14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Obchodní lyceum nebo obchodní akademie?Porad´te

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nevím jak se rozhodnout.Co je víc?Určitě chci na vysokou.Na OA jsou obory:podniková ekonomika,mezinárodní obchod či cestovní ruch.Kde budu mít největší budoucnost?Jaké máte zkušenosti?
19. Březen 2009 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Fler (anonym)
Dcera je prave ve 4. rocniku ekonomického lycea a je moc spokojena. Tento obor je takovy krizenec gymnazia a OA, jsou tam stejne osnovy jako u gym.+ekonomika, pravo, ucetnictvi...
19. Březen 2009 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jestli chceš něco umět, tak jednoznačně obchodka. Lyceum je opravdu křížené s gymplem, ale ani z jednoho pořádně nic neumíš, protože na ty odborné předměty tam nezbývá tolik času.
19. Březen 2009 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Fler (anonym)
Pokud chces na vysokou, tak s OA v podstate pripada v uvahu pouze ekonomicka, protoze na OA se uci mensi rozsah matematiky, dejepisu apod. a budes mit spoustu prace se matematiku k prijimackam na VS doucit. Mam vystudovany gympl i OA, tak vim, jaky je v matematice nebetycny rozdil... Pokud mas moznost volby, zvol skolu, odkud mas vetsi sanci se dostat na vice skol. Dcera nechtela jit na gymnazium, proto jsme volily lyceum.
19. Březen 2009 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj, vůbec se té obchodky neboj, není pravda, že pak můžeš jen na ekonomku, protože polovina naší třídy šla na různé obory (od té ekonomky počínaje, medicínou konče) a nikdo nemá žádný větší problém. V každém případě, budeš mít alespoň něco v ruce, protože budeš opravdu odborně připravená na práci, kdyby náhodou ta výška nevyšla. Lyceum je opravdu o ničem.
19. Březen 2009 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Fler (anonym)
Pro uplnost uvadim predmety, z kterych dcera na lyceu maturuje: cestina (povinna) cizi jazyk (povinny) matematika (volitelna) ekonomika (povinna) prakticka cast:ucetnictvi (povinne)
20. Březen 2009 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Radana (anonym)
Na lyceum jsou přijmáni studenti nadanější a s lepšími studijními výsledky než na OA. Jestli je lepší gympl, obchodka nebo zdrávka záleží na tobě. V 15letech sice málokdo s jistotou ví, čím chce být, ale určitě alespoň tuší co ho baví. Nejlepší budoucnost budeš mít tam, kde tě to bude alespo? trochu bavit a kde budeš pracovat ráda. Kdo dělá rád, dělá dobře.
20. Březen 2009 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Holky díky za rady.No těžko se rozhodnout v 15 letech.Každá škola má své pro a proti.Pro vysokou možná bude lepší lyceum,ale není tam tolik účetnictví,což se právě zase hodí když vysoká nevyjde.A co říkáte podniková ekonomika tj.klasická obchodka, nebo mezinárodní obchod? Cestovní ruch mě až tak nebere.
20. Březen 2009 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Fler (anonym)
Na lyceu je ucetnictvi v rozsahu, ktere pro praxi bohate staci (vlastni zkusenost), vzdyt se z toho maturuje. Ja osobne bych byla pro mez. obchod...
20. Březen 2009 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Radana (anonym)
Já bych to nechala na vývoji situace. Uvidíš jak ti co půjde a k čemu se hodíš víc. Šikovná holka z lycea, která odmaturaovala za 1 z UCE umí z praktického hlediska účtovat stejně velké prd, ale je šikovná a rychle se v praxi naučí co potřebuje. Moc předbíháš, řekla bych, vždyžť je ti 15 a řešíš vysokou. Soustřeď se na to co ti jde a co ti život přinese.
20. Březen 2009 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Tak já přidávám, z čeho jsem maturovala na OA: čeština (povinně) cizí jazyk nebo matematika (možnost volby) ekonomika (povinně) účetnictví (povinně) + praktická zkouška (máš zavedenou svou firmu, a.s., s.r.o. nebo jsi individuální podnikatel, takže zavedeš účetnictví firmy na papíru, tedy do dokladů, i v účetním programu, pak je tam i dost ekonomiky, tedy příklady na různé bilance, apod., dále zpracování nějaké písemnosti a spousta dalších věcí, které se dělají na počítači, což záleží, kterou formu podnikání si vytáhneš) Navíc na OA se chodí i na praxe, alespoň my jsme v posledních ročnících chodili.
20. Březen 2009 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Radana (anonym)
Praxe na OA - 2 týdny v tatínkově, nebo strýčkově firmě.(maminčině, tetině, bratrovo, sestřině) Závěr většiny studentek: Zakládala jsem dokumenty, ukázali mi fakturaci a vedení pokladního denníku. Práce v kanceláři se mi zdá stereotypní a nudná. Do budoucna bych si pro sebe podobnou práci nepředstavovala.
20. Březen 2009 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Tak to teda nevím, od nás byli "v rodinné firmě" akorát 2 holky a ty tam normálně pracovaly už předtím. Jinak jsme byli různě, zrovna teda já jsem obešla (i z vlastní iniciativy) docela dost věcí a většinou nás normálně zapojili do provozu, sice na lehčí práce, ale vyzkoušeli jsme si vše a dokonce nás učily i s jejich účetním programem. To už je asi na každém, jak se k tomu postaví.
20. Březen 2009 - 15:19

Přidat komentář

Reklama

Reklama