach,protoze mi bylo neprijemne i to cisteni hadickou,no snad to bude to nejmensi z te operace.Porad se mi spatne spi,ale kazdy jsme jiny a snasime jinak bolest,patrim do tehorsi skupiny.
19. Duben 2008 - 20:05
Jana (anonym)
Zrovna nedávno mi jedna lékařka při odborném vyšetření sdělila, že mi tu nosní přepážku (operací před několika lety) krásně srovnali. A bez jakýchkoli dlah. Holt kdo umí, ten umí.
23. Duben 2008 - 10:38
Radka (anonym)
Mě vysekávali zarostené nosní dírky před 30 lety v mých 14 letech a to mě neuspali,jenom jsem seděla u zdi,za hlavou jsem měla polštářek,abych se do ní nebouchala při sekání dlátkem a kladívkem.Dnes se uspává při tomto zákroku.Tampony mě měnili několik dní,to byla bolest.Syn(16) jde na stejnou operaci za měsíc,tak můžu potom porovnat jestli se něco změnilo.
24. Duben 2008 - 11:21
Mexer (anonym)
Ja du asi ted o prazdninach na operaci nosní prepážky kvúli rvačkách, ale delám Thai-box, takže nevim jestli to bude mit smysle, bo zase to mužu mit za chvilu spátky...
6. Květen 2008 - 0:40
Mexer (anonym)
Holt je to riziko povolaní, ale zase mne ten sport dost baví...
6. Květen 2008 - 0:41
Jirka (anonym)
Tak jsem taky po operaci nosni prepazky od 12.5., nemohl jsem vubec dejchat levou nosni dirkou. Na operaci jsem byl na ORL Fakultni nemocnice v Hradci Kralove. Srovnali mi prepazku vytrhli mi nosni mandle a jeste delali nejaky zakrok na sliznici. Prvni den co jsem nastoupil do nemocnice (pondeli) hned me vzali na operacni sal protoze se jim uvolnilo misto. Tak jsem se nestihl ani nervovat. No po operaci jsem se probudil na jipce a mel jsem v nose mastne tampony a desticky. Delaj v hlave trochu tlak, ale necha se to prezit. Vyndali mi jeden tampon druhy den a a druhy tampon az treti den. Vyndavani tamponu neboli, jen je to neprijemny protoze se zacne v nose rozmotavat. Potom jsem chodil rano a vecer na cisteni nosu, cistili to trubickou a odsavali zbytky krve, hlenu atd. To taky neboli jen je to neprijemny. V nedeli me rekli ze budu moc jit domu a ze mi vyndaji zrovna desticky. Jsou prosity asi 2ma stehy, jen je vytahnou a desticky vyndaji. Bal jsem se toho, ale ani to neni horsi nez to cisteni, nos je takovy mene citlivy. Necha se to prezit. Operaci jsem odkladal asi 8 let a dejchal jsem jen jednou nosni dirkou a trpel bolestmi hlavy. Ted uz muzu dejchat obema a je to docela rozdil. Jinak nos musim jeste porad vyplachovan vincentkou. Zadne kapky nebo neco mi nenapsali. Tak se toho nebojte, prezit se to necha. Mejte se pekne...
26. Květen 2008 - 15:18
Blabta (anonym)
Ja jdu na septorinoplastiku a budou mne taky trochu rovnat nos.Ma nekdo takove skušenosti na orl.Ma mi to delat dok.Schalek ve Vinohradsky nemocnici v Praze.Rada se podelim o vaše informace.
12. Listopad 2008 - 15:01
Roman (anonym)
Měl bych jít na operaci nosní přepážky,ale kamarádi ze zaměstnání mně od toho odrazujou.Prý mně po umrtvení musí zlomit nos,vyloženě pěstí,a pak to rovnaj.Tomu se mi nechce ani věřit?Jestli je to tak,tak nikam nejdu.Problem je,že chrápu,atohle je prý první varianta,pak se prý ukáže.Nemám jít raději hned na operaci ústní,ten lalok?
26. Březen 2009 - 18:14
Návštěvník (anonym)
:-)))) to je dobrej for.Už vidim toho doktora nebo zřízence jak se napřahuje a vší silou tě dává do nosu.To by neudělal ani Dr.House :-).Nemáš se čeho bát.Dnes jsem se vrátil z nemocnice po operaci nosních přepážek a slznice a necítim ani náznak bolesti.Jdi do toho
17. Duben 2009 - 18:02
Jindřich (anonym)
je mi 65 a mám vybočenou nosní přepážku mám strach jít na operaci má někdo stejně starý nějakou zkušenost?
8. Květen 2009 - 10:46
Zdenka (anonym)
Romane, máte teda kamarády šprýmaře!!Vůbec se nebojte, jsem 5 dnů po zákroku v opavské nemocnici a jsem absolutně v pohodě, nebyla jsem ani nateklá ani vybarvená, nos vůbec nebolí,akorát se hlídám, abych nedělala prudší pohyby nebo předklon.Zákrok dělali v celkové narkoze, večer jsem už normálně večeřela,na bolest dávali léky nebo injekce v takových intervalech, že jsem pomalu ani o bolesti nevěděla,druhý den mi vytáhli tampony, trvá to fakt asi 5 vteřin.Dá se bez problémů přežít i to spaní na zádech první 3 dny, i to dýchání ústy, ono vám nic jiného stejně nezbude.Fakt se nebojte, není čeho.
10. Květen 2009 - 18:48
Roman (anonym)
Pro Zdenku:Dala jste mi sílu!Celý život dýchám ústy,jinak bych se nenadech,proto taky je ten problém,a spát na zádech mi taky nedělá problém.Díky,už se mi to blíží.
20. Květen 2009 - 0:46
Markéta (anonym)
ahoj,nemužu vubec dýchat a hrozně mě bolí hlava,jak mam stále ucpaný nosní dírky,doktorka mě poslala minulý rok v dubnu na operaci nosní přepažky,jenže jsem tam pak nešla z duvodu obávané bolesti z operace a po.nemohl by mi tady někdo dukladne popsat vše od nástupu až po propuštění.Děkuji moc,ale mám strach z nemocničního prostředí.
3. Červenec 2009 - 19:53
Markéta (anonym)
a hlavně mám strach ze všech operací a všech změn na mém těle.Děkuji moc.
3. Červenec 2009 - 19:56
Eva (anonym)
Ahoj. Mám křivou nosní přepážku po tátovi( máma se směje, že je aspoň fakt jisté, že je to můj táta:) ).Přemýšlím o operaci. Chtěla jsem se zeptat, kolik tahle operace stojí? (nebo jestli vůbec něco stojí). Děkuju za odpověďi
20. Červenec 2009 - 18:51
Pavel (anonym)
Evo, tyto operace jsou zdarma, nejedná se přímo o kosmetickou operaci, ale funkční (zlepšení díchýní, odstranění chrápání). Spíš se dívím, že s tebou o tomto možném chirurgickém zákroku tvoje lékařka nemluvila.
20. Červenec 2009 - 19:42
Eva (anonym)
Mám operaci za sebou už čtyři roky, vydrželo to dobré tak rok, teď zrovna uvažuji zajít znovu k doktrorovi, nevím, ale nechtěla bych to zažít podruhé, ta šílená migréna po probuzení, brrr, a ty tampony snad kilometrové. na druhou stranu dýchámjen jednou dírkou, takže vlastněpusou, je to blbé při spaní.....nevím, poraďte
13. Srpen 2009 - 21:16
Jirka (anonym)
Eva: ja mel problem uplne stejny, jen jednu funkcni nosni dirku a stejne veskere dychani zajistovala pusa, zrivna vcera me propustily z nemocnice a jsem nadmiru spokojen, opet plne dycham...
8. Září 2009 - 14:53
Vera (anonym)
ahoj všem co se chystají na operaci nosní přepážky..všem vřele doporučuji,můžu říct, že to bylo nepříjemné(hlavně den po operaci),ale ten pocit dýchat nosem za to stál...doporučuji ORL v Liberci,příjemný personál a vše proběhlo bez problémů.Když sem to zvládla já,tak to opravdu zvládne každý:)
23. Duben 2010 - 13:33
janhanz@seznam. (anonym)
Prosím vás . jmenuji se honza a je mi 17 let . Chystám se na operaci nosní dírky protože mám jednu hodně křivou . Strašně se bojím a proto někoho prosím jestly by mi nenapsal jak to probíhá před a potom , a také jestly to je bolestivé atd . Moc moc prosím napište mi . Mockrát děkuji . můj email je janhanz@seznam.cz . Prosím prosím :-(:-(
28. Srpen 2010 - 12:54

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama