0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Obezita po padesátce

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Dada-cat (anonym)
Obezita je začarovaný kruh, nebo snad znáte cestu jak se z něj dostat? Celý život jsem byla štíhlá, výška 162, váha 50 - 60 kg. Před deseti lety mi sebrali dělohu. A pak to začalo. Kilečko ke kilečku. Ganekolog pravil, že mám hormony v pořádku, to mám dodnes. Pak stresy, těžké, s dětmi, následně mě po dvaceti letech opustil přítel, zase pecka, no a před šesti lety vnučka přišla o maminku, syn z toho skončil na psychině a já si vzala malou do péče. A pak to bylo jako ve zlém snu. Nerváky o vnučku, o syna, sama s těžce zraněným miminkem, finanční problémy atd. V té době mě ani nenapadlo koukat se na sebe, zrcadlo jako by neexistovalo. Šlo mi jen o uzdravení vnučky. Malá má už šest let a já zjistila, že v zrcadle se zobrazuje jakási příšerná koule, neupravená, s unaveným vzhledem. Malá i syn už jsou v pořádku, tak jsem se rozhodla udělat něco pro sebe. Koupila jsem si Sibutramin, ale skončila jsem po něm v nemocnici. Bušení srdce, puls 140, tlak 210 na 115. Takže jsem ho musela vysadit /pozor - někdo ho snáší dobře, můj organizmus asi takhle reagoval po celkovém vyčerpání!!!/. Nevím jestli existuje závislost na jídle jako u feťáků, ale když se aspoň trošku nenajím, je mi špatně, třepou se mi ruce a jsem nervní. Mám stále chuť na sladké. Dělená strava mi vůbec nepomohla. Vyzkoušela jsem snad všechny dostupné potravinové doplňky a nic. Začala jsem se za sebe stydět. Nebyla jsem na setkání spolužáků ze ZDŠ, stydím se jít na koupaliště, stydím se jít už dokonce i ven. Nebýt malé, tak sedím doma. Pohybu mám dost, jako s šestiletým dítětem, ale když cvičím, nemůžu popadnout dech a dělá se mi špatně od žaludku až na zvracení. Když se rozběhnu je to stejné. Strašně mě bolí nohy. A spala bych a spala jako šípková Růženka. A to nepíšu o pocení, fuj... Konzultovala jsem problémy se dvěma lékaři, naprosto zbytečně. Ale nevzdávám se, věřím že se musí najít způsob jak z toho začarovaného kruhu vyskočit, už kvůli mé malé, aby se za mě nemusela stydět a já se nemusela stydět sama za sebe. Děkuji za každou radu
19. Červenec 2011 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Mám podobné problémy-věk,oprávněný strach o zdraví blízkých,pak vlastní dlouhodobá nemoc a tedy žádný pohyb,půlka štítné žlázy a před nemocí žádný čas se zabývat sama sebou.S tím pohledem do zrcadla jako bys popisovala můj odraz.Začala jsem využívat rady výživové poradkyně.A pravda,už předtím mě nastaartoval pořad Jste to co jíte.Snad se kila začala hýbat.
19. Červenec 2011 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Každá rada drahá, nicméně bys měla začít u té úpravy vzhledu a začít o sebe pečovat. Pokud máš již opravdu vyřešeny osobní a rodinné problémy, tak si udělej pořádek v denním rozvrhu a stanov si nějaké zásady, které budeš dodržovat. Nepíšeš, kolik vážíš, takže těžko soudit, ale příznaky, že nemůžeš popadnout dech jsou dost vážné. Doporučil bych se orientovat na tzv. severskou chůzi, nordic walking s hůlkama, navštívit nějaký kurz a nechat si to vysvětlit. A potom začít s pohybem, který si budeš měřit a pomalu přidávat.
19. Červenec 2011 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
ještě Já (anonym)
Každá rada drahá,...něco z rad co jsem dostala-jíst pravidelně 5x denně po 3h menší porce.Při hladu (ten časem přestává být)se dorazit zeleninou.Z ohybu bohatě stačí i chůze,tu zyvyšovat až na 5 a více km denně-dá se to i rozložit na kratší úseky a chůze může být i pomalejší.A hodně pít-1/2l na každých 15kg váhy.Já piju vodu+citron,to je prý v pohodě.A každá porce (oběd,večeře)by se měla z poloviny skládat ze zeleniny-pokud to jde.
19. Červenec 2011 - 12:58
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Počkej až naše slavná vláda realizuje tzv. úsporná opatření (tj. okradení chudých). To pak tlustí budou hubení a hubení studení.
19. Červenec 2011 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Počkej až naše slavná...To je sice rádobyvtipné a i otřepané řčení,ale tohle je o něčem jiném.Mě např. výživová poradkyně řekla (i spočítala),že jím velice málo,ale mám špatné složení jídla.Aby ne,když se člověk snaží neutratit za potraviny víc,než si může dovolit.Je to i o tom,že se u nás zas tolik dostupných kvalitních potravin běžně nevyskytuje a člověk musí hodně pátrat a hodně počítat.Lidé jsou okrádáni na potravinách (viz články o dražších,ale o to méně kvalitních potravinách v ČR oproti jiným státům)už teď,nemusí se čekat na úsporná opatření. A ještě-v extrémních podmínkách,při nedostatku jídla vždycky lépe přežívali ti hubenější
19. Červenec 2011 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Joona (anonym)
To je sice rádobyvtipné a i...jak jsi našla tu výživovou poradkyni a kolik stojí taková její spolupráce? dík
19. Červenec 2011 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Dádo,já másm úplně stejný problém jako ty. Bude mi 50 let a vážím 80kg. Nikdy jsem tuto váhu neměla,jen snad na konci těhotenství. Hodlám s tím taky něco udělat.Musím sundat 10kg. Já sice zatím žádné zdr. problémy nemám,jen tu štítnou žlázu mám v háji,ale ony by se dostavily,to vím určitě. Ty si musíš najít správný motiv. Třeba,že bude tvůj ex manžel koukat až tě potká štíhlou. Nebo ty zdravotní,to je jedno. Jdeme do toho spolu?
20. Červenec 2011 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Napiš kolik vážíš a kolik hodláš dát dolů. Na poradkyni se vykašli,teorii zná každý a tak za to nebudeš ještě platit,ne? Já už jsem dnes začala a budu ráda,když se k nám ještě někdo přidá. Holky na diskuzi 30-40kg dolů hubnou už dlouho a mají dobré výsledky. Takže to jde. Je to jen v naší hlavě.
20. Červenec 2011 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Holky, když jsem začínala dietu, jedla jsem proti dopručením každou hodinu, nejdéle hodinu a půl. Ale pozor, jen tence potřený Dexi...Jinak zeleninu, nebo jablko-to pouze do 14hodin se jí ovoce..Neexistuje pak hlad, jen chut a tu zvládneme:-))K večeru a večer třeba na polovinu Dexi polovinu vajíčka -hlavně bílkovinu. Nebudu ani psát jakým fofrem jsem hubla, to mi pak nikdo nevěří. každopádně celkem +-40kilo dole. Celé roky si to držím,jen bych ráda dolů asi 5kilo. Jsem z diskuze 30-40kg dolů. Klidně tam přijdtě, Milce je 63 a hubne taky v pohodě, jiné 49, další 34 a já ted mám dokonce narozky:-) Bohužel je mi jen o málo méně, neř Milce-nenapíšu to, já ten věk nechcííííí..
20. Červenec 2011 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Heli roky neřeš,každý jsme staří,tak jak se cítíme.Co to je ten Dexi? Můžeš nám napsat jeden tvůj stravovací den,když jsi jedla asi každou 1,5 hoď a hublas?
20. Červenec 2011 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Heli roky neřeš,každý...Dexi?
15. Leden 2012 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Kazimír (anonym)
Havlův otec měl styky s R. Heydrichem. Václav Havel byl lhář a pouze se chopil příležitosti. Jinak byl amerikanoříťolezec. Navíc militantní prezident(podpora vpádu do Iráku, bombardování Jugosl.) Nedokázal směrem do zahraničí hlásat žádné postoje, pouze všem podlézal a přikivoval. Proto ho několik politiků mělo rádo. Navíc to byl prezident co měl vadu řeči a jeho mrkotavý projev je všeobecně znám. Chybělo mu vzdělání a inteligence. MĚL VIZÁŽ HURVÍNKA !!!
15. Leden 2012 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Kazimíre ten tvůj příspěvek patří k hubnutí??,Palec na horu
15. Leden 2012 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To máš jedno, stejně už vás nikdo hledat nebude, už jste pod zákonem( o ochraně památek)!
16. Leden 2012 - 12:02
Obrázek uživatele hana83
hana83
Ahojky ženy,ráda bych se k Vám všem přidala.Zatím se jen rozkoukávám,moc to s počítačem neumím občas mi dcera radí.Až se otrkám napíší Vám o sobě víc.
19. Leden 2012 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Od 6ti let spor (anonym)
Existují více než 50 let staré osvědčené léky na hubnutí. Kofejn,efedin,amphetaminy,methamphetamin(pervityn),methilendyoximethamphetamin(extáze),kokain,anabolické steroidy... Pokud se to dobře dávkuje a vhodně kombinuje(informace lze nalézt na internetu,stačí k tomu google a mozek),tak to je 100% bezpečné. Nezdravý je nedostatek pohybu,přejídání,alkohol,cigarety... Většina vrcholovích sportovců to brala třeba i od 10ti a v 50ti svým výkonem strčí do kapsy 90% 20ti letých. A mimochodem tyto látky jsou stejně návykový jako třeba čokoláda,počítačové hry,internet,Mp3 přehrávač,pro děti hračky,nebo i sport. Já teda radši budu závislej na sportu,Mp3,internetu a dopingu,než na ležení,přejídání,alkoholu a cigaretách. Já se narozdíl od vás cejtim skvěle 24 hodin deně a bolest či únavu znám jen teoretycky. A v 53 nemám ani gram tuku.
19. Leden 2012 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
doktorka.kveta (anonym)
Existují více než 50 let...I já znám pár takových,jako jste vy vídám ty přestárlé atlety běhat a moc jim přeji!
19. Leden 2012 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
Jo,jo,já taky vrcholově sportovala. V tělocvičně jsem byla víc jak doma. A teď? Jsem prolezlá revmou,artrozou,bolí mě všechno,křečové žíly atd. Takže jsem názoru,,Sportem k trvalé invaliditě.''
19. Leden 2012 - 20:13
Obrázek uživatele hana83
hana83
To je fakt,ono po 40ceti začne všude pobolívat a je jedno jak v mládí člověk sportoval.Pak to chce si najít správný pohyb.Já teď kupříkladu nedělám nic.
19. Leden 2012 - 20:49
Obrázek uživatele hana83
hana83
Mám hooodně kil navíc a tak scháním kámošku,která mi pomůže hubnout,třeba i se mnou.Je mi 50let vážím 98 měřím 166.Ozvete se někdo?
20. Leden 2012 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel L. (anonym)
Po čtyřicítce ani tak nezačne nic pobolívat, jako spíš všude nabírat...:)))
20. Leden 2012 - 20:15
Obrázek uživatele hana83
hana83
Po čtyřicítce ani tak...Obojí,panáčku,obojí.
20. Leden 2012 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Prosím vás, co mám dělat, když je mému otci 67, je obézní, dělat sportovní činnost je pro něj problém, protože ho všechno bolí a na zdravou výživu nedbá. Máte nějaké rady, jak by se ještě dalo snížit jeho váhu? Děkuji za každou normální odpověď
30. Říjen 2012 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
amoc (anonym)
Prosím vás, co mám...Těžko, jakube. jsi asi mladý kluk a tátu moc neovlivníš. Informací je všude plno, obeziza jako civilizační choroba...spousta lidí si na tom vyrobila karieru, stali se z nich výživoví poradci rychlokvašky...přitom zhubnout není teoreticky nic těžkého, prakticky velmi těžkého. U chlapů je problém tučné jídlo, někdy i sladké. A hlavně pivo, to je problém obrovský. Ovšem pokud takový zanedbaný případ:) provede změnu a sleví z kalorického jídla a zapojí aslespoň relativně víc pohybu, jsou výsledky vidět po několika týdnech. A nevěř tomu, že člověk po padesátce musí být obezní, i když žena určitě ne (pokud je zdravá) a u chlapa je estetická strnka obezity nějak mémě důležitá
30. Říjen 2012 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Těžko, jakube. jsi asi...To co píšeš o pivu je jeden z mýtusů, který se pořád šíří, ale není to zase tak hrozné.
30. Říjen 2012 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
amoc (anonym)
To co píšeš o pivu je...Hele nevim. Ale doma to vidím na svém mužovi, který je pivař. Na jaře mu našli nějaké špatné hodnoty v krvi a musel vynechat pivo:). Fakt se bál a fakt vynechal. Po dvou měsících shodil nechtěně osm kilo, ten jeho organizmus byl asi po letech v šoku. No tak krevní hodnoty se mu zlepšily a už v tom pivu jede zas :))
30. Říjen 2012 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Ahoj pro XXL jakou i... Ahoj. Doporučuji Revoluční dietní program FiguAktiv od firmy LR Né že jsem díky této dietě opravdu krásně štíhlá, navíc jsem daleko zdravější než dříve !( dieta se doporučuje i pro lidi trpící cukrovkou , onemocněním srdce a lidem, kteří nemohou cvičit) Obraťte se na vyživového poradce téhle firmy, nebo se můžete informovat na imuniton@email.cz
1. Listopad 2012 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
mmm (anonym)
Ahoj pro XXL jakou...Ach, ty reklamy...:o)
29. Duben 2016 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
Ach, ty reklamy...:o)Nemám ráda reklamy. Ale tady si o to říkají. Když dospělý člověk nenajde ani na internetu způsob nebo druh stravování, který by zkusil, je to jen o poradcích. Na hlupácích si ostatní právem mastí kapsu. Internet je studnice vědění, diet a jídelníčků je všude moc, informací také. Jen pro každého někdy funguje něco jiného. stačí zkoušet...
29. Duben 2016 - 21:17

Přidat komentář

Reklama

Reklama