47 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

nové brýle - pomoc, vidím šišatě!

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
PZ (anonym)
Zdarvím, došel jsem si před cca 3mi hodinami po letech pro nové brýle a celkem se mi z nich motá hlava... Brýle nosím už od dětství (ted?je mi 32), takže už jsem jich už pár měl a matně si pamatuji, že se to už dělo. Teď ale když píšu na počítači, tak monitor je navíc ne obdélník, ale jakýsi lichoběžník; jakoby pravá strana byla kratší. Je možné, že by brýle mohly mít nějakou optickou vadu v tomto duchu? Nebo se to srovná... nebo to blbě změřila doktorka? Jde o brýle na dálku, pravá čočka je -0,25D + cylindr -2,5D, osa 95; levá č. je -0,5D + cylindr -1,5D, osa 85. Má někdo ponětí, čím by to mohlo být?
22. Červenec 2009 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Brýle dnes vyrábí kdejaký amatér, nech si překontrolovat, jetli ti je udělali podle předpisu.
22. Červenec 2009 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Moje teta chodila dva měsíce od optika k očařovi, než jí v jiné optice zjistili, že má skla nasazená obráceně.
22. Červenec 2009 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
měla jsem jedny brýle udělány tak blbě, že jsem měla dojem, i když jsem šla po rovině, že jdu po vrstevnici. Byly špatně osy i cylindr, jakmile jsem jinému optikovi řekla, co vidím, hned věděl a opravil. Chce to fakt optika, který ví, ne jen někoho, kdo bere zakázky.
22. Červenec 2009 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Mám stejné skušenosti.Několikrát jsem si nechal u očaře změřit oči a když mě potom optik udělal brýle tak jsem je nevydržel mít na očích víc jak deset minut! Nakonec jsem se nechal změřit u soukromé doktorky přímo v optice a ta teprve zjistila že musím mít cilindry! Tak jak to měřejí na očním oddělení když to několikrát po sobě špatně změřily a já zbytečně vyhodil peníze z udělání brýlý na nic!!
23. Červenec 2009 - 7:55
Obrázek uživatele Návštěvník
P (anonym)
Pravdepodobne dali obyčajné sklá a nie cylindrické alebo ich blbo osadili. Zájdi do inej optiky a daj si to prekontrolovať. Pod?a povodného predpisu.
23. Červenec 2009 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
PZ (anonym)
Děkuji za info. Kdo by to uměl zkontrolovat? Zajdu za doktorkou... ale nějaká optika? Těm to asi bude fuk, když to není jejich dílo...
23. Červenec 2009 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
PZ (anonym)
Ještě ohledně doktorky, už k ní chodím nějakou dobu a myslím, že ona to nezkazila...
23. Červenec 2009 - 9:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
A mě to několikrát zkazili u očaře! Navštívil jsem optiku v Kolíně na náměstí ty tam mají svoji doktorku a ta se divila!!! Od té doby mám pokoj a za tu stovku co jsem zaplatil a nakonec když jsem si je nechal u nich udělat tak mě ji odečetly.Na oční již nikdy nepujdu mají tam 3 měsíce objednací dobu a pak zjistíte, že stejně na ty jejich brejle vidíte H....!!
23. Červenec 2009 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
PZ (anonym)
Takže jsem byl u doktorky, brýle odpovídají zadání (snad až jedna osa je o 5° trochu jinak, ale to by mělo být v toleranci). Znova mě to přeměřila a na moji žádost mi napsala slabší, víceméně to co jsem měl doteď. Celkem ale prskala a vůbec se jí nelíbilo, že si dovolím chodit bez brýlí... :-)
24. Červenec 2009 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Ahoj, mně přehodili skla v brýlých když mi bylo patnáct, když jsem si stěžovala že špatně vidim, tak si rodiče myslili, že si jen vymyšlim a brýle nechci nosit, jejich názor byl:vem si ty bryle nebo se ti ještě víc zkazí oči, v té době jsem měla P -4 a L -6, tak jistě chápete, že jsem to poznala i podle tloušťky, že mi je vyměnily... ty brýle jsem nosila dva roky... teďka je mi 22 let a brýle mam -9 P a -10 L... myslim, že mi tím hodně uškodili, krom toho, že jsem prd viděla...
10. Srpen 2009 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Taky mě udělali špatné brýle, v jedné nejmenované optice v Plzni. Málem jsem se zabila na schodech, všechno se mi rozjíždělo, brýle byly nějak křivé nebo co. A měli jste vidět paní vedoucí jak prskala, když jsem se už počtvrté objevila ve dveřích, že je nemůžu nosit. Pořád donekonečna je rovnala a všelijak ohýbala, byla vzteklá jak prase. nakonec po velké scéně reklamaci přijala a vyrobili nové. Kdo dobře vidí, tak to asi nemůže pochopit co to je, když brýle nesednou.
10. Srpen 2009 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
dotaz (anonym)
Zdarvím, došel jsem si před...Dobrý den, i já mám dotaz ohledně brýlí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné mít odchylku osy v brýlých až 15procent?? Před třemi lety jsem měla osu 100, nyní mi doktorka napsala recept na 90, ale na nové brýle vidím špatně, hlavně text. Nechala jsem si tedy oči dnes znovu vyšetřit a vyšlo mi osa 105. Je možné takové vychýlení, nebo je špatný recept?? děkuji za každou reakci
30. Listopad 2009 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
vidíš šišatě (anonym)
Zdarvím, došel jsem si před...tak buď dali skla obráceně, ale mohou to být špatně udělané osy, zajdi si znovu k optikovi nebo očaři
30. Listopad 2009 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
dawny (anonym)
nojo, bohuzel optik chybu svadi na doktora a doktor ze ty osy napsal spravne i kdyz ted mam najednou jiny.... no pokusim se to jeste vyresit
1. Prosinec 2009 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Jak je to s tou osou u brýlí? Chtěli jsme s manželem objednat brýle v e-shopu, ale odmítá nám to přijmout 0 ( na jednom oku má vyplněnou 0 a na druhém 180), tak jsme koukali na starší recepty a na obou očích měl nuly, tak si nevíme rady, jestli je 0 a 180 stejné, nebo co v tom je za fígl, když to ten e-shop nechce zkousnout. Poraďte prosím
6. Červenec 2010 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
marie harti (anonym)
prosim chtela bych se zeptat dnes jsem si vyzvedla nove bryle jakmile jsem je nasadila vsecno jsem sice videla ostre ale vsechno bylo jakoby z kopce nahoru dvere vidim jako by byly nahnute dozadu dvere nahnute do zadu a kdyz se divam na nejaky braz ramy obrazu jsou jakoby useknute prosim poradte co to muzr byt v optice mi rekly ze vse udelali podle papiru doktorky dekuji
28. Červenec 2010 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Jak je to s tou osou u...U cylindrických skel by 0 a 180 mělo být totéž.
28. Červenec 2010 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
prosim chtela bych se zeptat...To je u nových brýlí normální. Počkej a myslím, že si do týdně zvykneš.
28. Červenec 2010 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
nechat přeměřit brýle, zda jsou skutečně správně a zapátrat v paměti, jestli od vypsání předpisu na brýle od vyzvednutí na brýle nebyla nějaká těžká fyzická námaha - tahání břemen, vynucelá práce v předklonu, kdy se více překrvují oči apod. Toto má také vliv na hnutí osy.
29. Červenec 2010 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš Mark (anonym)
nechat přeměřit brýle,...Tak toto je velice zajímavá reakce a řekl bych, že by to mohl býti můj případ. Mám brýle nějakou dobu a posledních 6 týdnu mám sedavé zaměstnání. Dříve jsem pracoval jako skladník takže jsem byl stále v předklonu s nějakým břemenem. Problém nyní je, že mě stále bolí levé oko kde nemám sice cilyndr, ale mohla by zde být nějaká souvislost mezi nastavením osy a pravým okem kde daný cilyndr mám?. Navštívím očního lékaře.
1. Říjen 2010 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Béďa (anonym)
To jsou jasně cylindry... Měl jsem to taky tak.
25. Únor 2011 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
taky jsem si pořídila nové brýle v jedné síti brněnských optik....když jsem si je nasadila, měla sjem pocit, že mi jdou oči šejdrem,po dvou hodinách nošní mě bolelahlava i celé levé oko, jak bych místo něj měla olověnou kouli.....a migréna mi klidně vydržela i dva dny po jejich sundání. Tak jsem se vydala je reklamovat. Poslali skla na přezkoupání k dodavateli a prý jsou vyrobena správně. Až na to, že jsou ty brýle naprosto nenositelné. Zvyknout se na to fakt nedá, jedině pokud bych byla masochista. Optika reklamaci nechce uznat. Navíc se její šéfová tváří, že jsou zákazníci obtížný hmyz a pro jistotu nebere telefon a situaci nijak neřeší s odvoláním na dodavatele a to, že jsou čočky v pořádku. Takže nemám ani peníze, ani brýle už dva měsíce.Přitom mi dělali ještě jedny brýle a ty jsou v pohodě. Neporadil by mi někdo, co s tím?
18. Březen 2011 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dobrý den, mám dotaz k vidění v nových brýlích. Je mi 35 let a brýle nosím od dětsví s několikaletou přestávkou. Cca 17 let je nenosím celodenně (jako v dětství), ale v podstatě jen na řízení, v kině, občas na televizi nebo k PC. Po 4 letech jsem si byla nechat vyrobit nové brýle, ale v krajích skel se mi deformuje obraz, zvláště při otáčení hlavou, což je při řízení auta dosti nepříjemný efekt. Prý si na to oči musí zvyknout :-( Druhý problém, který mám, je, že vše vidím trochu menší a štíhlejší, což si uvědomuji nejvíc, když si brýle nasadím pro práci u PC (což byl můj záměr, nosit brýle více při práci u počítače). V optice mi řekli, že je to mínusovými dioptriemi, ale když vidím špatně na dálku? Takové potíže jsem zatím nikdy s novými brýlemi neměla. Moje původní hodnoty 4 roky starých brýlí jsou: Pravé oko: dioptrie +1, cylindr =2, osa 100 Levé oko: dioptrie +2, cylindr =3, osa 80 Moje nynější hodnoty brýlí: Pravé oko: dioptrie +1,5, cylindr -3, osa 100 Levé oko: dioptrie +2,5, cylindr -4, osa 100 Chtěla bych vědět, zda je moje vidění v nových brýlích při těchto hodnotách "normální"?
21. Listopad 2012 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpán (anonym)
Dobrý den, mám dotaz k...Myslím, že je to nějak popletené. 1) V optice vám tvrdili, že máte mínusové dioptrie? Vy ale píšete plusové hodnoty. 2) Předtím jste měla plusové cylindry a teď mínusové? To je taky dost divné.
22. Listopad 2012 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Myslím, že je to nějak...Dobrý den, teď jsem po sobě zjistila chybu jen v tom, že jsem špatně napsala novou osu u levého oka, má být také 80, jako původní hodnota. ad 1) těm mínusovým dioptriím jsem se také divila, vysvětlovali mi to tím, že mínusové cylindry převáží plusové dioptrie ad 2) předtím jsem nepsala plusové cylindry, takto to bylo zapsáno na štítku výrobce brýlí, takže nevím, zda plus či mínus, ale myslím, že i předtím to byl mínus.
26. Listopad 2012 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula Málková (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se n Vás obrátit s dotazem...Yačátkem prosince 2012 jsem si vyzvedla nové brýle...předtím jem měla 7 let stejné brýle,nechala jsem si po dětech udělaat tedy brýle nové,nosím měíc,nevidím stále dobře.Původní hodnoty pravé oko -2,50SPH,+0,75 CYL,17AX.33,5 PD levé oko -2,50SPH,+1,00 CYL,167 AX,33,5 PD NOVÁ HODNOTA- pravé oko -2,75SPH, +1,00 CYL,14AX 33,5PD a 14,00výška levé oko -2,75SPH, +1,25 CYL,171 AX,33,5PD a výška 14,0 Na začátku se mi vše točilo,bolela mě hlava,v optice mě uklidňovaly,že po tak letité stejné korekci je to normální,že tomu mám dát čas.Brýle udělaly ještě lépe než ty původní,ale dobře na ně nevidím,a nevím,jak dlouho mám čekat,zda prozřu.Nová skla mě dohromadz stála přes 4.000,-Kč a jsem nešťastná,pokud by to měly být zbytečně vyhozené peníze.Po měsíce vidím,ale vše tak nějak neostře,obraz se mi sem tam deformuje,při psaní na PC musím dávat velký pozor na písmenka a pomalu mám dojem,že bez brýlí to vidím lepší.Jak dlouho myslíte,že mám vyčkat,zda se to nesrovná.V optice mi sice tvrdili,že až 3 měsíce může to vše trvat,ale...Poradí mi někdo?Děkuji předem za reakci.
4. Leden 2013 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Houšková (anonym)
Dobrý den, mám problém s novými brýlemi, proto bych se chtěla zeptat zda někdo nevíte nebo nemáte zkušenosti. Brýle jsem nosila od 3 let do zhruba 14, kdy se mi zrak zlepšil a já brýle nepotřebovala. Nyní mi je 20 a opět hůře vidím. na posledních brýlích z roku 2006 mám hodnoty- P: sph. - +1,00; cyl. +1,25; ax 99 a L: sph. - +1,00+ cyl. +0,25; ax 127. nyní mám hodnoty - P:+1,00; cyl.+0,75; ax 96 a L: -0,25 a cylindr nemám. Očařka mi neřekla vůbec nic. takže nic nevím, nevím proč mám u jednoho plus u druhého minus. Dočetla jsem se, že cylindr znamená, že mám astigmatismus? je to pravda? ani tohle mi má očařka neřekla. Ale hlavním problémem je, že na blízko s timahle brýlema vidím,ale jakmile se dívám do dálky, obraz se mi jakoby točí. Nevidím nic a dělá se mi z toho špatně od žaludku. Je možné, že se něco pokazilo? Nebo je to tím, že na brýle již nejsem zvyklá? Ale když jsem si nasadila staré brýle, bylo vše v pořádku. Prosím poraďte. Děkuji předem
8. Březen 2013 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Houšková (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se...Vendulko, myslím, že mám stejný problém jako Vy. za brýle jsem dala 3.500Kč a také přes ně nevidím. V optice mi řekli to samé, ale to přece není normální. Prý je to tím cylindrem mi řekli. Přitom v brýlích před 6lety jsem měla cylindr větší a takový problém mi to nedělalo. Snad někdo poradí. Taky nechci vyhodit peníze jen tak.
8. Březen 2013 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Houšková (anonym)
Vendulko, myslím, že mám...Paní Janičko,pokud máte po měření očí-cylindry,skutečně máte stejnou oční vadu jako já-astigmatismus.Po udělání nových brýlí je cca do jenoho měsíce normální,že se Vám může obraz pohupovat,někomu bývá až špatně od žaludku a někdo brýle s cylindry nesnese jako moje sestra a korekci měla udělanou tk,že jí vyndali z hodnot právě ony cylindry a mírně jí přidali na dioptriích a vidí dobře a všechny problémy ustaly.U mě se vše vyřešilo..po 5.ti měsících naprosto neostrého vidění,kdy jsem nebyla schopná nic přečíst na vzdálenost 10cm,jsem se po neúspěšných prosbách v optice a pak i u mé oční lékařky obrátila zpět na optiku,že si klidně nové měření zaplatím,ale hlavně,aby mi řekli kde tedy vznikla chyba,když u oční lékařky jsem po změření na autorefraktoru,a následném nandání hodnot do zkušebních brýlí bezproblémů viděla,tak,aby mi zasadilido obrub zpět stará skla a holt jsem se smiřovala,že jsem přes 4.000,-Kč vyhodila naprosto zbytečně.Paní se divila,ale přesto mi staré brýle změřila a pak ty nové a zjistila,že chyba byla NA STRANÉ JEJICH OPTIKY,a po přepočítání zjistila,že mi přehodili při zábrusu skel osy a tudýž bych své nové brýle"nerozkoukla"prostě nikdy,ani kdybych se snažila,jak chtěla,že je to nekoukatelné.Proto dobrá rada všem,nenechte se odbít,když nevidíte a trvejte na opětovném měření.Já si 5 měsíců připadala,jako otravný hypochondr,a nakonec tam přeci jen zjistili chybu.Dost dlouhá doba v polorozmazaném světě.Hlavně,že optika chybu uznala,omluvili se mi,a na jejich náklady mi mají dodat správná skla.Písněte mi paní Jano,jak jste schválně dopadla vy :-) vendamalkova@seznam.cz
23. Duben 2013 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
V. (anonym)
Ahoj Mam takovy dotaz.Mam tyden nove brile s tim,ze jsem uz nosila ale ne furt.mam silnejsi dioptrie na pravem oku a cilindr,kdyz bryle nosim prijde mi jako bych mela spozdene reakce,takovy zpomaleny obraz a mivam z toho pocit,ze se mi mota hlava.Spousta lidi mi tvrzi ze to mozek jeste neprepocital tu zmenu a tim,ze mam cilindr jen na pravem oku,brile nenosim pripadam si jak sjeta kdyz chodim po ulici,spatne se orientuju a byva mi i spatne,mate s tim zkusenost?
1. Květen 2013 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
A nepředepsali ti je na kolínské poliklinice? Já pokaždé když jsem si je nechal předepsat, tak jsem na ně nemohl koukat.Několik let si nechávám změřit oči u paní doktorky přímo v optice a je to zajímavé, na ně vidím opravdu dobře.
2. Květen 2013 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula Málková (anonym)
Ahoj Mam takovy dotaz.Mam...Dobrý den,myslím,že ten diskomfort Vám působí ony cylindry.To způobuje takové točení,obraz bývá pokud se to přežene deformovaný,člověku může být na zvracení,a může to oči jako by táhnout a i bolí hlava.Sestra toto mela,cylindry v brýlích nesnesla,pak to někdy dělají tak,že když cylindry nesnesete,tak se dají i malinko navýšit dioptrie,ale to jde jen do určité hodnoty vady.Takto to já mám kompenzované i v kontaktních čočkách.Paní dr.mi přepočetla mou hodnotu v brýlích na k.čočky a po aplikaci jsem viděla naprosto rozmazaně,neostře,pak jsem jí předložila původní hodnotu-bez potřeby astigmatických kontaktních čoček,jen jsem měla přidáno přibližně o půlku dioptrie a vidím naprosto luxusně.Chce to vyzkoušet,ale u těch brýlí,moc drahé zkoušení.Někdy si neuvědomují,že za jedno sklíčko tenčených plastových čoček do brýlí dá člověk přes 2.000,- a víc korun a ono na to prostě člověk penízky nemá.Takže pozor na cylindry,musí se s nimi opatrně,u dr. mi říkali,že se musí přidávat maimálně po čtvrtičkách,aby se předešlo těm stavům,kdy jsou pak brýle prostě pro uživatele nenositelné.
20. Květen 2013 - 13:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendy (anonym)
Moje teta chodila dva...Měla jsem stejný problém,nošení naprosto nevhodných brýlí-obracené osy v brýlích,5.měsíců trápení,bolení hlavy a finále,chyba optiky.Přeměřili mi hodnotu až zhruba po mé 6 urgenci a 3 telefonátech s mou oční lékařkou.Ale chyba se nakonec našla,tak alespoň že tak.Vy ostatní,jdete si brýle přeměřit včas,bylo mi řečeno-brýle mají sedět ihned,pokud si na brýle nepřivyknete do maximálně 3.týdnů je třeba urgentně hledat problém,a to třeba ve špatně zhotovených brýlích.
20. Květen 2013 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
taky jsem si pořídila nové...mám stejný problém!!! Naprosto!! Tak Nás čeká investice do znaleckého posudku. Ten by mel vyvrátit jejich tvrzení a později by měl prodejce náklady na posudek proplatit, včetně ostatních nákladů vedoucí k pravdě a následnému vítězství u soudu. Já osobně optiku upozorním než vše rozjedu a vyzvu vedeni společnosti k neprodlenému vyplacení ze smlouvy. Pokud se i u Vás jedná o Fokus optik můžeme se spojit.
7. Červen 2013 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
--- (anonym)
Měla jsem stejný...chtěla bych říci,že problém může být i ve špatně naměřených dpt,mě například naměřili nejdřív v optice o téměř 1dpt méně než u očního,viděla jsem sice ostře ale až moc,měla pocit že se se mnou houpe podlaha.Také jedni tvrdí,že se má dpt dávat přesně ,jiní že když je dpt na obou očích rozdílná klidně malinko víc,a další že se má maličko podkorigovat aby se to naopak ještě nezhoršovalo.myslím,že mě vyhovuje třetí možnost,jelikož nosím čočky koupila jsem si prostě o malinko méně než bylo v recepisu na brýle a jsem v pohodě,brýle beztak nesnesu,vadí mi změny při periferním vidění. jestli ale někomu udělají blbě brýle tak by to měli předělat,vždyť oni to měří a zpracovávají,tak držim palečky.
8. Červen 2013 - 14:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendy (anonym)
chtěla bych říci,že...Na přepočet dioptrií v kontaktních čočkách bych byla opatrná,aby dobře sedly.Když mě má oční lékařka dala nové kontaktní čočky,přepočítáno podle mé aktuální hodnoty,bohužel vidění nedobré,neostré,když jsem jí ukázala původní hodnotu,jsem na hranici,kdy bych měla podle dr. mít už tórické čočky,nevěřila,naonec mi podobným způsobem vykorigovala novou hodnotu a to tak,že mi při hodnotách zhruba -1,75 přidala o 1 dioptrii a vidění dokonnalé a nemusím mít speciální čočky,aj tak to lze.Vždy bych spolipracovala s oční dr.sama bych toto nezkoušela,vždy tu první aplikaci by měla dělt lékařka,dá i zkušební pár čoček zdarma a vy se vyhnete případné koupi nevyhovujících čoček,a rovněž kontroly není radno zanedbávat.Má kamárádka si léta kupuje čočky sama a bez kontrol a myslím,že už má oči dost necitlivé a poničené.Za těch přípaně ušetřených pár korun to riziko rozhodně nestojí.To jen mimo téma,tak se omlouvám :-))
11. Červen 2013 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
názor (anonym)
přidala o jednu dpt navíc? tak to jste možná "na dobré cestě ke zhoršení zraku" to je o dost víc,mě se naopak podařilo spolu s cvičením dpt snížit
11. Červen 2013 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
neznámá (anonym)
Dobrý den, mám dotaz. Nechala jsem si udělat brýle na dálku, levé oko 2,00 d. a pravé oko 2,25 d. Bylo mně řečeno, že bych je měla nosit po celý den, jenže když je mám nasazené, vidím špatně na blízko a dostává se pocit na zvracení. A pokud chci něco dělat na počítači, tak písmenka na klávesnici a text před sebou mám rozmazaný a je to velmi nepříjemné. Je to vada brýlí nebo si jen člověk musí zvyknout? Děkuji za odpověď
27. Únor 2014 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Záleží na tom, kolik je ti let. V mládí se oči přizpůsobí podle vzdálenosti, takže můžeš nosit brýle pořád. Nad 50 let už je oční čočka tuhá a bývají brýle dvoje (na blízko a na dálku) nebo někdy stačí jedny - nejčastěji na blízko.
27. Únor 2014 - 20:39
Obrázek uživatele Návštěvník
maxxa (anonym)
Zdarvím, došel jsem si...asi máte moc vysokou hodnotu cylindru nebo špatnou osu. pokud se tato hodnota změnila v posledních měsících, je třeba provést topografii rohovky (bude vás to stát cca 500 Kč, ale budete mít jistotu, že nemáte jiný problém, než klasický astigmatismus)
27. Únor 2014 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
maxxa (anonym)
Brýle dnes vyrábí kdejaký...jo, jsou amatéři a kvalitní optiky. ale taky doktoři, kteří neví, co to je korekce...zjisti si, co to slovo znamená
27. Únor 2014 - 20:50
Obrázek uživatele Návštěvník
maxxa (anonym)
Dobrý den, mám dotaz....může být, že máte moc silnou korekci. stává se to u lidí, kteří dluhodobě koukají do PC nebo do blízkla. dojde ke "křeči" svalu, který zajišťuje akomodaci. tato hodnota pak "zvyšuje" korekci. najděte odborníka, který se bude problémem zabývat
27. Únor 2014 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
zlata (anonym)
Dobrý den, přinesla jsem si nové brýle, ale druhý den mi začalo slzet pravé oko. Mám multifokální skla. Můžete prosím poradit čímto je, nevím jestli s nimi jít do optiky nebo k doktorce.
10. Červenec 2014 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Dobrý den, přinesla jsem si...Nejsem optik ale po zkušenostech se domnívám, že skla nejsou správně umístěna vzhledem o oku - multifokály jsou na tohle zvlášť cimprlich; na menší odchylku si lze časem zvyknout a naučit se s nimi koukat. S větší odchylkou bych si našel jiného optika, nechal si brýle přeměřit a pak případně reklamoval. Je třeba se připravit na to, že nebudou chtít reklamaci uznat - špatně uříznutá skla se musí vyměmit a jsou drahá.
10. Červenec 2014 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
zlata (anonym)
Nejsem optik ale po...Děkuji za radu, zašla jsem do optiky. Paní mi brýle opravila, na nose je povolila a znovu nastavila nožižky. Problém se zdá vyřešený. Mám sledovat co to bude provádět, pokud by neseděly, tak je přeměří a eventuelně předělají. Sama jsem byla překvapená ochotou vyřešit problém.
10. Červenec 2014 - 19:29

Přidat komentář

Reklama

Reklama