276 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

obrna lícního nervu

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Ráda bych se s někým podělila o zkušenost s léčením a rehabilitací po obrně lícního nervu. Na začátku prosince 06 jsem prodělala těžkou parézu a nemohu se dát dohromady,začínají se mi zkracovat svaly a bojím co bude dál. Má někdo radu, zkušenost atd.? Děkuji za radu.
4. Červen 2007 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Prodělala jsem jí jako malá holka, maminka si všimla, že mám skleslý koutek a už to jelo. Včasná léčba je hrozně důležitá. Pamatuji si, že mi přikládali horké olejové obklady, užívala jsem spoustu léků.Následovala rehabilitace / pískání/ a dlouho jsem musela mít tvář teple zabalenou. Dnes jsou modernější metody, existuje vakcina , myslím, že se jmenuje Vaxineurin. Poptejte se svého lékaře, jestli se udělalo pro vaši léčbu maximum.
5. Červen 2007 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
ahoj Dančo, já prodělala také obrnu lícního nervu v prosinci 2006. Řekli ti od čeho? Já nosila pár dní krční límec a prý asi utlačil nějaký nerv. Hodně mi pomohla píchaná Milgamma (to je vit.B1,B6,B12) a stále jsem pusu rozhýbávala - již zmiňované pískání atd.
5. Červen 2007 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
MARIE (anonym)
obrnu jsem prodělala 2krát jednou jako dítě a po druhé na začátku těhotenství při2hém ochrnutí to bylo hodně těžké ochrnutí jsem skončila na infekci našli mě hraniční hodnoty lymské bor.takže mě píchali lumbálku a silný dávky antibiotik ,aby šli i na mimčo.A to podotýkám v životě jsem neměla klíště.Dopadlo to vcelku dobře dítě se narodilo zdravé a já mam trochu omezenou hybnost koutku a vrásek na čele.
5. Červen 2007 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
Vidím,že léčení je vsude jiné. Já to měla zřejmě virové. Hrozně mě to bolelo.Také jsem byla v nemocnici a dostávala béčka a spoustu léků. Jenže žádné teplo ani pořádná rehabilitace! O vakcíně se dozvídám až nyní. Marie, moc ti přeji,že mimčo se narodilo zdravé. Musel to být stres, podstoupit lumbálku v těhotenství!Musím na pány doktory trochu přitlačit. Asi je teď důležitá rehabilitace. Cvičil s vámi někdo? Dík všem.
5. Červen 2007 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
MARIE (anonym)
lumbálku jsem zvládla,ikdyž my bylo strašně zle a na rehabilitace jsem taky chodila ,ale mě nepomáhali protože jsem to měla taky infekční až ty velké dávky antibiotik mě ulevili
5. Červen 2007 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
já taky prošla lumbálkou, ale nic tam nenašli. Marie - toho vira našli v likvoru? A můžu se zeptat, co to bylo? Dančo - se mnou nikdo necvičil, upravilo se to tak za 2 měsíce pomalu samo.
5. Červen 2007 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Danča V některých případech se, zvláště po těžkých obrnách lícního nervu, objevuje stahování svalů postižené strany, t. zvané patologické synkinesy, když například zamrkáš, stahuje se ústní koutek nebo tvář. Není to nebezpečné, ale je to velmi nepříjemné. Léčba je obtížná, většinou stav jen zlepší. Mohou ulevit léky, které se podávají na uvolnění svalů /myorelaxancia/, ale působí celkově, ne cíleně jen na obličejové svaly, vhodná je další rehabilitace, nyní naopak na uvolnění svalových skupin, v některých, ale opravdu jen v některých případech zlepší stav akupunktura. V úvahu by přicházelo v úporných případech i zvážení Botoxu - ale jen po poradě s neurologem. Předpokládám, že vyšetření na boreliózu a vyšetření cukru v krvi a moči provedl běžně praktický lékař.
6. Červen 2007 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
MARIE (anonym)
Šárko ne s tý lumbálky zjistili,že něco přes ten mozek šlo asi už před těhotenstvím ,ale co to bylo už se nedalo určit a že to bylo infekční usoudili podle těch hraničních hodnot a podle toho,že to reagovalo na antibiotika.Eli jak píšeš o tom stahování svalu mamto taky,když si třeba myji hlavu a hodně stisknu oči tak my vezme křeč až do krku a nebo v létě musim pořád nosit brýle proti slunci ,protože mhouření očí u mě vyvolává to samé.
6. Červen 2007 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Já to měla taky virové a mému známému se to stalo při sportu, když dostal míčem do obličeje.Bohužel má následky dodnes.Jo a v té nemocnici jsem tenkrát byla pěkně dlouho.Ještě si pamatuji, že jsem dostávala na lžíci hustý sirup připomínající koprovou omáčku. :))
6. Červen 2007 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
to Eli: nechala jsem si udělat veškerá vyšetření.Mně se stahuje sval mezi koutkem oka a koutkem pusy - ale bohužel je zkrácený stále.Snažím se jej masírovat a natahovat, po cvičení vypadám normálně,ale ráno nevím, jestli brečet nebo se smát. Také musím nosit sluneční brýle, měla jsem z důvodu vysýchání rohovky (netvořily se slzy)její zánět, tak mi na měsíc zašili oko. to Leona: tak "koprovku" mi nedali:-). A prosímtě, ten kamarád má jaké následky?
6. Červen 2007 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Slzy se ti asi, Dančo, tvoří, ale zřejmě nemůžeš dovřít ještě dobře oko, takže rohovku zvláště v noci nezvlhčuješ. Kapeš asi něco do očí nebo máš na noc i mast? Já vím, je to šibeniční humor, ale radši se ráno směj, snad si ty svaly dají po čase trochu říct.
7. Červen 2007 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Je ochrnutý dodnes a nejvíc je to znatelné, když se přiopije. To se vůbec nekontroluje.Neovládá mimiku na půlce obličeje, směje se nakřivo....atd
7. Červen 2007 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
MARIE (anonym)
JÁ TO MAM TAKY VIDĚT DO DNES A TO MALÝMU BUDE8,ALE NEŘEŠIM TO JSEM RÁDA,ŽE KLUK SE NARODIL V POHODĚ.TED SI VZPOMÍNÁM ZNÁM OD NÁS JEDNU PANÍ A TÝ DOKONCE NA TO NABÍZELI LÁZNĚ,ALE NEVIM JESTLI MĚLA UPLNĚ TO SAMÝ ,PROTOŽE TA ŘÍKALA,ŽE JÍ NĚJAK ODUMŘEL TEN NERV A ŽE HO MÁ JENOM ČÁST TO MĚ NIC TAKOVÉHO NEDĚLALI.
7. Červen 2007 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Danča (anonym)
to Eli: presne tak, kapu, mažu. Humor je nutný, je to nepříjemné, ale jsou mnohem horší nemoci. Já se opravdu snažím usmívat -to se hezky vyrovná, jen občas na lidi působím divně:říkají něco vážného a já se usmívám:-). Pokusím se s tím ještě něco dělat. Jenže příští týden jdu na operaci páteře, tak mám obavy, aby se to po narkóze zase nezhoršilo.Mám z těch chorob docela depky,nějak se mi to sešlo. To jsme my ženské - jedeme na 200 procent dokud nepadnem.
7. Červen 2007 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
bára (anonym)
Ahoj zdravím.Mě postihla obrna lícního nervu v listopadu 2006.tři měsíce jsem nehla ani brvou bylo to totálně mrtvé.Hned ze startu mě poslali do nemocnice na přeléční herpesu/oparu/ale výsledek nic moc na bodu mrazu.Pak jsem jela do lázní Velké losiny a tam se to začalo trochu hýbat,ale objevil se stejný problém jako u Eli.Moje rada zní při sinkynéze necvičit a minimálně používat mimiku.Když mluvíš tak si drž ukazováčken a prostředníčkem zdravou část rtů ať ti to při mluvení moc neutíká.Jediné co teď pro to můžeš udělat je zě si ten stuhlý sval jemně masíruj ale po nahřátí.Já si na to koupila takovou gelovou kapsu v lékárně.A kup si taky neuromax je levnější než milgana a má stejné učinky.A popros svou neuroložku ať ti předepíše tebokan na prokrvení.Bohužel ti ale musím zdělit že sinkinéza kterou máš je nevratná,proto necvičit ať ji neposiluješ.Na to oko mi dala očařka vidisic kapky na den a gel na noc stím že já to na nos lepímnáplastmi pro-opta /napředpis bez doplatku.Držím pěsti ať se to spraví.Jedna pozitivní zpráva obrna lícního nervu se regeneruje až 2 roky takže nic není ztraceno.
2. Srpen 2007 - 1:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Obrna lícního nervu mě z ničeho nic postihla někdy v 7.třídě základní školy, což je asi 7 let zpět.V dětské nemocnici v Brně mně byla do jediného detailu vyléčena a já se z úspěchu radovala a děkovala panu bohu "dodnes". před 10 dny jsem jela autobusem na dovolenou do Chorvatska a nevím čím to, jestli silnou klimatizací v autobuse enbo jen shodou náhod jsem přijela a už mi nešlo zase dovžít levé víčko..Začala jsem se obávat, že se to vrátilo..a vážně..je to tu znovu. Takže i vyléčené varuji, dávejte si pozor!
12. Srpen 2007 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Soňa Pokud se obrna lícního nervu opakuje, je vhodné vyšetření krve na boreliózu. A samozřejmostí je vyšetření na ušním-nosním-krčním a vyšetření moči na cukr. Může to mít samozřejmě prostý důvod - průvan, ale tahle vyšetření by měla být.
12. Srpen 2007 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana Štefánko (anonym)
je mi 13 let.A když mi byli 4 roky tak jsem dostala obrnu lícního nervu.a před rokem zase.Následky vám nemusím říkat.Mám s tim skušenosti větší než mnoho jinejch lidí ve staršim věku.Kdyby jste se chtěli poděli s tima vašema zážitkama a zajímá vás,jak to probhalo u mě napište mi na e-mail: Dee17"seznam.cz Budu se na všechno těšit
20. Září 2007 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Ahooojky všem.Jestli chcete být ve spojení s nikym,kdo měl obrnu v tak malim věku a ještě oboustranou tak mi pište na Dee17"sznam.cz těšim se na všechny páááá
21. Září 2007 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Gábina (anonym)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s obrnou lícního nervu u miminka. Dcera se stím narodila a nikdo s námi nic nedělá, snažíme se rozcvičovat, ale pořádně nevím jak a nic se nemění. ted je malé 9 měsíců, nemrká, nemá v obličeji žádnou mimiku, klesá jí koutek, kdýž se směje nebo pláče.....díky za odpovědi.
23. Únor 2008 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Moje vnučka má teď obrnu lícního nervu nejdůležitější je aby se neustále s dítetem rehabilitovalo je to jediná pomoc ale úspěšná
1. Březen 2008 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Mam obrnu licniho nervu ale me rekli ,ze z Boreliozi ale mozna anmi jsem nevedela ze se me to muze opakovat.Lekar me nic takovoho nerek .Byla jsem v Krci 14 dni na antibiotikach.No jsem s toho uplne vyrizena a dostat to jeste jednou tz bolesti hlavy tak .....Poradte zda jsou na to lazne a jak s tim mam zit a taky jestli je vhodna masaz nic o tom nevim.Pul roku jsem nemohla jist ,pila jsem brckem.Oko neslo zavrit mluvit ani slovo je to v roce 2006 Trpoch se zlepsilo ,rehabilitace v Krci no bud sestra neprisla a velmi neprijemna pak jsem se dovedela ze jsem ji mela dat neco do kapsi Jenze ja nevedela ani jak se jmenuji je to sok.
7. Březen 2008 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Osobní zkušenost nemám, ale zajímám se o přírodní léčbu a doporučila bych vám i pro ty miminka najít terapeuta na reflexní terapii, který by Vám ukázal body na noze a na ruce, kterými se ovlivní tento nerv. lze i nastudovat z krásných knih (pro laickou veřejnost) Refl.terapie od Ing.Jiřího Janči nebo Julka Patakyho. případně bych zkusila homeopatii, akupunkturu.....ale pro dlouhodobou samopomoc je reflexka to nejlepší, co znám.
7. Březen 2008 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Hlavně pro Gábinu, mám sice zkušenost s dospělým, ale rozhodně bych to rychle řešila, např. je potřeba kapat kapky do oka, když nemrká, jinak může dojit k velkému postižení zraku a určitě rehabilitovat, určitě by se k tomu měl vyjádřit dětský neurolog a pokud za nic nestojí, hledat jiného. Pro ostatní dospělé, je dobré projít vyšetření, zda nedošlo k malé mozkové příhodě, někdy se tato diagnoza zaměňuje. Obrna lícního nervu u dospělých většinou bývá do 2 měsíců téměř odstraněna.
8. Březen 2008 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ahoj. Chtěla bych se zeptatm, jak se pozná obnovování nervů při lícní obrně. Už mě to trápí 2 měsíce. Děkuji za odpověď
14. Březen 2008 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Ahoj,jednou večer jsem měla tiky v oku a cukal mi koutek, nevěděla jsem co to je,tak jsem šla spát,2. den ráno jsem se už nemohla usmát,pít z hrníčku a také oko zavřít,šla jsem k doktorce a ta mě poslala do nemocnice,dali mi plno léku, ale nikdo mi neporadil jak mám cvičit,stalo se to v pátek,tak mi řekli,že nemám šanci teď s tím něco dělat, jelikož je prodloužený víkend a nikdo na mě nemá čas.Ted už chodím na rehábka, ale žádný změny nepociťuji, Bojím se, aby mi to nezůstalo,navíc mi je po těch práškách neustále špatně.Doktoři moc milý nejsou, co kontrola to jen placení regul. poplatku a žádný změny.
28. Březen 2008 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
AHoj! Tak i na mě nakonec došlo..paréza. A řekal bych, že kombince rány do obličej, neustálé pobíhání po venku,stres a celkové napětí bude dostatečným důvodem, proč už třetím týdnem zrovna nezářím štěstím. Prvním signálem, že je něco špatně byla ztráta chuti na pulce jazyka,mírně zalehlé ucho a dva dny nato ztuhlá tvář. V neděli jsem běžela na pohotovost-neurologii, kde se mi dostalo celkové prohlídky, takže domu jsem kromě kvanta prášků a pozvánky na pondělního RTG hlavy odcházela i s vědomí, že se zbytkem nervové soustavy je to snad ok(klepající se pravou horní a dolní končetinu měly na svědomí psychosomatické jevy:) Osobně beru Prednison 20, na žaludek,ledviny atd: Kalnormin, Helicid, na otoky: Aescin-Teva, a nezbytný vitamíny: zprvu Miligamu,ale mnohem levnější je Thiamin.První týden je člověku vážně z toho včeho kvanta/množství denní spotřeby tabletek špatně,ale z pomyšlení, že by mu ta kamenná tvář měla zůstat asi ještě hůř. Na nemrkající oko mám kapky Lacrisyn a na noc Vidisic gel a opravdu doporučuji se o oči pečlivě starat, žádná televize,dlouhá námaha! No a nesmírně důležité jsou pravidelné rehabilitace(i doma před zrcadlem,behěm dne cca každé 2hodiny, nebo jak si vzpomenete)(zdvihání obočí, mračení se,mrkání,popotahování nosem,nafukování tváří,špulení pusy,americký úsměv,mírný usměv,snaha dát horní/dolní ret přes sebe),masáže obličeje, držení tváře v teple, žádné porchladnutí, při "mluvení" si přidržet a mírně posunout zdravou část pusy pod rty směrem k té nemohoucí a vlastně to s "mluvením" vůbec moc nepřehánět. Nakonec,na co už nikdy nedám dopustit-akupunktura.Doporučil mi ji sám pan doktor na rehabilitacích a od té doby pokaždé odcházím s úsměvem zase o něco větším. Ještě pořád nemám vyhráno,ale pevně věřím,poctivě cvičím a snažím se nestresovat! Všem Vám přejmu moc moc štěstí,úspěchu,vytvrvalosti a rozzářené obličeje!
13. Duben 2008 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
marcela (anonym)
ahoj, mam postizene prsty u nohy,pusu,oko, tvare ale po zkusenostech za dva roky vas potesim.po celou dobu obrna ustupuje nekdy me vse boli mela jsem to dost,zrychtovanä. videla jsem to horsi nevzdavam to nechce to zimu pruvan a jemne se hldit denne cau priste vic
17. Duben 2008 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
jari (anonym)
Ahoj mam obrnu lícního nervu už 2 měsíce.Chodím na rehabilitace ale zatím žadné zlepšení.Ted chodím na aku a cítím že se to lepší.Řekli mi že se mi to stalo ,že jsem měl chřipku.Chce to prý rehabilitovat a hlavně se tomu moc nepodávat.Moje rehabilitační sestra mi říká že je to i o psichyce.
19. Duben 2008 - 22:09

Stránky

Přidat komentář