978 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Odchody lékařů

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Kolben bez Daňk (anonym)
Co říkáte na požadavky lékařů? A co říkáte na to, že chtějí hromadně podat výpovědi a odejít do zahraničí, mimo zdravotnictví nebo jen na měsíční volno? Bojíte se nedostatku lékařů? Nebo věříte tomu, že se sem pohrnou za stejný peníz lékaři se Slovensku? Nebo že se budou lékaři v Bulharsku, Rumunsku nebo třeba na Ukrajině učit česky, když se mohou naučit německy, anglicky nebo francouzsky a získat podstatně lepší podmínky?
28. Listopad 2010 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
podívej (anonym)
lékař u nás má jisté postavení,celkem slušný plat-i když s přesčasy......ale tam? by byl NIC!alespon za začátku,nehledě na to že není zvyklý pracovat na 100%-a to hlavní nezná perfektně jazyk!!!!!!!!!!!to není jako dělat někde pingla na place-tohle je práce se životem! A takoví němci jsou hergot akurátní a panovační-tam by český lékař nemohl rozdávat ta svá moudra a být arogantní jako zde v čechách.............v motole dělala německá soukromá klinika průzkum-kolik lékařů je opravdu ochotno jít do zahraníčí?-ze 100-NIKDO!!!!!!!!!nehledě na to-že němci chtějí zkušené lékaře a né začínající...........je to jen sprosté vydírání určité skupiny lidí
28. Listopad 2010 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Jen ať jdou do zahraničí, prospěšné to bude na všechny strany! Kdopak je může držet? Oni si na malém českém plácku můžou myslet,jací jsou pašáci, tak ať se popasují se světem. Nikde se z nich neposadí na zadek.Respekt si musí vydobýt prací. Tak do toho!
28. Listopad 2010 - 23:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pacient (anonym)
Dneska Vás v Česku doktoři bez poplatku, doplatku a úplatku ani nepozdraví, chudáčkové špatně placení. Zkuste se projít po parkovišti pro lékaře v nějaké nemocnici, to je lepší než Ženevský autosalón. Auto za méně než půl miliónu tam nenajdete. Tak ať táhnou do háje nebo třeba i někam jinam. Hlavně, že tady za peníze pracujících bezplatně vystudovali. Však oni se rychle vrátí, až poznají, že se tam nedomluví a že jim tam ani nebudou jen tak uznávat zdejší diplomy. Takže, páni doktoři, táhněte do háje!
29. Listopad 2010 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
U nás lékaři vystudovali zdarma a chtějí ty samé platy, které mají lékaři v zahraniči, kteří za své studium museli zaplatit miliony. Například ve Velké Británii student platí za studium na lékařské fakultě školné v přepočtu čtvrt milionů korun ročně. Ty platy v zahraničí také odpovídají nákladům na studium a životní úrovni obyvatelstva. Ty hrozby odchodem do zahraničí vnímám jako nemorální vydírání.
29. Listopad 2010 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Jen ať táhnou třeba kamsi ale ať nejdříve zaplatěj co stát za jejich studia vynaložil!! To jsme vše museli každej zaplatit na daních a teď si hrajou na bohy,platy 3* a více krát než kdokoli jinej a ještě jsou tak neomaleni, vyhrožujou a pacienty si berou za rukojmí! Když někam k doktorovi přijdete tak neví jesli se má vůbec obtěžovat se na vás podívat. Měli by jim sebrat diplomy ! Přísaha je jim něco naprosto cizí.Jsou to svině nenažraný!!!Zrovna taková banda jsou lékárníci a výrobci léků!!!
29. Listopad 2010 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Dnes jde o peníze ve všem a všude. Lékařské vzdělání je jedno z nejvyšších a tomu by mělo odpovídat i chování a morálka těchto lidí, která se však společensky změnila na nenažranost a nadřazenost nad ostatními, protože je tito potřebují a oni to velice dobře ví a proto zkouší vydírat kam až to půjde....Mám jich několik v rodině a bavit se s nimi ve smyslu, že každý! by chtěl mít důstojné a slušné ohodnocení je naprosto zbytečné...oni jsou prostě víc a hotovo..ostatní jsou takovým a jim podobným dobří jen na tu práci,protože se prý "asi málo snažili a učili" neuznávají jinou inteligenci a postavení než je VŠ a ost.Takoví lidé dělí svět na LIDI a ostatní "málem nějaký šunt" Slušným lékařům a ostatním lidem vůbec se tímto omlouvám. Můžeme se k sobě chovat jako lidi a nebo jako hovada, bohužel někteří si už asi zřejmě vybrali a podle toho to taky tak vypadá..
29. Listopad 2010 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Já se jim teda vůbec nedivím že chtějí odcházet. Může vám to připadat divné, ale čeští lékaři mají ve světě poměrně dobré jméno. Samozřejmě všude se najdou i naprostí pitomci. Kdybych šest let studoval jednu z nejtěžších škol a pak měl plat pomalu stejný jako řemeslník, asi bych také přemýšlel o odchodu. Platy lékařů v zahraničí jsou skutečně neporovnatelné, ale jejich kvalita často také (měl jsem tu čest pár jich poznat například v Itálii.. to byli skutečně komedianti první kategorie a s platem třikrát vyšším). Jinak se školným na VŠ úplně souhlasím. Školné a motivační systém stipendií tu měl být už dávno. To ale není chyba lékařů ani ostatních absolventů vysokých škol.
29. Listopad 2010 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
ZS (anonym)
Platy všech jsou v zahraničí neporovnatelné.Pracuji ve zdravotnictví a je mi čím dál víc hanba.Když se mi dostanou do ruky Zdravotnické noviny,kde se to jen "hemží" zdůvodňováním odchodu do zahraničí,dokonce mám dojem,jak kdyby chtěli,aby jim pacienti dali za pravdu a ještě se za ně postavili.Fakt hnus,takové vydírání.Přestávám doktorům věřit.Je to nabubřelá smečka nadlidí.Občas se najde poctivý,lidský doktor,ale je jich čím dál tím méně.Vím,že tato práce je obrovsky náročná,hlavně na psychiku.Ale s tím musí počítat každý,kdo se na ni dá.Jelikož v tomto státě jsou dobře finančně oceněni jen šmejdi,kteří si to nezaslouží,pak nezbývá na ty,kteří by si to zasloužili.A že se nejedná jen o doktory,víme všichni.A od Němců mi to připadá ,jako promyšlený,mstivý tah,kterým se baví.Ale nemusí být nejhůř.Někteří cizinci,přicházející k nám,jsou vděčni za lepší podmínky,chovají se k lidem hezky a také nejsou blbí.A nejlepší školou je praxe.Také se připojuji k tomu,ať naši arogantní nabubřenci,myslící si,že nad ně není,táhnou a neztrpčují nám svými "hesly" už tak dost trpké životy v tomto podělaném státě.
29. Listopad 2010 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
JJ (anonym)
je to jen hraní na city, fakt si myslíte, že by odešli? Mají rodiny, děti by tam začínaly znovu, jejich manželky,nelékařky by tam asi těžko hledali práci, takže fakt jen zkouší a vydírají. Nechala bych je odejít, ale při návratu zpět jim nasolit základní plat absolventa, však oni by si své odchody rozmysleli. Mimochodem, víte kdo udržuje uroven zdravotnictví? Důchodci a invalidé a těm je uspěšně ubíráno ve všech směrech, co kdyby ti se rozhodli odejít do zahraničí, koho by zde pak ti nadutí muDrcové léčili ???
30. Listopad 2010 - 1:13
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
Jen ať jdou,vůbec bych jim v tom nebránil,pokud si myslí,že jim tam pokvete pšenka.Tady je hromada lidí,kteří museji vystačit s 8-mi tisíci na měsíc a museji respektovat a kupovat za přemrštěné ceny.
30. Listopad 2010 - 6:33
Obrázek uživatele Návštěvník
:-)) (anonym)
Všem , kteří zde tak lékaře kritizujete chci jenom říci, že Vám opravdu nic nebrání přihlásit se na lékařskou fakultu, vystudovat jí, pak zase leta studovat k atestaci, k tomu sloužit noční a víkendy,.. Jistě pak budete na parkovišti pak parkovat s se svým luxusním BMW :-)),...
30. Listopad 2010 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
gynekoložka (anonym)
Mě se daří dobře a neremcám.
30. Listopad 2010 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Všem , kteří zde tak...S tím ovšem museli lékaři ještě před rozhodnutím ke studiu počítat, že platy lékařů u nás budou úměrné průměrné mzdě v našem státě a ne mzdám například v Německu. Když jím stát studium hradí a nechá je vystudovat za státní peníze, tak také předpokládá, že se státu ty vynaložené peníze na jejich studium vrátí. Kdyby studovali za své, tak ať si táhnou kam chtějí, ale zde vystudovali za naše a proto je hrozba odchodem jen obyčejný podraz a vydírání.
30. Listopad 2010 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
rodič studenta (anonym)
S tím ovšem museli lékaři...Asi nevíte o čem píšete, studium i bez školného je velmi drahé, ve srovnání s jinými VŠ nesrovnatelné, snad jen některé technické obory se dají srovnat. Každopádně student, který vystuduje VŠ není otrokem státu, na VŠ se může přihlásit každý, ovšem né každý se dostane a né každý ji vystuduje. Je v tom hromada úsilí, píle a hodně penez, které rodina vynaloží. Také souhlasím se školným, ale pak by platy vysokoškolsky vzělaných lidí musely být v jiné rovině, aby je mohli v budoucnu splácet, tak jako v zahraničí.
30. Listopad 2010 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
mm (anonym)
Asi nevíte o čem píšete,...žádný začátečník snad nečeká, že bude mít stejné ohodnocení jako např. 50-letý lékař. Kdo umí, nežehrá a kdo neumí,ať jde třeba do.... Německa.
30. Listopad 2010 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
a (anonym)
Všem , kteří zde tak...vám nebrání jít pryč,když se vám tu tak moc nelíbí-ale nevyhrožujte a neberte si nikoho jako rukojmí............
30. Listopad 2010 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Asi nevíte o čem píšete,...Však také lékaři u nás berou nejméně třikrát více, než běžný zaměstnanec. A to by jím snad při úrovni mezd v tomto státě mělo stačit. Podle všeho lékařům vadí, že nemají nějméně sto tisíc měsíčně, ale že na jejich mzdy platí daně lidé z platů osm tisíc měsíčně, jím jaksi uniká.
30. Listopad 2010 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Q. (anonym)
Když si to tady pročítám, tak se lékařům ani nedivím. Kolik ze zdejších nadávajících ví, že hodinová mzda lékaře jen nepatrně vyšší než 100Kč/hodinu? A to navzdory poměrně silné trestněprávní odpovědnosti za všechny kroky, s novým zákonem výrazně vyšší, navzdory povinnosti se vzdělávat (monografie věnovaná jednomu dílčímu problému stojí obvykle 10-20 tisíc,..). Do toho všeho mimořádná přepracovanost a především mediální štvavá kampaň, díky které si každý, jehož duševní obzory nesahají dále než na TV Nova, myslí, jak strašně jsou lékaři placeni. Opak je pravdou - čistá mzda atestovaného lékaře (tedy nejdříve 6-7 let po promoci) je jen kolem 15 tisíc, vše ostatní jsou přesčasy (pokud jsou vůbec propláceny). Každý z těch, kteří zde vykřikují něco o neskromnosti, může taktéž pracovat někde na druhý úvazek. Pro zastánce školného - tím by se cena lékařů mnohem zvýšila. Navíc ono to se školným není na západě až tak horké, jak se snaží předstírat zastánci školného před svými voliči. Např. v Německu se platí teprve několik let, jeho výše nedosahuje 10% průměrné německé mzdy a zahrnuje řadu výhod (plošné slevy na dopravu, studentské slevy,...), ve Francii se platí jen relativně symbolické zápisné, ve Skandinávii se neplatí,.. Skutečně vysoké školné se v Evropě týká jen Anglie (nikoliv GB - např. ve Skotsku pouze na ekvivalentu navazujícího magisterského studia) a Švýcarska. A soudě podle toho, jaké mimořádné bouře (vč. násilných akcí) ze strany studentů a protesty ze strany akademiků vyvolává snaha zvýšit školné v GB, se zdá, že školné bude v GB minimálně snižováno.
30. Listopad 2010 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Q. (anonym)
Však také lékaři u nás...Jano, zcela drsně a bez příkras: Tak si vedle ranních a odpoledních směn u pokladny v Tescu sežeňte ještě noční směny např. ve večerce někde u nádraží. Pak budete mít přes 20 tisíc za naprosto nekvalifikovanou práci a nebudete si stěžovat na to, že máte jen minimální mzdu.
30. Listopad 2010 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Q. (anonym)
vám nebrání jít...a: Normální tržní chování. Každý má nárok na takovou mzdu, jakou si dokáže vyhádat. Alespoň tak nám to modří soudruzi vtloukají do hlavy a tak rozhodli voliči, kteří dali své hlasy ODS, TOP09 nebo VV - stačilo si přečíst volební programy.
30. Listopad 2010 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
---- (anonym)
Q: abych se přiznal, moc Ti nevěřím, že lékař po 7 letech praxe, tedy ve věku cca 31 let má odhadem nějakých 19 tisíc hrubého (to by odpovídalo těm tvým 15 v čistém). A to nemluvím o soukromých lékařích, kteří takvý malý příjem rozhodně nemají.
30. Listopad 2010 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabča (anonym)
Je to v pořádku, v Česku vládne absolutní nechuť platit za doktory. V podstatě je to pokračování socialismu. Je zapotřebí, aby vznikly plně placené kliniky jako je tomu třeba v Polsku. Tam mají doktoři výborné finanční ohodnocení. Ve státních špitálech, kde se lidem nechce platit jsou méně kvalitní doktoři a na operace se čeká několik let. Odchod doktorů do zahraničí zesílí i u nás tlak na založení soukromých klinik, kde budou možné jenom přímé platby.
30. Listopad 2010 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
k. (anonym)
Zapomněli jste napsat to hlavní, že doktorů je u nás jako sra*ček. Zatímco u nás v republice je 8 lékařských fakult, ve stejně velkém Rakousku jsou jen 2! U nás je zhruba 4x víc doktorů na obyvatale než na západě! Paradoxně dobrých doktorů je žalostně málo!
30. Listopad 2010 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
§ (anonym)
Jen ať jsi jdou,stát na tom jedině vydělá.Je to pakáž zlodějská.Kterýpak doktor dělá 8 a půl hodiny denně?Novodobá honorace nic jiného.
30. Listopad 2010 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
Je to v pořádku, v Česku...Gabčo,ono se totiž lidem nechce platit dvakrát.Kdo má dnes dva přijmy?Jeden od pacošů,druhý od pojišťovny.Ať se zavede systém po vzoru USA,kde je pojištění na základě dobrovolnosti,když už máme konečně tu demokracii.Ať se zavede systém co mají vedle Němci.Proč se to neudělá?Gabča píše ,jak mají v Polsku doktoři výborné finanční ohodnocení.Nepíše již o jejich odbornosti.Žije v mlze,neboť neni lékař jako lékař.Jako by nebylo jiné,též potřebné profese,jako lékař.V tomto problému si nakonec musí říci svoje občané(voliči),zda-li jim tato reforma vyhovuje.
30. Listopad 2010 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
Zapomněli jste napsat to...A jak se rozrostly lékarny,co.Sami dnes přiznávají,že jsou léky závadný,je jich přes 30.hlavně ,ale pacoš to zaplatí.Totiž on celý farmace.průmysl je na třetím místě co se týká zisku .Po zbrojním a ropném.Stačí né?
30. Listopad 2010 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Z toho všeho logicky vyplývá, že je fajn být zdravý a starat se o své zdraví sám, dává to pocit (nejen pocit,ale fakt) nezávislosti. Lidi nejsou jen pacienti, jak nás rádi škatulkují! Spíše máme být rukojmí, protože proč jinak by měly smysl ty výhrůžky odchodem !A normální je přece být zdravý, ne nemocný.
30. Listopad 2010 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ať si jdou mrchy nenažraný.
30. Listopad 2010 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
A jak se rozrostly...V tom případě Tě odkážu na obsáhlou knihu Patricka Holforda a Jeroma Burne- Jídlo je lepší medicína než léky. Tihle pánové se zabývají problematikou zdravotnictví, situací v nemocnicích. Monitorují špinavé praktiky farmaceutických firem, které si podplácejí klinické testy, doktory samozřejmě,zamlčují vedlejší účinky léků.Náklady na soudní výlohy a odškodnění přeživších pacientů v prohraných soudních sporech si lehce promítnou do ceny dalšího léku, kvapně vrhaného na trh v konkurenčním boji. Kniha plná faktů, z kterých běhá mráz po zádech.
30. Listopad 2010 - 18:48

Stránky

Přidat komentář