114 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Odstraňování znamínek

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslav (anonym)
Je lepsi vyriznout znaminka skalpelem, nebo laserem?
4. Červenec 2001 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
Já jsem si nechala dvě znamínka větší vyříznout na kožním u diktorky, zůstaly mi vyboulené flíčky, pak jsem jela do Brna, že si ostatní nechám v lejsrem, řekli mi, že ty kaleiodní/vypouklé/ jizvy budu mít i po lejsru, možná, ale lepší, někteří lidé na tyto jizvy trpí, trochu mě to mrzí, ale je to lepší než tam mít hnědé větší znamínko. Myslím, že to vyjde na stejno, ale po lejsru se to asi dřív hojí, platila jsem na kožním 300kč za jedno znamínko.
4. Červenec 2001 - 3:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Mysacek (anonym)
Mam na obliceji asi tri mensi pihy o prumeru asi milimetr a pul. Chtela bych se zeptat, zda-li je mozno odstranit je takovym zpusobem, aby mi po nich nezustaly jizvy, kdyz jsou tak male?
11. Červenec 2001 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
nechala jsem si odstranit dve znaminka (jedno male a jedno relativne vetsi) na obliceji laserem v Esthe. Zakrok se musel opakovat a asi jeste jednou u vetsiho znaminka. Jizvicka po malem znaminku je ve forme svetleho flicku, ale neni to napadne a da se to v pripade potreby zamaskovat. U vetsiho mam ted cerveny flicek, ktery se postupne hoji. vyslo to na cca 300Kc, ale za to tochu zvysene sebevedomi to stalo. Po znaminkach ktere mi na tele vyrizli mi zustali relativne velke jizvy. Takze laser doporucuji.
9. Srpen 2001 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Nechala jsem si jedno větší znamínko vyříznout na plastické chirurgii a zůstala mi po něm dost velká jizva. Teď jsem byla pro změnu na laseru a je to mnohem lepší. Navíc se po poradě s kožním dá tento zákrok platit Zdravotní Pojišťovnou!!! VZP hradí jedno měsíčně.
27. Srpen 2001 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Na klenbe chodidla mi odstranili znamienko.Chirurgicky pri lokalnom znecitliveni.Jazvu zasili troma stehmi.Pri odstranovani zvyskov nite doktor odstrihol len vonkajsiu cast nite. Odstrihol len konce nite. Zrejme aj s uzlikmi. Nit ktora bola v kozi ponechal. Teraz cca 6 tyzdnov po zakroku je ranazhojena OK, len pri chodzi citim ranu.Nie je to od ponechanej niti v kozi chodidla ???Ako dlho trva kym odozneju prejavy po reznej rane?Peter.
1. Listopad 2001 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Dodatok Keysi davno sa pod pojmom vyberanie stehov myslelo klasicke vytiahnutie nite z rany,samozrejme pri tom rana palila.V dnesnej dobe sa zmenila technologia sita alebo nit je samodegradovatelna alebo sa nit jednoduch ponecha v kozi v tkanive??Peter
1. Listopad 2001 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Mám trochu vystouplé znamínko v tříslech. Když se v těch místech holím žiletkou, mám strach, abych si ho nerozřízla. Když si odstraňuji chloupky krémem, mám zase strach nanášet na něj Opilcu, aby to s tím znamínkem něco neudělalo... No, možná by pomohlo vytrhávání chloupků, ale to mám zase strach, aby se mi rány po chloupcích nazanítily a nezasáhlo to taky to znamínko... Mám tedy navštívit obvodního lékaře, on mi dá doporučení na kožní a pak si nechat znaménko odstranit? Může mi někdo poradit?
1. Listopad 2001 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Renča (anonym)
Nevíte prosím, jestli to odstraňování laserem dělá "běžný" kožní lékař, nebo se musí někam na speciální kliniku? A pokud se jedná o "podezřelé" znamínko a má se u něj udělat test, jestli i v tomto případě odstanění laserem = chirurgické v nemocnici? Díky
21. Listopad 2001 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
bejby (anonym)
Odstranovanie znamienok laserom sa vacsinou robi na specializovanych pracoviskach a klinikach. Ak ide o podozrive znamienko, je lepsie to riesit chirurgickou cestou-skalpelom, aby sa znamienko mohlo poslat na histologiu a tam sa zisti, ci bolo v poriadku alebo ne. Ale existuju uz aj specialne pristroje-dermatoskopy, pomocou, ktorych sa to da zistit este pred odstranenim znamienka a potom sa clovek moze rozhodnut, ci skalpel alebo laser.
31. Květen 2003 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Odstranění znaménka jsem podstoupila na specializovaném pracovišti. Nejprve proběhla prohlídka znaménka. Lékařka mi vysvětlila oba způsoby odstranění a v mém případě navrhla odstranění skalpelem z důvodu nutnosti histol.vyš. Leaser prý více doporučují pro odstranění nepigmentovaných, nebo menších hladkých znamínek. Odstranění proběhlo po lok.anestezii a ukázalo se, že doporučení lékařky bylo správné. Znaménko bylo maličké, ale pod povrchem kůže se skrývala jeho větší část. Histologie dopadla naštěstí dobře, ovšem byla jsem seznámená s tím, že byl na zákrok nejvyšší čas. Znamínko mělo průměr 2mm a jizvičku mám nepatrně znatelnou. Tenkou světlou čárku. V průměru má 8mm právě díky rozsáhlému podpovrchovému rozměru.
1. Červen 2003 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Lenko,2mm velké znaménko není přece vůbec nic. Neplaš tady lidi. Kvůli tak malému znaménku přece nemusíš chodit na odstranění. Já byla taky na odstranění. Měla jsem pihu velkou 6mm průměr,byla členitá, měla různé barvy. Lékař mi hned oznámil, že se nemusím bát, že v tom nic nebude a taky měl pravdu.
2. Červen 2003 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Elo,neplaším lidi,jen jsem popsala svou zkušenost. Znaménko jsem měla na obličeji a dala jsem si ho odstranit z estetických důvodů.To, že uvnitř pod kůží došlo ke změnám, je pravda. Netvrdím, že to tak je u každého! To snad bylo z mého příspěvku jasné!
3. Červen 2003 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Taky jsem byla před 3 lety a ještě jednou před asi rokem a půl na odstraňování skalpelem. Po prvé doktorka poslala vzorek na histologii, po druhé na mě koukala jako na blázna, když jsem se zeptala na kontrole, jestli to bylo v pořádku. Obě znamínka byla vystouplá a asi 3 mm v průměru. Tak začínám doktorům nedůvěřovat. Není to poprvé, co ten samý doktor mi po čase tvrdí něco úplně jiného.
17. Červenec 2003 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Já jsem si nechala odstranit jedno laserem na specializovaném pracovišti za 1.000 Kč a pak druhé u mého kožního lékaře (zadarmo), po laseru v pohodě, po "noži" mám jizvu, ale ta mi nevadí. Horší je, že mám takové větší znaménko přímo mezi nohama na stydkém pysku. Co s tím? (Asi změním doktora na doktorku).
19. Červenec 2003 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
ahoj.Já mám na tváři 3 pihy.Dvě jsou oprůměru asi 5mm a třetí je poměrně malá.Ráda bych se zeptala,jak je lepšíje odstranit(laserem nebo skalpelem)Nerada bych,aby mi pak zůstala jizva!!!!!!!!!!!!!!A nevíte kolik to asi stojí a kde to dělají???Díky moc!
25. Září 2003 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj,asi bude nejlepší,když nejdříve navštívíš odborého kožního lékaře, který Ti poradí, zda je lepší odstranění laserem či skalpelem.Myslím, že pokud se jedná o malinkou pihu, tak je laser OK. Já jsem si nechala odstranit včera útvar o velikosti 1 cm skalpelem, hrozně jsem se bála, ale jsem ráda, že to mám venku. Doktor mi říkal, že je lepší všechny vystouplé útvarky nechat odstranit, protože kdykoliv se může stát, že se i nezhoubný útvar zvrhne v něco nedobrého...třeba působením sluníčka nebo mechanickým drážděním.
26. Září 2003 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahoj, Chtěl bych se na něco zeptat. Mám na tváři tři znaménka a často se mi stává, že se do nich při holení říznu. Chtěl bych s je nechat odstranit laserem někde v Brně, můžete mi plz poradit. Děkuji
1. Listopad 2003 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
A kde v Brně jste si znaménka nechala Laserem odstranit? Děkuji
1. Listopad 2003 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Cilka (anonym)
Ahoj, minulý rok mi na plastické chirurgii odstranili v lok.anestezii znaménko-podle histologie fibrom.Měla jsem 2 stehy a prý měla zůstat jen nepatrná jizva.Teď mám ale místo jizvičky hnědou skvrnu stejně velkou jako předtím fibrom a zdá se, že se pomalu i zvětšuje. Co by to mohlo být a je to v pořádku?
2. Listopad 2003 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Plati se za odstraneni znamenek? Kdysi - tak pet roku nazpet - mi jedno odstranili zdarma, ale to bylo v trislech a hodne vystouple, visici, takze jsme nic neplatila. Tedka bych si chtela nechat vyrezat znaminko v obliceji, ztmavlo a tedka se zesvetluje, je vystouple a chci ho dat pryc.Plati se za to? (kolik?)
16. Listopad 2003 - 0:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Pro Janu - neberte to osobně, ale řeknu to tvrdě: pokud máte takové problémy, jak popisujete, je otázka platby či neplatby zcela pomíjivá. S měnícími se mateřskými znaménky je vždy lepší hned spěchat k lékaři, i když to nemusí být nic nebezpečného. A je-li to v obličeji a zvláště u ženy, pak není o čem mluvit.
16. Listopad 2003 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Premek (anonym)
Před pár lety jsem si nechal odstranit tak 7 znamének (tmavé bradavice). Ty 3 první budu muset znova, asi se ještě žhavil laser. Jizvy nejsou. Upozornila mne, ze bych je měl nechat odstranit chirurgem. To jsem zamítl a dala pokoj. Pár jsem jich nechal odstranit skalpelem. Jizvy jsou vidět, ale postupně jsou vidět méně a méně. Tak 5 jsem jich ustřihl nůžkama sám, výsledek blíže laseru než skalpelu. Peroxidem nůžky, podchytit tak aby nic tmavého nezůstalo, pomalu stříhat, pak jsem tam držel v ráně prst než přestala téci krev a potom zasypal Azulem a prodyšně překryl. Malé bych nechal laserem, velké vystouplé sám, velké ploché skalpelem. Premek
20. Únor 2004 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Přemku, velmi vtipný... Srandu si dělej z někoho jinýho, jo??? A už sem nelez...!!!!
21. Březen 2004 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
andrea (anonym)
Ahoj,měla jsem znaménko-bradavičku v tříslech na dost intimním místě.Nechtělo se mě pro doporučení k obvodnímu lékaři,potom na kožní a ten by mě poslal na chirurgii tak mě to ochotně vyndal můj gynekolog a chápal že se nechci ukazovat před tolika doktory.Měla jsem jeden steh a zahojil se krásně.
30. Duben 2004 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Asi před měsícem jsem byla odstranit skalpelem 8 znamének (na zádech, paži a holeni). Zůstaly mi asi 1cm velké jizvy některé celkem "rozteklé". Nevíte jak se teď o jizvy starat, aby byly postupně co nejméně vidět? Slyšela jsem, že lepší než mast je tzv. "bodová masáž", ale nevím jak se provádí.
24. Květen 2004 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Z. Z. (anonym)
mohu si nechat odstranit znamenka na krku?? Mam tam hned ctyri vedle sebe!
24. Květen 2004 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ayam (anonym)
Pred cca 14 dny jsem si nechala odstranit dve pidi znamenka z toho jedno bylo v trislech a parkrat se mi ho podarilo nariznout behem holeni. Byla jsem s nimi na plasticke chirurgii, pi.doktorka obe vyndavala sklapelem po lokalnim umrtveni. Ptala jsem se ji jak je to s posilanim na histologii. Bylo mi receno, ze ona tam posila jen znamenka, ktera se ji nezdaji (kdyby posilala vsechno asi by se z toho zblaznili). Po vyndani (naprosto bezbolestnem) mi dala do obou po jednom styzku. Za tyden jsem prisla na vyndani stehu a jeste cca 4 dny to mela prelepene. O tomto vikendu jsem sundala naplast a byla jsem hrozne mile prekvapena. Jizva zadna - kdyz nepocitam cca milimetrovou, bilou tecku. Stejny den tam se mnou byla kolegynka, ktera mela pihu na pohled o neco vetsi, ale jen povrchovou, takze u ni nedoslo k siti a ta se obesla bez stehu a dnes uz je na tom uplne stejne jako ja. Jsem rada, ze jsem to absolvovala a vrele doporucuji, jen to chce asi najit dobreho doktora. Nejhorsi ze vseho bylo to svedeni pri hojeni!!! :o)
25. Květen 2004 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Byla jsem na operaci s tukovou bulkou v prsu je mi 21 roku a operace dopadla dobre.Ale mam jizvu ktera jeste není zcela zahojena mam mesic po operaci.Rez mam okolo bradavky cca asi 8cm.A mam tmave cervenou ryhu ktera neni pekna.Chtela bych Vas poprosit o radu,jestli mam jit nekam ale nevim kam na leaser nebo jestli mam pockat ale myslim ze ten rez tam budu mit porad tak bych chtela poradit co s tim.Predem mnohokrat dekuji za odpoved.Dekuji Martina
28. Květen 2004 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
čau Ivuško, já jsem byla taky na odstranění znamínek ve stejnou dobu jako ty a snažím se jíst, co nejvíce vitamínu C a event. si potírám jizvičky po znamínkách Teetra oilem a celkem to funguje, co Ty na to?
4. Červen 2004 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Chtěla bych si nechat odstranit 3 znaménka.Potřebovala bych vědět,jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti.Je tato služba placená?Pokud ano,kolik stojí?.Neví někdo,jestli se provádí tento zákrok v Přerově(či blízkém okolí)?Je to bolestivé?Potřebuji nějaké vstupní vyšetření?Jak probíhá samotný zákrok?Můžou nastat nějaké komplikace(i po zákroku)?Jak dlouho se ranka hojí?Děkuji za odpovědi
18. Únor 2005 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikol (anonym)
Zajdi si na kožní, tam ti napíší doporučení na chirurgii. Výkon je hrazen pojišťovnou. Odstranění znamének nebolí, provádí se v lokální anestezii. Někdo má kvůli menším jizvám lepší zkušenost s laserem, to už bys asi musela hradit sama.
18. Únor 2005 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Ahojte, s odstraňováním znamínek mám již své zkušenosti, bohužel ale ne moc dobré. V našem malém městečku na poliklinice mně jich dělali 5 postupně v různou dobu a po všech mám šílenou jizvu. A ke všemu ten přístup, ochota, péče,... no prostě hrůza. Mám ovšem další znamínka, které "čekají", až je někdo zprovodí z mého těla, ale nejsem si teď jista, kde bude lepší tento zákrok podstoupit. Dostala sem doporučení na nějakou soukromou kliniku plastické chirurgie v Brně - nějaký MUDr.Bařinka, tak se chci zeptat, jestli náhodou někdo nemáte s tímto "ústavem" své zkušenosti. Moc díky za rady.
18. Únor 2005 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jolana (anonym)
No, kamoska si u nejakeho plastickeho chirurga, pry primo experta na znaminka:), nechala odstranit znaminko, ani ne moc velke, ale ta jizva....Ta teda je dost brutalni, takze kasli na plasticky chirurgy a nech si to udelat u kožaře. No a já mám taky dotázek, mám znamínko na hlavě, ale protože mám dlouhé vlasy, tak se mi do odstranovani moc nechce, protoze nevim, kolik mi jich ten kožař vyškube, resp. ostříhá. No abych nemela ve svych 22 malou plesku:)))Nemate s tim nekdo zkusenosti???
20. Únor 2005 - 2:41
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Kačko, je to soukromá plastická chirurgie v Gorkého 10? Je tam primář Havlík, doktor David Štěpán a doktor Staněk. Jezdím tam s dcerou, protože je opihovaná šíleně a jsme tam moc spokojený, hlavně nejdřív znamínka počítačově prohlídnou, než začnou řezat. Ty bych Ti mmohla doporuči. Zase se tam po delší době chystáme. tel.549240048. Ono taky laserem všechno nejde. Něco zase jen seškrábnou.
20. Únor 2005 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Prosím vás a o nějakém hodném a zároveň dobrém doktorovi z Přerova nevíte?Který by to provedl opravdu odborně a bez následků?děkuji
20. Únor 2005 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Leni, já jsem si znamínka nechala odstranit před 5 lety na Kosmákové a platila jsem 800,-. Doktor mě dokonce vymlouval si to nechat odstranit ať tam nemám jizvu. Je pravda že se jedna na zádech trochu rozjela ale to je běžné,ostatní dvě jizvy jsou malinké. ale chastám se na laser
20. Únor 2005 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
S tím laserem si dobře rozmysli ke komu. Moje kamarádka si ve výstřihu nechala odstranit na plastické chirurgii nepatrnou jizvu, která jí vadila a výsledek je šílený. Teď to tam má, jak když jí tam roste třešínka, hrozný, výstřihy vůbec nemůže a ještě za to zaplatila.
21. Únor 2005 - 8:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Kamarádka si nechávala na kožním odstraňovat znamínka, jedno na zádech a jedno dokonce pod nosem a nemá ani mrňavou jizvičku.
21. Únor 2005 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Eli,mě by zajímalo jakým způsobem si je nehala odstranit.Laserem?A u koho?Kožní,nebo chirurgie?Děkuju.
21. Únor 2005 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Jani děkuji za tip,Kosmákovou vyzkouším hned ve čtvrtek a uvidím,co mi poradí.
21. Únor 2005 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Laserem ne. Byla na kožním a vyřezávali jí to. Nejhorší prý bylo šití pod tím nosem, ale fakt tam nemá ani malinkatou jizvičku. Asi taky záleží, jak se co komu hojí..
21. Únor 2005 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Konečně rozumné slovo. Přesně tak. Nezáleží ani tolik na tom, jak se znaménko odstraňuje, ale spíš na tom, jakou má člověk "hojicí schopnost". Právě před týdnem jsem si nechávala odstranit (chirurgicky)tři malé pihy, dvě na krku a jednu na zádech, tak jsem docela zvědavá, jak se to bude hojit mě. Bylo to bezbolestné, jen to teď dost svědí. Doktorka mi ale hned řekla, že nemůže tušit, jaká jizva mi zbyde. Třeba velká, třeba žádná. To záleží jen na mém těle. A tak je to u všech.
17. Březen 2005 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ditka (anonym)
to Jolana ahojky Jolano. Tak já ti píši svou zkušenost se znamýnkem ve vlasech. Bylo velký a měla jsem je tam od mala, ale právě z důvodů, které píšeš, jsem návštěvu doktora odkládala. No a pak jsem si jednou rozrazila hlavu přesně v místě znamínka - takže i se znamýnkem - a bolelo to a krvácelo a já najednou přestala řešit, jestli přijdu o pár vlasů ale dostala jsem pěkný strach, aby z toho nebylo něco vážného a nepříjemného! A vůbec to nebylo tak hrozný - vlasů mi pár ostříhala a dokonce mi tam i vlípla náplast,ale bylo to vidět jen minimálně a rychle to zarostlo. Takže neměj obavy a jdi do toho. Mě jen trochu štve, že když jsem se po mnoha letech zadrhávání hřebenem o znamínko konečně odhodlala je nechat odstranit, tak mi na hlave vyrašili další 2 mrňavý! (na jiným místě - neměj strach, že to bylo z toho původního :) Hold moje hlava asi bez znamýnek nechce býti! :)tak pa a odvahu
3. Duben 2005 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Matus (anonym)
Dobry.Ja som Slovak,ale chcem sa spytat.Mam 16 rokov mam znamienka,je to mozne aj ked mam 16 aby som siel na Laserovu operaciu?A kolko to asi stoji,a ako to prebieha a boli to?Mam ich asi 5 a su take nie velke,ani male,niesu to materske,kolko by to stalo?Matus
10. Červen 2005 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
hoho (anonym)
kde vam to odstranili diky myslim leaserem
5. Červenec 2005 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Venceslav (anonym)
Pokud s těmi znamínky nemáte zdravotní problémy tak je neodstraňujte, vždyť je to krásné, že jsme každý jedinečný a specifický.Kdyby si všichni odstraňovali všechny pihy a znaménka a nechali si vyretušovat všechno, tak budeme všichni stejní - nudní a trapně nezajímaví. Neobvyklostí k větší svobodě a nezávislosti!
5. Červenec 2005 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
karatista (anonym)
Chci se zeptat, zda si myslíte, že je dobrý nápad nechat si odstranit 2 znamínka. Jedno je velké, je na zádech, přímo pod zamínáním od podprsenky a mám strach, abych ho omylem někdy "nesedřela". A to druhé je takové střední na nose. Bolí to?
6. Červenec 2005 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarca (anonym)
Ahojky chci si taky nechat odstranit sva vystoupla znamenka, maji tak max 4 cm v prumeru, ale pro jistotu a hlavne vadi mi pri noseni podprsenky. Muzete mi nekdo doporucit nejakeho prazskeho doktora az uz kozare nebo chirurga i plastickeho se kterym mate dobre zkusenosti. Myslim se se mi jizvy hoji dobre ale urcite zalezi i na zpusobu vyriznuti a hlavne zasiti. Nechci mit velke jizvy.
21. Červenec 2005 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarca (anonym)
oprava: 4mm :)
22. Červenec 2005 - 10:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama