98 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Obličej

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Poprvé zakládám nové téma, protože jsem tu žádné podobné nenašel. Nevím, čím to je, ale téměř vždy poznám během prvních několika sekund setkání s člověkem, kterého jsem dosud neviděl, jaký je a jak si budeme rozumět v budoucnu a jak to dopadne. Poznám to jednak podle obličeje - připadne mi, že člověk má ve svém obličeji vyryt otisk své duše, že se dá poznat základní charakter. Současně s tím samozřejmě sleduji gesta, pohyby rukou, hlas, artikulaci a snažím se uhodnout jeho/její myšlenkové pochody. Někdy mi to připadá, že mi to v mozku jede jaksi automatiky bez nějakého úsilí. Prostě se sám zapne tento můj vnitřní rengen a začne sám spontánně diagnostikovat nového člověka. Výsledkem je, že se málokdy v hdonocení spletu, ovšem na druhé straně téměř nevnímám obsah toho, co mi tento člověk sděluje a své jméno, které mi tento člověk říká při představování, zapomenu ještě dříve, než jej dořekne. :-) Musím ale zdůraznit, že to neprovozuji při běžné procházce po ulici, ale při nějakém významném setkání. Třeba při příchodu do nové práce, nebo když na mé pracoviště nastoupí nová osoba, nebo při seznamování typu rande apod. Prostě tam, kde je předpoklad, že se s touto osobou budu setkávat dlouhodobě. Možná je to dáno životními zkušenostmi, častou změnou pracoviště a nespočtem seznamovacích schůzek za účelem hledání život. partnera. Možná to má racionální vysvětlení, možná je to "nadpřirozená" schopnost, ale já se skutečně až na výjimky nikdy nesplet, během několika sekund až minut jsem projel očima nové kolegy na pracovišti a pak se to vyvíjelo přesně v těch intencích, které jsem na začátku vytušil. Totéž u seznamovacích schůzek. Dokázal jsem během několika sekund až minut zjistit, jestli je to člověk vhodný pro život a dokonce jsem přesně odtušil, co se stane časem problémem, případně důvodem k rozchodu. Je však pravda, že tyto schopnosti v raném mádí byly téměř nulové a teprve kolem věku 26 let jsem je začal pozorovat. Jsem zvláštní, nebo se to děje i vám, milí návštěvníci tohoto fora?
23. Listopad 2006 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
e (anonym)
jseš zvláštní..to bych taky chtěla ..nemám na lidi žádný odhad
23. Listopad 2006 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
olga (anonym)
Ahoj Petře, mám stejnou schopnost. Dělají to zkušenosti a zřejmě dobrá schopnost si zkušenosti střádat a dělat z nich závěry. Buď rád, že to umíš, i když budeš žít bez iluzí a s pronikavou znalostí lidí.Musíš to snést. Ahoj, O.
23. Listopad 2006 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Tydít (anonym)
Umím to taky,ale jinak,nesleduji obličej atp. Vyciťuju to. Stejně tak události,cítím,že je něco ve vzduchu a taky,jaké oblasti se to týká. Je to užitečné,ale taky se tím dopředu nervuju,myslím to druhé.
23. Listopad 2006 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
janča (anonym)
Já se musím přiznat ,že nějaký takový odhad mám také,většinou pocítím "s kým mám tu čest"po rozhovoru s dotyčným.Platí to jak na muže i na ženy,zatím jsem se většinou nepletla,po chvilce poznám,jaký ten člověk je jestli je charakter,nebo,tlučhuba,podrazák,kamarád.Prostě to z něj vycítím,i když druzí říkají,vždyt ho neznáš třeba není takový,a pak přijdou a po čase souhlasí.Nevím,možná je to výhoda ,protože mě to varuje protizákeřným lidem ,odhadnu je dřív než si je připustím.
23. Listopad 2006 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Chudaci lidi, kteri potkate a touto svou pa"schopnosti" odsoudite, jenom proto, ze jsou jini a vase podvedomi s lidmi jejich "typu" nema zkusenost. Popravde neni vetsi povrchnosti a hlouposti, nez to, co jste sem prave napsali :o)) Tak se omlouvam, ze trochu drsne poupravuji to, co sem pisete. Samozrejme, ze kdyz si na cloveka utvorite hned pri setkani kladny nazor, tak mate pak tendenci se v tom nazoru utvrzovat.. jedine tak je mozne navazat pratelstvi, kdyz jsou oba si navzajem otevreni. Kdyz potkate nekoho, kdo vypada podobne jako nekdo, kdo vas treba znasilnil.. jiste v nem uvidite toho nasilnika.. alepson podvedome a budete z neho mit strach a utikat od nej. tezko k nemu budete citit stejne simpatie, jako k nekomu, kdo vam pripomina vlastni milovanou babicku. Budete ho pomlouvat a podvedome hledat oporu v ostatnich. Ten clovek.. ac ne svou zasluhou prisel k vam a vasi minulosti zcela jako slepy k houslym a vy ho takhle vnitrne obvinite a skrze kamarady znicite jenom proto, ze je jiny a mate z nej strach. Hlupaci.. coz vam nedochazi, jak takhle ublizujete lidem kolem sebe? Ano.. lidske podvedomi tak funguje, ale je to k hovnu a zbytecne tim ublizujete sobe a druhym. Radim vam se sebe ptat, odkud se berou ty vase soudy.. pri setkani s nekym novym.. Je-li tam neco negatiho, pak je to vzdy jen a jen o vas.. tak najdete ty svoje zkusenosti, abyste je mohli pochopit a zahodit jako nesmyslnej odpad, kterej vas nuti trpet na tomhle svete. Vzdyt ten clovek, ktereho ste takhle podvedome odsoudili mohl bejt to nejkrasnejsi, co vas v zivote mohlo potkat. Kdyz uz nechcete jit cestou sebepoznani, tak si aspon kupte ucebnici psychologie pro prvni rocnik. Kdyz si totiz vytvorite nazor na nekoho.. to se ho pak tezko budete zbavovat. Jenom se v tom budete utvrzovat. To je celej problem.. nesudte lidi.. poznejte sami sebe!!
26. Listopad 2006 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Qellogathi (anonym)
Jenomže petr tady nemluvil o utvoření názoru na někoho ale o mimosmyslovém vjemu, který skutečně neklame a já mu dávám za pravdu. Pokud je před myslí a není vytvořen spekulujícími předpoklady a dedukcemi čerpanými ze zkušenosti ale je jen přímým vjemem, který pak automaticky komunikuje s podvědomím, pak poznává přímo kvalitativní náplň toho, s kým má dočinění. Petře, znám to i já a pokud je mým zkušenostem známo, tak je to správné. Samozřejmě, není třeba dělat zbrklé činy jako že někomu bez příčiny řekneme, že s ním nic nechceme mít a pod..., jen s tím počítat. Ale skutečně to neklame a i provírka časem to potvrzuje. Ve tváři jsou tyto kvality také zakódovány a dovedeme-li číst řečí ve které ten kód je šifrován (řeč přírody), pak čteme automaticky, bez asistování mysli a dedukcí - až které - klamou. Jinak, každý se sám servíruje na podnosu pro toho, kdo dovede číst tyto signatury a znaky. Pro mne jsou to zajímavé věci a také si je všímám. No popravdě, v poslední době už méně studuji rysy kohokoli a ani když se bezprostředně s někým setkám, už se nezajímám jestli mne má nebo nemá za nepřítele. Spíše se mi to jeví tak, že vůbec nevidím jeho tvář a spíše poslouchám co a "jak" říká. "Jak" je taky zajímavé ve společenském smyslu, kde je člověk do jisté míry nucen spolupracovat s různými lidmi. Uč se naslouchat, to jméno je důležité. Mne se stávalo taky, že jsem nedával pozor a ono to bylo jen kvůli tomu, že jsem dbal víc na celkovou situaci než na člověka samého. Ale, když si všimneš dobře, tak málokdo si zapamatuje třeba tvé jméno. Někdy se to zakamufluje, ale jindy se t?eba nevyhne zeptání znovu. Říká se tomu "přeslechl jsem tvé jméno, jak že se to.."((: S kým se seznamuješ - on musí cítit jistý tvůj zájem. Pak si jistě zapamatuje i tvé. Jsou jisté společenské zákonitosti. Každý se urazí, když mu zapomeneš jméno. To je snad nejdůležitější, když se přece seznamujememe, nikoho neospravedlňuje, že pitváme jeho psychologii(: Jméno nejprve. Ale napsal jsi to dobře. Loko - dnes jsi nějak nervózní. Teď jsi normálně přestřelil. Znát lidi je jedna věc a védět je rozlišovat věc druhá. Učebnice psychologie tento případ neznaji, počítají jen s tupými psychickými reflexi na hmatové /smyslové/ bázi... I s tebou olgo souhlasím, až na to dělání závěrů. Ty nejsou potřeba a dokonce jsou škodlivé. Utvoříme-li závěr, už se hrabeme v paměti a surfujeme myslí, žijeme v oddělensoti od p?ítomného okamžiku. Buďte bdělí v autentické p?tomnosti, bez závéru a pak je vše o.k.
26. Listopad 2006 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Lokomotiva: Vyprošuji si tento agesivní ton ke zcela neutrálnímu tématu. Na tvoje bláboly (navíc s gramatickými chybami) nebudu odpovídat. Chceš se pohádat? Najdi si jiné téma. Prosím.
26. Listopad 2006 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
d. (anonym)
Masinka, masinka, tusim sa z teba stava japonska strela. Nespomalis trosku? :)
26. Listopad 2006 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Také se mi daří rozeznat povahy lidí, ale z fotografií. Často jsem tak lidi udivila. Radši to tajím, aby si lidé nemysleli, že jsem cvok. A také proto, co kdyby to jednou nevyšlo.A také - mohla bych tak někomu ublížit, kdybych se spletla. Nevím k čemu mi to je dobré a jak bych to mohla využít.
29. Listopad 2006 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Ten Lokomotiva to napsal sakra dobře, čtu to dvakrát--jo,fakt, kdoví, jestli ten vjem není skutečně ODRAZEM negace ve mně a navíc, jestli si vytvářím vlastní realitu vlastním myšlením- čemuž stále více věřím- pak tedy podobné mé odsudky a posudky tvoří něco špatného...ne, mylného.Jdu přemýšlet.
30. Listopad 2006 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Tak to já, přátelé neumím. Ale dovedu si představit, zajímavost i užitečnost tohoto poznání. Věro, budeš to moci využít třeba v podnikání, při vedení lidí ap. Já mám takové docela zajímavé podnikání. Je to na vlastní noze, každý pracuje podle svých potřeb a podle svých ambicí. Já je zaučuji a oni potom zase zaučují další. Vždycky, když se s někým setkám, zvažuji, zda ho do tohoto podnikání zapojit, jak se s ním asi bude spolupracovat. Nejde o to, jak mu to půjde a jak on sám pro sebe bude hodně nebo málo dělat, ale jaká s ním bude komunikace. Takže vlastně taky zvažuji. Nepoznám to na první pohled a během okamžiku, ale při rozhovoru, je-li ten člověk extrovert, komunikativní, příjemný a jestli ho chci do svého týmu a dám mu příležitost, o které dosud neměl ani tušení. Michal info.harmonie"volny.cz
30. Listopad 2006 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
myslim, ze stejne nikdy nepronikneme do podstaty naseho mysleni...vse je jenom dojem a nase spracovavani tohoto dojmu Taky umim dost odhadnout cloveka, ale zajimave je, ze jenom toho "spatneho"...kdyz se spletu, je to vetsinou ten, ktery se mi zdal na zacatku spatny a ja mu krivdil...protoze kdyz jsem ho poznal lepe, pochopil jsem, ze neni tak spatny, jak jsem predpokladal; takze suma-sumarum...lidsky charakter je moc slozity na to, abychom delali vubec nejaky soudy, protoze nezname co ten clovek prozil a proziva, proc jedna a rika to, co rika a proc se nam pak jevi jako "spatny" nebo "dobry"...moc zalezi na nasem uhlu pohledu a na nasich nazorech a podle nich pak posuzujeme druhe:-)) samozrejme masove vrahy a nasilniky vyjimam
6. Prosinec 2006 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Kdepak, Lokomotivo, po dnešní poradě v práci se vracím ke svým instinktům!!Hajzl je hajzlem a má to ve ksichtě.Propánajána, co jsme to za národ volů.
6. Prosinec 2006 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Qellogathi (anonym)
je to tak Olgo jak říkáš.
6. Prosinec 2006 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Nemyslím, že má pravdu jen Petr, nebo jen Lokomotiva. Myslím, že mají oba pravdu a jejich pohledy na věc se vzájemně nutně nevylučují. Beru totiž okolí jako zrcadlo stavu mýho nitra. Potkávám lidi určitýho typu a hodně dobře si všímám, co mi na nich vadí. Proč? Protože se domnívám (a jsem si touto domněnkou čím dál jistější), že mi ukazují mé klady (co se mi na nich líbí) i mé zápory (co mi na nich vadí). To, že jsem např. agresivní, neznamená, že vidím-li to na někom jiném, že on není agresivní a že se tedy jedná jen a pouze o projekci mých vlastností na druhého. Právě naopak- mám-li určitou vlastnost, dokážu jí o to líp rozeznat na druhým. Čili měla pravdu podle mne i Lokomotiva, že vidím na druhým sebe sama, ale měl pravdu i Petr, že ho odhaduji správně, protože jako nositel určitých vlastností, nebo aspoň jako ten, kdo si prošel na vlastí kůži zkušeností těch vlastností, jsem schopný prohlédnout druhého (říká se, že psychiatr je vyléčený blázen, nebo z jiného ranku- šaman, než se jím stane, musí si projít nemoci a těžkosti, aby je pak mohl rozeznat na druhých a následně naplněný moudrostí je i léčit). Např. teď mám potíže s jedním člověkem a dlouho mi trvalo, než jsem si připustil, že vlastnosti, které mě na něm vadí, jsou přítomny i ve mě. Jednalo se o to, že osud mi toho člověka postavil do cesty možná prot, abych byl upozorněn na něvědomě prováděné nekošer chování, které jsem si ani neuvědomoval. Jakmile jsem si to připustil, že i já jsem nositelem těch iritujících vlastností a vědomě se snažil změnit, tak i problémy s tím člověkem ustaly. Vždycky pozorně naslouchám, když někdo nad někým vynáší soudy. Proč? Jednak se i dozvím něco o odsuzovaném, ale hlavně o soudícím, neboť on vidí hlavně to, co je jeho vlastním problémem. Nějak jsem toho napsal moc, ale ještě bych doporučil přečíst si něco od Stanislava Komárka- např. Spasení těla. Moc, nemoc a psychosomatika. Moc výživné čtení, kdy (a to už odbíhám od tématu výše) on (jinak moc fajn člověk, který vede katedru antropologie na FHS UK) píše, že společnost funguje jako organismus, ve kterém všichni mají určité role, do kterých jsou vtlačeni psychickou souhrou až podvědomým nátlakem. Např. na příkladech ukazuje, že je zvláštní, že jinak velice úspěšná, expanzivní, sebevědomá rodina má svojí psychicky postiženou, příp. anorektičku, atd. On v tom vidí projev toho, že se vyrovnávají protipóly všeho, co je uměle (?) od sebe odděleno, polarizováno. Tedy taková´úspěšná rodina potřebuje svého loosera, neúspěšného, aby si za zbytek rodiny odžil ten vytěsněný protipól. Stejně tak je to s celými společnostmi, např. výbuch fašisticko-nacistického zla byl dám příliš vytěsněnou touto složkou psyché, kdy se jednostranně upřednostňovala viktoriánská morálka 19. století, plná studu, odmítání sexu, přetvářky, škrobenosti. Hitler s tímhle zametl a vytěsněné potlačené energie se provalily na světlo. Podle téhle teorie jsou např. menšiny (Cikáni) manifestací těch vlastností, které majoritní společnost potlačuje a stejně jako ta úspěšná rodina, pokud chce být majoritní společnost úspěšná, zaměstnaná, nezbytně nutně potřebuje svoji neúspěšnou, nepracující menšinu, která za majoritu bude odžívat její vytěsněný stín. Mějte se, Honza.
7. Prosinec 2006 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Pro Petra.. az vykrocite z role otroka sve karmy a poznate sebe.. az budete mit treba dite, ktere bude na jedno oko slepe, protoze jeho rodic je slepy .. az s nim budete zazivat, jak ho jeho spoluzaci ve skole odsuzuji a jak ho sikanuji.. a poznate, ze pricinou jsou prave tyto nizke pudy, jenz nam zbyli ze zvireci rise a jsou nejhlubsi podstatou lidske psyche.. pak pochopite, ze jste si mozna znovu meli precist co jsem napsal misto toho, aby jste soudili druhe a muj pravopis. A neschovavejte se za vseomlouvajici masku osviceni, ze mate nejake mimosmyslove schopnosti. To je totiz velmi obtizne rozpoznat, odkud pochazeji a nelze to zcela prijmout. Vim o cem mluvim. Musite v tom mnohem vice zkoumat sami sebe a odhalovat velmi hluboke roviny sve psyche, chcete-li toto pouzivat. Clovek ktery mluvi o tom, ze ma snad ve tvari clovek vepsany pribeh a charakter sou nesmysli, ktere zpusobi mnoho zla. Ale diky vam zacinam chapat vyznam a krasu materialisu, protoze on takoveto bludy spalil na prach. Tak jedine muze existovat dochovni cesta, jde-li v ruku v ruce materialismu, ktery ji ocistuje od bludu poblaznenych. Posledni vec vam chci zduraznit.. "Nesudte a nebudete souzeni".. Nebo lepe.. kdo z vas soudi, sam bude souzen.
7. Prosinec 2006 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Re: Honza: Ty na to jdeš filozoficky a sociálně. Já bych na to šel s dovolením biologicky a materiálně. Podle mě neexistuje zvlášť duše a zvlášť tělo. Podle mě to je jednota. Takže výrazné závady na duši prostě přečtu na těle. Víš co? V těchto dnech se neustále probírá kauza toho séro
7. Prosinec 2006 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Re: Lokomotiva: Já chápu, že každý nemůže psát bezchybně česky a tohle Ti bez problému odpouštím. Co však nemíním tolerovat jsou tvé neustálé výpady vůči mé osobě a obviňování mě z toho, že chci jiným ubližovat, nebo je odsuzovat apod. Pokud mě chceš urážet, prosím, je to Tvoje svobodná volba, ale nečekej, že s Tebou budu diskutovat. Patrně Ti moje osoba připomněla nějaké Tvé vlastní ublížení z dřívějška a ještě Tě to bolí. Prosím, vyřiď si to s tím, kdo ti ublížil, já to nebyl. Pokud se chceš jenom obyčejně pohádat, najdi si k tomu jiné forum. Děkuji.
7. Prosinec 2006 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Petře, to, co píšeš o propojenosti těla a duše, je věc, kterou taky tvrdívám, ale zdaleka si jí, navzdory tomu, jak suverénně už jsem jí kolikrát tvrdil, nejsem jistý. Příklady nechci rozvádět, je to na dlouho. Např. úctyhodná jögová indická tradice uznává duši jako neměnnou purušu (doufám, že jsem uvedl správný pojem, pokud ne,tak se omlouvám), která nemusí být jakkoliv měněna, očišťována. Duše je odvěků naplněná, řeklo by se osvícená. Nejen z tohoto důvodu pochybuju o komplementární propojenosti duše a těla (ale netvrdím, že tomu tak není, neb nevím). Máš pravdu, taky jsem asi vůči chybám druhých, jež jsou i mými, tolerantnější, přesto trvám na tom, že mě jisté chyby, jistý druh chyb rozčiluje. Nedokážu najít jmenovatele těch, ktrý mi vadí, a který už toleruju. Díky za postřeh, aspoň mě to nutí k dalšímu zamyšlení. Taky si myslím, že mám čuch na lidi. Ve třídě, do který chodím, drtivá většina lidí odsuzovala učitele za určité vlastnosti, já snad jako jeden ze dvou jsem naopak s ním byl spokojený a řekl, co se mi na něm zamlouvá. Časem se tzv. "vybarvil" a druzí už ho taky chválí, říkají, že už se na něj dívají jinak. Chvíli jsem si myslel, že se mnou není něco vpořádku, když ho všichni soudili a mě seděl, ale čas mi dal za pravdu. Aspoň doufám. Každopádně takovou vlsatnost, jakou disponuješ, to už je kromobyčejně zesílený.
7. Prosinec 2006 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
No, já tohle zažívám taky, ale jen u lidí, kteří se v mém životě ukáží jako nečím důležití. Všichni muži, se kterými jsem "něco" měla, na mně zazářili tímhle zvláštním nepopsatelným způsobem už při prvním setkání, i když to "něco" se třeba odehrálo o roky později. U žen je to jemnější, ne tak prudké, ale ty, které se později staly mými kamarádkami, jsem poznala na první pohled. U všech lidí, ke kterým mám nebo jsem kdy měla užší citový vztah, si přesně pamatuju první vteřinu, kdy jsem je viděla. Je to takový blesk vhledu do budoucna.
7. Prosinec 2006 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Petře, na jaký email bych mohla poslat tu fotku. Mě už několik lidí řeklo, že klamu tělem, což já si nemyslím......A jaké by měla mít fotka parametry?
7. Prosinec 2006 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
To je hezký "takový blesk vhledu do budoucna", to podepisuju. Mě se to zatím přihodilo u dvou žen a obě jsou si podobné.
7. Prosinec 2006 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Re: Honza: "Taky si myslím, že mám čuch na lidi......Každopádně takovou vlsatnost, jakou disponuješ, to už je kromobyčejně zesílený." Honzíku, kolik Ti je, jestli se mohu zeptat? Mně to totiž přišlo až s věkem.....
7. Prosinec 2006 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
re: Jana: petr.pavel.havel"seznam.cz
7. Prosinec 2006 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Petře, zaujalo mě to a pokud nic nemáš proti, tak bych si zkusil tvoje schopnosti. Mám připravený tři fotky dvou lidí (jeden člověk je dvakrát, aby jeho zjev byl dostatčně zřejmý). Pokud jseš ochotný mi schonosti odhadu lidí ukázat, pak navrhuju, abys mi napsal na skopecekhonza"seznam.cz a já ti jako odpověď na mail pošlu tři fotky. Jsem moc zvědavý, jestli se trefíš a co ještě o nich napíšeš. Já pak tady nafóru uvedu, jak na mě tvoje odhady působily, pokud souhlasíš. Honza.
7. Prosinec 2006 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Re: Honza: Klidně pošli. Jinak k předchozímu příspěvku jen tolik, že pokud, jak píšeš, máš už teď odhad na lidi a to jsi teprve ve věku studenta, tak v mém věku už budeš mít ty schopnosti mnohem lepší než já.
7. Prosinec 2006 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Nemyslím, že bych měl jakýkoliv zostřený schopnosti, jako ty. Asi je to daný (pokud soudíš, že to moje je dobrý odhad na lidi, intuice), že jsem narozený se Slunce ve znamení štíra. Protože věřím na symboliku planet, resp. už ani nevěřím, jako spíš vím, tak štíři mají dobrý odhad. Ale nebudem se bavit o mě, otázka je tvoje.
7. Prosinec 2006 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Honzo, tohle je moudre: "Vždycky pozorně naslouchám, když někdo nad někým vynáší soudy. Proč? Jednak se i dozvím něco o odsuzovaném, ale hlavně o soudícím, neboť on vidí hlavně to, co je jeho vlastním problémem." To co ty popisujes je naprosto prirozeny zpusob poznani sebe a druhych. Naprosto nic proti tomu nenamitam. Ale Q to vystihl.. byt vnimavy a nevynaset soudy. Vedet co se deje, ale byt neustale pripraveny na zmenu a k druhemu vzdy pristupovat, jako by pred tim k zadnym "nedorozumenim" nedoslo.. jakoby stale zacinat na novo.. "stale nastavovat druhou tvar". Pokud se ale jedna o vylozenou agresi, pak clovek musi prejit do ofenzivy, to je jasny. Ta diskuze ktera je zde ale zacala na nejakem silenem nesmyslu, ze totiz podle rysu v obliceji rozpoznam povahu cloveka. Ja myslim, ze podobne uvazovani je zdrojem mnoheho zla spolecenskeho a neni ho potrebne podporovat. Naproti tomu proti tomu co pises ty nemohu nic namitat.
7. Prosinec 2006 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Lokomotivo, to tu budeš psát stále dokola to samé, dokud bude trvat toto forum? To tě fakt baví tu furt chodit opruzovat? Co chceš jako dokázat? Budeš jako kontaktovat webmastera, ať zruší toto forum, protože ty nesouhlasíš s tématem a s prvním článkem? Tak se na to vyser. Nech nás být. Když tě to tak vytáčí, běž na jiné forum, se kterým souhlasíš. Kdo přikoval tvé oči k tomuto tématu? Ty sem chodíš pod nějakým nátlakem? Pokud ne, čeho chceš dosáhnout? Chceš mě nebo jiné nasrat? Ano? Fajn, podařilo se ti. Jsi spokojený? Ano, výborně, tak nashle. Nebo ne? Budeš mě furt buzerovat? Přestaň mě prosím buzerovat. Nesnáším buzeraci. Nebo tu hoď svoji fotku a já ti hned řeknu, co jsi zač. Podle toho, jak se tady projevuješ, tuším jak vypadáš. Schválně, jestli se pletu..... Hm?
7. Prosinec 2006 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Pro vsechny. Chtel bych vas pozadat, aby jste si tento - byt velmi dlouhy clanek - precetli. Je to velmi dulezite. Je psan ostrou mluvou prave proto, protoze to citim jako vec nezbytnou. Pokud doctete az do konce zjistite proc. Potrebuji ukazat lidem, kteri nemaji skusenost s tim, ze jsou oni nebo jejich blizci nejakym zpusobem odlisni od vetsiny, jak jsou hloupi, mysli-li si, ze fyzicka odlisnost se rovna "pochybeni" v charakteru. Dam vam konkretni priklad, Tak tedy narodite se s nejakou vrozenou odlisnosti. Dejme tomu, ze nas subjekt - chlapec silha, nosi brile a je tlusty. Ve sportu vam to prirozene moc nejde. Chodite do tridy s dalsimi 29 detmi. Ony nedokazou rozpoznat pricinu svych emoci.. jednaji ciste spontanne. Kdyz maji vztek, maji vztek, kdyz se smeji, smeji se. Na tom neni nic spatneho az na to, ze se skrze hlubokou rovinu psyche.. kde emoce vznikaji (najist se, mit zazemi, byt prijimany, prezit, atd) vznikaji druhotne memy (gen chovani). Mezi ne snadno zaradit i strach z neznameho - resp. odlisneho. Tato emoce je velmi silna. Zcela urcite se u nejakeho ditete se snizenou schopnosti rozpoznavat vytvori agrese vuci nasemu tlustemu nemotornemu a obrilenemu chlapci. Pricina? Odlisnost. Zprvu je to dite nejakym zpusobem chraneno svou vnitrni silou. Jenomze to pouze do casu, dokud svou silu nespotrebuje. Ono - je-li jedinec vyzname odlisny, pak ty utoky vznikaji stale znovu a znovu.. a je velmi obtizne dosahnout nejake rovnovahy v kolektivu 30 deti.. kdy se navic spoluzaci kazde 3/4 roky stridaji. Diky davovemu syndromu dochazi k tomu, ze se k agresorovi pridava stále vice jedincu. Jednoho dne pravdepodobne (nemusi to tak byt) prijde okamzik, kdy nejaky ten utok neodrazi. V tom okamziku se dite stava obeti a muzeme zacit mluvit o sikane. Nektere deti tento vyvoj dokazou zvratit, nektere ne. Cim vice jsou konfrontovani s roli obeti, tim vice jsou ji nuceni prijimat. S postupujicim casem se navic intenzita a castost utoku zvysuje. Dite se uzavira.. v tom okamziku vznikl problem. To jakym zpusobem to muze skoncit.. snad ani neni nutne nastinovat. Potlacovana agrese a frustrace deformuje vyvoj ditete nejprve na sexualni (masochisticke/sadisticke sklony atd.) a na mentalni urovni. Muze mit problem s rozlisovanim toho, co je spravne a co ne. Svou frustraci si nese cely zivot a muze to klidne skoncit tim, ze nekoho v afektu, kdy se uvolni naakumulovana zloba, vztek, frustrace - proste zabije. Pricina.. mem xenofobie.. cokoliv je odlisne, muze byt nebezpecne a zpusobuje minimalne "negativni" emoce v nas.. vuci subjektu - opovrzeni, agresivitu, strach. Kdyz potkate petinohou priseru s dvema hlavama a plnou bodlin z dikobraza, co na vas v noci skoci v temnem lese.. jake emoce asi pocitite? Bude to laska? Prijmuti? Mate snad zkusenost s timhle prizrakem? Asi tezko.. vase emoce nejsou zavisle na drive prodelane zkusenosti.. proto jste vybaveni timto memem. Zacnete bud utikat nebo bojovat. Diky memu xenofobie, ale tezko tu priseru zacnete hladit po jedne z jejich hlav. Mozna se vam jenom podlomi kolena a jako soudruzka ucitelka v Machovi a Sebestove zacnete kricet.. pomoc, zabijte tu priseru, zabijte ji zabijte ji. To kdyz do tridy prijde ZLABABA - nadmiru mirumilovny tvor. Uplne stejne - jako soudruzka ucitelka - krici a chovaji se deti (samozrejme v nesrovnatelne slabsim odstinu) vuci "odlisnym" detem. U nas ve tride byla jedna zrzava holka, kterou v seste tride prave chovani nasich vrstevniku dovedlo k pokusu o sebevrazdu a naslednem opusten skoly. Nebyla nikterak charakterove pokrivena, ba naopak. Jedine co bylo, bylo ze byla zrzava a nemela dost sil odrazet vecne utoky. A to sou ty charakterove vady spatritelne v obliceji, ktere si tu skupina - omlouvam se ale musim to rici - HLUPAKU obhajuje ve snaze obhajit si sve chovani a sdelit si podobnost svych pozorovani zalozenych na predem nastinenem scenari predpojatosti - ktery nemohl ani dopadnout jinak. Vy jste dospeli lide, ale skrze svou hloupost jste nadale stejne kruti, jako ty male deti. U nas ve zverimexu meli nadherne papousky. Byli sedivy s barevnymi hlavickami. Jednoho dne k nim pribil jeden papousek jineho druhu. Byli ve stejne kleci. Ac byl tento paposek vetsi a mnohem krasnejsi, ostatni papousci ho zacali usurpovat a sikanovat. Pocase nemel zadne krasne peri, protoze mu vsechna pirka vyskubali. Nakonec ho zabili. Dovod. PAPOUSEK BYL ODLISNY. Myslim, ze by se temto vecem dalo predchazet. V prvni rade je potreba odstranit moznost fungovani davoveho syndromu, ktery urychluje cely proces jako katalisator. Zmensit pocet studentu ve skupinach - tridach. A ucit deti uz od zakladni skoly sebepoznani, aby vedeli, odkud ktera emoce pochazi a co ji zpusobuje a meli tak vladu sami nad sebou. Nemuseli pak v mezilidskych vztazich pouzivat harampadi, kterym jsme vybaveni uz od dinosauri ery. (memy) Nezlobte se, ale lide, kteri si z nejakeho duvodu utvareji iluzi, ze na zaklade rysu v obliceji muzeme posuzovat cloveka, jsou prave temi detmi, ktere ve finale prispivaji ke vzniku sociopatu. Jsou-li to dospeli lide, pak si zaslouzi facku a to poradnou. Proto ten ostry ton. Kolik sociopatu si svým chovanim pomohl vytvorit například ty Petre? Budes davat svým detem toto tve mysleni a chovani jako vzor? Pro Petra, Nekdo dela gramaticke chyby, nekdo chyby logicke. Ty nejhorsi chyby jsou chyby srdce. Hadat se s tebou nepotrebuji.. Nechapu, proc sis vztahl ma slova pouze na svoji osobu,.. podobny nazor zde zastava vice posetilcu. Patrilo to vam vsem, nejen Petrovi. To ze si to Petr vztahl na sebe vypovida neco o nem samotnem. P.s. Modlitba na zaver:
7. Prosinec 2006 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Já se například kolikrát setkal s lidmi co ve tváři byli hrubí, méně lákaví , ale potom o to zajímavější bylo jádro člověka ... člověk musí chvíli sledovat, aby mohl poznat ... obzvláť člověka, ale podle obličeje to nejde ... Ne že by mě nešlo, ale tak ... opovážlivý ... nejsem ... člověk musí víc naslouchat ... Problém je ale, že vzhled dnes lidi zajímá víc než jiné věci ... Souhlasím s Lokomotivou i ostatní chápu, ale nesouhlasím, neříkám ve všem ... Jinak lidi umím také hodně dobře vnímat ...
7. Prosinec 2006 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Mne v praci opakovaně a otevřeně šikanují, ne že jsem tlustá nebo jednooká, ale protože jsem hezká, štíhlá, tvůrčí a vzdělaná.Je to nesnesitelné a MUSÍM si změnit osobnost. Z přirozeně laskavé a neútočné- přej a bude ti přáno, to je mně vrozené,bože, jak já byla vždy vstřícná a naivní- se změním. Použiji konečně svoji inteligenci jako zbraň a skutečně se pomstím.Já jim tu závist omlátím o držky. Táhne se to celý můj život . DOST. Zdravím všechny krasoduchy.
7. Prosinec 2006 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Mily petre, ja nemam naprosto nic proti tve osobe. Pouze nesouhlasim s tvymi nazory. Jsou nebezpecne.. alespon ja je tak vidim. Proto jsem se snazil vysvetlit svuj pohled. Tva domenka o tom, ze mi nekoho pripominas je mylna. Nemuzes mi nikoho pripominat, protoze te naprosto neznam a ja nejsem z tech, kdo by tvrdili, ze lze cloveka rozpoznat na zaklade nekolika slov, nebo dokonce podle fotografie. To co pisu se tebe skoro vubec netyka. Pokud se ty neurvale vyjadrujes ke mne, venuji ti pak jednu dve vety.. nic vic.
7. Prosinec 2006 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Mila Olgo, ja vim velmi dobre o cem mluvis. Jsi pravdepodobne vnitrne silna. Pokud mam skusenost s lidmi jako jsi ty, pak mohu rici, ze vetsinou zareagovali pozde. Je totiz velmi dulezite "vycenit" zuby hned, jak se k nam nekdo zacina chovat oprskle, drze, nebo urazlive. Pokud to neudelas hned ze zacatku, agresor pak svuj natlak stupnuje. Po case je temer nemozne vybehnout ze zabehlich koleji. K agresorovi nesmis byt schovivava a laskyplna. Znam ten stav, kdy to clovek skrze svou silu prechazi jako nepodstatnou vec.. az se to prerodi v peklo. To tva vnitrni sila je pak pouzita proti tobe, aby jsi pochopila, ze ji nesmis pouzivat proti druhym. Pises, ze se to v tvem zivote neustale opakuje. To se velmi casto deje, ze jednou neprojita zkouska stejneho druhu nam je systemem nahod znovu stavena do cesty. Teto pricinnosti se rika karma. Musis se naucit bojovat sama za sebe. Rozvinout seobezachovani. To co te na karmicke urovni nejvice muze v tomto smyslu zranovat je potom to, pokud byt i nevedomky tu samou vec zpusobujes druhym lidem. Jsi-li schopna soudit lidi (ublizovat myslenkou / slovem / cinem) na zaklade nejakych vnejsich podobnosti s nekym jinym (zkusenost), pak tim vice budes hnana do techto zkousek a tim obtiznejsi bude pro tobe to prekonat. K sebezachovani se vaze jedna dulezita cakra. Mozna prace s ni by mohla pomoci odbokovat tento karmicky uzel. Ale delej to velmi opatrne a po diskuzi s nekym, kdo se tim zabiva a opravdu tomu rozumi. S pozdravem Lokomotiva
7. Prosinec 2006 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Jeste pokud mohu Olgo, Lide nemaji ve svem stredu radi jedince, kteri je nejakym zpusobem prevvysuji.. i to je druh odlisnosti. Navic jim svou osobnosti patrne ukazujes jejich chyby (at nevedomky).. nemohou se s tebou merit, ale mohou udelat to, co udelali ti papousci tomu nejkrasnejsimu. Je to urcite tezsi pro zenu, oprotoze mezi zenami vladne vetsi nevrazivost, nez mezi muzi. Muz pak krasnou a inteligentnejsi zenu, ktera o nej navic nema zajem nejni obvykle schopen akceptovat. Jak rikam, musis se naucit bojovat. A i kdyby si mela nakonec dat vypoved a najit si jine - krativnejsi a otevrenejsi zamestnani - je dulezite dobojovat tu bitvu. Prave kvuli tobe samotne. Kdyz zvitezis, pristi zkouska uz bude mnohem snazsi. Pokud to neudelas, budes to resit skrze cely svuj zivot. Takze do toho holka :o) Pouzij inteligenci proti nim a poradne jim zatop. Nic uz se ti nemuze stat, protoze zjevne nemas co ztratit. Tak do boje :o) Drzim palce
7. Prosinec 2006 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Jeste pokud mohu Olgo, Lide nemaji ve svem stredu radi jedince, kteri je nejakym zpusobem prevvysuji.. i to je druh odlisnosti. Navic jim svou osobnosti patrne ukazujes jejich chyby (at nevedomky).. nemohou se s tebou merit, ale mohou udelat to, co udelali ti papousci tomu nejkrasnejsimu. Je to urcite tezsi pro zenu, oprotoze mezi zenami vladne vetsi nevrazivost, nez mezi muzi. Muz pak krasnou a inteligentnejsi zenu, ktera o nej navic nema zajem nejni obvykle schopen akceptovat. Jak rikam, musis se naucit bojovat. A i kdyby si mela nakonec dat vypoved a najit si jine - krativnejsi a otevrenejsi zamestnani - je dulezite dobojovat tu bitvu. Prave kvuli tobe samotne. Kdyz zvitezis, pristi zkouska uz bude mnohem snazsi. Pokud to neudelas, budes to resit skrze cely svuj zivot. Takze do toho holka :o) Pouzij inteligenci proti nim a poradne jim zatop. Nic uz se ti nemuze stat, protoze zjevne nemas co ztratit. Tak do boje :o) Drzim palce
7. Prosinec 2006 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga, to Loko. (anonym)
Neodejdu,žádná výpověď, dokud nezvítězím.Znám se a vím, že když už se konečně rozhodnu, tak vytrvám. Budu bojovat vtipem, zesměšním je - aspoň ve vlastních očích. Zbavím je jejich důležitosti.Nakonec je nebudu brát vážně neboť se jich nebudu ani bát ani prosit o jejich přátelství. Ahoj...měj se.
7. Prosinec 2006 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga, to Loko. (anonym)
A ještě něco, co se hodí do této rubriky: Na koberečku u šéfky byl SKUTEČNĚ řešen můj obličej!!Prý má povznesený výraz a prej že za to může moje " černé klenuté obočí ",no snad není pravda, připadám si jak Divá Bára. A že takový obličej / ! / měla i moje matka!!...ovšem co měla taky nepřítelkyň!Jdu promýšlet strategii,a hlavně jak skrýt emoce.
7. Prosinec 2006 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
To sou kurvy.. fakt je nekdo schopen resit "povznesene oboci"? navic tvoje sefka? Di do toho holka.. rozcupuj tu bandu pitomcu :o)
7. Prosinec 2006 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Otázka pro webmastera: Dá se vymazat spam na diskusních forech?
7. Prosinec 2006 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva (anonym)
Olgo, emoce neskryvej, nech je proudit. Tim by sis sama sobe ublizila. :o))) Mam te rad Peto
7. Prosinec 2006 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Petře, posílám fotku......
8. Prosinec 2006 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Já chci taky :-)))
8. Prosinec 2006 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
A co Honza? Tomu jsem poslal rozbor a ještě se neozval. To ho to tak vzalo? Dyť je to jen legrace...
8. Prosinec 2006 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Lokomotiva: tak jen pro zajímavost, píšeš tu nějaké námitky proti Petrovi, za prvé, asi jsi špatně četl, nebo spíše asi vůbec nepochopil co nám tu Petr chtěl naspat. Já když jsem to četl, tak jsem vůbec neměl pocit, že když někoho dokáže podle obličeje odhadnout, že by tím někomu nějak ubližoval, nemám z toho pocit, že by chodil a nabádal někoho k tomu, aby si na toho či onoho dával pozor, "to je pěknej grázl". Jen si tím udělal pro sebe nějaký obraz o dotyčném člověku, nebo o nějakých lidech. Co je na tom špatného, v čem vidíš ten hrozný problém, který jsi z toho zde udělal? I když oceňuji tvou literární snahu. Mám z toho jak to tu píšeš, dojem, že se právě nějak dotknul tvého bebíčka, nějak se tě to prostě dotýká ať chceš nebo nechceš. Nemyslíš, že to co tu píšeš je nějak mimo mísu. To co tu on naspal je úplně něco jiného, on nikoho nesoudí, jen jim umí nahlédnout trochu do duše a může sobě ušetřit mnoho nepříjemností. ----------------------------------------------- No psal jsi sem, že nevíš proč to Petr vztahuje na sebe a že to o něm vypovídá. Tak, aby jsi věděl proč si to myslí, dám sem to co jsi ty naspal: ----------------------------------------------- 7. 12. 2006 18:11:07, Lokomotiva Honzo, tohle je moudre: ""Vždycky pozorně naslouchám, když někdo nad někým vynáší soudy. Proč? Jednak se i dozvím něco o odsuzovaném, ale hlavně o soudícím, neboť on vidí hlavně to, co je jeho vlastním problémem."" To co ty popisujes je naprosto prirozeny zpusob poznani sebe a druhych. Naprosto nic proti tomu nenamitam. Ale Q to vystihl.. byt vnimavy a nevynaset soudy. Vedet co se deje, ale byt neustale pripraveny na zmenu a k druhemu vzdy pristupovat, jako by pred tim k zadnym "nedorozumenim" nedoslo.. jakoby stale zacinat na novo.. "stale nastavovat druhou tvar". Pokud se ale jedna o vylozenou agresi, pak clovek musi prejit do ofenzivy, to je jasny. ""Ta diskuze ktera je zde ale zacala na nejakem silenem nesmyslu, ze totiz podle rysu v obliceji rozpoznam povahu cloveka."" Ja myslim, ze podobne uvazovani je zdrojem mnoheho zla spolecenskeho a neni ho potrebne podporovat. Naproti tomu proti tomu co pises ty nemohu nic namitat. ----------------------------------------------------------------------------------------------- No, tak to by bylo asi to, co vedlo Petra k tomu si myslet, že to myslíš na něj. ----------------------------------------------------------------------------------------------- Pro Petra, Nekdo dela gramaticke chyby, nekdo chyby logicke. Ty nejhorsi chyby jsou chyby srdce. Hadat se s tebou nepotrebuji.. Nechapu, proc sis vztahl ma slova pouze na svoji osobu,.. podobny nazor zde zastava vice posetilcu. Patrilo to vam vsem, nejen Petrovi. To ze si to Petr vztahl na sebe vypovida neco o nem samotnem. ========================================================================================================================================== Tak to by asi mohlo stačit. Je mi jasné, že jsem se dopustil velkého přečinu, na tebe Lokomotivo, beru to, tak se do mě teda pusť, protože dopustit se kritiky na kritizujícím je hrozný zločin. Ale, aby jsi si nemyslel, že jsem úplně proti tobě, tak taky s tebou souhlasím a to v tom , že je potřeba proti agresorům se postavit hned a nenechat se převálcovat, to je svatá pravda, jinak oni převálcují nás a to kdykoli a kdekoli.
8. Prosinec 2006 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
cdxx (anonym)
Lokomotiva:Jo sorry, zapomněl jsem tam dát nick cdxx.
8. Prosinec 2006 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
jessi (anonym)
To Olga:Já být vámi,na tu bandu zakomplexovaných nul se vykašlu,pro ně je škoda plýtvat energií,vtipem,apod.Buď odejít,samozřejmě na "lepší" (i kdyby ne) nebo je přestat vnímat,dát si na "duši"bariéru,vrstvu,která to nepustí dovnitř...nejlépe odraznou....Mi pomohlo až sebevědomí,jinak jsem se v kolektivu žen(obyčejných nebo ošklivějších,starších),buď necítila,nebo měly sklony k šikaně ony,funguje kolektiv,davová nákaza,jedy se roznášejí rychle.Nejl.je nastoupit do vyváženého kolektivu,jsou tam hezcí i oškliví,mladí i starší,někdy stačí 1 muž a hned se dá dýchat...A hlavně to sebevědomí,ale je fakt,že hned od začátku.Později se větš.nedaří,krysy už nechtějí kořist pustit,když jim tak skvěle zvyšuje jejich ubohé seběvědomí...Někdy stačí čas,až to vyčpí,někdy příchod někoho nového-spojence....Ale ty nervy.....
8. Prosinec 2006 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
cdxx (anonym)
Lokomotiva: Nemáš ty nakonec strach, že by Petr poznal co jsi zač, jak tady píšeš, že je to špatné, posuzovat lidi podle obličeje? Ale jednu věc musím říci, na obličeji se dá poznat dost, já třeba když si porovnám fotky dnes a před dvaceti lety, tak se mi v obličeji podepsaly určité životní situace, které nebyly zrovna příjemné a je to to tam znát, zmizel tem můj úsměv a radost. Ale zase mám spoustu životních zkušeností a tak můžu i poznat některé lidi podle jejich tváře i podle jejich chovní, mluvy, gest a dalších věcí. Ten obličej nelže, ale nesmíš ho sledovat jak se jen na tebe usmívá, nejlépe se to pozná, když se chová přirozeně a nepřetvařuje se. Ale jsou i lidé co to dovedou rozpoznat i přes tu přetvářku. Tak jim to prosím nezáviď a nech jim jejich vlastnost.
9. Prosinec 2006 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
jess (anonym)
Co je? Co to tu řešíte?
9. Prosinec 2006 - 20:19

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama