5 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Online hry jako riziko pro vztahy

Chtěl bych nastolit otázku nebezpečnosti online her hraných na internetu pro vztahy mezi partnery. Jedno zda jde o manžele nebo přítel - přítelkyně. S mojí přítelkyní jsme spolu pět let a máme syna. Ve vztahu nám to zatím doteďka klapalo naprosto v pohodě včetně postele. Jenže v posledních měsících mi přítelkyně začíná bláznit na internetu do hraní Age of Empire nebo jak se ta kokotina jmenuje. Nejdřív jsem to bral jako rozptýlení pro maminu mateřské, ale poslední dobou začínám mít obavy, protože v tom tráví stále více a více času. Večer, když malý usne, chci třeba, abysme si nalili sklenku vína, sedli si spolu a povídali si, jak jsme to rádi dělávali dříve. Jenže se stává, že dostanu odpověď, že ještě musí zaopatřit to či ono, připravit obranu nebo útok a tak podobně. Navíc už to není jen o hraní, ale v rámci nějaké jejich aliance nebo jako se to nazývá, tam mají i chat a vykecávají se tam. Nakonec z toho sejde a já si jdu po svém.
Podobně potom v noci, když chci, abychom šli spát. Tedy ne ani tak spát jako do postele. Malému budou v létě dva roky a rád bych pracoval na dalším přírůstku. Dostane se mi odpovědi, že za chvilku dorazí. Jenže to kolikrát není pravda. Stalo se mi už, že jsem potřeboval před druhou na záchod a zjistil jsem, že jsem v posteli sám a ona u toho stále ještě sedí. Přítelkyně mne pořád ještě hrozně moc přitahuje a vzrušuje. Pořád jí chci, ale bojím se, aby to nevzalo za své - kvůli nějaké pitomé hře na rytíře nebo co. Nevím jak se k tomu postavit a hlavně ani s kým se poradit. Rodičům nebo známým se mi s tím zrovna moc svěřovat nechce. Četl jsem už, že internetové online hry dokáží vztah úplně rozbít až k rozvodu, a že je dobré se proti tomu tvrdě postavit. Jenže zase nechci být zbytečně za prudiče, který hledá jen to špatné. To taky vztahům moc nepomáhá.

Roman
15. Březen 2019 - 15:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
Těžko radit, ale na lehkou váhu bych to nebral. Mému bratránkovi se právě teď hrozí rozsypat rodina kvůli něčemu podobnému a před pár lety na to doplatil kamarád z basketu. V obou případech za tím stálo hraní a diskutování jejich manželek.
19. Březen 2019 - 17:00
Obrázek uživatele Pomýlil jsem si Frantu s Jurským parkem-
Pomýlil jsem si...
Odpověď na Těžko radit, ale na lehkou
Pche... jeden známej kdysi ujížděl na Travianu, což je dost podobný Forge Of Empires, co hraje tvá stará. Hodně jsme se mu tehdy smáli, že se pustil do prohlížečovky. Pak toho asi po roce nechal. A vzhledem k tomu, co vyvádí teď, tak ještě s nostalgií vzpomínáme, jaký to jeho travianový období byly fajn časy. Jinými slovy - stanou se i horší věci. Možná by nebylo od věci zjistit, kde hraje, zaregistrovat se tam taky, založit si s kámošema vlastní alianci a tu skupinu tvý přítelkyně vzít útokem, což ale není zas takové překvapení.
19. Březen 2019 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
Odpověď na Pche... jeden známej kdysi
Že se nic tak hrozného neděje? Si děláš kozičky? Zkus tohle povědět před bratránkem. Rodina se mu rozpadá podle podobného scénáře, jak psal Roman. Prapočátek byl v tom, že jeho žena se tak dva či tři roky nazpět začala zapojovat do nějaké alternativně kulturní diskuse na internetu. Věnovala tomu stále více a více času až se to začalo negativně podepisovat na chodu rodiny. Když už bratránek přece jen začal dávat najevo nevoli, tak byl smáznut s tím, že kolem sebe šíří negativní energii nebo co. Nakonec se postupně začala dávat dohromady právě s někým, koho přes tu diskusi poznala a původní vztah, ze kterého vzešli také dvě děti, v podstatě nechala vymřít. Byt mají v SJM, ale pryč půjde bratránek. Říká, že to nedělal pro sebe, ale pro děti. Navíc naše rodiny mají kořeny tady v Praze. Má tak kam jít a nemusí platit šílené nájemné nebo z Prahy utéci. Děcka tím pádem snad budou dál mít na dosah jak tátu, tak dědu s babičkou. Rodina je v kaženém případě před krachem. Ona vidí všechno špatné jenom na něm a kloudná řeč s ní není. Ještě hůř dopadl před pěti lety kamarád z basketu. Tam to byla taky nějaká takováhle hra, kterou začala jeho manželka pařit, když byla na mateřské s třetím dítětem. Když si vzpomenu, jak byl ještě při oslavách 40tin nadšený, že se mu napotřetí povedl syn. Sice už trochu neplánovaně, ale o to byl šťastnější. Dál byl scénář podobný jako u bratránka. Věnovala tomu stále více a více času a rodina zůstávala bokem. Kdysi tak pohodová domácnost stále více skřípala, až se nakonec zadrhla úplně. K pětačtyřicetinám dostal jako dárek kopačky. Že to mezi nimi úplně vychladlo, že o ní ztratil zájem, a že to dál nemá cenu. Aby to nechladlo, když dokázala prosedět celý večer a hluboko do noci u internetu. Došlo to tak daleko, že i ta děcka jí musela chodit dát pusu na dobrou noc k počítači. Z odborného pohledu našeho příbuzného, který svůj profesní život působil jako psycholog a psychiatr, spadla do regulérní závislosti a měla se s tím léčit. To by možná byla záchrana. Ona si to ovšem nepřipouštěla a přes zoufalství děcek to skončilo rozvodem. V jeho případě ovšem rostoucí nájemné a také výživné zapříčinily, že navzdory platu nadprůměrnému i na Prahu začal mít problémy to rozumně utáhnout. Nakonec využil možnosti a změnil působiště na místo vzdálené cca 100km od Prahy. Tam má sice o pár tisícovek méně ve výplatě, ale náklady na bydlení jsou jen zlomkem těch pražských. Tím bohužel dvě -náctileté holky i jejich mladší bráška tátu skoro ztratily. Nový vztah se jejich mamince navíc nepovedl. Hlavně ty holky náhradu za tátu, který s nimi byl odmalička a dělal pro ně první poslední, nikdy nepřijaly. Další pokus o "tatínka" už snad nevydýchaly vůbec a šly k prarodičům. Co jsem slyšel, tak se chtěly obrátit na soud, že chtějí jít bydlet s tátou. Co bude s malým těžko hádat. Horší věci se stát mohou, to ano, ale tady taky není o co stát.
20. Březen 2019 - 16:51
Obrázek uživatele Pomýlil jsem si Frantu s Jurským parkem-
Pomýlil jsem si...
Odpověď na Že se nic tak hrozného neděje
No jo, to je sice všechno pěkný, ale je to celý jenom o tom znát rozumnou míru, to se může týkat čehokoli. Sice moc nerozumím tomu, proč někdo marní čas onlajnovkama, místo aby pařil něco kloudnýho, ale to už je každýho věc. Každej občas blbneme, jenom si člověk musí sem tam ujasnit, jaký má priority. Tyhle problémy jsou pořád lepší než chlast, drogy, nebo gamblerství, ve chvíli, kdy se z toho danej jedinec vzpamatuje a vykašle se na to, nenese si potom s sebou nějaký následky, jde jen o to se fakt vzpamatovat.
20. Březen 2019 - 18:47

Přidat komentář