11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Odstranění krátkozrakosti nitrooční čočkou

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
kocourek (anonym)
Zdravím všechny a mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s nitroočními čočkami. V Sokolově prý dělají nejmodernější operace, kdy do oka vloží jakoby kontaktní čočku a ta koriguje krátkozrakost. Výhoda je v tom, že se ta čočka dá měnit podle potřeby. Vlastně je ta operace vratná, což u laserové operace krátkozrakosti nejde, protože je to zákrok natrvalo. Pokud s tím máte někdo zkušenosti, napište mi. A také by mne zajímalo, zda se to provádí jenom v Sokolově?
27. Červenec 2006 - 0:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Noviny (anonym)
Hradec Králové - Na oční klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové byla úspěšně poprvé implantována náhrada rohovky umělou tkání. Umělá rohovka AlphaCor, která je biokompatibilní a plně přizpůsobivá, je určena k náhradě zjizvené nebo nemocné rohovky. Takovýto zákrok je určen především pro ty pacienty, kteří nejsou vhodní pro použití standardního transplantátu lidské rohovky. Operace, která byla provedena ve spolupráci se Schlosspark Klinik v Berlíně, proběhla ve dvou fázích, první v září, druhá v prosinci loňského roku. Pacient je v současnosti mimořádně spokojen s výsledkem této operace, po dlouhých letech totiž může opět bez problémů číst i ty nejmenší písmenka. Hradecká oční klinika má v poslední době za sebou celou řadu unikátních operací. Mezi ně patří např. implantace oční čočky, která je schopna oku vrátit akomodaci, tedy zaostřování do blízka i do dálky. Na základě těchto úspěchů a zkušeností byla přednostovi Oční kliniky FN HK prof. Pavlu Rozsívalovi nabídnuta spolupráce na studii o implantaci umělé duhovky, což je světový superspeciální implantát německého specialisty profesora Hanse Reinharda Kocha z Bonnu. Profesor Rozsíval má být koordinátorem této studie v České republice a zřejmě i prvním, který tuto nevšední operaci uskuteční.
27. Červenec 2006 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Noviny II (anonym)
Oční klinika Fakultní nemocnice v Olomouci a Lékařské fakulty University Palackého patří ke špičkovým pracovištím v České republice, a to nejen spektrem poskytovaných služeb, paletou operačních výkonů, ale i přístrojovým vybavením. Na nově zrekonstruovaném očním oddělení o kapacitě 26 lůžek probíhá diagnostika a léčba veškerých očních chorob u dětí a dospělých. Spektrum operačních výkonů kliniky zahrnuje operace šedého a zeleného zákalu, sklivce a sítnice, transplantace rohovky, korekce šilhání, oční plastické výkony, implantace nitroočních čoček z refrakčních důvodů. Dále provádíme screening očních chorob dětského věku včetně screeningu u předčasně narozených dětí, aplikace kontaktních čoček, korekce zrakových vad u slabozrakých osob. Jsme oční traumatologické a vitreoretinální centrum pro spádovou oblast Olomouckého kraje s provozem 24 hodin denně.
27. Červenec 2006 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
V Praze že by to nědělali? Nebo u Dr. Stodůlky ve Zlíně?
2. Leden 2007 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
taky by mě to zajímalo. Vím že babičce něco podobnýho dělali, jenže ona měla šedej zákal, tak jí tu čočku nahradili. Akorát nemůže pořádně ostřit a má s tím menší problémy. Ale když mám oko v pořádku, tak by mi ji tam vlastně jen přidali, a zůstala by i ta moje, takže je to něco jako kontaktní čočka, jen uvnitř... Hned bych do toho šla, protože se to dá pak ještě změnit, narozdíl od zbroušení laserem. Navíc je mi teprve 21 a všude se říká, že na laser je lepší jít až po porodu, což je pro mě něco neskutečně vzdáleného.
11. Prosinec 2007 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ve Zlíně to děl (anonym)
text
11. Prosinec 2007 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Než se někdo necháte na tento zákrok nalákat, sežeňte si relevantní informace mimo kliniky které v tomto kšeftu jedou.Mám nitrooční multifokály rok a půl.Přesto mi zůstaly na blízko cca +4 a navíc mohutný "glare" efekt a obrysová neostrost a to už nejde zkorigovat ani brejlema.A vypadá to,že podobné problémy má značná část pacientů viz vedle debata-šedý zákal a na dámě se taky dá leccos najít.Lasikáři jsou zdá se spokojeni,nitročočkaři moc ne.Nevěřte reklamám!
10. Květen 2009 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Leoš Pekárek (anonym)
Osobně doporučuji návštěvu oční kliniky v Horních Počernicích, mají tam to nejnovější vybavení a jsou fakt dobří.
1. Březen 2010 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Než se někdo necháte na...Dobrý den, mohu se zeptat, jaký typ multifokálních čoček jste si nechal voperovat?
22. Březen 2010 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub Zámečník (anonym)
Dobrý den, potřeboval bych poradit, byl jsem na vyšetření očí na základě krátkozrakosti. Zjistili mi, že mám na obou očních čočkách na zadních stranách šedý zákal, doporučili mi brýle, ale z nich mě bolí oči i hlava, což není moc příjemné, proto mi byla navrhnuta operace šedého zákalu, ale prý je problém v tom, že zase hůř uvidím na blízko, takže jediná možná varianta je prý transplantace očních čoček. Nevíte jestli není ještě jiné řešení, čtu zde o implantaci nitrooční čočky, ale nevím jestli to je zrovna můj případ. Děkuji za odpověď
8. Říjen 2010 - 21:58

Přidat komentář

Reklama

Reklama