16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Oči a antikoncepce

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Může HAK poškodit zrak? Po 7 dnech Cilestu (před lety) jsem měla výpadky v zorném poli (zlaté skvrny). Ihned vysazen. Po letech jsem bez problémů brala rok Mercilon. Po delší pauze opět rok beru Mirelle, jsem s ní maximálně spokojená, až na zamlžené vidění, o kterém si nejsem jistá, zda by mohlo být způsobené právě HAK ? Oční lékař žádné závady neshledal. prosím o vaše zkušenosti - stalo se to někomu ?
7. Leden 2005 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To je hloupost..
7. Leden 2005 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jacík (anonym)
Ale snad nejakou souvislost to ma, kdyz nektere zeny pri uzivani HA nesnesou kontaktni cocky.
7. Leden 2005 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
iren (anonym)
Hloupost to neni, ono je to dost nebezpecny, zvlaste s tim zrakem. HA ma mnoho vedlejsich ucinku, ale vsichni slysime jen o pozitivech. HA meni vsechny sliznice v tele....atd atd. Podivej se na temata souvisejici s hormonalni antikoncepci.
7. Leden 2005 - 17:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jen tak pro zajímavost, Heroin byl na trhu nabízen jako lék proti kašli v letech 1898 až 1913, morfin se dokonce přidával do sirupu k utišení kojenců,asi kolem roku 1900, takže za pár let jistě vědci přijdou na to, že např. paralen atd., který lidi berou na bolesti, je pěkný svinstvo. Takže mě žádný antikoncepčí pilulky nevyvedou z míry a vidět kvůli nim blbě? to se mi sice nezdá, ale zkus je vysadit a uvidíš, co a jak..
7. Leden 2005 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
!!!!!!!!ahoj holky,na trhu je NOVA NEHORMONALNI ANTIKONCEPCE(takze zadne zvysovani vahy,snizene libido,deprese..)je to nitrodelozni telisko SilverLily nebo Goldlily. Je to vhodne i pro holky CO NERODILY(telisko je v ruznych velikostech) a NEOBSAHUJE HORMONY. JE ze stribra nebo ze zlata. Dá se objednat v lékárně a gynekolog vám ho zavede.UCINNOST 99,6%. sILVERLILY ZINC NAVIC SNIZUJE DELKU KRVACENI A PUSOBI BAKTERICIDNE A FUNGICIDNE-PROTI KVASINKAM. CENA JE 1400 SILVERLILY A 2000 GOLDLILY A JE TO NA 7 LET ale muzete si ho nechat samozr.kdykoliv vyndat. TADY JE ODKAZ NA STRANKY. http://www.metrimpex.cz/Nabidka-2-3.htm CETLA SEM O NEM V RUZNYCH DISKUZICH A VSICHNI SPOKOJENÍ. je nehormonalni, takze se nepribira ani nahodou.
19. Prosinec 2006 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
HA působí vysušování sliznic... proto některé uživatalky kontaktních čoček musí časem kvůli problémům vysadit HA nebo nenosit čočky.
19. Prosinec 2006 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Starší HA na oči vliv určitě měla, v roce 1992 se mi při užívání HA Non-Ovlon začala seshora šedě zakalovat duhovka, po kontultaci u očaře jsem okamžitě musela HA vysadit. Zmizelo to během roku po vysazení. Zrak mi to snad nepoškodilo (i tak ho mám mizerný ;o)
2. Leden 2007 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Já teď používám HA (Yadine) přesně rok a hned poté, co jsem začala, jsem si začala všímat, že se mi zhoršuje vidění na dálku. Vždy - do věku 25 let - jsem měla naprosto perfektní zrak, ale pořád se to zhoršovalo, takže asi po dvou měsících mi očařka napsala brýle na dálku - 3/4 dioptrie. Nosila jsem je jen občas - na řízení, televizi, kino, ale pořád se to zhoršovalo, takže teď (přesně rok co jsem začala s HA) už mám na obou očích 1,25 dioptrie, což znamená z nuly na 1,25 za méně než rok! Samozřejmě pro to může být spoustu dalších důvodů, ale ta časová souhra mi připadá nápadná. Dnes jsem byla na gyndě, doktorka mi doporučila na tři měsíce vysadit, tak uvidím co se stane. Zhoršil se vám někomu také zrak tímto způsobem?
15. Únor 2007 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
sara (anonym)
tak to sedí, nikdo u nás doma nenosí brýle, jen já.... a to ne že bych měla problémy odmala, začlo to až s braním HA, napred pul dioptrie pak jedna...ted mám kolem 2 dioptrií a prášky jsem ted z víc důvodů vysadila...v čínské medicíně jsem četla, že stav očí se odvíjí od stavu jater a HA zatěžuje játra...
15. Únor 2007 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
ahojte, možná na tom něco bude, protože asi dva roky mám brýle na dálku, začal se mi zhoršovat zrak a vzhledem k tomu, že u nás v rodině nikdo brýle nenosí až na moje babičky, tak mi to příjde zvláštní kolikrát mi příjde, že vidím dost rozmazaně....brýle moc poctivě nenosím....většinu jenom na řízení v autě, nebo na telku a někdy ani to ne.....ale nikdy by mě nenapadlo, že by to mohlo být příčinou zrovna z HA.
25. Květen 2007 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
jo mě se zrak zhoršil od tý doby co sem začla brát HA což je 2 roky, do tý doby sem viděla perfektně a najednou mam 3/4 a 1a1/4 Teď musim nosit brýle:-(
18. Červenec 2007 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Marci (anonym)
Může HAK poškodit zrak? Po 7...zamlžené, nebo spíš rozmazané, dvojité vidění mám také, myslím, že to tou HA bude...zatím beru Mirelle druhé platíčko tak uvidím...přitom to vypadalo, jak to bude bez nežádoucích účinků...
22. Únor 2010 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Kokyno (anonym)
Teda to koukám.. Já sice nosím brýle asi od 11 let, to jsem začínala asi na 0,5 dioptrie, antikoncepci beru od 15 a teď je mi 2O let a mám 6 dioptrií... :-/ Nikdy mě nenapadla souvislost. A právě jak to tady čtu, tak přemýšlím o laserové operaci očí, šest dioptrií už je přece jenom dost, a pokud by se to potom mělo vlivem HA zhoršit, tak mě těch 4O tis. za operaci bude mrzet..:-(
25. Únor 2010 - 22:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Já nosila brýle i před tím, než jsem začala užívat antikoncepci, ale po roce užívání jsem si musela nechat vyměnit skla - na levém oku o 3/4 a na pravém o 1/4 :( a v příbalovém letáku to bylo psáno jako vedlejší účinek
17. Červen 2010 - 13:35

Přidat komentář

Reklama

Reklama