59 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

3.odboj-máte v rodině postižené totalitním systémem?

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Johanka (anonym)
Říká vám něco odbojová akce ANTON a KVĚTA,Prokešův puč,Dr.Borkovec?'
29. Duben 2009 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ne. Co to je?
29. Duben 2009 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
johanka (anonym)
Pokus o svržení komunistů'
29. Duben 2009 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
JSME POSTIŽENÍ SOUČASNÝM OTROKÁŘSKÝM REŽIMEM.'
29. Duben 2009 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Občan (anonym)
Až volby vyhraje KSČM tak opět bude dobře!'
29. Duben 2009 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Už nemáme. Strýc zemřel na následky týrání v komunistickém vězení.'
29. Duben 2009 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Komunisti (anonym)
a jejich pomahači a přívrženci jsou pěkné svině, které by zasloužily zakroutit krkem. Omlouvám se sviním.......a Občan je hovado!!'
29. Duben 2009 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Karle a neumřel již normálně na stáří?'
29. Duben 2009 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Ne, protože to je 35 let.'
29. Duben 2009 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nojo, jenže za komančů jsem měl denně teplý jídlo, teťkonc jsem rád když mám suchej chleba. Za komanšů jsem spával v posteli, teď spávám ve sklepní koji. Já na ně nemužu nadavat.'
29. Duben 2009 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jára (anonym)
Johanko, co zakládáš toto téma na Doktorce?Tady je to o nemocech a zdraví, jdi někam na politiku!'
29. Duben 2009 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Občan (anonym)
Straně věřte,soudruzi. Lépe je mýliti se se Stranou,než míti pravdu proti straně. Volme KSČM - a bude dobře. (Kapitalisté nám mezitím prodají i ten provaz,na kterém je pak...)'
29. Duben 2009 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Teo (anonym)
Totalitním systémem jsou postiženi všichni,kdo v něm žily. Tedy i já.Oženil se,měl rodinu,bydlení,práci atd,atd.Dobře už dávno bylo.Názor,to je podle dnešních vyděračských garnitůr to postižení,které nám chtějí vymlátit z hlav.Kradou,lžou,podporují fašismus a další nekonečno špatností.Je mi z toho zle.Dnešní politici si dělají karieru kritikou komunistů,protože to jinak neumějí.Nejhorší jsou ti,co tenkrát srali do plínek a mluví o tom,jak trpěli. Svět je plný takových zmrdů.O sociálních nejistotách nemluvě.Komunisti dělali základní chybu,že bránili volnému pohybu na západě.Lidi by brzy poznali a prozřeli.
10. Duben 2015 - 6:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenin (anonym)
Totalitním systémem jsou...Správně.Dnes jde všechno do prdele.
10. Duben 2015 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Totalitním systémem jsou...Bohužel - máte pravdu.
10. Duben 2015 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Totalitním systémem jsou...: Komunisti dělali základní chybu,že bránili volnému pohybu na západě.Lidi by brzy poznali a prozřeli. a) Komunisté nebránili "volnému pohybu na západě", nýbrž volnému vycestování na Západ. b) Kdyby tak nečinili, z komunistického svrabu by se vystěhovali téměř všichni schopní, vzdělaní, inteligentní, podnikaví a pracovití lidé. O tom se ostatně mohl režim přesvědčit během pár kvartálů relativně uvolněné politiky vycestování do zahraničí zejména v letech 1968-69. Místo tří prdelí Západem znechucených navrátilců tehdy komunistický režim doznal řádově statisícové ztráty mladých, kvalifikovaných, zdravých, a jistě i velmi dobře práceschopných občanů.
10. Duben 2015 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
: Komunisti dělali...Nevím, kde jste sebral ty statisíce uprchlíků. Pravdou je, že v mezidobí 1968-1969 uteklo dost lidí ven. Většina nebyla mladých, zdravých a kvalifikovaných, ale dobrodruhů, kriminálníků a těch, co měli příbuzné venku. Ti co měli příbuzné, skončili relativně dobře. Ti ostatní skončili v utečeneckých lágrech. Oni si i na Západě dost lidi kádrovali a určovali, kdo se jim hodí a kdo ne. Tábor Treichskirchen v Rakousku byl pověstný a např. rodiny s dětmi měly velké problémy, neboť musely sdílet ubytování s různými kriminálními živly ze zemí východního bloku. Dost dlouho se tam čekalo na asyl do zemí, které byly ochotné utečence přijímat - např. Kanada a Austrálie. USA si dost vybíraly, Francie takto posilovala své cizinecké legie. Fakt je ten, že schopný a kvalifikovaný člověk se uživí všude. Flákačovi nepomůže ani jiný režim.
15. Duben 2015 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
: Komunisti dělali...Opravdu považuji za zásadní chybu minulého režimu, že nepouštěl lidi ven. Pár by jich tam možná zůstalo, ale také dost by se jich zase vrátilo. Ono není všechno zlato, co se třpytí. On je rozdíl vidět plné výklady a také rozdíl, mít na to, aby si to člověk mohl dopřát. Ostatně to vidíme i dnes u nás.
15. Duben 2015 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Květoslav (anonym)
Můj švagr neustále mluví o tom, že dělal třetí odboj a chce být za to chválen. Vykradl 3 sámošky,kradl v zaměstnání, pokud tedy pracoval a v opilosti zmlátil policajta.Tvrdí, že rozvracel socialistickou morálku a měl by být oceněn.Také se aktivně stýkal s tehdejší čichačskou komunitou, dnes se tomu říká "andrgránd".Pořádali koncerty v jedné staré stodole a pokaždé se tak "ožrali,"že ji málem zapálili.Tak to je podle mého ten třetí odboj.
15. Duben 2015 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
3.odboj??? Jaký 3.odboj??? Několik lotrů, kteří zde řádili jak černá ruka. Dobře, že si na ně tenkrát posvítili:-)))))))
15. Duben 2015 - 10:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Můj švagr neustále mluví...Tak nějak to bohužel fungovalo. Dnes se i z esesáků a vrahů dělají hrdinové.
15. Duben 2015 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Tak, milé děti, já vám povím jednu pohádku. Žil, byl, v jedné malé valašské obci mladý muž, plný síly. Jediné čeho se mu nedostávalo, byla chuť pracovat.Asi špatné sudičky. Vždycky půl roku kriminál, potom, nějaký ten týden na svobodě a zase basa. Rvačky, krádeže, vyhýbání se práci. Prvního května 1988 v opilosti ulomil žerď praporu se sovětskou vlajkou, jak se tenkrát věšely všude možně. Ta, kterou poničil, visela na budově Národního výboru. Pochopitelně, následoval soud a 3 roky natvrdo. Zachránila jej až Havlova amnestie. Z ostravské věznice se vydal rovnou, stopem do Prahy. Protože se v té Ostravě potkal s panem Dinzbírem, dej mu Pánbůh věčnou slávu, vyhledal si jaké si kontakty a vymohl si potvrzení s razítkem Pražského občanského fóra, že se té "revoluce" aktivně zúčastnil.Abych nezapomenul, tu paní, co ho jako stopaře vzala na kus cesty do té Prahy, stačil okrást. Všichni v té vesničce byli nadšením bez sebe, když viděli ten známý opilecký obličej. Jenže, tentokrát šermoval papírem, který t.z. "starým strukturám" naháněl hrůzu. Tak se stalo, že navzdory protestům řádných občanů byl kooptován do místního zastupitelstva.Tam, v krátké době stačil skoro znásilnit jednu členku SSM, která pochopila, kam vítr vane a stala se fanatickou zastánkyní demokracie.Potom, co se dostal k hotovosti obecní pokladny, vzal kramle a byl odchycen až někde u Karlových Var.Opět se prokázal tím glejtem od Dinsbíra a byl propuštěn, protože i policie v té době byla jaksi mimo.Dlouho se ze své svobody netěšil, krátce nato byl zachycen vlakem a usmrcen, někde u Teplic. Nicméně, celá jeho široká rodina tvrdí, že v její neposkvrněné komunitě vyrostl bojovník za naši "demogracii" a svobodu a že by měl být přinejmenším vyznamenán.Nejlépe řádem Bílého lva.Konec pohádky.Tak nějak asi vypadal třetí odboj.
15. Duben 2015 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
ferenc (anonym)
Nevím, kde jste sebral ty... tak to se dost mýlíš, emigrovalo dost lidí mladých a produktivním věku. jednalo se v létech 68-69 o 300 000 lidí, a možnosti byly dost dobré, jen vmém okolí emigrovalo asi 50 známých avětšina se dostala brzo do Švédska, Švýcarska, JAR a Kanady. Postupně ještě v létech 70- 86 zmizelo v mém okolí asi 25 lidí, převážně do NSR,Holanska. Převážně to byli mladí okolo 20 let! Všechno středoškoláci a VŠ. vím o jednom nedaleko nás ,skoro soused se vrátil syn v. 1970,jen proto že si tam nevrznul, ale spíše měl ručičky od práce. Já jsem odešel v r. 1987 tedy už dost pozdě, přes Jugoslavii, doslova přes kopečky do Itálie. čekal jsem na azyl do usa jen pět měsíců, celkem dobře zaopatřen.
15. Duben 2015 - 16:36
Obrázek uživatele Návštěvník
ferenc (anonym)
jen ještě dodávám že ten kdo uměl hovořit nějakým jazykem, to měl poměrně rychlé, ti co se učili třeba jen němčinu museli do kursu a byli v táborech podstatně déle. já jsem se učil angličtinu už ve škole, jako samouk protože jsem chtěl létat, jeden dobrý pán mě doučoval, už v 17ti jsem se dokázal domluvit slušně anglicky, částečně německy i když jsem neprospíval matiky a češtiny.
15. Duben 2015 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
tak to se dost mýlíš,...Přeháníte. Sám Pavel Tigrid uvádí, že po r. 1968 emigrovalo zhruba 110 000 lidí. Celkově se odhady pohybují zhruba mezi 70 000 (STB) až 138 000 (nezávislé organizace). Samozřejmě, že ti, co uměli jazyky to měli podstatně lehčí. Ostatní museli do kurzů a dělali testy. Těch zemí, co by ochotně přijímaly emigranty, zas tolik nebylo. A když vezmu např. naši slavnou herečku Kořínkovou, která byla ráda za to, že dělala pokladní v samoobsluze v Austrálii a nakonec se vrátila, tak musím konstatovat, že těch, co se venku úspěšně uchytili, zas tak moc nebylo. Většina se vrátila potichu po r. 1989 a pak ze sebe dělala hrdiny. Venku si ale moc neškrtli. Jak jsem uvedl, většina byla různých dobrodruhů, kriminálních živlů aj. Sice uteklo i pár akademiků, ale na stav naší vědy a techniky to zas nemělo takový vliv. Spíš byl problém ze "semínkovým generálem" Šejnou, který vyzradil dost věcí v USA.
15. Duben 2015 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
A jak to bude se 4 odbojem?
15. Duben 2015 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Přeháníte. Sám Pavel...Podobně to bylo s disidenty...až na výjimky to byli ozralove a fetky, natáhla. Co neudělali za kacku práce.
15. Duben 2015 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Přeháníte. Sám Pavel...: A když vezmu např. naši slavnou herečku Kořínkovou, která byla ráda za to, že dělala pokladní v samoobsluze v Austrálii a nakonec se vrátila, tak musím konstatovat, že těch, co se venku úspěšně uchytili, zas tak moc nebylo. Většina se vrátila potichu po r. 1989 a pak ze sebe dělala hrdiny. a) Jste perfektní demagog. Uvedete příklad jedné osoby, která se vrátila, a pak prohlásíte, že se vrátila většina. Asi ve světě vaší fantasie téměř všichni živořili po těch 20 let na ulicích metropolí Západu, a tudíž po roce 1989 - v případě návratu do staré vlasti - nemuseli na Západě opouštět žádné domovy, rodiny, pracovní místa či vlastní firmy. Jenom za takovýchto absurdních podmínek by byla jen minimální šance návratu většiny posrpnových emigrantů do Československa/Česka po roce 1989. b) Je taky otázka, co rozumíte "úspěchem emigrace". Je jisté, že většina posrpnových emigrantů se na Západě nestala dolarovými miliardáři nebo multimilionáři. Nezapomínejme ovšem, že srovnáváme s alternativou setrvání v koncentráku komunistického Československa. Než abych já osobně žil v takovém koncentráku, byl bych býval dal přednost i tomu nejobyčejnějšímu životu na Západě. A domnívám se, že podobně smýšlela i podstatná část posrpnových emigrantů.
15. Duben 2015 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
: A když vezmu např. naši...Demagog jste Vy. Tvrdit, že tady existoval komunistický koncentrák, může jen zaslepenec. Drtivá většina lidí bývalého Československa tu v poklidu žila a pracovala, aniž by měla potřebu emigrovat. Vy posuzujete většinu podle nespokojené menšiny. To, že jste Vy a jiní emigrovali, není směrodatné. Byla to jen hrstka lidí proti množství těch, kteří tu zůstali. A dolarovými milionáři se stali někteří lidé až po listopadu 1989, kdy se jim úspěšně podařilo pod rouškou privatizace rozkrást to, co tu jiní budovali 40 let. Jejich jedinou schopností bylo drzé čelo, ostré lokty a hroší kůže.
16. Duben 2015 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
tak přesně, (anonym)
Demagog jste Vy. Tvrdit, že...Drzost,a jít prez mrtvoly, to mají i dnes,když chtějí rozpoutat válku.
16. Duben 2015 - 12:20

Stránky

Přidat komentář